Co je to za nemoc?
Nic, ta ryba to má napsaný, ale kdo chce zkoušet, nechť zkouší.
Asi bych pár dní vynechal krmení, co to udělá
Nech to zatím na přírodě.
Chová se zcela normálně. Tak teď nevím co s ní.
Mně připadá, že má taky divný tvar hlavy (přechod z hlavy na hřbet).
Jestli to trvá takto dlouho tak to může být vážnější, něco vnitřního - bakterie, parazité - a to nekončívá dobře. Trochu by to mělo být rozpoznatelné dle pohybu rybky.
Děkuji za reakci. Takhle vypadá už asi dva měsíce. Máte pravdu, že krmím pouze vločkami takže je možné, že to má z toho. Zkusím změnit krmivo. Jen se mi zdá divné, že je takhle vypadá jen jedna neonka.
Pokud je focena chvíli po krmení vločkovým či granulovým krmivem může to být normální. Neonky se rády přecpou a pak když vlhkem výše zmiňované krmivo nabobtná, takhle je dokáže znetvořit. Velmi často, a jsou u někde fotky, má bříško až tvar trojúhelníku. Takže pokud je příčinou mnou popsané, zítra bude zase normální.
0 23.12.2017 10:46 Jakub – Neonka
Dobrý den,
rád bych se zeptal jestli tato Neonka je v pořádku. Popřípadě proč má tak nafouklé břicho.
Děkuji
Starší reakce
si opět nerozumíme jestli to dobře chapu tak nitrifikace běží za (špinavou vodou) když nechaš čisty akva chvilku bez ryb a vyčistíš tak tam nezbude nic čím by se bakterie živyli postupně umirají a jejich množství se sníží! a než doženou (dorostou) vzrustající množství odpadních latek tak se tam přechodně zvýši množstvi.a stčí aby ses spravně nepotkal s vyměnou vody a slabši kusi to odnesou.
Pár jsou dva
to je hezký
...já nevim jak ty, ale viděl jsi někdy u chovatele v chovných akvárijích, že by je měl jako rostlinné? Maximálně jeden květináč s jednou kytkou, jinak by byla údržba nemožná...jinak ano, není moc zanesený, jak říkám 15 ryb ten filtr tak nezadělá, navíc pravidelně odkaluju a čistím. Jak říkám, běží mi to tam 8 měsíců bez potíží, tak se mi skoro nezdá, že by nebyl zaběhlý filtr nebo že by to až teď začaly ryby vnímat. Akvárií tam mám aktivních asi 35, všechny bez potíží, běží na stejné bázi jako u dalších chovatelů, kteří pěstují ryby 30 let, osobně jsem to viděl. Mám x druhů ryb i náročnějších a vše v pořádků, úmrtí naprosto minimální, tak mi přijde právě divné, že by neměly dost nitrifikačních bakterií apod., ale samozřejmě možné to je
Akorát si myslím, že by se to mělo projevit u všech, nikoli u jednoho akva. Navíc k čemu bude prezentace, když tam bude vyfocené prázdné akva o 150 litrech, jednom molitanovém filtru poháněném vzduchovými motory a 15 rybkách jednoho druhu? To nikomu moc neřekne :(...zkusím na Vaše rady změřit to NO3
Stevemaister44 napsal: filtr je zaběhnutý již pár měsíců (biomolitan) - průtok parádní,
psal
pár jsou dva.ted aspon vydíš proč tu prezentaci.
filtr nech dokud se nezpomali prutok.nebo nebude vyditelně zaneseny.
furt soudim malo funkcní nitrifikace tzn vysoke hodnoty No.
to akvo beželo 8 měsicu prazdne? nebo jak to bylo?
tak zkus plovoučky.
Edit: drvi mě předběhla.
Edit: 2 po 8 měsicích paradní prutok? a bez častečného zanesení nějak se mi to nezda.pokud není filtr ani po 8 mesícich vyditelne použity tak tam je malo bakteriji a po přidaní ryb se kvalita vody rychle změní a filtr na to nestačí reagovat.
Stevemaister44 napsal: Takže ten filtr tam běží teď osmý měsíc (měl bych ho stále nechat bez čištění a čistit až bude řádně zanesený?)
Filtr nechej, až bude opravdu pořádně zahumusený a sníží se průtok, jak říkám, čím špinavější, tím pro akvárko lepší
Přiznám se, že ta cryptocoryna to nedala, měl jsem jednu chycenou na kameni, druhou na dřevu a rozpadly se postupně - uhnily. NO3 teď aktuálně nevím, podívám se hned jak budu mít chvilku a změřím hodnoty, abych to dal případně do pucu!
Myslím, že jsem nepsal nic o 2 měsících, jestli jsem si to po sobě dobře přečetl
Filtr tam mám od března a zatím jsem ho nepral, neboť mi právě přišlo, že nebylo třeba, není nijak extra zanesený, v jiných akvárijích jsem jej třeba pral a čistil, ale to proto, že jsou tam jiné ryby, které víc zadělají vodu. Takže ten filtr tam běží teď osmý měsíc (měl bych ho stále nechat bez čištění a čistit až bude řádně zanesený?)
