Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:53 R Muž romant [27987] Re: Tralalali
Klasiku v podobě 1/3 objemu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:35 Tralalali – ancitrus
Fotka k příspěvku a kolik té vody denně?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:33 tralalali – ancistrus
Fotka k příspěvku Tak jo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:30 tralalali – ancistus
Fotka k příspěvku době... díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:26 R Muž romant [27987] Re: tralalali
Fajn, takže prozatím nasadíme tu vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:18 tralalali – ancistrus
Výkaly mají dlouhé tenké a plné někteří jedinci jsou i větší než ostatní jen ty menší a vyhublejší umírají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:13 R Muž romant [27987] Re: tralalali
To, že jsem napsal, že by to mohly být, neznamená, že tomu tak je. Co výkaly ryb? jsou táhlý, dlouhý, světlý a dutý? Co nějakou fotku, jak vlastně vypadají? Ono nadužívání léčiv je možná horší než neléčení, čímž neříkám to nezkusit, ale až bude jasno oč vlastně jde a i proto radím přitlačit na ty výměny, voda a krmení je základ.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:08 tralalali – ancistrus
prosím poradíš mi nějaký přípravek na ty vnitřní parazity???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:07 tralalali – ancík
jedno akvárko máme s drobnými kamínky a jedno bez tak zkusím měnit vodu a to všechnu nebo stačí část??? a mám solit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 18:01 R Muž romant [27987] Re: tralalali
Prozatím bych přitlačil na výměny vody a měnil denně a stahoval bordel ze dna a to velmi často.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 17:57 tralalali – ancik
Mám takhle 3 vrhy od různých samiček ale stejného samce cca po 3 týdnech a v 3 různých akvárkách a prostě občas se tam najdou mrtví a zdaj se mi hubený ancíci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 17:54 tralalali – ancík
Akvárko mám 50 l rozdělené napůl... měním vodu asi třetinu každý 3 den.. krmím ráno a večer... a co bys doporučil na ty vnitřní parazity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 17:51 R Muž romant [27987] Re: tralalali
Buď krmíš málo a nebo by to mohl bejt opět problém s vnitřníma parazitama. To akvo je jak velký? Výměna denně a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 17:44 tralalali – ancistrus
Prosím o radu... mám asi 30 mladých cca měsíc starých ancistrusů a každý den najdu 1 či 2 mrtvé... měním vodu ale nevím si už dál rady... jsou vyhublý a pak umírají.. krmím jak suchým tak granulovaným krmivem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 14:35 R Muž romant [27987] Re: swift
Zřejmě půjde o vnitřní parazity. Poslal bych ho šetrně na druhej břeh a ostatní sledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 14:33 swift – Tetra krvavá-deformace těla, hubnutí
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Mám malé, 56l akvarium, odkaluji po cca 7-10 dnech (odebírám vždy cca 1/3 vody, doplňuji odstátou vodou), snažím se o akvárium opravdu pečovat. V hejnu 6 teter krvavých mám však jednoho jedince, který je viditelně nemocný. Hubne, deformuje se mu tělo. Ploutvičky má natržené (ale možná je jen pod útokem ostatních teter krvavých-jsou to rváči ;-) ). Jiné změny u něj nenastaly (šupiny se neodchlipují, nevypadávají). Chuť k jídlu má jako všechny ostatní rybky, je aktivní, čilý. Občas však při odpočinku "odpočívá" nakřivo...O co se jedná? Je to pro ostatní ryby přenosné??? Přikládám foto. Děkuji všem za postřehy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:48 Muž LMI [6] Re: cezarmilan
Nie, druhý, čo ostal po 3 rokoch z piatich kusov je svetlý, iba tento má na hlave divnú škvrnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:12 R Muž romant [27987] Re: aa
A to máš ještě všechny rostliny? Asi to solení flákáš. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:10 Žena aa [2] Re: romant
Já solím denně ( teď už nebudu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:45 R Muž romant [27987] Re: aa
Osobně bych měnil, solit pokaždý netřeba, stačí lehce jednou týdně(což u tebe stejně předpokládám) a máš to jako u lidí, někdo rýmu nedostane ani z nic a druhej se chrání, brání, ale marně bude kejchat, takže bych to moc neřešil a co se má stát se stane.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:41 Žena aa [2] Re: romant
A mám měnit tu vodu, nebo ne, když každý den měním 1/3 vody? Jsou v nebezpečí ostatní ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:31 R Muž romant [27987] Re: aa
Měl bych podezření na nějaký parazity, ať už vnější, tak vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:30 S Muž invalida [3881] Re: aa
Jak často měníš? Není z ní třeba už slaneček? Trochu víc info by neškodilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:23 Žena aa [2] Re: romant
Zapomněla jsem zmínit, že od 28.dubna měním třetinu vody a solím kvůli ancistrusovi, co mu dorůstá ploutev. Co té rybě teda je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 18:43 R Muž romant [27987] Re: Rotopedis
Může to být plíseň, taky třeba nálevník, taky třeba bakteriální infekce a tak by se dalo i pokračovat. Nevíme zhola nic o nádrži kde to děje a tak doporučím obecné rady jako jsou častá výměna vody s lehkým zasolením(pol. lžíci na 50 litrů), případně použití protiplísňového přípravku jako je eSHa 2000. Určitě by se šikla prezentace předmětný nádrže, aby bylo k dispozici co nejvíce informací, fotky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 18:36 Rotopedis – Povlak na těle
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, co by to mohlo bejt za nemoc. Nikde jsem to na internetu nenašel..

