Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 118 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:13 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romant
já s nim mam dobrý skušenosti ještě když jsem choval malawi měl jsem ten samý problém taky s patentek krmení je to dobrý ale musí se tím krmit tak akorát já to přehnal a bactopur direct to zachránil pozor na bactopur obyč ten je jen na bakterialní rozpad ploutví neřeší parazity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No ono to je patrné při delším sledování jak to roste a pak najednou se člověk vyděsí, když jen zběžně chodí kolem nádrže...ty ryby mají kukadla dost velká normálně a pak jsou venku...nevím...ono to z té fotky není moc vidět...mne zaujala ta bílá čárka v pravém oku...Upřímně řečeno, já z té fotky eliota nepoznal...jestli je to on...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:10 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Jasně to jo, ale on tazatel píše, že se to událo ze dne na den, to je to co mě nesedí, tam je spíš rychlejší ta bakterka, než třeba ty motolice, co Ty na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Měsíc po patentkách? Ideální inkubační čas na zmnožení... ;-) S Bactopurem nevím...já ho nikdy moc nepoužíval...vždycky jsem věřil Jirkovi Rejfířovi....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Mě tam pořád nesedí ten děsně rychlej průběh, na ty parazity. hmm Ten Bactopur by mohl řešit obojí, nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:02 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: romant
neni zač ale mělo by se to řešit co nejrychleji direct funguje na obojí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: p7701
Spíš se kloním k Romanovi...cerkárie, motolice....to bílé v pravém oku je vada fotografie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:00 R Muž romant [27987] – Re:Bob66, p7701
Díky chlapci za váš názor, váhal jsem mezi těma parazitama a něčím bakteriálním. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 20:55 Muž p7701 [331] - Labyrintky
já bych to vyděl taky na nějakou bakterku už docela rozjetou chtělo by to do karantény a nasadit bactopur direct od sery je to v tabletách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 19:39 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: marekiss
Tipnul bych si bakteriální infekci hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:58 R Muž romant [27987] Re: marekiss
Zcela upřímně si nejsem jistej, potřeboval bych svůj názor potvrdit, nebo vyvrátit dalším diskutujícím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:42 Muž marekiss [11]
Krmím tak po různu. Mražený patentky, korety, gamarus, artemie. Lyofizovaný dafnie(to žerou spíš jen neonky a parmičky) A střídám různý sušený granule. Nejčastěji mám od Tetry. A občas když se naskytne tak něco živýho naposledy tak před měsícem to byli patentky ze Sklorexu

JO a když mluvíš o těch parazitech. Co by jsi na ty potvory doporučil? Vodoléčba už probíhá, ale ta je na tohle krátká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:40 R Muž romant [27987] Re: marekiss
Ta kombinace vyboulenejch očí a nafouknutýho břicha by ukazovala na ty vnitřní parazity, podle mě, uvidíš jaký názor na to bude mít někdo další. Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:36 Muž marekiss [11]
Samotné čočka je nezakalené. Zakalený je ten otok, který vytlačuje oko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:34 R Muž romant [27987] Re: marekiss
Vodnatelnost, no nevím, spíš bych tipoval vnitřní parazity. Ty oči jsou zakalený celý, nebo jenom jakoby zaplísněnej povrch?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 15:26 Muž marekiss [11] – Elioti
Fotka k příspěvku Zdravím. během včerejšího dne se jednom kančíkovi nehorázně vyboulely oči a nafoukl se a druhý má oči vyboulené o trochu méně, ale je úplně stejně nafoukný. V pondělí se třeli. V úterý jsem spozoroval u těchto dvou trochu zrychlené dýchání, ale přisuzoval jsem to CO2 tak jsem jej stáhl i když dropchecker ukazoval že je jej stále málo. Ale i se měli čile k světu ještě se i zajímali o žrádlo a proháněli zbytek osazenstva. Včera když jsem dorazil z práce vypadali tak jak je vidno na fotce. Okamžitě jsem změřil NO2 => neměřitelné NO3 ani ne 10mg/l ale i tak jsem vyměnil třetinu vody. A hned jsem napustil 60l karanténu a dal do něj bublifuk od kterého mám pro takovýto případy molitan v přepadovým filtru. Do rána nulová změna spíš se to zhoršilo tak než sem odcházel oba jsem přelovil do aspoň přes běžící karantény (NO2 neměřitelné NO3 10-20mg/l).

Mám obavu z vodnatelnosti. Voda měnena v Neděli 1/3 za týden odstátou jako každý týden. Parametry vody jsou stabilní žádné výkyvy teploty nebo zvýšených NOx látek.