Jinak NO3 zkusím změřit kapkovým testem, bude jistě přesnější, abych věděl jestli je voda OK a případně přidám nějakou rostlinu v květináči pro lepší zpracování, horší je, že moje voda má tvrodst 27°dGh, takže mi tam moc kytek neroste, max nějaký anubias.
Všem děkuji za rady!
to jsme si nerozuměli jak pise drvi tak filtr nech,
ja mam na mysli to ze ten filtr bit'po dvou měsícich nema dost nitrifikačních bakteriji. (apropo kolikrat jsi ho čistil za ty 2 měsice?)
Neměli se z čeho udělat a co spotřebovávat a tim padem ma malou učinost.a tou výměnou vody si dosahl jen naředěnim koncentrace No 2 3. ktera postupně stoupá , dochazí k otravě a odnesou to prvně nejslabsi kusi .
Já myslím, že nitrifikace ti funguje. Ale jelikož tam nejsou žádné kytky, tak NO3 nemá kdo spotřebovávat. A je otázka, jestli ty výměny vody zvládají snížit NO3 na patřičnou úroveň.
Měřil jsi dusičnany? Jestli ano, tak jak ti vyšly (mimochodem na papírkové testy bych taky moc nespoléhal)?
Ten filtr nech být, říkáš správně, že klidně 6 měsíců bez čištění vydrží, naopak, čím bude špinavější, tím víc v něm bude bakterií, které budou pomáhat s denitrifikaci.
Děkuju za reakci a předem se omlouvám za pozdě doplněné info
...každopádně ten filtr (biomolitan) je dost veliká filtrační plocha, má cca 60x20 cm, takže 15 takových ryb ho snad ani zadělat tak rychle nemůže, obvykle poznám takový filtr na vyprání, když začíná být modrá houba spíše dohněda, načež je tam usazeno hodně bakterií, ale samozřejmě i detritu, já si myslím, že takový biomolitan by se mohl čistit i 1x za 6 měsíců stejně jako externí filtrace (funguje na podobné bázi přeci), ale ano, vyzkouším houbu řádně a správně přeprat a zkusit se tak vyhnout případné otravě
Co se týče stáří, tak je to opravdu jen tip, mohou být i 3 roky staré, někteří samci jsou velcí řekl bych 6-7 cm.
no vydíš to že je to čiste sklo jen s filtrem vime az těd. na papírky je spoleh jak na českou poštu před vanocemi
.
k tomu filtru bych se vratil 2 měsice a není špinavy? u čistych nadrží vydim problém v malem množstvi nitrifikacnich bakteriji jsou jen ve filtru .proto ty info v prezentaci. pak hodís 15 ryb a filtr se teprve rozjiždi.
samozdřejmě muže hrat roli i staří.
Tak pokud vím, tak filtr si vytváří správné bakterie, není zadělaný, pravidelně odkaluju. Nádrž je chovná, tudíž jsou tam pouze ryby (asi 15 ks tetry císařské) ve 150 litrech, voda měněna co dva týdny, podle lakmusových papírků jsem nezaznamenal zvýšené dusitany a jiné látky, obsah chloru = 0. Pravda, voda je tvrdá, ale ryby v ní už vegetují 8 měsíců, takže si jednoznačně zvykly. Ryby jsem dostal už dospělé, takže počítám, že mohou být staré klidně 1,5 - 2 roky
fotku nadrže a informace o nadrži. filtr zaběhnuty par měsicu? předpokladam nějake otravy. stari těch ryb? bez těch info je to věštěni z koule.
Zdravím všechny zkušené akvaristy, potřebuji se poradit ohledně nemoci tetry císařské. Tahle je již druhá v pořadí za týden, která v akváriu ,,rotuje" a nekoordinovaně plave, měl jsem to samé nedávno v jiném akváriu u tetry měděné. Je pravda, že jsou ryby už starší, mám je celkem dlouho, ale podmínky mají pořád stejné, pravidelně měním vodu (bez chloru), filtr je zaběhnutý již pár měsíců (biomolitan) - průtok parádní, krmení různorodě, na střídačku 6 druhů kvalitních vločkových krmiv + občas mražené. Běžně jsou rybky pěkně vybarvené, takže video, na které odkazuji je ráno po rozsvícení (led zářivky bez blikání - takže šok by to být neměl). Děkuju za rady!
youtu.be/… S největší pravděpodobností problém s plynovým měchýřem, tedy cesta ke druhýmu břehu, ale jak zaznělo, informačně nás zahltit by se šiklo.
Jak píše Tudy a Anthrax - prezentace nádrže a maximum informací. Každopádně platí (vlastní zkušenost), že za propuknutím řady nemocí stojí stres jedince (ryby, někdy i akvaristy
), vyvolaný nevhodnými podmínkami v akváriu (velikost nádrže, přerybnění, kvalita vody, teplota, nevhodná skladba ryb, překrmování atd.).
A taky nějaké další informace by se hodily. Jak je tam ten skalár dlouho, kdo jsou jeho spolubydlící, jak stará je ta nádrž, jak probíhá údržba, čím krmíš, atd., atd. Ideální by bylo registrovat se zde a nahrát sem prezentaci s maximem informací.
