Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 198 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:45 Muž jaa [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tu je detail na miesto kde to ma najviac......
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:36 Muž jaa [5]
prave sa o lepsie fotky snazim, tak minutku strpenia
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:35 Muž jaa [5]
nemyslim ze je to ten kotevny cerv, pozrel som si na nete tie obrazky a nepodoba sa mi to. A tiez je mi cudne ze ryba je tim, niecim, napadnuta na stiroch miestach, ale vsetky tieto miesta sú na jednej srane tela..........a taky ten vyrastok jak je vydno na fotke je len na jednom z miestenapadnutia, na ostatnych sa to javi ako naudta biela skvrna cca 1mm velka nepravidelneho tvaru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:33 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sakul
No právě,fotky jsou špatné,ale i přes to se nedomnívám,že by to kotevní červ byl.Připadá mi to jako součást ploutve,spíš právě prasklý a zaplísněný paprsk,ale to můžem jen domnívat.Snad budou lepší obrázky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:31 Muž Sakul [13] - Cichlidy
No ted uš si tak jistej nejsem. Určitě by pomohly lepší fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:26 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Myslim že to co je na fotce je na 95 procen kotevní červ. Je to korýš druhu Lernaea. Informace čerpam ze sera rádce a vypadá to uplně stejně. Měl by na to pomoc sera cyprinopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:24 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Sakul
S Lerneou bych nesouhlasil,i podle špatných fotek není vidět zapálení kůže kolem místa.Taktéž nic nevlaje,a bílá hmota(nejspíš plíseň),je jasně ohraničena.Tvarově také neodpovídá.Foto kotevního červa je zde.
images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:13 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: jaa
Takže by to opravdu vypadalo jen na to zranění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 18:02 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Vypadá to jako kotevní červ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 16:55 Muž jaa [5]
krupicka to neni, tu poznam a je to vazne len na tejto jednej rybe............a ted mi jeden akvarista na inom fore poslal fotku rybky ktera ma to iste(tiez skalar) a vraj to mala po tom ako ho pri odsavani kalou nechtiac naplasil a on sa poodieral o kamene
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 16:42 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: jaa
Pokud by se jednalo o zaplísněné zranění,stačilo by do vody přidat třeba Acriflavin,nebo něco jiného proti plísním.Každopádně je třeba ránu pozorovat.Pokud se jedná o Mřenku nádhernou,tak pozor,jsou to v dospělosti pěkně agrasivní mrchy.Jen v hejnu nad 5 kusů jsou klidnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 16:38 Žena Eliška [38] – Re: Jaa
Pořádně si prohlédni i ostatní ryby, na první pohled mně to přišlo jako krupička. A tu je nelepší léčit eSHa EXIT + eSHa 2000 (která dobře zabírá na plísně, přidává se kvůli možné druhotné nákaze plísněmi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 16:34 Muž jaa [5]
no su tam este dva vaci skalari a s jednim z nich sa tento stale rozhana. Co sa tyka ostatnych ryb, tak tam su neonky,panciernicky,prisavnici,cierne tetri,dania,a dve krpate mrenky nadherne(ale tie tam robia najvaci bordel, stale ostatne ryby rozhanaju-hlavne tychto velkych skalarou a ako keby ich kusali). A inak co sa tyka akvarka, dno je strkopiesok, kamene obycajne a pozadie je doma robene z jemnej kamennej drte.........a co sa vody tyka, tak to neviem(nemam moznost merat hodnoty), snad len tolko ze davam CO2 burcakom. O detailnejsie fotky sa pokusim.....
Ako by sa to dalo vyliecit? a je to moc nebezpecne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 16:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: jaa
Netroufnu si vypálit od boku,ale nedošlo,pokud je tam i druhá skalára k boji,nebo ke zranění(prasklý ploutevní paprsek)?Vypadá to jako by se zranila,a došlo k druhotnému zaplísnění.Chtělo by to lepší fotky.Nebylo by od věci popsat nádrž,složení ryb a parametry vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2008 15:00 Muž jaa [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim! mojmu skalarovy sa objavili na tele nejake vyrastky a neviem co to je, ci je to nebezpecne a ako to mam liecit,hladal som aj na nete, ale neuspesne.............neviete niekto pomoct aspon identifikovat co to je, potom sa mi uz budu informacie hladat lahsie, prihadzujem fotku-je to vydno ako biela skvrna pod chrbtovu plutvu, na chvostovej plutve a tiez na analnej plutve
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 13:29 xx – Re: Lucík
Tipuji to na bakteriální infekci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 12:54 rorys
Lucík napsala: Moc vam dekuji Zdenku, ja prave jeste cekam co se ztoho vyklube, protoze zavojnatce to z brisnich ploutvi zmizelo a ma to uz jen malo na ocase, a jiny rybky vubec nic tak me to jako krupicka vubec nepride.A pri tom pouzivani Exitu (uz jsemo nem slysela ze je dobry), jak dlouho se nemuze pak sahat do akvarka?Ja prave vim ze pancici a sumci obecne jsou velmi citlivy na mnoho druhu leciv proto jsem to zduraznovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 10:52 Muž PetrS [4]
Diky za radu. Uz mi zemreli 4 cichavci a jeden panc. Daval jsem Arciflavin a nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2008 09:07 Piky – Re: PetrS
Ahoj, moc se v tom nevyznám, zkus zdejší atlas nemocí: rybicky.net/nemoc/, ale spíš si myslím, že to bude bakteriální rozpad, v začátcích. A jestli jo, tak je dobrej Baktopur, myslím že od Sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2008 21:25 Muž PetrS [4]
Muzete mi prosim nekdo poradit.....
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2008 19:26 Muž PetrS [4] – Bělavé ploutve
Mam aqua cca rok. Nedavno (2 tydny) se na ploutvickach objevil takovy jakoby zakal. Ploutvicky jsou cele, nepotrhane. Bud u hrbetu nebo na koncich je ploutvicka zakalena. Vypadalo to na zacinajici krupicku, tak jsem je zacal lecit, ale uz je to 2 tydny a porad to maji.Dekuji za vsechny odpovedi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 18:53 Muž Johan [4945] - Rostliny
Fotka k příspěvku Neví někdo co to je, popř. čím je to způsobeno? (oko)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:13 KubaVáca
Jo filtr je zajetý a na zrcátko taky nak tak reaguje tak to bude asi v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 11:11 Žena ustavprochore [567] – Re: KubaVáca
to předělání/znovuzaložení může být trochu průšvih s N02 hmm filtr byl ponechán původní zajetý?