Zatím se mi to stalo poprvé, rybky přišly nově do akvária. Jsou úplně v pořádku, plavou a žerou a najednou se kolem nich udělá takovej bílej povlak kolem těla. A začne se jim jakoby "odlupovat" kůže.. Poté jsou spíše u hladiny a na druhý den (někdy i až třetí) umírají.. Zatím mi zemřely jen dvě, měla to první, zemřela a druhý den to měla druhá. Nevím si s tím rady, nikdy jsem nic podobnýho neviděl.. Snad mi někdo z vás poradí.. Děkuju předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 17:27 R Muž romant [27987] Re: aa
Vyměň polovinu vody a sleduj reakci, ale obávám se, že to nebude k rozplavání, ale nepředbíhejme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 17:24 Žena aa [2]
Moje plata se jakoby trhaně hýbe nebo ,,stojí'' na místě a zrychleně dýchá. Dneska nežrala. Napadlo mě, že to možná je dusičnanama, ale mám 30 mg/mol. Nevíte,co jí je a jak to mám vyléčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 18:37 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: LMI
Nieje to náhodou opačne? Nebledne pomaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 23:35 Muž LMI [6] – čierna škvrna na hlave
Fotka k příspěvku Dnes som u otocinclusa affinis objavil čiernu škvrnu na hlave. Doteraz ju nemal. Vie niekto z vás, čo je to?
Dík.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:32 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Tak nějak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:29 Žena Lulito [15] - CichlidyRe: romant
Oukej takže asi sodovka co?? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 18:11 R Muž romant [27987] Re: Lulito
Podle mě to budou vnitřní paraziti. Poslal bych ho na druhej břeh a ostatní sledoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 17:48 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Fotka k příspěvku A ještě jedno foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 17:48 Žena Lulito [15] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Nevíte co je s tímto čichavcem Je hodně často spíše na jednom místě. Skoro nikam neplave
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2014 11:30 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Pokud jsem se tě nějak dotknul, tak se omlouvám, jenom jsem chtěl nasměrovat tvoje snažení, nejsem věštec abych dokázal odpovědět na všechny otázky proč se tak děje, ale s největší pravděpodobností ta ryby odplavala na druhej břeh díky tomu, že podmínky v akváriu, tedy kvalita vody není zrovna košér a právě proto jsem doporučil ty výměny, což radím opět, neb je možné, že zítra se zde dočteme o dalším úhynu, čímž tě nestraším, jenom informuji.
Edit: Abych nebyl obviněn z toho že nepomáhám začátečníkům, tak i když je to zde již několikrát, tak tedy jenom pro tebe, začti se do těchto odkazů a měň tu vodu.
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Edit2: Ve zkratce, tím že máš akvo z 24.4.14 s jsou tam ryby(nevím jak tam šly brzy), tak je akvo stále ve fázi zabíhání a vytváří se tam tzv. biologická rovnováha, nebo-li dochází k přeměně škodlivého čpavku na dusitany(NO2) a ty se následně přeměňují na akceptovatelné a spotřebovávané rostlinama dusičnany(NO3). Jakmile se dají do čerstvě založenýho akvária ryby a tento proces není tzv. ukončen, nebo-li se v akváriu nevyskytují už jenom koncový dusičnany, tak hovoříme o těch škodlivých N látkách, který rybám škodí a dokáží je zabít a právě tou výměnou vody si pomáháme a z vody je odtraňujeme, nebo alespoň jejich hodnoty výrazně snižujeme, ovšem někdy nezabere ani to a tzv. načatý ryby to prostě nedají, což se s největší pravděpodobností děje u tebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 09:27 - Re: didi
Sorry ale takúto ryby by som osobne už neliečil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 09:22 Žena Moncicak [0] Re: romant
Tak mi samecek uz chcipnul. Sem nastvana ze ze me delate idiota kterej ma novy akvarko a proto se mi tam budou dit veci? Mama ma rok akvarko na 25l s gupkama a nema filtr ani kytky a zijou. Tak mi ted nerikejte ze mi samecek chcipnul na to, ze se vam nelibi osadka myho akvarka. Nasla sem ho rano na dne, byl celej bilej a zkroucenej, to nechcipnul asi jen tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 23:00 gumik – Nemoc teter
Fotka k příspěvku Nevíte prosím někdo co je to za nemoc .Viz obr.Omlouvám se za kvalitu fota. Mají maximálně jednu tečku na přední částí těla. Potravu příjímají stejně jako ostatní a po nějake době se jim zježí šupiny a chcípnou. Trpí tím neonky obecné a tetry .Měl jsem i zakrslé čichavce ,ale ty jen stloustly přestaly přijímat potravu a pošly.Léčil jsem je univerzalními prostředky (FMC, ESHA 2000 atd.) ,ale pokaždé se to objeví znova .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:41 R Muž romant [27987] Re: didi
