Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:05 R Muž romant [27987] Re: x
Vypadá to tak, vodoléčbu se špetkou soli a klidně výluhem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 19:04 x – Nemoc
Fotka k příspěvku Co je tohle za nemoc?(doufám že je to jen odřenina)
A jak rybu vylěčit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2015 20:33 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: malda
není pestrá, je absolutně mimo - hejnovky bez hejna, čistotné s prasaty, a celé je to nacpané do sklenky od okurek. Máš v akva parmičky - potřebují minimálně metrové akva a ideálně 10ks+ , máš tam neonky - zase plavci a zase hejno (spíš 20ks+) atd. bídně málo kytek, a filtr (škoda slov)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 20:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: malda
Ty ryby jsou tam fakt jak ve flašce od okurek , pořid si na zadní stěnu nějakou tapetu (pytel na odpadky je asi nejlevnější varianta), rychlerostoucí rostliny a co nejvíce to jde tu nádrž osázej (neustále tu někdo nabízí zdarma , je to jen o tom nebejt línej si pro to dojít), filtrace je jen honič vody , o biologické filtraci tady řeč být nemůže , pořid si dva co největší bublifuky , ty přidělej na zadní stěnu každej do jednoho rohu ,k tomu dvoumotorový kompresor a máš za pětikilo filtraci jak víno .
Ryby - zaměř se spíš na jedno hejno menších čistotných ,třeba tetřiček a k tomu jeden pár něčeho výraznějšího a šmitec
tohle co tam máš nebude nikdy fungovat , ryby jsou vystresované z toho prostředí kde jsou ,stresem se oslabí imunita a jsi tam kde jsi ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 20:02 malda Re: grunda
krmit by jsem měl asi méně. osádka je taková pestrá no :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 18:57 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: malda
zlepši údržbu, těžce napadené ryby odstraň, přidej kytek a míň krm. A hlavně - předělej osádku - máš šílenou kombinaci v zavařovačce rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 18:46 malda Re: romant
s tím asi nic neudělám že??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 18:12 R Muž romant [27987] Re: malda
Paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 17:59 malda Re: romant
vím že to dělají paví očka gold molly a tak
samec mečovky: pomalu se mu zbarvuje do bíla meč po částech a hubne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 17:57 R Muž romant [27987] Re: malda
Pravděpodobně vnitřní paraziti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 17:56 malda – mečovka
ahoj
koupil jsem si mečovky a gold molly.
po čase mi mečovka i gold molly smrskne ocas, vlní se a plave na místě!! co to je za nemoc nebo co to je?? díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:19 Žena reina [17] Re: romant
jojo, neboj, živou ji nepošlu.
Každopádně díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:18 R Muž romant [27987] Re: reina
Ne tobogánem, ale třeba hodně studenou vodu s ledem postupně přilejvat do nějaký menší nádobky kde postižená ryba je.
Edit: Ten Omnipur ano, protože v tom akvu ty problémy s bakteriální nákazou budou i nadále, ale jak píšu zamakat na kvalitě prostředí, jinak je to zbytečný, ono i teď je to léčba následků, ale příčina zůstává, podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:16 Žena reina [17] Re: romant
díky... Takže na Omnipur zapomenout a rovnou vzít rybičku na "projížďku" vodovodním řadem :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2015 16:15 R Muž romant [27987] Re: reina
Podle mě ta bakterka, nebo nějaká jiná forma bakteriální nákazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:12 Žena reina [17] Re: romant
díky... jen pro info - co to teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:10 R Muž romant [27987] Re: reina
Poslat na druhej břeh a zamakat na kvalitě prostředí, jinak se to bude opakovat i u ostatních obyvatel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:06 Žena reina [17] – Gupky - bakteriální rozpad ploutví?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu - co to je a co s tím?
(z léčiv mám doma Omnipur, dnes jsem do vody dala po výměně půlky vody a odkalení Torben a Sanital sůl, a zvedla teplotu na 28°C...
Díky za rady
Irena
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 16:05 malda
Fotka k příspěvku to si nemyslím 1x ta dva týdny měním 1/3 vody.vodu beru ze studny a nechávám ji odstát testy koupím a dám vědět
akvárium 60x40x30cm 72l 3 mečovky 2 gold molly 3 mladé paví očka 4 parmičky pruhované 2 parmičky mechové 2 parmičky černo pruhované a 5 neonek filtr tam je vše tam je živé rostliny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 14:59 Muž Legioix [574] Re: malda
Že by špatná kvalita vody? Kup testy a napiš výsledky. NO2, NO3 + PH.

