Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 12:03 JoKa Re: George77
Mně to připadá spíš jako mechanické zranění. Pokud byla zasažená krupicí, tak se mohla otírat o dekorace, způsobit si zranění a to zaplísnit... Počkej ale na další názory, každopádně tou eshou si nic nepokazil... Už je doléčenoo a po léčbě vyměněná voda??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 09:55 Muž George77 [1] - AmazonieSatanoperca daemon - pupínky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku přidávám 2fotky, ale moc to není vidět. jak píši níže - pupínky nejsou bílé, ale spíše průhledné... 5dní léčení Exitem a eSHa2000 krupičku téměř vyléčilo, pouze 1 ryba má pořád trochu na boční ploutvi. Nevěděl by někdo, co by ty pupínky mohly být zač?
Díky, Jirka.


George77 napsal: Ahoj, 26.11. mi dorazila zásilka od Glasera 6ks Satanoperca Daemon. Hned jak jsem je vrazil do "karanténího" aq - jsou tam endlerky a pár corrydoras, všimnul jsem si krupičky, kterou jsem začal téměř bezprostředně na to léčit, protože se začala rychle množit. Použit EXIT + eSHa 2000. léčil jsem 5dní. zároveň s krupičkou měla 1 ryba 2 pupínky (jeden asi 1mm a druhý 0,5mm, oba v barvě kůže (ne bílé), až bych řekl možná jako puchýřek nebo bublinka,průhledný ale stále nepraskající. ten větší má těsně pod hřbetní ploutví a druhý o kus dál níže na boku. před několika dny se objevil další na jiném Daemonovi u kořene ocasu. Fotku momentálně k dispozici nemám (budu mít k dispozici za pár dní). Neměl by někdo dle popisu ponětí, co by to mohlo být?
Děkuji za reakce! jirka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2015 08:23 JoKa Re: Eva
Konečná. A ten druhý půjde za chvíli za ním, jestli ho necháš v tom grcálku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 21:40 Muž George77 [1] - Amazonie – Satanoperca daemon - pupínky
Ahoj, 26.11. mi dorazila zásilka od Glasera 6ks Satanoperca Daemon. Hned jak jsem je vrazil do "karanténího" aq - jsou tam endlerky a pár corrydoras, všimnul jsem si krupičky, kterou jsem začal téměř bezprostředně na to léčit, protože se začala rychle množit. Použit EXIT + eSHa 2000. léčil jsem 5dní. zároveň s krupičkou měla 1 ryba 2 pupínky (jeden asi 1mm a druhý 0,5mm, oba v barvě kůže (ne bílé), až bych řekl možná jako puchýřek nebo bublinka,průhledný ale stále nepraskající. ten větší má těsně pod hřbetní ploutví a druhý o kus dál níže na boku. před několika dny se objevil další na jiném Daemonovi u kořene ocasu. Fotku momentálně k dispozici nemám (budu mít k dispozici za pár dní). Neměl by někdo dle popisu ponětí, co by to mohlo být?
Děkuji za reakce! jirka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 16:36 R Muž romant [27987] Re: Eva
Tu rybu pošli co nejrychleji na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 14:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Eva
Počkejme, co řeknou zkušenější uživatelé fóra. Mně se zdá, že to už je rozjetá nějaká bakteriální infekce a tam už protiplísňové léčivo moc nezabere. Obecně platí, že zježené šupiny jsou, bohužel, znakem toho, že je ryba v posledním tažení, ostatní popsané symptomy tomu taky napovídají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 14:02 Eva Re: michalt
Fotka k příspěvku Dakujem za odpoved. No bohuzial, uz su tam dva, chcela by som ho vyliecit a pripadne niekomu podarovat. Su to ako keby vacsie biele skvrny, niektore su ruzove, ma to po celom tele, najviac na hlave a z boku pri ziabroch a na chvoste. Zjezene supiny a je apaticky, ale drzi sa uz tyzden takto. pridavam este jednu fotku z boku. Viem kvalita nieje bohvieco.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 13:51 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Eva
Z uvedených fotek zcela nevidím, co by to mohlo být. Ale 20 litrů je příliš malý objem i na jednoho ancáka, a už vůbec na dva. Jestli se jej i povede vyléčit, tyhle problémy se můžou snadno pořád vracet. Já bych v takovémhle objemu nechal jen toho beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 13:24 Eva – nemocny ancitrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, potrebovala by som poradit. Mame 20 l akva, v nom jedneho bettaka a 2 ancitrusov. Filtr,topitko,zive rastliny. Mame problem s jednym ancitrusom vid foto. Pred tyzdnom som nasadila vodoliecbu + sol, pred 3 dnami acriflavin. Stale sa to nezlepsuje, skor si myslim ze sa to horsi. Ostatne rybky su v poriadku. Ako mam dalej postupovat ? Mam ho radsej odlovit ? Dakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:27 R Muž romant [27987] Re: karmen1976
Klidně, hlavně ty vitamíny, tedy ten Fishtamin a aplikovat, jak jsem psal, ne do vody, ale do krmení. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:21 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
A mam koupit oboje ? Cos mi doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:17 R Muž romant [27987] Re: karmen1976
Ne, krupice to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:15 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
Děkuju. Trochu si mě uklidnil.
