Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 124 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:26 R Muž romant [27987] Re: Marky
Ano, to je zn. ideál. Potřebuješ k tomu ještě vzduchovací motorek, který to bude pohánět a budeš moci tu vodu měnit jenom jednou týdně. Do doby než ten filtr poběží alespoň 14 dní měň denně, či obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:24 Marky Re: romant
akvarijni-filtry.heureka.cz/… nestacilo by jen neco takoveho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:11 R Muž romant [27987] Re: Marky
Dělej to co jsem Ti zde 15.9.12 radil a bude se to lepšit, ale bez toho se neobejdeš, když tam není filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 18:59 Marky
Fotka k příspěvku ahoj už sem tu psala...betták má už 4 dni topítko a dneska poprvé dostal mražené patentky,.ale ploutvičky pořád stažený...a nereaguje na zrcátko. Tak nevím zda čekat nebo mu už něco nekoupit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 13:30 Evul Re: romant
Dobře.Děkuju za radu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 13:28 R Muž romant [27987] Re: Evul
To zamyšlení je velmi jednoduchý. Nech ten filtr v klidu několik měsíců dělat svojí práci a až jeho výkon viditelně klesne, tak teprve otevřít a lehce proprat, nikdy ne dočista, musí zůstat špinavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 13:24 Evul Re: romant
Rozhodně se nad tím filtrem zamyslím!A pokusím se zlepšit podmínky v akváriju!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 12:57 Žena doklwnik [347] - HalančíciRe: kyo
Dítě nedítě, proč by kvůli němu měly trpět rybičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.09.2012 12:01 R Muž romant [27987] Re: Evul
Inu, pěkně dobitá ryba. Osobně bych to tipoval na pobyt ve špatných podmínkách. V prezentaci uvádíš, čištění filtru týdně, to je blbost, pokud to tak skutečně děláš, neustále se připravuješ o nitrifikační bakterie. Týdenní výměny vody, to je předpisový, ale nad tou péčí o filtr bych se zamyslel. Nastolil bych vodoléčbu, ale moc šancí té rybce nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 11:42 Evul – Co to je za nemoc?
Fotka k příspěvku Dobrý den.Dneska jsem našla nemocného Panceřníčka skvrnítého.Hned jsem ho rači dala do karantény!Chudák je vyhublý,skoro se nehýbe a nedýchá, má roztřepené ploutve, mám taky trochu pocit, že má vykoulené oči.Bohužel nevím co má za nemoc.Jestli by jste někdo poznal co má za nemoc, byla bych moc vděčná, kdyby jste mi poradily, jak ho mám léčit!Předem děkuju!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 10:22 R Muž romant [27987] Re: Janoula
To nepřijímání potravy je vpodstatě napasovatelný na všechny nemoci, je to strašně obecné konstatování. Osobně bych to tipoval, to zdůrazňuji, na nějaký vnitřní parazity, kterých je celá řada, takže těžko určovat takhle od stolu přesně. Postižený rybky bych odlovil do nějaký karanténní nádrže(pokud není zařízená tak nikam), nebo přímo utratil(třeba v silně perlivý vodě), možná drsnější doporučení, ale jsem toho názoru, že hodnota několika rybek je v porovnání s léčivem, které je nutné použít přesně na danou nemoc, zanedbatelná a mnohdy doprovodné následky rozhozený rovnováhy při použití léků, mě za to prostě nestojí.
Edit: Jako prvotní bych se zaměřil na podmínky v nádrži, protože nemoc obvykle propuká, když k tomu má příležitost tím, že jsou rybky v méně vhodném prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 10:13 Janoula – Nežerou, plivou
Ahoj, akvaristi,
už v druhém akvárku se mi objevuje, že rybky (neonky obecné i černé) nežerou. Plavou za potravou a někdy ji i spolknou, ale hned v zápětí ji vyplivnou. Jak tak nežerou, postupne hubnou a chcípnou (asi hlady). Je to dost pozvolné vymírání.
