Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 100 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2014 09:37 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Ano, zeolit tu schopnost vázat na sebe látky ve vodě obsažený(výborný je na snižování škodlivých N látek) má a účinnost léčiva může snižovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 09:31 Muž Anubis007 [22] Re: romant
Daval jsem to oboje najednou. Preleceno 2x. Nyni jsem aplikoval antispot od easylife. Jedine co si rikam, tak mam ve filtru zeolit. Tak jestli to neodbourava. Jinak ostatni media jsou komercni kulicky od jbl a eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 09:22 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Na krupici Ti jenom 2000 nestačí, potřebuješ hlavně exit, tam je namíchán koktejl účinných látek na krupici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 09:05 Muž Anubis007 [22] Re: romant
Sakra, je krasna.. ma chut k jidlu. Nitenky vyhodim.. rikam si cim to je. Akva je krasne, voda cista a od doby co mi umrel samec Betty a donesl jsem si noveho z Hornbachu to jde z kopce. Novy samec umrel na plíseň co se vytvorila tak rychle ze jsem nestihl ani zareagovat. Pak umrti samicek, pred casem krupicka co se drzi jak hrom, tedka tohle. S rostlinami z aukra se mi objevili plostenky a nezmari a sneci okruzaci...atd..proste na pytel. Sneky beru jako užitečny ale chci neririny, ne okruzaky.. a lecbu komplikuji krevetky..preleceno exitem a 2000 dvakrat. Krupicka se drzi. Na nezmara a plostenky nebo hlistice flubenol ale hlistice obcas vidim...

Bettu zkusim udrzet na zivu co nejdele...dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 08:56 R Muž romant [27987] Re: Anubis007
Hmm, ty nítěnky, no nic moc, když nejsou dobře skladovaný a ošetřovaný a mražený, no to je eklhaft, nebrat ani zadarmo. Inu vypadá to na načatej plynovej měchýř, množící se bakterie v dutině břišní prožírají stěnu toho měchýře a ryba směřuje na druhej břeh, na to nebývá léčba.
Edit: Ještě k té poznámce "přeléčil jsem akvárium". Proti čemu, čím, bylo to nutný, bylo léčeno skutečně co mělo, nedošlo tím léčením k výraznějšímu narušení biologický rovnováhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2014 08:52 Muž Anubis007 [22] – Betta lezi u dna, neplave a s problemy plave k hladine
Prosim o radu.samice Betty prestala plavat a leze po dne. Jakoby mela v brise neco tezkeho co ji nedovoli plavat a stahuje ji ke dnu. Jinak zere, ma snahu zit. Pri nadechovani musi hodne makat, aby se dostala k hladine. Opakovane resim nejake nemoci ryb. Prelecil jsem akva atd, ale obcas prilepsim zmrzlymi nitenkami. Muze to byt z toho? Voda cista, kazdy tyden menena, filtr vykonny...hodne rostlin, krmeni v norme..dekuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:25 R Muž romant [27987] Re: IwiGT
Řekl bych že jsou po tom transportu ty ploutvičky potrhaný a to co je na nich vidět je zřejmě nějaký druh zaplísnění. Nasadil bych vodoléčbu(častou a intenzivní výměnu vody), vodu lehce zasolil(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody) a mělo by se to zlepšovat. Když to nzabere do 2-3 dní, tak klidně přidat nějaký protiplísňový přípravek, třeba eShu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 18:22 Žena IwiGT [0] – nově zakoupené pandičky - červy?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím moc o názor a případnou radu - včera jsem si koupila pancéřníčky pandy (moje které jsem měla 5 let mi právě uhynuli, hádám že stářím). Bohužel u nás je nikde moc nemají pouze v Hornbachu se kterým také co se rybek týče nemám moc dobré zkušenosti, ale pandičky zbožňuji tak jsem neměla moc na výběr. Ale k věci - některé z nich mají na koncích ploutví takové dlouhé vlákýnka (viz foto). Ještě jsem se s tím nesetkala. Snažila jsem hledat na netu, ale nic pořádně chytrýho jsem nenalezla. Může se jednat o nějaké červy? A co případně na ně? Děkuji za každou odpověď! ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 17:16 R Muž romant [27987] Re: sportsmen
Ty pancíky bude nutný zbavit těch bakterií, aby se na to neopomnělo, jak jsem psal, volil bych ten direct v té separé nádržce a samozřejmě dát tomu akvu odkud jsou odlovený lepší fazonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 17:03 Muž sportsmen [62] Re: LiborSprysl
Tak to budu muset do budoucna nějak vyřešit :( Chtěl jsem v tomto režimu přežít 5 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
To není o Liapor...to je opravdu údržbou. A pak teda z toho se rozjela i ta děrovka...Asi vám někdo krmí...no a pak už je to otázka pár dnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 10:14 Muž sportsmen [62] Re: LiborSprysl
Ano je to z jedné nádrže. Je pravda, že co jsem odjel do Německa, tak kvalita vody asi mírně pokulhává. Jezdím domu jednou za měsíc, takže odkalování není ideální. Nádrž má objem 400l a je v ní 10 skalár, 10 neonek, 6 sturysom a 8 corydorasů.