a na apatického beťáka nefunguje ani zrcátko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 10:35 KubaVáca
Akvarko je nově předělaný, rostliny-neco ze staryho naky novy a voda je taky z moji sedesatky, ale driv kdyz sem cistil cele akvarium a pak ji tam dal tak to ani nedelala. Mozna ze to jeste neni uplne zajety ale je tam z poloviny novej jenom sterk, protoze sem ho namichaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 10:31 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: KubaVáca
Takže v teplotě to nebude... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 10:23 KubaVáca
25-27
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 10:17 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: KubaVáca
Teplota?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 10:14 KubaVáca
A žere v pohodě, akorát vypadá prostě uplně unuděně. A mimo pár šneků je v akvariu sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2008 09:54 KubaVáca – Polehávající betta
Mám problém moje betta(samec) skoro celý den leží na dně akvaria-zkoušel sem hledat a nekde tam psali ze samci na dne polehávají často, ale pride mi to divny. Akvarium ma 12l. Dík
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 21:09 0 – Re: dussancz
Ty člunice jsou běžné , přenášejí se většinou rostlinami a přímo neškodí. Na té rybě to vypadá jako vřed a radši ji dát do karantény přeléčit nebo při zhoršení 'utratit'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 13:02 Muž DrSova [28] - Rostliny
Mohla se nekde skrabnout,nebo byla napadena jinou rybou.Prubezne ji sleduj pokud mas moznost karanteny v prazdnem akva separoval bych ji. Ty člunice vypadaji dobre,pokud ti neskodi nezbavoval bych se jich.To kazdy v akva nema ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 12:12 dussancz – Re: oldkiwinka
Tohle vypadá jako trefa do černého. :-) Akorát nevím, co je tedy té rybce... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 12:01 oldkiwinka
To na rybě očividně ten parazit není, je to spíše jak nějaká ranka. To na skle vypadá na člunky/člunice, více ve zdejším atlase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 11:58 dussancz – Re: Sid
Tak jsem to pro Vás lépe vyfotil. První dvě fotky jsou na listu, na třetí se mi to podařilo přesunout z listu na papír a poslední fotka je horko těžko chycená a vyfocená napadená gupka. Omluvte prosím kvalitu fotek, ale v takovém bojovém prostředí s umělým osvětlením má Panasoní EVFka lepší makro nezvládne. hmm

img231.imageshack.us/…
img231.imageshack.us/…
img231.imageshack.us/…
img136.imageshack.us/…

