Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 186 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:15 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katkuspixla
Kup si testy na NO2 a NO3 ;-) Můžeš zatim zkusit častější výměnu vody X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:13 R Muž Silent [5949] – Re: katkuspixla
Změř hodnotu NO2. Možná tam bude příčina. Nedělala jsi v poslední době nějaké větší zásahy v nádrži- větší úklid, výměna filtračních hmot a podobně? Preventivně bych vyměnil alespoň 30% vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 20:10 katkus
mno... akvárko mám už dva a půl let, rybky byly umístěny asi 3 týdny po založení a filtr byl u akvária v balení už od začátku ( mám Juwel record 110L). Taky mám v akváriu vzduchovací kamínek. Dneska mi umřela další rybička... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:39 R Muž Silent [5949] – Re: katkuspixla
Taky si myslím, že to vypadá na zvýšené množství dusitanů.Jak dlouho je založená nádrž? Jak brzo po založení byly umístěny ryby a jaká je filtrace?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:33 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: katkuspixla
Máš parametry vody? Tipoval bych že nebude v pořádku obsah N látek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 18:26 katkus – Podivná nemoc
Mám v akvárku asi nějakou nemoc. Už delší dobu mi stále umírají rybky a ty živé jsou dost apatické. Neonky a tetry často plavou u hladiny a mají vybledlé barvy, potom někdy i umřou. Nevím co s tím, prosím pomoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2009 01:24 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: Petr931122
Podobný problém jsem právě řešil. Necelý měsíc založené akvárium mimo jiné také se 20 ks Neonky červené. Lehkovážně jsem si vzal několik rybek od dcery z jejího zrušeného akvária (byla jistota, že jsou rybky ve zdravé kondici) a po krátké aklimatizaci je vypustil do nádrže. Pouze rybky - vodu vždy vylévám do odpadu. Po několika dnech mi začalo osazenstvo hynout - nejprve Tetry krvavé od dcery, postupně téměř všechny co jsem přidal od dcery. Na řadu nastoupily moje Neonky červené - každý den tak 2 kusy. Neobjevil jsem na jejich těle žádné patologické změny, byly nádherně vybarvené, jasné oči, nezježené šupiny, prostě vše O.K. Nechal jsem si udělat laboratorní rozbor vody snad úplně na všechno - výsledek byl negativní s verdiktem "voda jako zvon". Bylo mi doporučeno přinést namátkově živou rybku na stěr a vyšetření pod mikroskopem. Vyřešil jsem to po svém a aplikoval některými akvaristy zavrhovaný PREVENTIN v dávce 5 kapek na litr vody. Druhý den jsem nezpozoroval žádný úhyn, ryby bez známky nějaké nemoci, krásně vybarvené se zájmem o potravu. Přidal jsem ještě 1 kapku na 2 litry, v tomto dávkování budu pokračovat preventivně každý den. V současné době nemohu říkat "HOP" dokud jsem nepřeskočil, ale mám pocit, že je po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:38 Muž Yirka [9126] – Re: Verča
To jsi toho o té své nádrži moc nenapsala. Jak je velká, co v ní je, jak je technicky vybavená, jak provádíš údržbu, jaké máš k dispozici měření.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:21 Verča
Ani žádná léčba neproběhla a rybka žádná mi taky neumřela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2009 08:19 Verča
Potravu přijímal normálně. Mám ho 2 roky a během týdne mi už umřeli dva. Ani se nestranil, normálně se proháněli po akvárku
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 21:25 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Verča
Yirka ma pravdu, na to aby jste se dozvědělo co se mohlo stát, tak jste uvedla jen jen všeobecné informace. U ancistruse může probíhat nemoc, nebo otrava aniž by jste něco spozorovala. Jak byl starý, stranil se, příjimal potravu, byla v poslední době prováděná nějaká léčba, nebo bylo nějaké úmrtí jiné rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 20:15 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: katterinecka
nevypadá to spíše jako vřídek?nebo boulička?Podle fotky to nepoznám,ale můžu napsat,s čím mám zkušenost já.Objevila jsem bílý vřídek na hlavě neonky červené,plavala bez obtíží,přijímala potravu.Taky jsem nenašla nic v chorobách,co by tomu odpovídalo,tak jsem rybku dala do karantény asi na 14 dní.Vřídek jí zmizel,nebo praskl a rybka se dál chovala naprosto normálně.Ted už se mi prohání mezi ostatníma v hejnu a já bych už ani nepoznala,která to vlastně je.Ten vřídek se mi objevil jen u jedné neonky.Třeba máš to samé,v tom případě bych doporučila rybku neutrácet-mě všichni radili,at ji utratím.
