Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 192 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 17:22 anitka
pomoc koupila jsem si molynézu samici (prý těhotnou ) jí dobre ale plave na míste a sem tam se ,,naježí,,cím to je? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 17:08 Muž ČUPR [204] - Tetry
Osvědčená léčba krupičky. Zvýšit teplotu na 28 ÷ 30 °C a přidat kuchyňskou sůl podle velikosti nádrže. Sůl rozpustit ve sklenici a opatrně přilévat do akvária. Je to fakt účinné a když pominu tu sůl tak téměř bez chemie. Krupička mizí do 24 hodin. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:50 Muž Yirka [9118] – Re: marnoff
Teplotu zvýšit (!) minimálně na 28, raději na 29°C, pokud je to opravdu krupička, doporučuji léčbu eSHa EXIT, při které nemusíš dělat žádné jiné zásahy do prostředí nádrže či technického vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:12 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: marnoff
Ja by som radsej tu teplotu zvysil ano aby nahodoz nechytili nejaku chorobu no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:07 Muž marnoff [2]
vim ze pro tercaky ma byt vyzsi teplota jen to mam na zousku a zatim se drzi a dari se jim dobre
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:03 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: marnoff
tercovce v 26°C vode? coze pre tercovce ma mat voda 29-31°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:01 Muž marnoff [2]
tak vodu jsem vymenil a rybky jsou v poradku,Ph je 6,8.a dkh 8.akva mam zalozene uz 6mesicu.jinak mam podezreni ze neonky maji krupicku sem tam nejake bile tecky na sobe.jak to mam lecit.voda ma 26stupnu.diiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 10:01 Muž včelař [44] – Re: marnoff
Zastav CO a začni vzduchovat jinak stený jako Yirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:41 Muž Yirka [9118] – Re: marnoff
Jak už jsem říkal, výměnou vody nic nepokazíš. Při tak velkém akváriu (jak dlouho je založené?) bys měl mít další základní testy (NO2, NO3) k dispozici, přeměření těchto parametrů vidím jako nutné. Co sednout na šalinu a zajet do Hornbachu či OBI a koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:40 Muž marnoff [2]
Vcera rano jsem menil vodu,cely den byl v poradku az do 22hodin a rano uz bylo zle tak nevim cim k tomu mohlo dojit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:35 Muž marnoff [2]
nevim co s tim mam tedy delat??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:24 Žena ustavprochore [567] – Re: marnoff
Nemohlo dojít ke skokovému zvýšení pH po výměně vody? Napadá mě možná souvislost s amoniakem, ale třeba uvažuju špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:12 Muž Yirka [9118] – Re: marnoff
PH by tě myslím mohlo nasměrovat na obsah CO2, neonky jsou na změny háklivé. Zkus přesměrovat rozstřikovací rampu filtru (předpokládám že ji máš) aby se více čeřila hladina, také nejsem příznivcem vzduchování a nepovažuji je za potřebné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:07 Muž marnoff [2]
Hlavne me to delaji neonky,plavou vsechny na povrchu a rychle moc dychaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 09:02 Muž marnoff [2]
bydlim v Kr.poli.nikdy se mi toto nestalo.memil jsem ji rano a cely den v poradku.az ted rano zacaly lapat.mam tam cca 60ryb akva ma 400l,a plne rostliny smes,nevzduchuji jen CO2.tak ja jdu menit tu vodu.neboja nevim.mereni nemam abyh to zmeril mam jen na Ph test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 08:58 Muž Yirka [9118] – Re: marnoff
Nevím, kterou vodu v Brně používáš, pokud není nijak zvlášť přechlorovaná, další výněnou nic nezkazíš. (Tu vodu jsi měnil ráno, v poledne, večer?) Ale změřit vodu by to chtělo. Jinak pro další fundovanější rady i od dalších kolegů by to chtělo více informací-litry, rybky, rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 08:49 Muž marnoff [2]
ok,omlouvam se.Ja jsem menil vcera vodu jednu tretinu tak nevim jestli mam menit i dnes??abych to jeste vic nepokazil.Diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 08:46 Muž Yirka [9118] – Re: marnoff
Jako první pomoc-vyměň nejméně 1/3vody. Potom si změř vodu na N látky.
V neposlední řadě bych doporučil při psaní dalších příspěvků používat na začátku věty velká písmena. Jednak je to v duchu daných pravidel psaní na tomto webu a dále pak, když je příspěvek delší tak se tím nebude nikdo prokousávat, bez používání mezer za tečkami za větou je to taková džungle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 08:36 Muž marnoff [2] – prosim rychle o radu
mam problem celou dobu v poradku a dnes jsem vstal a rybky jsou vsechny u hladiny a zda se mi ze lapaji po dechu,mam tercovce neonky a par dalsich rybicek.pouzivam filtr tetra tec 1200 a k tomu co2 ktere se vypina v 20hod a zapina v 8hod a stejne i svetlo.nepouzivam vzduchovani a najednou po par mesicich toto.je to normalni nebo se neco deje.dekuji moc za radu.Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2009 16:51 Muž Varazslo [1]
Čichavec ještě stále žije, ale stav je stejný. Trochu mě překvapilo, že tady nikdo nemá potuchy co se mu mohlo stát?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:43 Muž Varazslo [1]
Zdá se, že mám stejný problém jako TomášB. Vážně někdo neví co to je a jak to vyléčit?
