Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 138 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:10 Žena Dwarfy [156] Re: Jerry
Hmm, tak se doba asi změnila. Já to kupovala tak před deseti lety vyloženě na krupičku... na plísňové onemocnění bych doporučovala spíš eSHa 2000.
Každopádně bych do akva nic teď nelila, jen pokračovala každý den s tou výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:07 R Muž romant [27987] Re: Jerry
Denně, či obden tu 1/3 akvária, podle reakce ryb, už se v tom začínáš orientovat, jak jsem pochopil, tak takto postupuj týden a posléze ty výměny vody ustálíš na pravidelným týdenním intervalu a bude to jak má být. Moc rybky nekrm, ať se zbytečně akvárium nezatěžuje a v případě dotazů se ptej, vždycky se tady najde někdo, kdo bude umět kompetentně odpovědět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:04 Jerry Re: Dwarfy
Dovoluji si nesouhlasit. Na navodu jasne psali ze je to na krupicku,plisne a jeste asi pet dalsich parazitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:00 Jerry Re: romant
Uz se z toho asi picnu rozzureny Jak dlouho mam tu vodu tedy menit? A staci jednou denne nebo ted a vecer zas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2012 09:59 Žena Dwarfy [156] Re: Jerry
Anti-ichtin je na léčbu krupičky, né plísně... pokračuj ve "vodoléčbě" jak radí romant. Je to to nejlepší co pro své rybky můžeš udělat.
A vyměň akvaristiku, toho prodavače, co ti to na to prodal by měli vyhodit tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:58 R Muž romant [27987] Re: Jerry
Nepoužíval bych nic jinýho než ty výměny vody. To co používáš je v podstatě malachitová zeleň, nic proti tomu, ale její použití v nestabilním akváriu je spíše kontraproduktivním opatřením, protože dochází k narušování činnosti nitrifikačních bakterií a to je právě to co potřebuješ ze všeho nejmíň. Takže nic jinýho než výměnu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:48 Jerry Re: romant
Psala jsem jiz predtim...anti ichtin..prodali mi to s tim ze jestli jsou rybky nemocne, je to prevence pro ty ostani aby neonemocneli take. Jak jsem ji rekla, razbory maji nejspis plisen, jelikoz maji (mely) sedavo-bily povlak a nektere neonky mely jakoby malinke chomacky na tele. Tohle vsechno uz zmizelo a na tom roztoku psali, ze se ma po aplikaci druhy den ubrat voda, dolejt cista, nakapat urcene mnozstvi kapicek a tak pokracovat dokud priznaky nemoci nevymizi. Delam zase neco spatne? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:45 Jerry – akva
Musim se ale priznat,ze jsem nejdriv vcera poslechal rady ze zverimexu a kdyz jsem vecer prisla z prochazky se psem, zdesila jsem se. Neonky nemeli temer zadnou barvu, byly jen lehce fialove, razbory byly blede taktez a betta ani nemluve..asi hodinu po vymene vody zacly neonky chytat zase modrou a cervenou barvu.Kdyz jsem se rano probudila mela jsem strach podivat se do akvaria.Bala jsem se kolik rybek uhynulo.Bylo pekne koukat na to jak řádí po akvarku plne zivota a barev :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:44 R Muž romant [27987] Re: JErry
Ha, jakej léčivej roztok, to mě uniklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:42 JErry Re: romant
Nebojte 25 stupnu uz tam necham naporad, vcera jsem jim vymenila vic nez tretinu vody a ted jdu na to znova..porad jim do toho ale pridavam ten lecivy roztok podle navodu, ktery na nem pisou. Rybky chytly jiz spravnou barvu a jsou cile jako ze zacatku :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 09:30 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Ano, taky doufám že se vydala tou správnou cestou, což ostatně ukáže čas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 08:23 Muž Yirka [9123] Re: romant
No ale z toho jak je to podáno jsem pochopil, že jedna věc je teplota v akváriu a druhá teplota roztoku (odděleného?) pro léčení. Snad si z toho kolegyně vybere to správné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:35 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Dneska v 11:24 se o té teplotě 25 stupňů píše v souvislosti s tou solnou lázní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 18:33 Muž Yirka [9123] Re: Jerry
Ale já čtu pozorně a vidím 23°C u tvého prvního příspěvku v 15.04.2012 20:42
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 16:37 Jerry Re: Yirka
psala jsem ze je v akva 25 :) a to uz tam taky nejspis zustane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 16:11 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Určitě máš pravdu a ještě se i napomůže tvorbě nitrifikačních bakterií, tou vyšší teplotou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 16:02 Muž Yirka [9123] Re: Jerry
Přesto zopakuji, 23°C je podle mne pro bettku málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 12:16 Jerry Re: romant
Pochopitelny to urcite je, v akvarku mam 6zivych rostlinek, tak to bude asi prilepsujici okolnost..tak teda dobra..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 11:49 R Muž romant [27987] Re: Jerry
Já, za sebe budu rozhodně radit tu častou výměnu vody, bez dalších zásahů. Tvoje akvárium je momentálně v kritický fázi nitrifikce, nebo-li zjednodušeně řečeno přeměny dusitanů(NO2) na dusičnany(NO3) a ty dusitany se tam mohou hromadit a ty jsou pro ryby nebezpečné v tom, že i jejich nízká hladina může rybám uškodit, že se udusí. Dusičnany, jako výsledný produkt nitrifikace jsou posléze konzumovány rostlinama, takže mít dostatek rostlin, je taktéž velmi dobré při rozjezdu a stabilizaci nádrže. Tou výměnou vody se ty nebezpečnější dusitany z akvária dostávají pryč a je tím ta ne zcela fungující nitrifikace nahrazována. Tak snad je to pochopitelné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 11:42 Jerry Re: romant