Díky moc za všechny reakce!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 11:30 Yana
nefot to z boku ale priamo, pripadne sfot tu napadnutu rybu. Tiez mi to pripada ako kaprivec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 11:07 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: dussancz
Lépe vyfotit byste "to" neuměl? Možná, že jen "chci" vidět kapřivce?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 11:00 dussancz – Re: xx
Opravdu je to tohle? Nezdá se mi, že by taková "mírumilovná potrava" napdla zdravé Paví očko takovým způsobem, že teď chudák plave, jako kdyby mělo na sobě přivázanou traverzu... :-( Pokud by to byla pravda, řešením je na čas přestat krmit a rybky ty prevíty spasou? Jak se to vlastně do akvária mohlo dostat? Kytky už jsem nekupoval ani nepamatuju a krmím jen vločkovým krmivem a tabletkami pro ancistrusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 07:38 xx – Re: dussancz
Chvostoskoci - kvalitní prmení pro menší ryby a potěr.

cs.wikipedia.org/…

Nelikvidovat a zkrmit! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2008 00:58 dussancz – Prosím o pomoc při identifikaci parazitů - FOTO UVNITŘ !
Fotka k příspěvku Zdravím všechny obyvatele zdejšího fóra a moc prosím o radu. Už nějakou dobu pozoruji v akváriu nezvané návštěvníky, vesměs žijící na skle blízko hladiny. Jedná se o malé cca 1-2mm velké "bobečky". které se zřejmě pohybují. Do dneška jsem to neřešil až jsem najednou objevil podivně se chovající samičku gupky s tím malým zmetkem na boku. Pro ilustraci jsem ty hajzlíky vyfotil a Vás prosím o identifikaci a případnou radu jak s nimi zatočit.

Info o akváriu:
cca 50litrů
paví očka, neonky, mečovky a ancistrusy

V rybí lékárně mám momentálně tyto sajrajty(pokud by se daly využít):
Esha Optima, Esha 2000, Esha EXIT

Fotky parazitů:
img139.imageshack.us/…
img300.imageshack.us/…
img300.imageshack.us/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 17:43 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
aha, tak děkuju, snad to nebude moc potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 16:56 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Já poznával okamžik, kdy "už je rybka narkotizovaná", podle toho, že přestala reagovat na dotek. V tu chvíli šla z vody ven...
Řekl bych, že "mrtvá už bude", když ji ponecháte ve vodě přesycené CO2 ještě "nějaký čas" poté, co přestane na dotek reagovat.
(Také ji můžete ve fázi, kdy je v narkóze, dekapitovat. Pak je to "tutovka".)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 12:19 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
Možná úplně hloupý dotaz, ale když jsme u toho zvyšování koncentrace C02, jak poznám, že je rybka "jen" narkotizovaná a kdy už je mrtvá? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 11:40 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pakozdy
Mám z toho stejný pocit, (prokázat to nemohu), jako by byly živé rybky vhozeny do vřící vody, ohně nebo třeba do kyseliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 10:25 Muž pakozdy [17] – Re: Sid
mozes to trocha rozviest ? ryba sa nehybe behom chvilky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 10:20 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: pakozdy
Ne dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2008 09:23 Muž pakozdy [17] – Re: Sid
aky mas nazor na pouzitie vody s ladom ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 23:28 Ziggy – ?
Tak jak je to s tou sodovkou? Zatím jsem žádný způsob utracení použít nemusela, ale jen jsem viděla okamžité omráčení zlaté rybky v plechovce 7Up a její následné přivedení k životu vhozením do čisté vody. Jak je to tedy s tím, že se v sodovce dlouho trápí? To záleží na rybě, jestli má tuhý kořínek nebo co? Ať vím co dělat, kdyby náhodou někdy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.10.2008 21:34 Muž Killer88 [39] - Cichlidy
Skoro mi přijde, že se tu řeší utracení člověka a ne ryby. Jsou to věci, co tu někdo napíše :-D sodovka??? Noo, já teda často ryby neutrácím, ale když už to nastane, tak s ní prostě třísknu do vany(bez vody pro b...e) a je hotovo.A ani trošku nepochybuju o tom, že se ryba netrápí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2008 20:28 R Muž Silent [5949] – Re: Sid
S tím samozřejmě plně souhlasím. Jen bych sodovku nepoužíval jako prostředek k utracení ryby.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [198] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198037x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9851