tak snad jsem trochu pomohla ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 20:01 Muž Yirka [9126] – Re: Verča
Zřejmě nějaká otrava, na více dáváš k dispozici příliš málo informací o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2009 18:59 Verča – Ancistrus zlatý
Dobrý den, potřebovala bych poradit.Už druhý ancistrus mi umřel...nejdříve měl úplně černý trup a pak za pár hodin umřel...vůbec nevím, co to může být.Nikdy se mi to nestalo. Předem děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2009 10:51 Maajdulaa – Nemocnice pro rybky
Ahoj :-) nejspíš budu zakládat nemocnici, pro rybičky, ale nevím jak.... teda jako máme akvárko, menší než teď mám, a dám do něj upravenou vodu a asi nějaký rostliny.... ale nemám kamínky.. musí být nutně v nemocničce pro ryby kamínky? co by všechno měla nemocnička obsahovat? dík za radu moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 16:54 Žena Hatomi [27] – Re: Yirka
ano,kontrolovaně. Kolem 10 bublin za minutu (orientační výpočet vyšel 15 bublin)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Posilam fotku, je to spatna kvalita ale jde to videt, maji proste jen bilej flek na nose. Jakoby se nekde odrely, je to divny.
Ploutve se nerozpadavaji a zbytek tela je v poradku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:31 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Hatomi
...pak jí to chytne, natočí se zhruba pod úhlem 60° hlavou ke dnu a má strašně rychlé pohyby ploutví (i když všechny rybky spěj, tak ona dělá tohle)...
Asi jí vadí, že ji v noci šmírujete. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 08:19 Muž Yirka [9126] – Re: Hatomi
CO2 přidáváš kontrolovaně? Zkus si změřit NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 07:22 Žena Hatomi [27] – zvláštní chování
Dobrý den, mám takový problém s platou. Už zhruba týden se chová zvláštně. Chvílema je naprosto normální a pak jí to chytne, natočí se zhruba pod úhlem 60° hlavou ke dnu a má strašně rychlé pohyby ploutví (ikdyž všechny rybky spěj,tak ona dělá tohle) Do vody přidávám CO2,ostatní rybky jsou v pořádku,na těle nejsou žádné znatelné nedostatky, rybka plave a žere...
nevíte,co to může být?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2009 00:02 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: katterinecka
Chtělo by to foto, to je složitý střílet od boku ale z 50 procent bych typoval na Columnaris, nebo na nějaké plísňové onemocnění. Určitě se to na foru několikrát probíralo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2009 19:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny
Prosim poradte mi, mam modre tetry, u jedne z nich jsem si vsimla ze nema leskly supiny a vypada opravdu spatne (ale zadny bily fleky nema) ale plave jako by nic a ji normalne. Uz je tak dlouho a porad stejny. Nemohlo by to byt treba starim?
A ted nedavno sem si na jine tetre modre vsimla ze ma divnej bilej flek na nose a dneska jsem zjistila ze ten bilej flek na nose ma i dalsi. Ostatni rybky v akvarku jsou v poradku. Poradte mi co s nima mam udelat, prijde mi lito je utratit, maji jeste sanci? Prijde mi ze kdyz je dam do malickyho akvarka aby se uzdravily tak se budou stresovat a stejne jim to nepomuze.
Dekuji za radu. Btw: akvarko odkaluju kazdy tyden a zadny novy rybky za posledni dobu nemam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 19:08 Muž jajaapaja [174] – Re: matlala
No pravě chce to popis nebo tu fotku.nejsme jasnovidci že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 19:06 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: jajaapaja
souhlas.
