Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 180 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 18:06 Muž pepik [6]
Ahoj, me se podobna vec stala s daniama,tak sem je nechal chvili na pokoji a pak to bylo v poho,ale nevim jiste jestli to bylo zrovna kvuli tomu :-),to byl 1 vyter?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 17:23 Muž Martex42 [20] - Tetry
Fak mi nikdo s tím neporadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 16:47 Ambra – Cichlidka
Fotka k příspěvku Zdravím, před měsícem jsem si přinesla domů pár cichlidek ramirézových, všechno bylo v pořádku, mají se čile k světu, žerou plavou normálně, nic zvláštního jsem nepozorovala až dnes, kdy se samečkovi na spodní levé straně tlamky udělala červená, nebo tmavě růžová boulička. Žádnou nemoc mi to nepřipomíná, ale nevypadá to ani jako zranění. Přidávám asi ne moc podařené foto a prosím o radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 00:43 Luciáš
Ahojky všem tak to nejhorší se nestalo a náš ancistrus přežil zatím je stále v léčení s celým akváriem ale zastavilo se mu to....pomohly antibiotika a hypermangan plus vyndaný filtr a jen ponechaný vzduchovací kamínek. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:50 Muž Martex42 [20] - Tetry
Já už nevím čím to je! Už jsem bezradnej....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:06 MeTz
Možná je to tím.Jikry nemají dost kyslíku tak odumřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:04 Muž Martex42 [20] - Tetry
Nevzduchuju. Oni se vytřeli asi ráno a já jsem přišel ze školy a už byly plesnivý!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:01 MeTz
Tak to nevím.Vzduchuješ?Není na dně mezi jikrama nějaký bordel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:59 Muž Martex42 [20] - Tetry
Dávám proti plísní acriflavin. Staří rybek to netuším tak 1,5 roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:54 MeTz
Dáváš něco do vody proti plísni?Např. acriflavin?Záleží také na stáří rybek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:50 Muž Martex42 [20] - Tetry – Všechny jikry plesnivý
U teter černých a červených mi včechny jikry zplesnivějí až na pár kousků. Zkoušel jsem je vytírat ve vodě PH-6, celková tvrdost1,5 a teplota kolem 25°c. A ještě jsem zkoušel namíchat vodu Ph-6,5, tvrdost 5,9 z 1/3 destilky. V obouch vodách mi jikry zplesnivý? Nevím co mám dělat rybky dávám vytřít v párech z pohlavím 1:1. Děkuji předem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:54 Katka – Re: Haimdol
Díky za radu:-) já myslím, že to ale dříve neměla. ostatní mají taky černou tečku, ale tohle je tak 4x větší a nepravidelné a jen na 1 straně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:40 R Muž Silent [5949] – Re: Katka
Tipuji to na tetru krvavou a v tom případě se jedná pouze o pigmentovou skvrnu. Je to naprosto normální stav. Rozhodně se nejedná o nemoc. rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 21:35 Katka – co je to za nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj,
potřebovala bych poradit - tetra v akvárku má na sobě černou nepravidelnou skvrnu, jen na 1 straně. ostatní taky mají černý flíček zhruba ve stejné oblasti, ale jen tahle tam má mapu. je to nakažlivé, z čeho to je a jak se to léčí? (viz. foto) dík!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:59 ajne – Identifikace nemoci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,
potřebuji poradit s Platou - Mickey Mousem - poslední dobou polehává, za světla většinou i schovává, má stažené ploutve (jako když se bojí) a má nad pravým okem jakoby vatový polštářek, podle seznamu nemocí zde na rybicky.net bych to odhadoval na plíseň. Ale nechci aplikovat léčbu, než si budu co nejvíce jistý, že ji ještě víc neublížím. Příkládám foto, to nejlepší, které se mi povedlo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 11:04 Lucka K.
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych pomoc. Mám velké akvárium se závojnatkami a jedna z mých závojnatek onemocněla a já si nevím rady. Přestala hýbat zadními ploutvemi a ocáskem, plave jen těma předníma a na ocásku se jí udělali takové červené žilky. Jinak normálně prijímá potravu, všechno. Mám o ní strach :-( Mohl by mi prosím někdo poradit? Moc děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 10:11 xx – Re: Adriana
Nevím jaké má ten ANTI-MYKOTIN složení, nepoužívám ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 09:55 Adriana – Re: xx
Mám doma ANTI-MYKOTIN, to by mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 09:35 xx – Re: kortezhugo
Nebo obyčejný Acriflavin za 15 Kč kdekoliv ve Zverimexu:
www.cenyzbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 09:12 Muž kortezhugo [983] – Re: Adriana
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 09:00 xx – Re: Adriana
Vypadá to na plíseň. Chce to rybu přelovit do karantény a dát tam podle návodu akriflavin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 22:54 Adriana – Co je to za nemoc???
Fotka k příspěvku Ahoj, potřebovala bych poradit co je to za nemoc, nebo co to vůbec je a jak to léčit. Vím, že fotka není nic moc, ale líp se mi nepovedlo ji vyfotit. Na levým boku má jakýsi výrustek, teprve ode dneška.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 13:57 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
xx napsal: Vypadá to na bakteriální infekci. Vyměň část vody a zkus přidat akriflavin nebo baktopur direkt. Do týdne by se to mělo zlepšit.