Já koupim cos mi poradil.
První co mě napadlo bylo nakapat exit. Mam pokračovat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 20:02 R Muž romant [27987] Re: karmen1976
To chce klid, ono s něčím obdobným se setkal snad každej chovatel skalár a divočáků obzvlášť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:59 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
To mě docela překvapuje. Když jsem četla co může byt přičinou..snažim krmit rozmanitě, vodu menim pravidelně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:01 R Muž romant [27987] Re: karmen1976
Začínající děrovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 19:00 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: romant
A co to je ? Plíseñ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 18:57 R Muž romant [27987] Re: karmen1976
Do krmení před podáváním kápni několik kapek Fishtaminu.
Edit: Mrkni na tohle a můžeš lehce přidat. www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 18:55 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Fotka k příspěvku Prosim o radu. Plíseň?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 17:34 R Muž romant [27987] Re: Raptor181
Bičíkovec zhoubný (Ichthyobodo necatrix)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 16:03 R Muž afc1886 [14685]
Bez prezentace těžko radit,snad jen vodoléčba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2015 15:45 Raptor181 – Mečovka - nemoc
Fotka k příspěvku Zdravím,
potřeboval bych poradit s určením nemoci mojí Mečovky. Příznaky jsou následující: zdržuje se neustále na jednom místě (většinou rohy nádrže), její pohyb po akvárium je minimální, má stažené ploutve, bílý povlak na těle. Přikládám obrázek. Rybička je také zrovna březí. Je nějaká šance na její záchranu?

Děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.12.2015 12:01 Muž Stevemaister44 [5] Re: Shimamoto
Všem děkuji za názory. Vyřeším to asi tak, že tři zdravé rybky se pokusím darovat někomu, kdo pro ně bude mít lepší možnosti (větší akvárium a více znalostí). Nemocnou rybku se pokusím vykulírovat samotnou v akváriu a pokud se dá dohromady, udělám totéž i s ní :)

Nic jiného mě nenapadá, neboť ty možnost opravdu nyní nemám, ani na investici do zařízení velkého akvária a nerad bych, aby to rybky odnesly. Takže ještě jednou všem díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 20:56 Muž Shimamoto [492] Re: Stevemaister44
Nevím, jak na tom jsou ostatní sumci, ale dle mého názoru je ten na fotce bohužel odepsaný. Ať je příčinou jeho zuboženého stavu prostá podvýživa z jakéhokoliv důvodu (např. slabá plachá ryba, které ostatní všechno sežerou) nebo přemnožení parazitických červů (Capillaria, Camallanus...) ve střevech jako důsledek předchozího špatného chovu, nedovedu si představit, že by v takovém stavu dokázal efektivně přijímat jakoukoliv potravu. I kdyby se ti červíci potvrdili (podle trusu - popsáno níže), rybka by léčbu Biovermem, nebo něčím podobným, nejspíš nepřežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2015 16:33 R Muž romant [27987] Re: Stevemaister44
Tak ta vyhublost by na vnitřní parazity i mohla ukazovat a taky bych si myslel, že je sužován nějakým bakteriálním onemocněním. Pokud ryba normálka přijímá potravu, je klidně možný, že je jenom takto zubožená od předchozího majitele, byla zřejmě držena v ještě žalostnějších podmínkách než nabízíš momentálně ty. Určitě pro kvalitu prostředí často měň min. 1/3 objemu vody. Zkontroluj výkaly, barvu, konzitenci, zda-li nejsou jakoby dutý, déle se držící u řitního otvoru a takový nakouskovaný, jako malý klobásky za sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.12.2015 16:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Stevemaister44
Já hubenýho peřovce rozkrmoval mraženou koretrou, každej den jsem do něj vpravil tak 3 kostky. Jde to ale jen, pokud je to ryba, co si pro krmení připlave a není někde zalezlá. A ostatní ryby jsem mu musel odhánět, prostě mu trošku pomoci, aby se k tomu krmení dostal hlavně on. Za týden byl v pohodě.