Ostatní ryby včetně Kakadu který mi vždycky přišli mnohem náchylnější jsou v pohodě.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:25 Muž LisourJr [33] Re: 1kolda1
Tak tak.. Chcípli mi asi 3-4 cichlidky kakadu právě na vodnatelnost a jsem si 100% jist, že za to můžu jenom já a špatná "vodospráva", chce to měnit, starat se, odkalovat a nenechávat zbytky jídla na krmítku!! To je možná jedna z příčin i u mně, co jsem nastudoval.. Krmivo je vlhké a plesniví..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   03.01.2013 18:55 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Podle popisu je ta ryba v dost zuboženým stavu a je spíš na kremaci než na karanténu. Holt jakmile Ti cichlidky načne rozhoupaná voda, je zle a většinou to končívá jak píšeš. Tu rybu bych už netrápil a ukončil to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 18:51 Muž jeepar [27] – Agasizák
Zdravím, tak dnes sem si všiml, že má ten agasizák trochu zježený šupiny a má relativně velké břicho (jako když se hodně nažere, problém je v tom, že minimálně týden nic neměl). Co jsem tak četl, tak mám největší podezření na vodnatelnost, nebo zánět plynového měchýře. Dal jsem ho do karantény a nakapal mu tam Eshu 2000 (6 kapek na 10l) + nějaký ten rašelinový výluh, nebo něco podobného, co mi dala jedna chovatelka kousek od nás. Nějaká rada? nebo udělal jsem něco špatně? moc šancí mu nedávám, ale naději mám pořád..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 11:54 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
To naklánění ze strany na stranu, to nevěstí nic dobrýho, to obvykle bývá postižení plynovýho měchýře a to jsou vcelku konečný věci. Jediný co mě napadá je toliko omýlaná vodoléčba, prostě intenzivní výměny vody a nic jinýho, vylepší se tím prostředí v akváriu a na počáteční fáze různých moribundusů to může zabrat. Toliko rada ode mne, třeba někdo jiný příjde s radou jinou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 11:48 Muž jeepar [27] – Agasizák
Ještě jeden postřeh, má zrychlené dýchání, tedy alespoň podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 22:43 Muž jeepar [27] – Agasizka a platy
Ahoj, mám problém s agasizákem, poslední týden je nějaký apatický.. postává v rozích akvária, téměř nežere. Pak ho to zase chytne a půl dne se chová normálně.. (Vzhledově se netváří nějak špatně, ploutve, šupiny, prostě celkově vypadá zdravě). Dnes jsem pozoroval i podivné chování - naklání se z jedné strany na druhou, jakoby na levý bok a pak hned na pravý bok, dělal to asi minutu, pak zase postával. Zkoušel jsem použít Eshu 2000 a ta to nevyřešila. Pak mám ještě problém s platami, bohužel mi uhynul samec, najednou začal chřadnout, to samé samička, ta porodila a po porodu, stejné příznaky jako samec a také uhynula, teď porodila i třetí plata a začíná se chovat podobně - plave jakoby na místě a začíná chřadnout. Ostatní ryby vypadají zdravě a bez problémů. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:36 Muž Ryboň [5] - Amerika
Ale na tejto fotke to síce nie je vidno ale na konci toho (nie z vonkajsej strany) je niečo také biele (podobá sa na krupičku) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:34 Muž Ryboň [5] - Amerika
OK X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:32 R Muž romant [27987] Re: Ryboň
Je to normální projev u ryb který se třeba trošku poškorpí a potom jsou v lehce zhoršený vodě. Vodoléčba to za několik dní spraví, prostě měň častěji vodu a uvidíš, že to bude O.K.
Edit: O ty konflikty v tom akváriu kde ty skaláry jsou nebude do budoucna nouze, je to na ně malý, uvidíš, jak se to bude vyvíjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:28 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku 4. zvýraznená
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:28 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku 3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:27 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku 2. zvýraznené
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 18:26 Muž Ryboň [5] - Amerika
Fotka k příspěvku Zdravím všetkým akvaristov,chcel by som sa spýtať čo je môjmu skalárovi - už od minulého týždňa mal bočnú plutvu napol roztrhanú ale len do jej štvrťky a za týžden sa to tak zhoršilo že uz má celú plutvu napol :-( ....