Léčila jsem to sera bactopurem (2x) a nic. Taky methylenovou modří samotnou. A Akvaregulátorem. Nic. Tak jsem to nechala od chemie ustát a chvíli se nic nedělo, ale před 2 týdny to začalo znova. Není to hromadné, vždy to mají tak 1-2 ryby a až chcípnou, objevím to u nějaké další. Jinak nic divného nevidím.

Co to může být? A jak se toho mám zbavit? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 21:24 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Ta, jak píšeš, špatná voda, je načnula a už se vezou na druhej břeh. Je správný, že jsou odlovený a v tom společným společně vodoléčbu s pozorováním ostatních jedinců, ale ty co jsou odlovený jsou zřejmě ty nejslabší kusy a s pravděpodobností rovnající se jistotě to mají spočítaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 21:02 Muž O.Tom [439] Re: Deathbull
V akváriu byla opravdu špatná voda, ale o prázdninách, víc jak měsíc z5 kdy jsem nebyl doma.
Když jsem se vrátil byla voda viditelně ve špatném stavu, špinavá, zapáchala, filtr ucpaný. To jsem dal ihned do pořádku a do dvou až tří dnů mi už připadalo všechno v pořádku. Tenkrát jsem tam vylil zbytky ESHA exitu a 2000, měl jsem si je nechat do té 20 litrové karantény, kde by na těch 5 dní ještě vyšly.

Jinak hlavní důvod proč jsem se tu optal je, že po samostatném pátrání na netu mě podle popisu příznaků napadla tuberkulóza, což mě hoooodně vyděsilo. Ale zase všechny obrázky z netu s tuberou mají otevřené rány na těle a podobně. To ty moje nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.09.2012 20:13 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tohle fakt vypadá na nějaké ichtyo svinstvo. Většinou to propukne u ryb oslabených špatnou vodou (NO2, čpavek atd.) po krmení špatnou nitěnkou, nebo neprověřeným krmením z přírody. S těmito příznaky počítej u neonek s nehorším. Léky na to jsou, ale s jakým výsledkem počítat, to ať ti napíše někdo kdo to řešil. Já tohle řešil stejně jako romant.

Kvůli ostatním rybám se drž vodoléčby, tak fakt nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 20:02 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Já osobně bych nic nenasazoval, zaměřil se na podmínky ve společným akváriu a sledoval vývoj v té karanténně a když to bude nutný použil silně perlivou vodu, což mě příjde jako lepší řešení, než se pokoušet léčit, co ani nevím jistě jestli to je ono a výsledek je stejně silně diskutabilní. Možná divný, leč můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 19:59 Muž O.Tom [439] Re: romant
Nasadit entizol ? Mám k dispozici tablety (250mg), jaké dávkování ?
Ale je mi divné, že ostatní ryby, i ty tetrovité vypadají normálně. Jen ty neonky to tak schytaly.

edit: entizol je vlastně na střevní, takže tady k ničemu... ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 19:37 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Můj tip, to zdůrazňuji, jsou vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 19:17 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: O.Tom
moc sa do chorob nevyznam, ale výmeny vody neuškodia takmer nikdy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 14:29 Muž O.Tom [439]
Ahoj, chtěl bych se zeptat na možné nemoci.
V jedné nádrži mi onemocněly všechny neonky.
Mix obyčejných a červených okolo 25ks, u ostatních ryb jsem zatím žádný problém neviděl. Ancistrusi se třou jako vždy, pancéřníčci poletují nádrží ve své hejnové formaci "rejnoka", atd..
Neonky jsem odlovil a teď k příznakům.

