Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 176 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 19:03 Toddik1 – Re: katterinecka
No ten šnek je takovej žlutej...nejhorší je, že ty rostliny sem od někoho vždycky dostal takže ani nevím jak se jmenují...chcíplinu tam nemám, to sem se díval a tipoval bych, že to danio požrali ancystrusi...takže si myslíš, že ten úhyn je z toho počtu rybek? většinou ta rybka se začala stranit ostatních, zalezla do rohu nad filtr a přestala jíst...no a to byla paseka...po pár dnech zemřela...bojím se jen, aby to nebyl nějakej virus, tak sem už pomalu začal zřizovat karanténí akvárko...takže si myslíš, že ty žabky nejsou moc dobrej nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:54 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Toddik1
Nejvíc kazí vodu ty žaby a šnek (záleží co je to za sněka, jak je velkej). Živorodky(platy a mečovky) taky dost kazí vodu, ale když jich tam není moc tak to neva. Hlavní jsou rostliny, pokud tam máš jen ňákou chcíplinu, tak by tam rybky neměly být snad vůbec(tím neberu v úvahu větší nádrže s obřím filtrem). A hejnové rybky jako dania a tetry(i neonky) by měly být v hejnu (nejlíp tak 10ks) Z toho vyplývá že v takovým akvárku by bylo lepši jen jedno takové hejno. V akvaristice většinou moc neporadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:17 Toddik1 – Re: Toddik1
Jako techniku tam mám topítko a vnitřní filtr o Tetry pro akvária do 100l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:15 Toddik1 – Re: katterinecka
No je fakt, že tam toho mám víc, i když v akvaristice mi tvrdili, že je to akorát...já sem totiž začátečník...

Takže počty - 6 neonek, 3 dania, 1 mečovka, 4 platy, 4 tetry černé, 2 paví očka, 2 ancystrusi, 2 žabky + šnek.
Popravdě sem už ji chtěl dát do karantény, ale jak říkám začínám s tím a nemám tolik zkušeností....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2010 17:31 Muž karelpavel [18] – Re: Toddik1
změř No2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:24 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Toddik1
chtělo by to přesné počty ryb, jaké jsou tam rostliny a technika. Ale typla bych to na přerybnění akvárka. Na to ti pomůže měnit častěji vodu, přidat dost rostlin a ubrat počet ryb (hlavně živorodek)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 17:16 Toddik1 – Prosím pomoc!!!umírají mi rybky
Zdravím všechny,

mám jeden problém. Mám asi měsíc a půl osádku v akváriu a pomalu mi umírají rybky. První, které mi zemřelo bylo danio. PLavalo chvilkami břichem nahoru, pořád dýchalo a jednoho dne zmizelo úplně. Pak se to stalo samici mečovky. Ta se začala stahovat nahoru k hladině za filtr, kde byla pořád zalezlá, postupně přestala přijímat potravu a zemřela...a teď to samý se mi děje s platou. Ostatní platy ji jakoby odhánějí od sebe a ona začíná zůstávat nahoře v rohu...nevím co dělat, protože na kůži nejeví žádně známky nemoci...

Moje osádka akváriak - tetra černá, platy, mečovka, paví očka, danio, neonky..dále 2 ancystrusi, plus jeden šnek a dvě žabky ( sousedi rušili akvárium, neměli je kam dát, tak sem je vzal k sobě). Akvárium 70l.

Prosím poraďte, nechci, aby mi umřelo vše.....rostlin mám dostatek.