Pravděpodobně se tedy nebude jednat jen o mechanické poškození. Je mi divné, že by se takhle zřídily o ten Liapor, protože o tomto problému v souvislosti s Liaporem ještě nikdo nepsal (aspoň podle toho co jsem kde pohledal).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 08:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: sportsmen
To je z té nádrže s "nemocnou" skalárou? Jestli jo, pak měl Roman pravdu s tou děrovkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2013 08:27 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: sportsmen
Vousky napadnou plísně a baktérie a "zmizí", chtělo by to ve společném akva zlepšit kvalitu vody, jinak budou bez vousů pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:04 R Muž romant [27987] Re: sportsmen
Ano ubroušený a už tam pracuje bakterka, takže něco antibakteriálního, asi bactopur direct, jak jsou v separé, neměl by to bejt problém. Uvidíš co na to ostatní. Jinak když jsem to co vidím viděl naposledy v jedný dohledovce, rybky šly do 14 dní kukat, takže zasáhnout a rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:02 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Foto: 3
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:02 Muž sportsmen [62] Re: sportsmen
Fotka k příspěvku Foto:2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2013 22:01 Muž sportsmen [62]
Fotka k příspěvku Kamarádi, věřím, že mi opět dobře poradíte. Ve společenské nádrži mi u corydorasů zmizely všechny vousky a zakulatily se jim tlamičky. Přikládám foto.

Osobně se domnívám, že se patrně jedná o mechanické obroušení o dno (testuji v nádrži asi půl roku liapor). Máte někdo podobnou zkušenost? Nebo tipujete na nějakou nemoc?