Začti se do těchto odkazů a zřiď tu prezentaci. rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…

Jinak samozřejmě platí, co jsem napsal, rybu utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:37 didi Re: romant
mam 60L akva, platy mam 3,parmicky po 3 a zbytek po dvou..vodu cistim jednou tydne..porad prosim co s tim, popripade jak to zlepsit, jsem zacatecnik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:31 R Muž romant [27987] Re: didi
Rybu šetrně utratit a zapracovat na hygieně nádrže. Měnit často vodu, jako základní opatření. Zřídit prezentaci předmětnýho akvária aby bylo bylo z čeho vycházet, ale už teď je patrno, že jsou ryby voleny v nesprávných počtech a domnívám se že i to akvo nebude mít odpovídající objem na danou osádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 19:26 didi – pamicka mechova - nemoc
Fotka k příspěvku ahoj,
mam parmicky mechove, jednu samici a dva samce..po nejakem case zacal mensi samec vypadat divne, nejak se mu zkrivila pusa, jak kdyby ho nekdo okusoval (v akva mam jeste platy, parmicky z Oděsy, pancernicek panda, krunyrovec)..a zacaly se mu objevovat nejake vyrustky na ocich..asi po dvou mesicih sem se rozhodla ho usetrit (tak pozde, protoze normlane zral, plaval, jak kdyby mu nic nebylo, ke konci uz ale vypadal jakoze nevidi, tak divne se honil za potravou)..po case se to same zaclo objevovat na zbylem druhem samecku..rozhodla jsem se to vyfotit a poradit se s vama :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 18:24 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Jakub
Men vodu, at je to cokoli, den za dnem, az se to spravi a nebo poznas o co jde. Ramky nejsou ryby, ktere by toho moc snesly, uz jen kdyz Te varuji otiranim se, je neco spatne a dlouho Ti to tolerovat nebudou. Snaz se na ne podivat sikmo, jestli nemaji na tele nejake zmeny, nejaky zakal a nebo cokoli neobvykleho. Take sleduj oci, zda se necim nepotahuji a nebo se nezakali. Rozhodne neni od veci sledovat, jestli vsechny kusy dobre zerou, zda se nestrani, nevylezaji jim oci, zda se nenafukuji, jake maji vykaly... coz bys mel u Ramek vlastne sledovat stale/automaticky, protoze od onemocneni u nich nikdy moc casu to resit neni, pokud vubec nejaky je.

Likvidovat nemoc, u ktere nemas ani podezreni o co muze jit, je kontraproduktivni. Ted men poctive tu vodu a uvidi se. Ryba se obcas otrit muze, je to jako kdyz se podrbes za uchem, ale kdyz to dela casto, zpozorneni je na miste.

Tu prezentaci si samozrejme zarid, radi se pak snadneji a rychleji, i kdyby to melo znamenat, ze Ti dame za usi, ze neco neni dobre ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 17:32 R Muž romant [27987] Re: Jakub
Mohlo by jít o začátek krupičky a nebo vyšší hodnoty N látek. To složení rybí osádky je ne zrovna moc vhodné a tipuji i čerstvě založené akvo a ne zrovna vhodné velikosti, tedy menší 100 litrů s nic moc údržbou, tak toliko tipovačka. Vyměň polovinu vody, zaregistruj se, zřiď prezentaci předmětnýho akvária a bude se vidět, kam se to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 17:14 Jakub – Otírání
Dobrý den, mám mečovky, paví oka, ancistruse a čerstvě cichlidky Ramirezovy. Cichlidky se mi druhý den začali občas otírat o různé předměty v akva. Po nich to začala dělat i jedna moje mečovka. Poraďte miprosím co to může znamenat a jestli je to nějaká nemoc tak jak ji zničit.
Děkuji předem za odpovědi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:30 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Měň denně, to akvo je ultra čerstváček, tam se budou dít věci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:24 Žena Moncicak [0] Re: romant
Vodu sem prave uz dnes menila a menim obden 1/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:06 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Vyměň polovinu vody a když ožije, je to jeho chování daný nevhodným prostředím, nebo-li se ti tam kumulují v nadlimitním množství N látky, čemuž bych se když vidím to dno a čtu další osádku ani moc nedivil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 16:04 Žena Moncicak [0] Re: romant
Diky, budu doufat ze to nic neni a nevis co by mohlo byt sameckovi?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198223x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4451