Nějaká žížala taky neuškodí.
Jestli má parazity, bude to horší. S podáváním a dávkováním léčiv buď opatrný, sumci to zrovna nemusej. Cos tam dával?
A byl takhle nicotnej od začátku nebo až později?
Velikost akvárka už psali jiní, na tyhle ryby je to žalostně maličkatý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 12:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Stevemaister44
Hlavně potřebují větší akvárium. Keříčkovec taky. Mraženým nic nezkazíš, ale pokud žerou, tak to nepomůže. Možná by pomohla vodoléčeba - měnit třetinu vody každý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 11:36 Muž Stevemaister44 [5] Re: PaDa
Vločková krmiva, granule a tabletky (zakládám si na kvalitním složení) - kompletní krmiva od soukromého dodavatele. Jinak netuším co bych jim měl dávat, jestli koupit nějaké komáří larvy, červy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 11:34 Muž Stevemaister44 [5] Re: Shimamoto
Najíst dostávají rybky určitě dostatečně, neboť ostatní jsou v pořádku, pěkně vykrmené, živé a plavou po celém akváriu. V akvárku jsou nyní dva tyto péřovci, jeden ancistrus a keříčkovec žabí. Nynější akvárium má asi 100 litrů. Ryby jsem podědil a nebyly zrovna v nejlepší kondici, neboť neměli v danou dobu patřičnou péči a já jakožto neakvarista, nevím přesně jak postupovat. Čtu si všemožné články, abych se do toho dostal a dal rybám co potřebují, ale přesto..Jinak rybka normálně plave, žere atd. akorát má takového nějakého parazita a né a né se ho zbavit. Dával jsem i nějaká léčiva v podobě kapek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2015 07:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Stevemaister44
Čím ho krmíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2015 20:50 Muž Shimamoto [492] Re: Stevemaister44
Ten sumeček je především strašně podvyživený, peřovci jsou velcí žrouti, ale dovedou být také dost komplikovaní. Měl jsem dva peřovce tečkované, kteří byli tak plaší, že nevylézali nikdy ve dne na žrádlo, a to ani při zhasnutých světlech. Musel jsem jim přihazovat další krmení po setmění, což znamenalo velkou zátěž na čistotu vody. Nakonec jsem to utrpení s nimi nevydržel a zbavil se jich. Jestli toto je podobný případ a ryba extra baštu na noc nedostávala, tak se nedivím, že takto vypadá. Tak zubožená ryba už ovšem nejspíš nemá žádnou šanci na přežití...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2015 12:18 Muž Mislow [304] Re: Stevemaister44
Ahoj, bez prezentace vyjadrujici aktualni situaci v akvarku nebo aspon podrobneho popisu akvarka ti asi nidko neporadi, .... to spis vypada na bezne problemy jako velikost akvaria/rybi osadka/filtrace/set up/udrzba/ apod., ale je to jen uvaha, pac bez dalsich inf. o akvarku se tezko radi .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2015 09:12 Muž Stevemaister44 [5] – Co je to za nemoc a jak léčit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny akvaristy, potřeboval bych poradit jak léčit (pokud to jde) nemoc u péřovce viz přidaná fotografie. Už si vážně nevím rady.