Ach jo. tak ja nevim co ted delat.jedna strana radi nezasahovat tyden do vody, nechat rybky uzdravit v roztoku a pak teprve konat, a druha strana radi okamzitou vymenu vody... coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 11:29 R Muž romant [27987] Re: Jerry
Ten problém je na tom začátku, v těch třech dnech fungování akvária. Teď už jenom léčíš následky, ale ta příčina je v nedostatečně zaběhnutý nádrži, nebo-li je to tzv. syndrom nového akvária a na to je opravdu nejlepší ta intenzivní výměna vody. Solné lázně, ano, ale vždy v samostatných nádržích, ne ve společenských.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 11:24 Jerry Re: Yirka
Byla jsem v akvaristice kde ma pani zkusenosti 40let.Rekla mi, abych udelala lazen z toho roztoku jak jsem predtim psala, dat alespon 25stupnu, sul a nechavat tmu. Pry to tak nechat aspon tyden a pak vymenit pul vody. Co jsem tam dala vcera odpoledne ten roztok, rybky jsou cilejsi, uz vsechny basti a povlak z nekterych uz skoro slezl. Ryby jsem do akvarka dala po 3 dnech fungovani akvarka,podle rad. Tak nevim kde je chyba. Kazdopadne mecovky pujdou z akvaria ven. Dekuji za rady a nazory. :) hezky den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 08:42 Muž Yirka [9123] Re: Jerry
V akvaristice ti toho napovídají.... Jen se divím, že ti neporadili, že v nové nádrži bys měl znát vodu a neprodali ti nějaký test. To by bylo lepší než tam hned cpát rybka. Těch rybek je tam totiž na hraně i pro zaběhlé akvárium a v tomto stádiu záběhu tam jětě neměly co dělat. A pro tu bettu je tam nízká teplota. Teď už ti nezbývá než se řídit radami kolegy a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:14 Jerry Re: katterinecka
Mecovky mame 4,ancistruse 2,pak je tam betta a neonek 8, tedy uz 7 a razbor 6, ted uz 5.V akvaristice mi rekli, ze vzhledem k tomu ze jsou to vsechno vetsinou mensi rybky, moc jich pry neni. Akvarium ma 55l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:12 R Muž romant [27987] Re: Jerry
Teď bych do akvária nesypal, nelil nic jinýho než tu vodu. Až bude akvárko dostatečně zaběhnutý, po několika měsících můžeš lehce přisolit(polévk. lžíci na 50 litrů), netřeba provádět pravidelně, občas to možné je. Sůl podporuje tvorbu slizu na těle ryb a to je ta její nápomocná funkce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jerry
jaké jsou počty těch ryb? Ty mečovky by možná bylo lepší někomu darovat nebo vrátit do akvaristiky, jestli je vezmou. Jsou to velké ryby a kadit budou furt, je pro ně lepší větší akvárko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:06 Jerry Re: romant
Dobre,dekuji za radu. Snad se rybky vyleci..Jeste se zeptam na nazor..sul jako prevence nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:04 R Muž romant [27987] Re: Jerry
Už jsem poradil, o několik příspěvků nazpět. Ještě k tomu doplním velmi střídmé krmení a to pouze obden a jednu dávku, to co skonzumují do 20 vteřin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 21:00 Jerry Re: romant
S tema mecovkama jsem si vsiml..Kadi kudy plavou...Ve zverimexu radili, ze jsou vhodne pro zacatecniyk a nejsou mco narocne..o tom ze delaji binec uz nikdo nic nerikal...co tedy radis? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:57 R Muž romant [27987] Re: Jerry
14 dní "starý" akvárko a v něm mečovky a ancistrus, to jsou zdatní producenti odpadu a když se k tomu přidá ne zcela funkční nitrifikace, tak se nějakého problému můžeš nadít.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.04.2012 20:53 Jerry Re: Bob66
Rybek moc neni, v tom bych chybu nevidel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:48 R Muž romant [27987] Re: Jerry
První pomoc je častá výměna 1/3 vody, klidně denně, či obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.04.2012 20:45 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Jerry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:42 Jerry – nemoc
Ahoj mam problem v akvarku a nevim co s tim. 50l akvarium, mecovky,betty,neonky,rasbory a ancistrusove. Zive rostlinky, vzduchovaci filtr, teplota 23°C. Krmim po troskach rano,poledne,vecer vlockove krmivo. Akvarko zalozene 14dni. Dnes jsem nasla na dne mrtvou rasboru klinoskvrnnou s dirou v brise. Vcera byla jeste nazivu a zdala se byt v poradku. Dnes jsem otevrela filtr a v nem lezela mrvta neonka. Poradne jsem prohledla ryby, zda se mi ze rasbory maji takovy belosedy povlak. Je mozne ze chytly plisen kvuli uhynule neonce? Nerozumim tomu,jak se do filtru rybka dostala,ale dulezitejsi je ted, jak zabranit uhynu dalsich rybek? Vycistila jsem filtr, zvysila jsem teplotu v akvarku na 25 a dala tam Anti Ichtin - pry proti nemocem rybek. Take jsem zhasla zarivku.
Co se da delat dale? A netusite, co se stalo, ze razbora uhynula?
Jeste jsem zapomnela dodat ze jsem v utery odkalovala akvarium, dolila jsem vodu s balzamem na upravu vody. Ale tim to asi nebude. Jen jsem se vsimla, ze na dne lezely ve streku kousky nedojedene potravy a nejspis byly plesnive. Od te doby krmim mene - vse sezerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:05 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Alekzka
Alekzka napsala: A včera odpoledne dostal nítěnky. Ale předtím vypadal úplně normálně.