Souhlasím s xx X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 13:36 Luciáš – Re: Yirka
Aha tak teda nee :-) vězšinou jí používám jako dezinfekci a i při plísni a krupici.Bohužel to už má po celým těle ze začátku to měl jen za hřbetní ploutví ale jak panceřníčci tak i dvě škrabky jsou jinak v pořádku jen ten největší je takto postiženej.V naší akva mi dali nějaký antibiotika takže jestli je to bakteriálního původu sna to zabere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 13:15 Muž Yirka [9126] – Re: Luciáš
Tu sůl bych nedoporučoval. Jedná se o zranění do hloubky kůže a bude spíš dráždit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 13:11 Luciáš – Re: xx
JJ děkuju,v mojí akvaristice mi dali nějaký antibiotika na pět dní a přidala sem hypermangan ještě zvednu teplotu a přisolím vodu,snad to pomužu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 13:07 Luciáš – Re: Yirka
Díky moc i se podívám na odkaz,sice mám akvárka už pár let ale toto vidím poprvé.Ještě jednou díky za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2010 09:45 xx – Re: Luciáš
Vypadá to na bakteriální infekci. Vyměň část vody a zkus přidat akriflavin nebo baktopur direkt. Do týdne by se to mělo zlepšit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 09:24 Muž Yirka [9126] – Re: Luciáš
Nemoc to zcela jistě je. Pravděpodobně "skin ulcers" (kožní vředy) nebo jde o nějakou jinou bakteriální chorobu. Nechci být špatným prorokem, ale rybka to asi neustojí. Popřemýšlej zda děláš vše dobře při výměně vody a odkalování.
www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 23:30 Luciáš – nevíte co by to mohlo být??
Fotka k příspěvku Ahoj potřebovala bych poradit jestli někdo neví co by toto mohlo být za nemoc ani krupice a ani plísen to není je to jako by byl bez šupi ale přitom je tam má.Nemosný je ancistrus a tetra červená a na neonce je jen malá tečka tterá vypadá jako" beďar"....a už si nevím rady ani v akva mi neporadili :-(
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2010 03:49 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vod – Re: piskotiik
Zmeraj si parametre vody (aspon NO2, NO3) a daj ich sem, voda zo studne zvykla uz viacerym robit problemy. Tiez by som tam pridal minimalne 2x tolko rastlin, pretoze ti asi nestihaju odburavat odpad od rybiciek, a tym padom ich to asi zacina sundavat dole. Nehovoriac o tom, ze na 2-mesacne akvarko ti tie rastliny moc nerastu a bujnie ti tam nejaka riasa (asi tym hnojenim), takze problemov tam asi bude viac... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 20:12 piskotiik – Re: doklwnik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku rostlinky tam jsou tři druhy.. :) Lampička tam není.. Je zabudované světlo přímo na poklopu akvárka..

1/3 vody vyměním.. stejně to potřebuju vyčistit

Teplota je dobrá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 20:00 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: piskotiik
Z prisavky by ve stresu byt nemely.
Chtelo by to alespon fotografii nadrze, ale s tim pristupem, ze si je pridal az po 14dnech nepocitam, ze tam bude osklive bile dno,jedna,dve umele rostlinky a lampicka... Doufam, ze doufam spravne :-)
Teplota vody je jaka? Pokud mezi 22-25°C, tak by to na ne mit vliv nemelo, ve studenejsi nemusi byt tak cile...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:40 Muž Yirka [9126] – Re: piskotiik
Vyměň jim 1/3 vody a určitě pookřejí. Pokud chceš lepší a víe rad, musíš dát více informací o nádrží - nejlépe formou prezentace. Díval ses na nějaké články pro začínající akvaristy?
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 19:23 piskotiik – Re: doklwnik
Jak dlouho bylo akvarium zalozene, nez si do nej dal rybicky?14 dní
Co je u tebe posledni dobou? tři dny :)
Jak dlouho je mas a jak dlouho ti polehavaji? Mám je 6 týdnů.. polehávají tak dva tři dny
Muzou byt ve stresu z jinych rybek, z presvetleneho akvaria... Mám novou přísavku.. Může to být tím? Světla mají taky dost.. taže dříve zhasínat?
Maji splihle ploutve, popr. slepene? ploutve OK.. jen samečkovi ta horní ploutev tak nestojí.. ale taky se mu postaví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 18:15 Žena doklwnik [347] - Halančíci – Re: piskotiik
Jak dlouho bylo akvarium zalozene, nez si do nej dal rybicky? Co je u tebe posledni dobou? Jak dlouho je mas a jak dlouho ti polehavaji? Muzou byt ve stresu z jinych rybek, z presvetleneho akvaria... Maji splihle ploutve, popr. slepene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 17:51 piskotiik – Re: KITTbx
snad nee.. to mi doporučila slečna v akvaristice.. TetraMin se to jmenuje


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2010 16:48 piskotiik – paví očka u dna
Ahoj, jsem začínající akvarista.. Pořídíl jsem si paví očka (mám je asi 5 týdnů), ale poslední dobou plavou častěji u dna?? čím to může být?