Naprostá většina má zvětšené/vyboulené oči, zhruba 3ks obyčejných jsou celkově pohublé a 2ks červených mají zakřivenou páteř. Celkově jsou jinak čilé a jdou po žrádle.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:36 R Muž romant [27987] Re: Afim
Zkus vodoléčbu a uvidíš. Stáří je prevít, pokud je to nějakej veterán, tak ani vodoléčba nepomůže. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 17:24 Afim – Paví oko-ocas
Zdravím, chtěla jsem se zeptat: náš sameček pavího oka plave s ocasem dolů tzn. jako kdyby ho tahá za sebou.Nevíte, jestli je to stářím?Pomůže vodoléčba? Díky za veškeré odpovědi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 12:33 Muž Konstant [13]
Prosím pozrite sa sem a poraďte mi, problém stále pretrváva v rovnakej podobe:
rybicky.net/forum/11471-pavi-ocko-gupka-nemoc

Skúšam vodoliečbu (cca každý tretí deň), a vyzerá to tak, že gupka sa s chorobou snaží popasovať, ale skôr stagnuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 16:15 Muž matthew [0] - TetryRe: romant
ja viem spravil som veľkú chybu že som ich kúpil tak skoro .. bude to určite veľké ponaučenie do budúcna .. ďakujem za odpoveď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 16:09 R Muž romant [27987] Re: matthew
Ona to žádná nemoc není, ta ryba tak vypadá protože je v nevhodnejch podmínkách na čemž se jistě do značný míry spolupodílí ta výměna dna a brzký nasazení těchto citlivějších ryb do takovýhoto lehce nestabilního prostředí a proto jak jsem již psal včera, jako rozumenj postup vidím tu vodoléčbu. Tu chybku jsi udělal Ty a to jak rybka vypadá je obrazem Tvého postupu, budiž Ti to poanučením pro příště. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 16:05 Muž matthew [0] - TetryRe: LiborSprysl
s tým že to nerozchodí počítam len by ma zaujímalo o akú chorobu ide prosím ak viete napíšte .. budem rad ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 07:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Asi budeš muset být dál skeptik, myslím, že to nerozchodí...obávám se, že je to konečná a opravdu nejčastěji bývá na vině voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:37 Muž matthew [0] - TetryRe: romant
Ďakujem moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.09.2012 21:36 R Muž romant [27987] Re: matthew
Vodoléčbu, nic jinýho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 21:14 Muž matthew [0] - TetryRe: romant
Fotka k příspěvku tak teda podarila sa aj fotografia síce to nieje veľmi vidieť ale aspoň voľačo
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:28 Muž matthew [0] - TetryRe: romant
Ďakujem keď sa mi to podarí odfotiť tak pošlem aj fotografiu ďakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:26 R Muž romant [27987] Re: matthew
Začni s tou vodoléčbou a uvidíš, co si myslím že to je jsem ti napsal, bez fotky Ti nikdo neodpoví na určení diagnózy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:24 Muž matthew [0] - Tetry
takže to môže byť aj ta tuberkulóza ? a v prípade že to je čo mam prosím robiť ?? mam taký pocit že sa to trochu zlepšuje lebo samček začína viac plávať ale farbu ma stále malo výraznú určite nie takú ako predtým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:24 písařík – sedivě žábry karas červený
potrebuji poradit, nedávno jsem zrealizoval jezírko o 7000 litrech vody, koupil jsem do nej 9 červeních karasů, pak jsem chytil pár kaprů a ty po 3 týdnech chytli pliseň a ted my dva karasové uhynuli měli zašedlé žábry co je to za nemoc prosim poradte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.09.2012 20:20 R Muž romant [27987] Re: matthew
Akvárko čerstváček a v něm Ramirézy, to nikdy nedopadá dobře. Denně měň 1/3 vody, ale jsem trošku skeptik, ono jakmile jsou Ramirézy jednou načatý od vyšších hodnot N látek, tak se to většinou táhne i když jsou v dobrý vodě. Nechci strašit, ale už jsem to několikrát zažil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2012 20:15 Muž matthew [0] - Tetry
dobrý deň mám samčeka ramirezky ... po prerobení akvária zostal veľmi plachý väčšinu dna trávi niekde v rohu akvária alebo na hladine .. na tele ma okolo ust červené bodky akoby malé ranky prosim vás čo to je ?? bojím sa že je to tuberkulóza .. pred časom na podobne príznaky umrela aj samička len to som neriešil lebo som myslel že jej niečo spravil samec pretože sa vkuse bili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:47 Marky Re: romant
Dobře díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:43 R Muž romant [27987] Re: Marky