Pro zatím jsem je odlovil do separé nádrže a budu sledovat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:54 Muž kofejn [963] Re: romant
Ano, ve skleničce je za účelem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:36 R Muž romant [27987] Re: kofejn
Netrap ho v tý skleničce, víš co v takový situaci udělat. Co mu je, to fakt netuším, ani koule nic neříkala, už jí mám sice doma, ale nic. Snad stáří, snad paraziti, snad...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:36 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: kofejn
Já bych to tipnul na nějakého nálevníka. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2013 22:32 Muž kofejn [963] – Olezlý kakadu
Fotka k příspěvku Mám nějakého marodného samce kakadu. Je takový olezlý, ale na plíseň mi to nepřijde, polehával na dně a hodně ztmavnul. Netušíte , třeba i s nahlédnutím do věštecké koule, co by to mohlo být? O léčbě snad ani neuvažuju, je to rychlý průběh, včera se zdál ještě normální, spíš mě zajímá, jestli "to" nemohou dostat další ryby.
V akvárku je přes rok, jak byl starý při koupi netuším.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2013 13:02 Muž vintorez [0] Re: romant
Tak léčba proběhla, dávkoval sem 5 dní oba přípravky, rybky vypadají dobře, jsou viditelně čilejší tak uvidíme jestli se neprojeví ta bakterka. Ještě dotaz, o zásilce jsem dostal Bioflor od Rataje, je vhodný to používat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:37 R Muž romant [27987] Re: zervan
Jde o to CO2.
Edit: rybicky.net/forum/15576
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:36 Muž zervan [1123] - Rostliny – minerálka
Často sa tu spomína minerálka. Z kontextu som pochopil, že sa asi používa na utratenie rybiek? To akože sa dá do pohára s minerálkou, či ako? Ide tam o vysoký obsah CO2 (teda by vyhovovala sóda alebo silne bublinková minerálka - "kyselka") alebo o vysoký obsah solí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 21:05 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Kubasix
Tak už to má za sebou. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 20:51 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Díky a je to hrůza už po druhé minerálka. :-( sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 20:49 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Nevím kolik jí zbývá, ale minerálku bych volil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 20:48 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
Takže radši poslat(minerálka) nebo nechat? Odlovil jsem tetru žhavou do misky s akvarijní vodu a zbývá ji tak hodina při dobrý vůli 2. Takže asi ta minerálka, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 20:43 R Muž romant [27987] Re: Kubasix
Obvykle už je to konečná a cestuje na druhej břeh.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 20:42 - Re: Kubasix
Asi to už nezvládne,je mi ľúto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 20:42 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a Bucephalandry
Když ryba plave na boku a tak a dělá vývrtky tak to zvládne nebo ne? Ptám se zatím obecně a podle odpovědi uvidím co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:34 JoKa Re: dzuzo
Více info o akvišku bude nutné. Velikost, osadníci, filtrace a podobně... Nejlépe prezentace, ať nemusíme hádat a do té doby výrazně zintenzivni výměny vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:34 R Muž romant [27987] Re: dzuzo
Vnitřní paraziti, toť můj tip, ale bez dalšího, jako povědomostí o nádrži se neodvažuji více spekulovat. Pouvažuj o registraci a zřízení prezentace, to bude vhodné a pro všechny přínosné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 21:31 dzuzo – platy
mam problem s platamy koralovimy. su take malatne maju stiahnute brucho a stiahnutu zadnu plutvu. mam 70 l akvarium vodu, 20% vody menim raz do tyzdna,teplota 25 C,husto zarastene rastlinamy ine hodnoty neviem.co s nimi moze byt? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 13:06 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lucie
V čom ho chováš? Filtrácia? Výmena vody? Počet litrov? Vyzerá to na zaplynený mechúr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:51 Lucie – Plavání břichem vzhůru
Dobrý den.Už rok mi můj malej Karas plave někdy břichem vzhůru,po čase se otočí a za pár dní to dělá znovu delší dobu a pak zase pár dní nic a to celej rok,jinak je uplně v pořádku,žere a plooutve má v pořádkužádná infekce nebo něco takovýho,ostatní ryby jsou ok.Poradíte mi co to může být?Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2013 11:27 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Dodin
To by mohl vědět "ten nahoře". Pokud ovšem měl čas se tou rybou zrovna v tu dobu zabývat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:22 Muž Dodin [4] - RostlinyRe: Sid
To je mi jasné ale nevím z jakého důvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Dodin
Vypadá, že už to má za sebou... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2013 11:09 Muž Dodin [4] - Rostliny – Ancistrus
Fotka k příspěvku Nevíte čím to může být? Ještě včera byl ok. Takhle sem ho našel dneska ráno.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:40 Muž Mislow [304] Re: 18radovan18
Zajimave slozeni rybi osadky, jak velke mas akvarium a jak dlouho ho provozujes? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:22 Muž 18radovan18 [0] Re: Urtman
dikes idem skusiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:16 JoKa Re: 18radovan18
Skalára jí hryzla... Můj soukromý tip... ;-)
Vyměnit 1/3 vody a lehce zasolit (pol. lžíci na 50l), tím nic nezkazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:08 Muž 18radovan18 [0] Re: Urtman
2 skalare, 2 mrenky žralocie, jedného sumčeka, prísavnika , mrenka pakistanska, Trnovec Eigenmannův
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:01 JoKa Re: 18radovan18
Vypadá to spíš na fyzické zranění (ale ta fotka je dost neprůkazná). Buď jí něco hryzlo (co tam máš za spolubydlící?), nebo se někde šprajcla. Ale nemyslím, že to bude nemoc, co myslí ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:55 Muž 18radovan18 [0] Re: 18radovan18
Fotka k příspěvku nič lepšie sa mi nedalo vyfotiť. Dufam že to bude stačiť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:21 R Muž romant [27987] Re: OP
Osobně bych volil nejkratší cestu a tou je šetrný utracení a sledoval ostatní osádku akva, přidal výluh a měnil častěji vodu. To co té ryb je, to by byla jenom čirá spekulace, vnitřní paraziti, nemocné vnitřní orgány, plynovej měchýř atd. bez rozboru na veterině, dost obtížně zjistitelná záležitost, ale třeba někdo jiný bude mít jiný a přesnější tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:13 Muž Shrimpman [36]
Fotka k příspěvku Zdravím,

jedna z Teter Ohnivých přestala jíst, drží se u hladiny, za hlavou má nějaký bílý flek jakoby částečně uvnitř těla a propadlo se jí břicho, s lehce jinak tvarovanými vnitřnostmi než zbytek. Přikládám foto (lepší se mi nepodařilo :-( )

Dotazy tedy mám:
co to je prosím za nemoc?
jak to léčit?
může to nějak nakazit ostatní?
jakou zvolit prevenci?

Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 13:21 JoKa Re: baletka
Určitě v rozumné koncentraci nezaškodí...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [100] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4951