Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 225 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 18:58 Barča – to Dussy
Nikdo mi nechtěl věřit,že mi betu ožral čichavec.Tyto labyrintky se k sobě "náramně" hodí.No a vidíš jak to dopadlo.Takže nemůžeš napsat,že si o tom nic nezjistila a že je to její chyba
To Yoko.Dej jinam bettu,nemá velké nároky na prostor. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 18:46 Dussy
nez si koupis ryby mas si o ni neco zjistit a ne pak tady narikat................ rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 10:26 Yoko
Tak bych mela bettu dat jinam, nebo to ubohy pavi ocko? Je nejaka sance ze to treba prestane delat? Nejdriv byl v akvarku sam a vsechno bylo ok, pak tam zacaly pribyvat dalsi ryby a od ty doby je takovej podivnej, zdrzuje se mezi rostlinama, nebo pod korenem a vylejza jenom kdyz se de nazrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 10:01 Barča
Taky mám okousanou rybu,ale je to betta a udělali to čichavci.Jinak další složení ryb mám stejné jako ty.Nejhorší je zjistit agresora,že?Já jsem se zmýlila a vyndala jiné rybky a když ráno byla betta ještě víc okousaná,poznala jsem,že je to jeden agresivní čichavec.
U Tebe bych si typla,že agresor byla betta,taky mi někdy okusovala paví očko. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 10:00 Havel-st – Okousana ploutev
Nejspíš betták, má to v sobě geneticky - vlající ploutev považuje za konkurenci.
... i když, zažil jsem i útočnou platu, ale ta dávala štulce do žeber :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 09:39 Yoko – Okousana ploutev
V akvarku mam bojovnici, dve platy skvrnite, dve neonky a ted nove dve pavi ocka. Rano jsem zjistila ze jedno pavi ocko ma totalne ohryzanou svoji nadhernou zadni ploutev. nevite ktera z tech potvurek to udelala a proc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2007 07:17 kubec33 – plutvy
niektorým mojím rybkám sa štiepia chvostové plutvy. pochybujem, že si ich navzájom okusujú. môže to byť nedostatkom nejakého vitamínu alebo bielkovín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2007 19:14 katkus – ach ne
tak už mi za peřovcem olítla i samička čichavce zakrslého.Obě ryby před svoji smrtí byly nalepené těsně pod hladinou.To co dřív nedělali... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2007 08:54 o.m.p
Kdo mi poradí včera mi odešla jedna neeonka a dne už další není na nich nic poznat přestanou plavat ale pořát dýchají :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2007 07:28 R Muž Mrakoplash [1776]
Johanko tak u tebe to byla nejspis otrava
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2007 12:17 johanka
Anonym a prečo si anonym??? Ja som mala podobnú záhadnú nemoc a nevedeli to vysvetliť ani v predajni, lebo ja som nemala krupičku, ale po založení akvárka som za 3 ttýždne bola kúpiť 15 neoniek, ktoré normálne v pohode prežívali a tešili sa zo života. Po týždni mi bez zjavnej príčiny uhynuli a to takým tempom - že po 1 hodine komplet odišli. A tak som začala nanovo a pre istotu som si kúpila úplne všetko nové do akva - kameň, piesok, rastliny a potom aj rybky. Zaujímavé, že mi vtedy uhynulo aj všetko staré osadenstvo - prísavníky...Opticky boli všetky vporiadku. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2007 08:43 Dussy
jak dlouho po zalozeni jsi je tam dal??? jaké jsou hodnoty no2 a no3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2007 07:43 Anonym
Platy boli dve ale jedna vyskočila von z aq. robíme to pre dcéru a ta si vybrala skaláta tasko som jej to vysvetloval. Dnes smi ostali len dva mečúne a dve gubky mečúne už ani tak aktívne nežerú a zajtra mám dať druhú davku BIOICHTu tak neviem či ešte počkať alebo všetko výčistiť a začať od znova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2007 19:31 Dussy – ...
