Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 17:32 R Muž romant [27981] Re: Jakub
Mohlo by jít o začátek krupičky a nebo vyšší hodnoty N látek. To složení rybí osádky je ne zrovna moc vhodné a tipuji i čerstvě založené akvo a ne zrovna vhodné velikosti, tedy menší 100 litrů s nic moc údržbou, tak toliko tipovačka. Vyměň polovinu vody, zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětnýho akvária a bude se vidět, kam se to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 17:14 Jakub – Otírání
Dobrý den, mám mečovky, paví oka, ancistruse a čerstvě cichlidky Ramirezovy. Cichlidky se mi druhý den začali občas otírat o různé předměty v akva. Po nich to začala dělat i jedna moje mečovka. Poraďte miprosím co to může znamenat a jestli je to nějaká nemoc tak jak ji zničit.
Děkuji předem za odpovědi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:30 R Muž romant [27981] Re: Moncicak
Měň denně, to akvo je ultra čerstváček, tam se budou dít věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:24 Žena Moncicak [0] Re: romant
Vodu sem prave uz dnes menila a menim obden 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:06 R Muž romant [27981] Re: Moncicak
Vyměň polovinu vody a když ožije, je to jeho chování daný nevhodným prostředím, nebo-li se ti tam kumulují v nadlimitním množství N látky, čemuž bych se když vidím to dno a čtu další osádku ani moc nedivil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:04 Žena Moncicak [0] Re: romant
Diky, budu doufat ze to nic neni a nevis co by mohlo byt sameckovi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:50 R Muž romant [27981] Re: Moncicak
No nevím, ale nemyslím si že se jedná o něco nestandartního. Možná že se někde přimáčkla a nebo je to klidně dobarvující se místo, stejně tak jako na té hlavě. Podívej se na fotky v atlase, jsou tam k vidění jedinci s černou barvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:48 Žena Moncicak [0]
Fotka k příspěvku A jeste mam samecka gold molly a ten je cely den na dne, vyleze jen na jidlo a zrychlene dycha. Vyfotila sem ho jestli nekdo nepozna nejaky priznak nebo neco.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:45 Žena Moncicak [0]
Fotka k příspěvku A jeste jedna ale skoro vubec to neni videt sakra.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 15:44 Žena Moncicak [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Tak sem se to pokusila vyfotit, ale je to opravdu spatna kvalita
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 13:43 R Muž romant [27981] Re: Moncicak
Bylo by možný tu tzv. postiženou rybu vyfotit? Ty černý body bych myslel že jsou pigmentový skvrny, ale zajímalo by mě, jak vypadá to červený na ocase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 09:43 Žena Moncicak [0] – :(
Poradte prosim. Uz sem v jednom vlakne psala, ze ma moje samicka gold molly mezi ocima dve cerne dupky ale nedockala sem se odpovedi. Ted se ji ze dne na den udelal na ocase cerveny flek. Nevite co to muze byt? A druhydotaz, nektera pavi ocka maji uplne cerne oci a nektera svetle, jako ostatni ryby, muze tem pavim ockam s cernyma ocima neco byt? Dekuju za odpovedi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.05.2014 11:42 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Zuzla
:-) nevím o čem hovoří četnost úprav prezentace, ale budiž. Když se v akvárku nic neděje, není co upravovat. Máš pravdu, mám v akvárku nevhodný počet ryb, stejně jako je mám přerybněná a ryby překrmuji. Akvárka i rybky se časem měnily a některé druhy zůstaly na dožití. Obnovovat je nehodlám a nabízet jednoho pancíka neznámého stáří, který třeba za dva dny lekne taky nebudu. Proto mám jen pět neónek atp. Tebou zmiňovaných mřenek bylo původně 12. Jsem začínající akvarista a stále se něčemu učím, ale vím, že když jsem měl s rybama nějaký problém, vždycky jsem za to mohl já. Něco jsem zmastil, podcenil, nenapadly mě souvislosti atd. Když mě někdo řekne, že jsem vůl, tak se nad tím zamyslím a buď ho pošlu do háje, nebo budu souhlasit. Rozhodně kolem sebe nebudu dštít oheň a síru, rušit prezentaci ... Vždyť tohle fórum je o rybkách a naše nálady a jiné povahové nešvary by měly jít stranou. Přeji ti s akvárkem jen samou radost, dlouhé hodiny při jeho pozorování a rybkám dlouhý, spokojený život. Mslím si, že kyby se rybám dal dotazník o spokojenosti, vyfakují nás všechny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.05.2014 20:22 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Zuzla
Ty nemáš čas na fotky, ale po druhých chceš, aby si udělali čas na tvé problémy. Pokud máš v akvárku krupici, je potřeba ji vyléčit, ale opravdu vyléčit a zamyslet se nad údržbou a péčí o akva. Ne nějaký přiblblý pařízek, ale filtrace, četnost a množství vyměňované vody, krmení. Nemoc je vykřičník, že děláš něco špatně. Pokud na to nemáš čas, je lepší toho nechat, skončí to tragicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.05.2014 18:15 R Muž romant [27981] Re: Zuzla
Tak bohužel, právě zlý stav nádrže, tedy nicotný podmínky k rozvoji a propuknutí různých nemocí zavdávají daleko větší šanci, než když je akvo udržováno v kondici, to se prostě jinak napsat nedá. Ono ten popis může být mnohdy lehce matoucí a právě ta fotka dokáže trénovanějšímu oku akvaristovu ledacos napovědět a dotyčného tazatele(ku) posléze nasměrovat tím správným směrem, neb krupička, která se zde nabízí je vcelku úspěšně léčitelná, ale při neléčení se jí klidně podaří zdolat komplet osádku v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.05.2014 17:38 Zuzla Re: lojzalojzovic
to som urobila pred dvomi týždňami. I keď za "zlý" stav bol považovaný neestetický koreň- tú časť o filtri som vyriešila. V práci som mala deathtime a do toho šprtám na štátnice, takže nemám čas a už vôbec nie silu, tu dávať aktuálne fotky. Ale zo "zlého" stavu nádrže sa parazity nedostávajú. Vďaka za "radu". Kvôli takým, ako si ty, sa sem naozaj oplatí chodiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 13:45 Muž lojzalojzovic [327] Re: Zuzla
s nemocí ti asi neporadím ale pokud nezlepšíš stav akva jak je ti doporučováno v komentářích u nádrže tak budou nemoci a úhyny pokračovat no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2014 12:05 Zuzla – krupička?