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 16:00 S Muž invalida [3881] – otírání
Mě chodí starej ancík na vzduchovací kámen..bublinková koupel.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 15:24 Libor123 – Re: Tereza
Ahojky. Já místo léčiv dávám do akva podle obsahu na 100 litrů polévkovou lžíci soli normální kuchňské a mám od všech nemocí pokoj. A i po částečné výměně vody dolplnit sůl. Hodně štěstí. Libor palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 13:29 pouluss
Dost často se třely současně (vysely na místě pod listem, bříškem nahoru a klepaly ocasní ploutví).
Teď to nedělají, opravdu to zatím vypadá, že šlo o to která bude nadřazená.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 11:11 pouluss
Teď jsem to viděl u dvou razbor začli se otírat o Anubias najedou pod list a otřou se ráno jsem to viděl u jedné a teď to začla dělat i ta co jim zatím velela (občas je prohnala), pokud zrovna plavou u sebe tak to dělají současně obě (stereo to dělají docela často). Velitelka navíc tu druhou trchu prožene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:29 zasadil
Musim končit dekuju za rady vsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:18 zasadil – Re: Yirka
ne nedaval pročtusito adoufam že zjistim kde delam chybu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:12 Muž Yirka [9123] – Re: zasadil
Pokud budeš naslouchat, nikdo tě nezatratí a rad se dočkáš. Je třeba alespoň něco málo načíst. Nevím jestli jsem ti už dával doporučenou začátečnickou trilogii:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:12 zasadil
diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:11 R Muž Silent [5949] – Re: zasadil
No to je to nejhorší co teď můžeš udělat. Stačí zvýšit frekvenci výměny vody. Hlídat hodnoty pH a NO2 a hlavně nepanikařit při každém podrbání se u rybek. Pokud bys vše vyvařil tak se můžeš dostat do bludného kruhu problémů. Je to jako bys začal úplně znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:07 zasadil
dobre vypustim nadrž vše vyvařím udelam si profil ju.ja vim že chci povas moc ja s rybami začínam a potřebuju trochu nakopnout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:05 Muž Yirka [9123] – Re: zasadil
Buď té celkové chemické lázně, kterous jim vybudoval, nebo vysokými N látkami, viz předešlá doporučení. A dej si zásadu, budu podporovat rybky, ne prodejce akvachemie. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:04 R Muž Silent [5949] – Re: zasadil
Nejsem vševěd, ale pokud nemají parazity tak to může být projev nepohody. Nejlíp uděláš když si založíš profil nádrže. Pak se bude lépe radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:02 zasadil – Re: Haimdol
a to otírani je dusledek ceho?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:01 R Muž Silent [5949] – Re: zasadil
Tak zrovna pro tyhle ryby pH 7,4 rozhodně vysoké není. Jaký objem má ta nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 10:00 zasadil – Re: Haimdol
Mam tam 5 akar modrých 2 čichavce 4 pancerniky 4 kerickovce 2 kanciky přicnopruhe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:58 zasadil
a nato zredeni jsem použil dajana acid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:58 R Muž Silent [5949] – Re: zasadil
Co tam máš za ryby? K testům- měl by sis pořídit ještě alespoň test na NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:56 zasadil – Re: Yirka
mam ben-test ph a podle navodu a barvy mam kolem 7,4 ph toje moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:54 Muž Yirka [9123] – Re: zasadil
Než budeš něco kupovat, tak je třeba znát hodnoty. Takže nejdříve si kup (a možná už o tom byla řeč dříve či v jiném vláknu) základní testy No2,3, PH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:52 R Muž Silent [5949] – Re: zasadil
V akvaristice. Na výběr je dost přípravků. Dobrý a kvalitní je Tetra Toru-min. Nebo český a levnější Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:51 zasadil – Re: Haimdol
pokazde jak vymnenim vodu je to tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:50 zasadil – Re: Haimdol
tose da koupit kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:49 R Muž Silent [5949] – Re: zasadil
To vypadá, žes rybám vyhlásil chemickou válku. Vyměň vodu. Pokud máš u vstupní vody vyšší pH a tvrdost tak na snížení raději použij rašelinný výluh. Nejlepší prevence je dostatek čerstvé vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:47 zasadil – Re: Haimdol
a jak se toho zbavím ja jsem tam asi pred tydnem nalil preventin.tak tam nechci lit zase neco co byto ohrozilo.ale pred tim preventinem jsem tam lil vodicku na ph bo mam tvrdu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:45 zasadil – Re: Yirka
Dobra tedy . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:44 R Muž Silent [5949] – Re: zasadil
Takhle můžou rybky reagovat i při nevhodném pH, nebo i zvýšené hladině dusitanů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:43 Muž Yirka [9123] – Re: zasadil
Když to je s tebou těžké. V profilu ani zde žádný kloudný popis nádrže tak co potom radit. Víš jak je to v té písničce. "nech brouka žít"....
Otírat se mohou, protožes tam už nalil kdeco. Jediné akceptovatelné opatření je částečná výměna vody. Ale jen proto, žes do ní již nalil chemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:39 zasadil – Re: Yirka
asi máte pravdu furt do toho koukam a hledám chyby.ale rybky se otirají pořad o kameny ale krupička to není.nevým si rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:38 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: zasadil
Yirka má pravdu, nech to akvárko žít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2010 09:37 Muž Yirka [9123] – Re: zasadil
Podobné úkazy u čerstvě založených nádrží nemá cenu řešit. Až ti akvárko pojede 2-3 měsíce a budou tam podobné úkazy, pak bude něco špatně. Současný stav (tvůj) nazývám akvaristická hypochondrie. ;-)
Edit. A nepokoušej se stále lít nějakou chemii do nádrže, tím si na ty problémy zaděláváš. Nevíš o co jde a už tam něco leješ. Nalej se trpělivostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:36 zasadil
Už jsem zkousel připravky proti plísni a žádná reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:35 zasadil – Re: FoRgY
na skle a na vetších kamenech (břidlice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:34 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: zasadil
Ale drží sa to iba na skle alebo to aj bo hladine a akvarku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:31 zasadil – Re: FoRgY
jato u sebe vidim ale vi asi ne.jeto neco jako bilo pruhledne vlasky.ryby se otiraji o kameny a na hadičce se tvoři sliz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:28 zasadil
Fotka k příspěvku tak a jeto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:28 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: zasadil
Neber to v zlom, ale fakt akurat je tam blesk a možno, že to nie je tak ľahko zbadateľné a ty vieš, že to tam je, .... dúfam, že vieš čo myslím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:26 zasadil – Re: FoRgY
ja to opravim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:26 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Zasadil
To hnědé? Fotka nestojí za nic, ale dovolím si hádat rozsivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:25 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: zasadil
No na obrázku je akvárium a je v ňom nejka rybka slimák ..... mohol si v skicári zakrúžkovať čo máš na mysli, odiaľ to máme vedieť ? :-D .... či je to presne tam kde je odraz blesku ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 09:22 zasadil – Prosím vás o radu coto je na obrázku
Fotka k příspěvku prosivas pořad se mi to tvoří na skle na dekoraci viz.obrázek asi sito budete muset přiblížit :-( prosim pomozte nevím co stím.když si to stahnete a otevřete v malování tak topěkně uvidíte ja sem vam to tam označil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 22:49 maruskamichal
Ona je celá černá, tak s tím břichem nevím... Jinak myslím, že se vyprazďnuje normálně. Ale vypadá hrozně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:48 sephiroth – Re: fish
jestli má velký bílý hovna nebo průjmy tak bych taky tak typoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 20:47 sephiroth
vodnatelnost nebo zánět plynového měchýře,možná zauzlování střev...pokud má černý břicho tak ji utrať,to už bych to viděl bledě...jinak ji izoluj a hned po krmení vyměň vodu,tak je asi 50% šance na to že to rozchodí,jesli má ty střeva tak už není pomoci :-(

Domluvil sem,Hawk
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [176] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8751