jako ty ryby nejsou spatny ale raci nez mit 1 platu 2mecovky atd je lepsi mit proste malo druhu po vice kusech, skalari se do 50l moc nehodi..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2007 18:26 Anonym
Akvarko je 50l a ten výber mi poradili ja len začinam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2007 18:01 Dussy – ...
Jak mas velky aq, co to je za vyber ryb? :-| coze :-| ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2007 17:52 Anonym – čo je to za nemoc
najprv rybky neklidne plávali (tetra 1, plata 2, mečun2 prísavník 2 velerifa 1 gubka 2 skalar 1triasli sa a ydržiavali sa pri skle. prvá odišla velerifa potom sa na tetre objavili biele bodky ako krupička a niektoré rybky začali byť neaktívne. dal som soľ a zvíšil teplotu pridal som BIOICHT na druhy den odišli tetra a plata o dalšie dvadni aj prísavníky, plata aj skalar. okrem tetry sa biele bodky neukázali na žiadnej rybke. Bioicht je nasadený 3 dni. Tak nevie či je to krupička alebó niečo iné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2007 20:24 kubec33
tiež mi to napadlo, lebo mi to vôbec nedávalo zmysel. Ale nie som si tým istý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2007 17:06 Štěpán – .
Třeba měla nějakou vrozenou vadu která se projevila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2007 15:38 kubec33 – smrť
umrela mi živorodka ostrotlamá a neviem prečo :-( vodu mám čistú a potravy mali dosť. ešte včera vyzerala úplne zdravo. prečo mi umrela???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 22:53 Sidonius – To Katkus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 19:12 Usine – Co to bylo?!
Já ti nepomůžu tak to zkus sama na hlavní liště (nemoci) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 19:10 Štěpán – .
No, obávám se, že tady žádný superodborníky na rybí nemoci nenajdeš. Taky bys tu rybu bejvala musela donést na nějaké kdovíjak drahé mikrobiologické rozbory. Takže jestli jsou ostatní ryby OK, tak bych na to zkusil zapomenout a doufal, že se to nebude opakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 18:44 katkus – jujda
sorry, zapoměla jsem se přihlásit... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2007 18:43 achjo
to mi fakt nikdo nepomuže??? :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2007 18:44 katkus – Co to bylo?!!
Dnes mi chcípl velký peřovec.Asi před 2 týdny se na něm objevila krvavá skvrna.Během víkendu se mu udělali další a dnes někdy o půl šesté začal plavat břichom nahoru (jako mrtvej) sad .Taky posladní dobou byl pořád v hornim rohu akva, čumákem na hladině.Asi před měsícem přišel o jeden vousek a teď měřil 18 cm.Nevíte co s nim bylo?Mám v akva ještě 1 peřovce a další ryby. Nechci aby to chytili, jestli je to nemoc.
Prosím HELP! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 16:19 Muž [] – :)
tady je hrozně moc rad takže to zkusim nějak zkombinovat: každý den vyměnim třetinu vody, teplotu dám na 29stupnů a dám tam anti-ichtin. Sůl nedávám kvůli ancíkům. může to tak bejt?? jinak fakt MOC dík! smich :) love love love potlesk potlesk potlesk palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2007 13:36 askir
Taky jsem to měl a zrovna jsem se toho zbavil. Použil jsem na to Multimedical v dvojnasobnym množstvi a zvyšil teplotu. Ale tohle už ti tady někdo radil... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 20:45 Muž [] – pravda
bobo ma pravdu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2007 15:33 Muž [] – oidimol
my sme koupili oidimol. ten nezabere????????? :-O sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 21:34 bobo – rada
každý den vymněnit 1/3vody,zvyš teplotu,mam to vyzkoušené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 21:06 Rorejs – 2Pavel
Jojo primarne je to asi proti plisnim, ale kdyz mrknes do podrobnyho navodu tady : www.dajanapet.cz/…