není náhodou těhotná? je dost tlustá co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 19:05 Muž jajaapaja [174] – Re: jjj
Chybý tu.V jakém akvárku je ,kolik dalších ryb vněm žije.jak je stará.možná by neškodilo foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2009 19:01 jjj – Podivné chování rybky
čauves,prosim vás co je to s mojí samicí mečovky už dva dny leží břichem na dně a jen hýbe ocasem a je trochu šikmo nakloněná hlavou k hladině.Při krmení normálně jí ale jinak je furt v rohu na dně.dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2009 14:31 Pigeon
Tak už vytuhla. Skončilo trápení - její i moje. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:28 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: DavidDizzer
No asi paraziti ... ale bohužel tě moc nepotěším ... ten dlouho nevydrží. Jak to s ním vypadá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 19:23 Žena Imii [45] – Re: Pigeon
Infekční vodnatelnost ? rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2009 16:01 Pigeon – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj. Samička pavího očka porodila dvě malé rybky, jsou v pořádku. Po 14 dnech je znovu hodně tlustá, vypadá to, jakoby měla prasknout. Ale všimnul jsem si červené skrvny na pravé straně břicha. A má velice mírně zježené šupiny ze spodu břicha. Nevíte, co to může být? Občas polehává, jinak plave celkem normálně. Díky za rady!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 22:09 Muž Yirka [9126] – Re: Bara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 21:09 Muž Jrk [143] – Re: Dixon
Onehdá se to tady řešilo: rybicky.net/forum/10621 Myslím, že je to to samé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:36 kacek – Keříčkovec
Prosím o radu, mám černého keříčkovce a upadly mu dva spodní vousky a na jednom je bílý konec. Je to nemoc?? Co s tím??? sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 20:34 Muž Dixon [13] - Sumci
Fotka k příspěvku Dobry den,dneska som objavil na jednej neonke cervenej taku bielu bodku ktora jej trci z brucha.Neviete co to je?nemoze nakazit ostatne ryby?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 17:49 švíco – Re: Bara
Otrava No2 tone rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2009 17:46 Bara – Uhyn
prosim o radu, mam akvarium asi tyden,rybky od nedele, od vcerejska mi zacala umirat.vcera jedna, dnes jedna, vzdy to zcne tim, ze ryba zacne padat jakoby hlavou dolu a nechava se unaset vodou.sem tam se zahyba,samci zcernal zcasti ocas, jinak telo vybledlo.ted se sem tam zase zahybe a pak umira....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 21:22 Muž mnammnam [23] – Re: datura
rad sa podelim neni problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 20:49 Žena datura [104] – Re: mnammnam
já ho chci! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 20:10 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: mnammnam
Je to nezmar, ale navzdory tomu co se traduje, je v běžném akvárku "neškodný" a většinou za čas zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:55 Muž mnammnam [23]
Fotka k příspěvku nebudu delat nove tema tak to soupnu sem objevili se mi v nadrzi tyto tvorove asi je to nezmar ale nejsem si jisty a sou vo vetsim mnozstvy doufam ze to nebude nijak pusobyt na obyvatelou nadrze co vy nato?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:50 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: jjjura
Projdi si odkazy výše uvedené,najdeš tam asi otázky na všechno kolem tvého nového akvárka. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:49 jjjura – Re: teabe
Jak dlouho zaběhnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:39 Žena ustavprochore [567] – Re: jjjura
Ať se to neopakuje ;-)

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:32 Muž teabe [4] - Živorodky – Re: jjjura
Akvárko jsi nechal zaběhnout,nebo nalil vodu a hned šoupl rybky?? Otravou myslel otravu dusitnany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:32 jjjura – Re: prisavnik
Čím otrava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:26 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: jjjura
Chcelo by to foto a nejake blizsie info ;-)
Aj ja si myslim, ze je to otrava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:23 jjjura – Re: Ninco
Akvarko mám chvilku...Mám tam ještě Bettu a ta už je tam 3 týdny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:12 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky – Re: jjjura
Jak dlouho mas zalozene akvarko? Jestli lapaly po dechu, tak to vypada na dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 19:10 jjjura – Co to je? :(
Moje poslední 3 ryby(parmička,black molly) umřely tak, že se začaly převalovat a nemohly se otočit břichem dolů...Většinou to začne tak, že začínaji být hodně u hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2009 14:40 Muž xOB [83] - Cichlidy – Lecba?
Existuje nejaka lecba plynoveho mechyre? Kancik uz cca mesic polehava, teprve pred tydnem se dal chytit, je v karantene, ale stale lezi na boku. Sice normalne zere, ale neplave, jen kdyz ho vylekam.
Teplotu jsem mu zvysil ke 30°
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [186] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9251