Pred dvomi týždňami som si priniesla tri nové rybičky. O pár dní niektoré rybky boli ako pomúčené s kopou bodiek. Keď som raz mala v nádrži krupičku, tak to bolo pár bodiek a teraz je to biela bodka vedľa bielej bodky. Ryby to majú hlavne na plutvách a na tele v okolí plutiev. Nemajú to všetky, ale bohužiaľ je to už u väčšiny.
Nemám dosť dobrý fotoaparát aby to zachytil. Zároveň sú apatické. Za posledné dva dni mi uhynulo 6 rýb. A do toho som včera u jednej betty spozorovala pleseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 15:04 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Aneta
Souhlas s Pavlem. Důvodů může být více a křivení páteře může být pouze příznakem nějaké nemoci nebo zranění. Mrkni se na nemoci jako tuberkulóza, hmyzomorka rybí. A možná by nebylo od věci zauvažovat nad změnou potravy, ta taky může být problémem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 14:47 Muž P [125] - Betta splendensRe: Aneta
Takové ryby se rovnou vyřazují z chovu. Pročti si sekci o nemocích ryb a třeba najdeš i jiné příznaky. V 90% případů takového "znetvoření" se jedná o nějaké pochybení v chovu. Může to být i genetická vada, ale to by rybka byla taková už od mala.
Pokud je to křivice jako taková (což si nemyslím), bude rybka trvale "pokroucená" i když se z toho dostane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 14:29 Aneta – jak vyléčit křivici
prosím vás jak vyléčim křivici?? moje rybka jí má podruhé,ale je to horší a horší nevíte jak se to léčí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 21:07 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: michalt
Veď tak, ani som netušil, že tam má zavojnatky a to ma dobralo celkom :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 13:31 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Designer
Aha, takže doma nejsi jediný, kdo bohatě využívá blahých účinků salátu v akvaristice. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 12:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Jake zerty. Karasove si umi dat slatem slusne do nosu, neznam to osobne, ale pritelkyne jich mela hodne a kdyz o tom mluvi, mne ktery mam rad rostliny, jima hruza :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2014 21:49 Muž lojzalojzovic [327] Re: Vašek
umělé kytky + závojnatky , počítám že akva bude kolem 50litrů. seber odvahu, zřiď prezentaci dodej fotky a informace. pokud sneseš kritiku tak ti tady místní odborníci můžou pomoct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 21:48 Vašek
Fotka k příspěvku Omlouvám se za kvalitu, nevím, jestli z toho něco poznáte...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2014 21:26 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A umelé rastlinky von a nasadiť živé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 21:14 R Muž romant [27981] Re: Vašek
Zřejmě nějaký druh plísně, tedy tipuji, chtělo by to fotku. Výměnou vody se nic nezkazí, spíš naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 21:07 Vašek
Zdravím... Mám menší problém... Už pozoruju asi tak 14 dní, že v akvárku na umělých rostlinkách i na filtru se hojně objevují malé bílé tečky obalené jakýmsi průhledným rosolem. Původně jsem si myslel, že se jedná o vajíčka šneků, ale dnes se to objevilo i na hlavě závojnatky. Ve druhém akvárku mám čerstvě krupičku, ale toto se mi zdá na krupičku poměrně velké a krupička nemá okolo sebu průhledný rosolovitý obal. Nevíte někdo, co to je a případné léčení?? Dal jsem do akva zatím pouze sůl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 14:47 Žena aa [2] Re: romant
Díky. plíseň už nemá, akorát měla rozpadlou ocasní ploutev, ale teď už jí skoro celá dorostla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 14:28 R Muž romant [27981] Re: aa
Ano, vím, řešilo se to. No a jak vypadá ta s tou plísní? Sůl v rozumné míře problém není. je vidět, že v tom akváriu věci nefungují jak mají, tedy hlavně ty vyšší dusíci jsou problémem. krmení omezit na minimum, několik dní nekrmit vůbec a potom jenom špetku a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 14:19 Žena aa [2] Re: romant
Díky. A co ostatní ryby? V tom akvárku je jedna, kvůli které solím. Mám solit nebo mám přestat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 14:07 R Muž romant [27981] Re: aa
Vysoký hodnoty N látek, vyměň polovinu vody dnes, zítra a další dny 1/3 objemu nádrže, dno se bude špatně odkalovat, což je u živorodek vcelku zásadní, doporučuji výměnu za klasickej křemičitej písek(štěrk), třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 14:01 Žena aa [2]
Fotka k příspěvku Nevíte co to je a co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 13:48 Muž buchcikbel [0]
Dobře, já mu to vyřídím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 13:32 R Muž romant [27981] Re: aquarista
Odpověď, tedy alespoň nějaká smysluplnější, bude vyžadovat poskytnutí informací o nádrži, což zde takto zprostředkovaně bude velmi krkolomné a tak bych bratranci doporučil se zde zaregistrovat, zřídit prezentaci s uvedením co nejvíce údajů o předmětný nádrži a do té doby určitě nic nekazící opatření v podobě časté výměny vody s případným izolováním postižených jedinců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 13:21 Muž buchcikbel [0] – ?