Můj tip že na vině mohou být ty nítěnky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:02 R Muž romant [27987] Re: Alekzka
Čichavci velmi často trpí na bakteriální nákazy. To jestli to byla vodnatelnost, to by z toho mála informací, bez fotky, bylo velmi odvážným tvrzením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 19:02 Alekzka Re: Bob66
Všude se píše že u vodnatelnosti mají ještě vypouklé oči a zježené šupiny. To neměl. A včera odpoledne dostal nítěnky. Ale předtím vypadal úplně normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:58 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Alekzka
Nemusela to být vodnatelnost, příčin mohlo být víc, a podle jedné věty ani příčinu určit nelze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 18:55 Alekzka – Vodnatelnost?
Dneska ráno mi umřel čichavec. Včera večer se doslova nafoukl a plaval v akvárku u hladiny. Přendala jsem ho - včera. Byla to vodnatelnost? Nenakazily se ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:43 Honza
Fotka k příspěvku A takhle to vypadá u pár ostatních rybek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:05 Honza
Fotka k příspěvku Ahoj poraďte co je to za nemoc? a jak se to léčí? Snažíme se to léčit bactopurem. což nám poradili v akvaristice. Prosím o jakékoli rady =)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.04.2012 10:18 R Muž romant [27987] Re: Klara
Začti se do těchto článků a vláken zdejšího fóra. Odpovědi na tvoje otázky jsou tam obsaženy. To není moje nechuť ti poradit, bude to pro Tebe lepší způsob, jak získáš informace a odpovědi.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
planta.aquariana.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 10:08 Klara
Jo ok
Já prave ze tohle mi taky tén akvarista říkal a minuly týden jsem na tom zpracovala a tento určitě taktéž !!! ano
Jen se ještě na něco chci zeptat :
Kdyz mám Písek který je ted v akváriu ,tak ho stačí jen proplachnout horkou vodou?( aby se ty breberky zahybyli)
Nebo koupit novy???
Protože jak já jsem tén minuly wekend cítila akvárko jsem tak dala novy Písek ...
Jak často se musí tén novy Písek kupovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2012 09:57 R Muž romant [27987] Re: Klara
Pokud ty hlístice nebudou mít takovou možnost se ve Tvém akváriu toho detritu nacpat, tak jich jistě ubyde. To mě jenom utvrzuje v tom, že můj prvotní odhad situace Tvého akvária je správný a ten problém se bude skrývat v nedostatečné hygieně a údržbě akvária, nebo-li v kvalitě prostředí v němž jsou rybky nuceny přebývat. Ve zhoršených podmínkách se právě kdejaké chorobě velmi dobře daří a tím léčením se odstraňují jenom následky, ale neléčí se příčiny, takže na tom zapracuj a určitě to půjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 09:53 Klara
Zjistila jsem ze to bUdou ty HLISTICE, které se živí detridem a pry jsou neškodne... A ryby se na nich po chutnají !!! Jo to maji pravdu
Tak díky
Se mi ulevilo, protože tyhle červy mám uz od zacatku a vůbec nejdou pryc z akvária
I kdyz koupím novy písek!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2012 09:51 R Muž romant [27987] Re: Klara
Jakékoliv léčivo by mělo být používáno správně na konkrétní problém a je to ve značné míře závislé na správné diagnóze toho či onoho onemocnění. Já jsem toho názoru, že než používat nějakou zázračnou všeléčící vodičku preventivně, to radši nepoužít nic a uchýlit se jenom k té vodoléčbě. Dalším velmi podstatným faktorem je dodržování přesného podávání daného léku a mít dobře prostudovanej návod, tak aby si aplikací nějakýho přípravku člověk nepřivodil další následné problémy, nejčastěji v podobě likvidace nitrifikačních bakterií. Takže rozvahu a číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 09:45 Klara
Ano zajímám se o akvaristiku moc (jsem do ni blázen coze )