Jak často provádíš údržbu? Jak velké je akvárium a co tam ještě plave? Filtrace atd.

Založ si prezentaci i s fotkou a budeme chytřejší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 14:17 malda – mečovka a gold molly
ahoj
mám tokový problém. po určité době co vložím mečovky a gold molly do akvária smrští se jim ocas plavou na místě a vlní se někdy sebou cukají!! :-O nevíte co by to mohlo být!!
druhá věc když zjistím že je mečovka březí přelovím ji do druhého akvária má velké břicho a černou tečku nebo skvrnu u ocasu. :-) to je v pohodě ale po určité době cca 4 až 5 týdnů se břicho zmenší ale skvrna zůstane! je ještě březí nebo ji tam mám ještě nechat do té doby co s skvrna zmizí??
díky za info :-) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 19:11 R Muž romant [27987] Re: doubler
Tak mohlo by to být počáteční stádium infekční vodnatelnosti, ale to už je na tu křišťálovou kouli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 18:47 Muž doubler [80] Re: romant
právě že ne.. Má jen ten flíček na hlavě. Přemýšlel jsem, jestli by to nemohla být jen ztráta pigmentace (některé rybičky mají světlejší bříško - pravděpodobně důsledek křížení s gold molly), ale nevypadá to tak. Je to šest nebo sedm malých "puchýřků" na hlavě - i když puchýřek není asi nejlepší výraz, nevystupují totiž nad stavbu těla, ale nevím, jak to líp popsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 18:26 R Muž romant [27987] Re: doubler
Nevypadá ta ryba jak poprášená hrubou moukou, ten pozorovací úhel se nevylučuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 18:24 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Njn, před smrtí se mu udělalo dobře, s tím nic nenaděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 16:17 Muž doubler [80] – black molly - "puchýřky" na hlavě
Přinesl jsem si několik mladých rybiček black molly (cca 4 cm), chovatel mě ubezpečoval, že jsou všechny zdravé. Na hlavě jedné samičky jsem ale už druhý den (ten první jsem si ničeho nevšiml, což ovšem neznamená, že tam nic nebylo) zaregistroval něco, co by tam být nemělo - je to několik průhledných "puchýřků" (vypadají jako nakladené jikry nebo vajíčka šneků), které ale nijak výrazně nevystupují nad kůži. Rybička je jinak čilá, kromě toho, že se jí nelíbí na "samotce", kam jsem jí hned přemístil, nejeví známky nějakého závažnějšího onemocnění. Nasadil jsem "vodoléčbu" a přidal trochu soli (žádná speciální léčiva nemám, sůl jsem vyčetl jako jeden z používaných prostředků při léčbě kožních onemocnění). Po dvou dnech zatím nepozoruji žádné změny k lepšímu ani horšímu. Napadá někoho, co by to mohlo být za nemoc? Fotku bohužel nedodám - ty "puchýřky" jsou sotva viditelné okem (jen z určitého úhlu a nejsou moc výrazné), na fotkách nebylo vidět vůbec nic. Snad nekladu otázku hodnou křišťálové koule.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 13:36 jirtos Re: jirtos
Tak léčba vypadala moc dobře. Tlama se jí zacelila, bylo možné pozorovat výrazná zlepšení a dnes si lehla na bok a před hodinou dodýchala:( ta s problematickým řitním otvorem se také lepší, snad to zvládne aspoň ta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 11:57 Muž kortezhugo [983] Re: romant
Fotka k příspěvku Liečba prebiehala dobre...oko už bolo skoro v pohode a frajer dnes chcípol. :-(
Skoda ho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 21:44 ondrejD Re: II
no, zřejmě šupiny padaly z nějakých vřídků - začervenalých míst po těle ryby - ano? Problém .. - furunkulóza, tuberkulóza a podobné "radosti", problém.. - dost infekční, prakticky neléčitelné :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 19:26 II – Opadávání šupin
Ahoj, muzu poprosit o pomoc? Mojí rybe zacaly vypadavat supiny a asi tyden po tom co to zacalo umrela. Muzete mi poradit co to je?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 20:01 Muž kortezhugo [983] Re: romant
No už som dávno nič neliečil ,nebolo treba.Aj ten Tonic mám z r.2011.Hádam mu to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 18:12 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Tak bude to vůči těm kytkám sichr, ovšem bude zde i názor, že jsou-li to bakterie, můžou být i v nádrži, ale já na to říkám, že každý akvo je originál a co se projeví teď, nemusí se projevit příště, jako obvykle se schovám za podmínky a mám to vyřešený. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 18:06 Muž kortezhugo [983] Re: romant