Mockrát všem děkuji za rady :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 21:56 R Muž romant [27987] Re: kobra76
Vyhledej si pojem Phialophora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 21:52 Muž kobra76 [0] – Colisa s pupacikmi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Cawko.. Mam colisu samca.. Na boku mal taky pupak ako oskrete , je aj cerveny.. Teraz sa mu vyhodili este asi 2 mense na kazdej strane.. Tie sú schovane pod supinami.. Je aktivny, zerie normálne.. Uz to ma asi 2tydne..ostatné ryby to nemaju.. Uz som tu pozeral choroby ale nenasiel som nic adekvatne.. Diky za pomoc... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 19:38 R Muž romant [27987] Re: BHMarten
Prozatím bych zůstal u té eSHy 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 19:37 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: BHMarten
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku jeste dve fotky... ma to docela hluboko okolo ploutve mi prislo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 19:04 JoKa Re: BHMarten
Podle mě bakterie... Tady esha nepomůže... Otázka je, jestli léčit celou nádrž, když říkáš, že už vidíš náznaky na jiných rybách... Například Bactopur ti spolehlivě rozhasí celou nádrž, ale i to se dá řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 18:47 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecněRe: NHKG
no chomáčky to nejsou.. vypadá to, že je to na kůži pod šupinami a ty jsou tím pádem od těla vystouplé a mají bílou barvu... zkusím esha2000 (už jsem odpoledne nadávkoval) , měla by zabírat i na bakteriální infekce.. viděl jsem to v menší míře myslím i na dvou dalších kusech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 09:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: BHMarten
Není to u mě na mobilu vidět, ale pokud to jsou chomáčky, tak to bude plíseň. Na léčbu doporučuju Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 08:55 anabra Re: BHMarten
Určitě bude reagovat někdo erudovanější. Podobně vypadala plíseň u mojí rybičky, jen to nevypadalo "hrubě", spíš jako měkké chomáčky. Ale počkejte na další názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 08:51 anabra Re: romant
Vodu měním pravidelně, podle testů 6v1 vše v pásmu optima. Díky za uklidnění. Promyslím změnu složení rybiček (výměna parmiček za razborky, jak mi tu někdo radil). O víkendu jsem se setkala s akvaristkou, která má menší akvárium, nezná názvy svých rybiček, vodu nemění, jen doplňuje - v létě víc, protože se víc odpařuje, říkala, a ryby jim nechcípaj. :-) Ale to je i o životním přístupu ke všemu :-) Hezký den přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2015 08:46 anabra Re: jirkazez
Tak co byste doporučil teď, zůstali 4 samečci. K tomu jeden Betta a jeden pancéřníček. Doplnit jejich počet na min. 6 asi ne. Vyměnit? Vím, velikost akva ideálně jen pro Bettu. Řekněme ale, že akva čistím dost, takže nějaké ty rybky navíc bych mít mohla. Tip odtud byly razborky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 23:29 Muž BHMarten [2] - krunýřovci obecně – máte někdo zkušenost ?
Fotka k příspěvku Ahoj, dnes jsem objevil na jednom pancéřníčkovi takovéto bílé skrvny.. je to docela hrubý, jakoby vystouplý ven.. z druhé strany má dva flíčky menší, tady je to nejvíc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:26 jirkazez Re: anabra
Já bych se nebál v tomto případě sázet na stres. Tedy ne, že by je přímo zabil, ale mohl připět k jejich menší odolnosti vůči jiným nemocem. Ony ty parmičky jsou plavci a ta velikost akvária jim nejspíš moc nevyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2015 18:10 R Muž romant [27987] Re: anabra
Tak tyhle otázky čas od času vytanou na mysl asi každému akvaristovi(ce). Někdy je to souhra náhod, někdy klasickej řetěz událostí, někdy se na tom lehce spolupodílíme my, někdy jsou ryby k těm koncům už předurčeny v okamžiku nákupu a někdy... Dalo by se pokračovat ještě dlouho, ale když se nefláká údržba(provádí se správně), pravidelně mění voda, její parametry jsou v nějakém akceptovatelném pásmu pro rybí osádku, akvárko prostě funguje, tak bych to neřešil a trpělivě prováděl tu údržbu atd. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 18:02 anabra Re: romant
Dělám něco špatně nebo je to takhle normální, že ryby hynou? Přijde mi, že se mi to zatím děje dost často...3 ks/ 2 měsíce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 17:57 anabra Re: romant
Tvůj odhad byl opět správný. Je na druhém břehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 11:03 R Muž romant [27987] Re: anabra
Zřejmě je to zvětšení dutiny břišní zapříčiněno namnožením bakterií, tedy to jenom odhaduji, podle toho jak to popisuješ a tyto stavy se obvykle řeší usnadněním cesty na druhej břeh a nebo se použije, tedy zkusí použít, Bactopur direct v separé nádrži, neb je to docela slušnej zabiják právě těch bakterií a to i těch prospěšných.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 10:48 anabra – nemoc?
Prosím vás, co znamená, když se samička parmičky duhové už druhý den jen schovává pod kořeny a stále jakoby polyká, otvírá pusu, pořád... Poslední týden jí strašně narostlo břicho, jakoby měla kouli v břiše, ale nepřijde mi to jako ta vodnatelnost... Také je nutno říct, že je oproti samcům v blbém poměru, 1:5, tedy dosud, včera jeden samec podlehl asi zranění se sekundárním zaplísněním. Léčba eSHa2000 nezabrala. Děkuji moc.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3401