Čo to je zač a ako to mám liečiť? Prikladám 4 foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 17:18 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: melrok1
kdyz na ne posvitis baterkou nebo bleskem objevi se to? mel by to byt sedy az rezavy povlak - ne nijak silny, spis tecky. pokud ano, tak je to velvet a je to tim padem parazit. predchazet se mu da pridavanim maleho mnozstvi akvarijni soli do vody a drzenim stale teploty vody. rybam muze byt neprijemny, ale taky nemusi. mohou i normalne zrat. na to vodolecba pomoci uz nemusi - uvidis, pouzila bych proto pak nejaky pripravek proti parazitum a zvysila teplotu vody, aby se cyklus parazita zrychlil. ma tendenci se to vracet - pritahnes si to vymenou vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.12.2012 10:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
smich ale já vám věřím...to jen ta slovenština je tak laskavá...kotné jsou snad těhotné či březí, ne? smich To se tolik u jikernatých ryb nehodí... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 09:31 Muž melrok1 [13] - Živorodky
kiez by som mal fotak aby som vam ich nafotil :-) krasne vidiet uz cez brusko ikry a samcek napraskany mliecom hadam to tak na max 5 dni a budu von :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 04:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: melrok1
Kotné sekavce? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:51 Muž melrok1 [13] - Živorodky
Vodu menim kazdy druhy den. Problem je ze nemozem velmi odkalovat kedze mam kotne sekavce a su zakopane v strku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:24 R Muž romant [27987] Re: melrok1
Volil bych nic nekazící opatření a tím je častá výměna vody, prostě vylepšit prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:22 Muž melrok1 [13] - Živorodky – pomoc
Ahoj vyskitol sa mi problem v akvarku mal som ho malinko prerybnene narodili sa spustu malych rybyiek (cca 90) zakalila sa voda (premnozeny nalevnik) tie problemi su uz vyriesene rybky predane voda priezracna. Akvarko ma 45 L ostali tam este cca 20 Black molly neake prisavky a sekavce je to nudzovka 130L akvako je uz napustene ale este je len v zabehu ( je uplne nove ) a teraz k hlavnemu problemu mam na mojich milovanych molly divne zafarbene supinky pri istom odraze sa zdaju do biela akoby malicko neaka supinka odcievala taky divny sivy odlesk nieje to chlpate a neodcnieva to velmi badatelne vydiet to iba pri istom uhle ale zacalo sa to mnozit uz to maju 4 rybky. Prosim poradte co to je ? chytil ich nalevnik ? neaky druh parazita ? plesen ? alebo len odrete od niecoho alebo stres ? neviem co mam liecit foto nedokazem splravit aby bolo vydiet ten problem a na nete som podobny obrazok nenasiel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:19 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: romant
Ok,díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:13 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Výkon není až zase tak důležitej, daleko důležitější je účinnost, prostě dostatečnej obsah filtračního materiálu a to je možná Tvůj problém, to co tam máš, jako filtr patří spíše do kategorie "honič vody", nebo-li výkon jako bejk, ale skutek utek a jestli musíš často čistit, tak je to jasný, že nestačí na Tvojí nádrž, je to zralý na klasiku v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu, mrkni do vlákna o filtraci, tady to probírat nebudeme. :-)
Edit: rybicky.net/forum/9632…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:08 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
A taky by mohlo pomoci zvýšení výkonu fitru ze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:06 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Ano, na obě Tvoje otázky. Měň tu vodu denně a jak jsem Ti psal, zlepšení by jsi měl za několik dní registrovat a pokud ne, tak jsem taky psal co dělat a ty ploutve se tím vylepšeným prostředím začnou spravovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 22:03 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: romant
Tato odpoved je na obě otázky? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 21:50 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Tak jest. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2012 21:48 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: micz
Jestli to chápu dobře tak vodolečba je jen častá vymena vody.Jo a rybam zase ty ploutve dorostou a spravi se?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 20:31 Muž micz [132] Re: romant
Po dvou zkušenostech musím říct, že vodoléčba funguje daleko líp než léčiva ;-) Jedna tetra byla už ve stádiu, že jí skoro upadl ocas a vše zachránila vodoléčba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 19:42 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: romant
Ok díky,a to znamená že nemám uplně v pořádku vodu jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 19:39 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Ano, jenom měnit vodu, protože tahle trable se ukážou právě v momentě kdy není voda zrovna optimální. Každá ryba je samozřejmě ohrožena, ale každá, stejně tak jako lidi, má jinej imunitní systém, takže co chytne jedna nemusí chytit další a právě proto aby tomu tak nebylo měň tu vodu. Pokud nebudeš po 3 dnech pozorovat zlepšení, tak se přistoupí k použití léčiva, zde konkrétně Bactopur, ale v separé nádrži a jenom nejpostiženejší ryby, ale nebudeme předbíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 19:29 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírekRe: romant
jen měnit vodu?kdyz se to bude zhorsovat muze ryba chcipnout?muze se tim nakazit celí akvarko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2012 15:50 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Je to počínající bakteriální rozpad ploutví(BRP) v tomto stádiu by na to měla stačit obyčejná vodoléčba, denně měň 1/3 vody a celkově zlepši hygienu v daný nádrži, podle potřeby odkaluj dno a nepodceňuj sílu výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:47 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvku Ahoj,nevíte co je to za nemoc nebo co s něma je?viz foto.Jsou v 54l akvarku,neonek je 8 z toho to maji 2,jinak v akvarku jsou 2 ancitraci,4 pancernici a 5 pavích ocek.a par krevetek.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.12.2012 18:37 R Muž romant [27987] Re: LisourJr
S tou solí zase nebláznit, pol. lžíci na 50 litrů vody, aby jsi zbytečně ještě více nenačal kytky. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [118] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198223x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=5851