tak pisou :

INDIKACE

Ichthyophthirius Multifiliis – Krupička, Oodinium, Chilodonella, Costia, Saprolegnia, Achlya

BTW: Falesna krupicka je co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 20:59 Pavel – krupička
Acriflavin je na plíseň,kdyžtak Antiichtin,ale já mám také dobré zkušenosti s Multimedicalem vkombinací se solí a zvýšením teploty.Dávám také vyšší dávky než píšou .Ještě ale existuje falešná krupice a ta už se léčí fůř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 17:35 Rorejs – Krupicka
Od zalozeni akva jsme taky bojovali s krupickou a nebylo to nic moc. Vickrat jsme mysleli ze uz je to OK, a zase se to vratilo. Teda ted naposledy se osypaly jenom nove prineseny ryby, ty stavajici byly uplne cisty. Ted uz je ale snad vsechno OK (skoro 14 dni je klid).

Vyzkouseli jsme vsechny mozny pripravky, ale nejlip zabral Esha Exit v kombinaci s Esha 2000. Museli jsme ale pouzit cca 2 nasobny davkovani, pri davkovani podle navodu to bylo ve stavu kdy se to nezhorsovalo ani nezlepsovalo.

Docela zabiral i obycejnej MultiMedical s FMC. Akriflavin byl uplne na prd a hodne me zklamal Sera Costapur, ten taky jakoby nezabiral snad vubec a taky ta cena je dost vysoka.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2007 17:08 Sidonius – Krupička
Vypadá to jako krupice, mohla by to být krupička!
www.aquar.cz/…
Jedno z nejčastějších témat na akva fórech. Zadejte do vyhledávače výraz "krupička" a studujte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2007 16:54 Muž [] – Co se děje?????
pomóóc! mám pět plat, 4 paví očka, sumečky a 14 neonek. Asi 5 neonek na sobě mají takový bílý malý tečky, vypadá to jako krupice. Je to nějaká bakterie? tuší někdo co by to mohlo být? a co se proti tomu dá dělat? ten kdo odpoví je potlesk palec palec palec potlesk a má u mě velkou love

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2007 08:11 Martin – .... :(
prave jak jsem psal, dostal jsem psal. akvarko mel predtim bracha asi rok a OK. o ty teplote mi rikal ze tam ma byt kolem 27. delam jen co mi rekl. ale knihu jsem si mel poridit, hned to napravim.....


ach jo....takovy hezky ryby sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2007 14:25 Muž [] – ???????
Sice neporadím co to je,ale možná že došlo k narušení plynového měchýře.A stím se nedá nic dělat.Další věcí je,když nerozumím rybám, tak si nekoupím cichlidy z afrických příkopocých jezer.jsou všeobecně náročné a divím se že ještě při 27*C nedochází u nich k problémům s dýcháním.jejich doporučovaná teplota je všeobecně kolem 23-26*C a s vyšší teplotou dochází k častým úhynům.Snížil bych to tak na 25*C.Těm rybám moc nedávám šanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 22:49 Martin – Mrakoplash:
noo2, no3 bohuzel nevim, ph taky ne, ryby mam tyhle <a www.jgi.doe.gov/… a akvarko je stare cca mesic - dva. Predtim ho mel bracha asi rok, ale musel ho bohuzel bud nekomu dat nebo vyhodit. :-(

o rybach zatim bohuzel nevim skoro nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 19:24 R Muž Mrakoplash [1776] – .
vice info ;-)

jako treba PH, NO2, No3....

co je to za rybky :-D jak dlouho je zalozene akva ..atd atp :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2007 17:41 Martin – Ryba plave kolmo, pomoc.... :(
Ahoj, prosim o pomoc. Uz druha ryba zacala plavat jakoby kolmo... prvni tyden na to posla :( nevite nekdo, cim by to mohlo byt? 100l akva, 7 ryb - afriky.
teplota 27
krmeni: sera granugreen

diky, za jakoukoli info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 16:42 Petra Vaňásková – Taky mi padají ryby na dno asi nevydrží
Mám akvárko od vánoc a taky mám stejný problém jako jiní. Odpověď jsem se ale nikde nedozvěděla. Je mi 14 let a asi tomu moc nerozumím. Rybky jsem si koupila včera a ode dneška mi takhle plavou 4 ryby bojím se že už neproberou. Akvárka se mi líbí, ale nemám asi na to. Rodiče mi nepomůžou, nerozumí tomu. Děkuji za rady. MOC MOC MOC palec palec palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 16:39 Petra Vaňásková – TAKY MÁM TENTO PROBLÉM
Mám akvárko od vánoc a taky mám stejný rpbolém. Rybky jsem si koupila včera a ode dneška mi takhle plavou 4 ryby bojím se že už neproberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 13:02 ppeppe – To jsem měl taky
Já osobně jsem tento rpbolém měl taky a bylo to nemocí ryb, kterou jsem si přinesl z obchodu. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 12:39 Jan BYřický – odpověď
akvárko bylo založeno před třemi týdny. Prvně jsem udělal dno, ihned rostlinky. Od té doby jsem jen filtroval a provzdušňoval bublinkami ze dna z kamene. Jak naměřím hodnoty NO2 a NO
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 11:18 Muž wladys [291] - Cichlidy – ,,
jak dlouho je nádrž založena,po jak dlouhé době od založení šly do nádrže ryby? Jaké jsou hodnoty NO2 a NO3? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2007 11:08 Jan Byřický – Polehávání ryb na dně
Prosím mám dotaz náhle mi polehávají ryby po dně jako by byly malátné, filtrace fungule, Z hladiny vody padají na dno jako kameny. Co se děje? DĚKUJI tone tone tone tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 22:47 Žena katunka [158] – Štěpán
Jo jo...láva tam je pořád....vím, že je dost ostrá, ale doteď bylo všechno v pořádku, až teď se samec zbláznil a začal tu jednu holku tak prohánět, až se ta ve snaze o útěk za tou lávou zasekla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 21:03 Štěpán – .
Cituji z Akvarijních ryb, Rudolf Zukal, 1984: "Závojnatky potřebují velkou nádrž, písek hrubého zrnění s drobnými oblázky. Do nádrže nevkládáme žádné skalky ani ostré kameny..."
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 20:22 Štěpán – .
Katunko a ty v akváriu pořád máš tu lávu?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [225] 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198184x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=11201