Díky moc za rady...

Jednou kdyz jsem se byla zeptat akvaristika do zverimexu tak mi poradil : DAJANA FMC 25 kapek / 100 l

Nwm zkousim ho používat.

Mám akvárium 54 l

Zkusím se tedy zaregistrovat (uz hodne krát jsem o tom premyslela!!!)

Tak dík ještě jednou Klára hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 09:38 Klara – Gold molly
Jakoby mela zacpane zabry hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2012 09:36 R Muž romant [27987] Re: Klára
Na ty červy se mrkni třeba sem, bez fotky s tím stejně nikdo nic nesvede. rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
To co popisuješ, jak vypadají rybičky ve tvém akváriu, to bych se zaměřil hlavně na hygienu a údržbu akvária a dodržoval pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody. To jsou takový základní zásady odpovědné péče o akvárium. Jinak pokud Tě akvaristika zajímá, tak by možná bylo vhodnější se zde na stránkách zaregistrovat a vytvořit si jednoduchou prezentaci, kde uvedeš co nejvíce údajů o nádrži, aby ten kdo poradit chce a umí měl jednodušší pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2012 09:30 Klára – Předtim bylo i paví očko ale to se už uzdravilo a od té chvíle nema poter!!!
V mém akváriu mám:
Paví očko,Neonka ,Gold molly,Danio pruhované,Ancistrus a Šnek.
Moje neonka ma z 1 strany cervene břicho, ale to neni jeji barva ale asi krev...
To břicho ma proste narudle a z té jedne strany kde je to cervene ma takové 2 boule a ma tam i byli povlak
(Jo a ještě stráci svou barvu)
A v akváriu mám asi tak 5 mm červy, kteří jsou bili (nevíte co jsou zač?)
A ještě kdyz jsme u toho moje gold molly skoro celí den polehava na dne akvária, ale zádné příznaky na sobě nema!!! ne
palec dík za odpověd Klára coze
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [138] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198223x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=6851