Denně měnit vodu, moc nekrmit, mít akvo přikrytý a pořídit to topení, žádnou chemii netřeba, jsou třeba mít dobrý podmínky, který zjevně nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:41 Marky Re: romant
filtraci tam nemám. Právě že v letních dnech tam měla okolo 26-27 a ted jí klesá na těch 24. Takže jen to topítko? nemám přidat nějakou chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:38 R Muž romant [27987] Re: Marky
Nevíme jestli je tam i filtrace, ale v těch 12 litrech bych tu vodu měnil klidně i denně a co nejdříve pořídil to topení. Jak jde teplota pod 24 stupňů, tak už je to pro bety nic moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2012 15:28 Marky
ahoj, prosím o radu. Můj beták byl vždycky čilý ale poslední dobou je apatický trochu vybledl a poslední dobou mi přijde že má slepené ploutvičky. Sice zkouší plavat ale neohrabaně nedokáže pohybovat natož roztáhnout ploutve. Špinavou vodou to určitě nebude tu má měněnou často. Akorát nemám topítko. Až za týden ho kupuji. Nevíte co by to mohlo být? Popřípadě nějaký levný lék? přidala jsem trochu soli do vody...A měním vodu obden :( díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 07:24 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Vodu jsem přisolila a taky jsem jí přitopila. Už se mi podařilo mluvit i s chovatelem, doporučil totéž, co jsem udělala. Tak snad jí to pomůže :-) (i když tomu chovatel moc šancí nedává, budu v to doufat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2012 05:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
ivaha napsala: Já to zatím rozhodně řešit jinak nehodlám, ještě se u mne ani "neohřály" - v sobotu je budu mít teprve týden. Nádrž udržuju, podle mýho názoru, dobře, tak nevím, jak bych to měla hlídat víc. Vodu měním každej tejden, nepřekrmuju, jako filtrace je bublifuk, což se mi u těchto pidirybek a při tom objemu nádrže jeví jako dostačující.
Aha, tak to je reakce na přechod z vody do vody. První elegansky jsem přivezl k nám do kamení z Jablonce a také tak některé reagovaly. Trochu přisolte vodu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 13:45 Evi Re: romant
Tak to vidite, lepsi nic nevysvetlovat...Radsi reknu koukat ale nesahat..:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:35 Muž Yirka [9126] Re: kyo
Ne, může to být také jedna z indikací vodnatelnosti. Ale konečné důsledky jsou v podstatě stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 12:17 Žena kyo [271] - Labyrintky – tuberkuloza
indikuji zjezene supiny vzdy tuberkulozu ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 08:14 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Já to zatím rozhodně řešit jinak nehodlám, ještě se u mne ani "neohřály" - v sobotu je budu mít teprve týden. Nádrž udržuju, podle mýho názoru, dobře, tak nevím, jak bych to měla hlídat víc. Vodu měním každej tejden, nepřekrmuju, jako filtrace je bublifuk, což se mi u těchto pidirybek a při tom objemu nádrže jeví jako dostačující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 08:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
No to je ten rozdílný přístup...já to prostě řeším jinak smich Ne vážně. Elegansky jsou fakt chytlavé na baktérku, na to se u nich musí fakt dát bacha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 08:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: LiborSprysl
Děkuju za odpověď. Tak jsem se jí schválně pokusila změřit - no i s ocáskem k těm 2,5 cm asi má. Vody jsem včera vymněnila cca půl kýble (akvárko má nějakých 30 l čistýho), tak jsem teď ještě napustila další kyblík na odstátí, včerejší půlkyblík bude asi málo. Ta samička zatím vypadá stejně jako včera.
Jen jste si mohl odpustit toho chechtajícího se smajlíka, Libore, i když u Vás je to normální ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 06:11 Muž LiborSprysl [9015] Re: ivaha
Míří ke konci ...podle velikosti se mi to jeví na pořádnou starou herku...Možná když už to píšu, tak je k.o. Těmhto seniorkám se to děje i v mém chovu. Je to bakterka, která "cítí" ten konec a tudíž snadný zdroj potravy...Je dobré tu rybu dát stranou...já je nechávám sežrat....a vyměnit vodu. Ještě když jsem měl samic málo, tak jsem je také "zachraňoval"...podle toho, že je nechávám sežrat, tak se mi zdá, že marně. smich
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [124] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198230x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=6151