General Tonic - ten budem musieť mimo akva.Acriflavin a rastliny sa nemajú radi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 18:00 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Fajn, dej mu dva, tři dny intenzivní vodoléčby, i teplotu mlžeš přizvednout na 30 st. a když se to nebude mít snahu zatahovat, tak ten direct. Tohle jsou obvykle namnožený bakterie a jak tlačí na to oko, tak se vyboulí, vidím i že je to oko celý kalný, takže i motolice se zde nedají vyloučit, ale jak píšu, nejdřív, potom. ;-)
Edit: Ten Tonic, může být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 17:56 Muž kortezhugo [983] Re: romant
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 17:51 Muž kortezhugo [983] Re: romant
No ja ho mám asi 3 mesiace.Inač je celkom v pohode len to oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 16:16 R Muž romant [27987] Re: kortezhugo
Jaký je stáří toho fešáka? Vypadá to na použití Bactopuru direct, protože u tebe nepředpokládám, že vodoléčbu už jsi nasadil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 12:27 Muž kortezhugo [983] – ALL
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co použiť na to oko?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 07:47 jirtos Re: Legioix
Betta je tam od založení a má se k světu. každopádně bactopur direct mám koupenej a začal jsem to léčit. jen se mi rozsvítilo akva, zjistil jsem, že ta druhá, co je stále v půdovní nádrži má vyhřezlej anální otvor. prostě veselo:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 07:29 Muž Legioix [574] Re: jirtos
Tak do té doby než se bude stěhovat a bude jiné AQ, tak pořádně měnit vodu. Se divím, že to jako první neodnesla ta Betta, která je na tu kvalitu vody přeci jen choulostivější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 07:00 jirtos Re: MonterMonty
díky moc. počítám s větší (výrazně větší) nádrží - ale jsem před stěhováním a představa 400l akva který budu zajíždět a za měsíc stěhovat mě děsí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2015 01:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jirtos
ty ryby rostou a s nimi i nároky na prostor a samo i bordýlek kterej nadělaj , takže i tak když se s léčením zadaří , chce to rybám poskytnou lepší podmínky , at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 00:27 jirtos Re: MonterMonty
tak sou tam dvě a vodu měním tejdně a jako filtr používám HAILEA RP-400. zatím to bylo ok (2 roky). budu s tím muset něco vymyslet. Tak jako tak díkes ta ten typ na bactopur direct. snad to helpne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2015 21:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jirtos
73 litrů pro závojnatky (bordelářky) není to pravé ořechové ,kdyby to bylo 200 tak bych mlčel , to zaplísnění bude následkem špatné kvality vody pač je to na ně prostě malé , filtrace asi taky nebude nijak zvlášt výkonná co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 21:17 jirtos Re: MonterMonty
73litrů - prostě "ta hlavní". tu závojnatku mám v karanténí, ta má 20l - proto velká a malá.

v té "velké" je ještě jedna závojnatka, 5 pancéřníčků panda a jedna stará betta, plus 3 ampulárie (žádná velká párty:)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 21:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jirtos
a čemu říkáš velká nádrž ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:59 jirtos Re: romant
tak to je mi jasný. podmínky ve velké nádrži by měli být ok, vše prospívá, nikde žádný problém - až teda na tuhle mršku. zkusím jí přeléčit v té separátní nádrži a uvidíme jestli se něco objeví ve velké. jestli to ta zrůdička nepřežije tak mě mladá zabije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:49 R Muž romant [27987] Re: jirtos
Všechno je o podmínkách, můžeš léčit jak chceš, když nebudou podmínky, nikam to nepovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:45 jirtos Re: romant
bakterie? no ok, bactopur direct snad někde seženu - ale předpokládám, že bych ho měl lejt i do velké nádrže odkud jsem ji separoval - je tak (nitrifikační bakterie asi zabiju, ale mám ještě jednu nádrž takže z filtru budou)? přecijen je tam ještě pár ryb, který zatím vypadaj ok, ale jestli v tom něco je, tak půjdou taky...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:40 R Muž romant [27987] Re: jirtos
Napadení bakteriální nákazou, bez léčby třeba bactopurem direct se s ní rozluč.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3751