Zdravím, bratranec má problém. Má 160 litrů akva, žádná sláva, ale teď se mu nějak začali kazit ryby. Na dvou razborách má jakoby puchýře, po celém těle až na špičku ocasu. Opravdu nevipadají vzhledně. Navíc má na parmičkách čtyřpruhých nějakou červenou. První jim prý jemně červenali ploutve, jedné už i čumák. Červená, ale tentokrát jasná tečka je i na ploutvičce jedné zebřičky. Je to laik, požádal mě, jestli bych se podíval, ale jelikož taky nejsem žádný expert, slíbil jsem mu, že se zeptám tady. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 07:16 Jiří Kohout Re: Designer
Zdravím, pH mám 7. před dvěma dni jsem použil FungiStop, ale nejspíš marně, protože jsem ji dnes ráno našel břichem dolů sad Koukalo jí něco ze zadku a padali z ní šupiny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 20:26 R Muž romant [27981] Re: lajkin
Častěji měnit vodu, možno lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 litrů). Použil bych přípravek eSHa 2000 a do té doby tu vody a sůl, teplotu klidně ke 30 stupňům. Pravděpodobně to bude z té bitky a lehce nicotnější podmínky dávají prostor pro zaplísnění a možná i počínající bakteriální nákazu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 20:21 lajkin – poraďte prosím nevím si rady
Fotka k příspěvku ahoj nevím jestli je to výsledek boje s druhým samcem nebo nemoc ale zdá semi na nose jako kdyby tu rybu něco užíralo nějakej parazit
kdyby bylo potřeba zkusím udělat lepší fotky díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kohi
Jake mas pH vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 09:46 Kohi – Prosím o radu
Fotka k příspěvku Zdravím, mám dvě cichlidy papouščí, jedna mi před pár dny umřela, měla kolem sebe nějaký sliz. Vyměnil jsem 1/2 vody a osolil vodu (3,5 polévkové lžíce). Mám AQ na 180l. Teplotu jsem zvýšil na 31,5 stupňů. Jenomže teď to má i další. Prosím poraďte mi jak mám postupovat při léčbě, jsem bezradný.
Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 07:46 wejwasser
Dekuji, za vase komenty. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 06:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: Motýl
Je to jedna varianta, ale vypadne i mechanickým poškozením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 06:45 Motýl
šupina vypadla, jelikož pod ní byl nálevník, do otevřených ran po pokousání se usadil nálevník, proto to vypadá stejně :-)
zdravá ryba si s tím poradí většinou sama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 06:35 R Muž romant [27981] Re: wejwasser
Podpoř kvalitu prostředí častější výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 06:34 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
Mám stejnou zkušenost, pokousanému kropenáči ranky uplně svítí bílou barvou. Dokážou se vyhrabat z pořádných poranění, tohle je nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.04.2014 06:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Motýl
Ale také to nemusí být žádný parazit. Tito sumci mají poměrně velké šupiny ,a v případě, že jim z nějakého důvodu vypadne, vypadá to úplně stejně. Děje se tak poměrně často a docela snadno. Pokud se neobjevují kolem fleku chomáčky plísně, nebo rána nějak neroste, nemokvá, nelámal bych si s tím hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 23:43 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: wejwasser
Typnul bych na vnějšího parazita - nálevník, ale bez hodnot vody a mikroskopu je to jen hádání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 19:43 wejwasser – pancernicek
Fotka k příspěvku Prosím nevíte co mu je mam 4 pancernicky kropenate a ma to jenom jeden. Je to bili az stribrny flek. Dekuji za koment :-(
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197980x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4501