Díky za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2010 17:39 Muž VVV111KKK [61] – Re: ČUPR
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dík za ten link. Přikládám lepší fota.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 17:03 Muž VVV111KKK [61] – Re: Vaclav4
Dík za rady. Ale jak jsem psal, na plíseň to fakt nevypadá. Prozatím jde SAE do karantény prozatím s FMC. V pondělí koupím eSHa 2000 + eSHa exit. Pokusím se znovu vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 01:20 Muž pancéřníček [168] – Re: Vaclav4
O.K. Ale podle popisu majitele bylo zřejmé,že se nejedná o vnějšího parazita ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 01:14 Vaclav4 – Re: pancéřníček
jj a vim jenze z te fotky to jde spatne poznat ococ se jedna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 01:12 Muž pancéřníček [168] – Re: Vaclav4
Exit je určen primárně na krupičku a oudinium,takže jestli se jedná o plíseň,bylo by zbytečné ho použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 01:05 Vaclav4 – Re: VVV111KKK
no vypada to opravdu zvlastne rekl bych ze se jedna bud o nejaky druh plisne nebonador ci co:-( z fotky to jde spatne poznat ale reklbych ze pripravky eSHa 2000 + eSHa exit by se nemelo nic pokazit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 01:05 Muž ČUPR [204] - Tetry – Re: VVV111KKK
Mrkni na identifikace onemocnění - Přehled nejběžnějších nemocí akvarijních ryb - příznaky, původce - příčina, léčba - viz link: www.akvarijni.cz/…
Fotografie jsou dost rozostřené ! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2009 00:51 Muž VVV111KKK [61] – SAE
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pomůžete mi s identifikací nemoci. Jedné ze dvo SAE se na kořenu ocasu udělal nějaký zánět či co. Tedy v tom místě na kořenu ocasu měla šupiny a podélný pruh jiné od nákupu, což je asi tak půl roku. V mimulosti ji však tato vada nijak nevadila a neomezovala. Já jsem měl dojem, že se ani nejedná o nějaký problém. Měl jsem to prostě za barevnou odlišnost. Bohužel nyní evidentně dělá SAE problém s ocasní ploutví vůbec hýbat. Před třemi dny si v akva dělal pořádek čichavec zakrslý, který si postavil hnízdo. Odnesl to ploutve beťáka. Toho teď kurýruji v karanténí nádrži. Jenže si nemyslým, že by SAE měl také na svědomí. SAE se drží spíše u dna a jsou to rychlí plavci. Ještě jsem je neviděl v kontaktu s jinou rybkou.
Foto není příliš kvalitní, ale lepší není. Šupiny nejsou zježené, z bílého místa nevlají nebo neodstávají žádné vlákna. Zbytek těla je naprosto OK. Rybičce dělá problém s ocasem pohybovat, takže to řeší zbylýma ploutvama. Bílé místo je jako by nateklé, i boční černý pruh je jako by zeslabený.
Takže co to může být ? Plíseň ? Zánět ? Jakou léčbu, nebo rešení doporučujete ? Dík za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:53 Žena ustavprochore [567] – Re: M@jo
Co hodnoty dusíkatých látek v akva, znáte? ;-)
Jinak takový detail, podle rozměrů je objem akva 120 l, když odečtete dekorace, tloušťku skel,..., jste tak na 100 l vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: pepik
no zrovna sak se posledni dobou nejak zhorsil, mam to zvecero zdroju....
zaklad je vedet jake potravni a jake prostorove naroky maji vase ryby, chce to pestrost a kvalitni krmivo
pokud uz jsou dospeli tak proste vic nevyrostou...
dokonce existuji vitaminove doplnky, protoze u nekterych ryb existuji i neprijemne nemoci v dusledku nedostatku urcitych vitaminu a mineralu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 19:22 pepik
Skus sak 55,me po tom rostou dost rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2009 11:10 Muž Smek [2] – Re: Yirka
Ryby krmim vlockama od Dajana Pet, to si myslim ze neni nekvalitni a semtam mrazenymi nitenkami. Mozna to bude tim krmenim no.. zkusim trosku rozsirit jidelnicek..:-) jinak ryby co mam tady v prezentaci uz v akvarku skoro nejsou.. tohle je uz hodne stare. I tak dik za rady..:-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [180] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198281x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8951