0 13.12.2017 10:17 Martina – Točící se skalár
Dobrý den, od dnešního rána nám skalar plave dokola. Neplave přímo a jakoby se pořád točí za ocasní ploutví. Žádné jiné příznaky nepozoruji. Ostatní ryby se chovají normálně. A začal se takto chovat až od dnešního rána. Nežere. Prosím poraďte.
Rychle poslat na druhej břeh.
Zdravím. Mám dotaz co s moji blackmollou? Stáří necelý rok a půl. Před nějakou dobou se ji udělala takova boule na hlavě a na boku a teď se ji na boku udělala jakoby bublina z té boule. Jinak ryba je aktivní...plave...žere pořád.
Starší reakce
Takže se s tím nedá nic dělat?
0 07.12.2017 07:39 ragus – Nemoci sladkovodních ryb
Souhlas s romant, to oko na fotce hovoří za vše...
Dobrý den, rád bych se zeptal, co je mé mečovce a jak to vyléčit? Chováním je taková plašší, pro jídlo se vydává dost opatrně a spíš se drží u dna schovaná.
Vyhledej si pojem Oodinium, to je to co tvoje ryby trápí. Jinak s příspěvky o nevhodnosti dané kombinace jsem ve shodě.
Tak tak, naprosto nekompatibilní ryby, které nelze udržet v dobré kondici v jednom akváriu. Ať je to co je to (koukám na to z mobilu, tak to moc nevidím, ale skoro mi to přijde jako krupice), základem léčby bude přemístit ryby do jim vyhovujících podmínek. Teď máš tučňáky a žirafy v jednom výběhu.
0 05.12.2017 12:14 bob Mám 2ks Heroes severum. Včera jsem zjistil, že jsou napadeny nějakou plísní nebo co to je (viz foto). Nevíte někdo co to je? Jsou ve společné nádrži s tlamovci už 4 měsíce a teprve teď se to projevilo, ale pouze u nich. Akvárko čistí pravidelně každých 7 dní.
Netvrdím, že ten Pancík má vodnatelnost, nic takového jsem nepsal, ale je pravdou, že to tak mohlo vyznít, byl jsem moc stručný...
Ten pancéřníček má problém s bakteriema, který jsou nadlimitně namnožený a tlačí tak na oko které je takto vystouplý, dá se to řešit nějakým antibakteriálním přípravkem, tedy v separé, řešit to formou utracení je samozřejmě možné, ale rozhodně se nejedná o infekční vodnatelnost, kterou vidíš za každým rohem. Tedy alespoň tak na mě tvoje současný příspěvky působí.
Rada k utracení směřovala na tu rybu s nateklým okem (Pancík-Pítik), u Bojovnice jsem napsal možná a k utracení jsem nenaváděl. Jinak mám mnohokrát ověřeno , že s takto nateklým okem ryba dlouho nepřežije (až na vzácné výjimky), oko praskne a je stejně konec, je lepší jí zkrátit utrpení.
Budu tentokráte již reagovat. Není to prvně, co se zde dopuštíš velmi unáhlených soudů a zbytečně uživatele děsíš, když si nejseš jistej že se jedná o infekkční vodnatelnost, tak hned neraď aby uživatel rybu utratil.
-ale no tak
Možná vředovitá forma infekční vodnatelnosti.
Pítik: šetrně utratit
přátelé poradíte? mému coridoras nateklo oko a po třech dnech už ho nemá, je to skoro největší ryba v akva, navíc tam nejsou žádné teritoriální ani agresivní ryby. Co myslíte?
Starší reakce
0 27.11.2017 15:17 O.Tom [439] Chci se zeptat, co by to mohlo být za nemoc... ryby jsou běžné bojovnice, betty.
Na počátku to vypadalo, že má samec drobnou odřeninku, jakoby po šarvátce apod. takové vybledlé místo.
V další fázi se místo zvětší, zbělá, objeví se otevřená rána, která je bílá s jakoby nabobtnanými okraji.
Ryba šla do karantény, ale než byla nasazena léčba, tak pošla.
Druhá ryba, samice, začalo to stejně, vybledlým místem na těle.
Myslel jsem si že je to nějaké bakteriální onemocnění a nasadil SERA Omnipur.
Bílé nabobtnalé okraje rány zmizely, zhruba do dvou dnů se rána jakoby vyčistila a do dalších dvou zacelila.
Už jsem si myslel že mám vyhráno, ale na druhé straně ryby se začaly objevovat bílé boláky, něco jako beďary... tedy rovnou bílá místa bez předchozího vyblednutí.
Ryby byly, nebo jsou po celou dobu nemoci aktivní a schopné bez problému žrát.
Co by to mohlo být ?
Ještě dodám nějaké nekvalitní fotky z fajfky...
Na prvních dvou je vidět nová rána, která se vytvořila dnes, na poslední je vidět před ocasní ploutví hojící se místo.
Starší reakce
Zaregistruj se a založ prezentaci - maximum informací, aktuální celková fotka
Přidat reakci
1 ...... [34] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200527x