Čichavce jsem raději přesunul do porodničky ať je blíž k hladině. Nevím co mu chudákovi je. Ještě ráno byl v pohodě
http://www.youtube.com/watch?v=UIT--zqviiw
http://www.youtube.com/watch?v=BC3A9ztBi1w
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 19:28 anitka
Pomoc Koupila jsem si 2 čichavce libající asi 2cm velke ale 1 cichavec se moc nehýbe a ke vsemu pred zadní ploutví ma jak kdyby se nekde poskrabala a okolo patere ma cervenou caru jak kdyby se tam drzela krev nebo co co to muze byt? jak jí muzu pomocz? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 17:05 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Michal123
V úterý může být pozdě - vyměňujte část vody i vickrát denně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:54 Michal123 – Re: pakozdy
takze:
-vymenil 1/3 vody
-zajtra pobezim do obchodu pre kvety
-v utorok zase vymenim 1/3 vody a trosku na skusku prikrmim


Ja vam obom velmi pekne dakujem- pretoze som cele dni ako na nozoch, pretoze je strasne pozerat sa na ziveho tvora a odratavat mu minuty zivota...este raz velmi pekne dakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:53 Žena Elffka [9]
Vyměň cca půlku vody,aby se dusíkaté látky zředily.Jinak doporučuju přečíst
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:51 Muž pakozdy [17] – Re: Michal123
vymenit 1/3 vody za odstatu (1hodinu). a takto pokracovat kazdy druhy den.
pridanim rastlin sa ti nezlepsi situacia hned. chvilu to potrva. dovtedy budes musiet menit vodu. a hlavne nekrmit prve 2 dni nekrmit. potom krmit velmi malicko - ale iba v pripade ze to zradlo budu zrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:43 Michal123 – Re: Elffka
dakujem ti velmi pekne.
ale este otazka: mam tie gupky zatial evakuovat alebo co urobit aby prezili do zajtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:39 Žena Elffka [9]
Určitě tam dej živé rostliny.Každý filtr ti bude zajišťovat mechanickou filtraci, ale honič vody nezajistí filtraci biologickou.Ta je důležitější hmm Osvětlení potřebují hlavně rostliny.Vrať gupky do akvaristiky a pořiď si tam krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:25 Michal123 – Re: Elffka
ten filter- on aj saje bordel,ale ten prud tam vytvara dost silny v tom akvariu
a ked tam dam zive rastliny,tak sa to vyriesi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:22 Michal123
Zmena:jedna uz zomrela
este by som sa spytal-ake dolezite je osvetlenie akvaria? je to zivotne dolezite alebo ide iba o to aby tie rybky bolo lepsie vidietM
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:15 Žena Elffka [9]
Všechno špatně hmm 13 litrů je hrozně málo, závojnatka tam vůbec neměla co dělat!!Je to málo i pro gupky.Filtr musí být pořád zapnutý.Chce to filtr, který má co největší objem filtračního materiálu.Jestli ti filtr dělá velký proud, tak máš jen "honič vody".Umělé rostliny jsou k ničemu, je třeba mít v akva živé!Nejspíš jsou rybky přiotrávené dusíkatými látkami.Do tak malého akva bych dala jen krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 15:07 Michal123 – Malatne ryby
Vsetkym prajem pekny den.
Mozno tu uz taka tema je,ale popravde neviem kde by som to hladal, tak som teda zalozil novu- prosim nehnevajte sa.
Mam 13l akvarium s filtrom, ohrievacom, kamenmi,pieskom a umelymi rastlinami..najprv som mal zavojnatku a teraz tam mam gupky....zavojnatka zomrela a s gupkami sa zacina diat to iste- su malatne. ked som si tu zavojnatku kupil, bola v pohode,ale potom zacala byt taka akoby unavena-plavala pri stenach alebo len tak "stala" so spustenych chvostom v rohu akvaria a prestala jest..co som si vsimol, nejedla 4 dni a po tych styroch dnoch zomrela....tak mi otec doniesol gupky. niektore samice boli tehotne a uz aj porodili-mlade su v pohode,ale tie starsie gupky su akesi bez zivota-plavaju tesne pod hladinou, teda ak vobec plavaju,bo niektore z nich su len na hladine a vobec sa nehybu...na nete som sa docital-tiez tam bol podobny priklad s malatnou zavojnatkou a ludia majitelovi radili, ze asi tam bude silny prud-to by mozno v mojom akvariu bolo, pretoze ten prud je tam dost silny...je mozne, ze by tie rybky boli vycerpane a preto su take "odovzdane svojmu osudu"?.....pytal som sa aj v akvaristike na ten prud a tam mi bolo povedane,ze to nevadi,ze ryby maju rady prud....ja som na skusku vypol filter, ze ak si oddychnu, ze ci budu fungovat ako predtym. je vypnuty cca 1 den, ryby sa zacinaju trosku hybat-niektore,ale stale su pri hladine a absolutne ignoruju potravu...vedeli by ste mi poradit, ci je to tym prudom alebo tak? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 13:54 ejdriana – black molly
Potřebuju poradit co je mým rybkám. Mám dvě black molly a udělaly se jim na bříškách bílé tečky a ploutve jim začaly jak kdyby blednout. Prosím o radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 10:48 yanilishka
Tak moc dekuju za radu, panove palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 01:03 Keporkak – Re: yanilishka
Jestli je čilý, tak ho ještě nech X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 23:25 yanilishka
Nerada zas otravuju, ale, prosim, poradte mi, co byste delali vy? Utratit? Neutratit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 19:46 yanilishka – Re: stanovsky
Ne ne, on to nema odmalinka, stalo se to tento tyden, jenom to vypada, jako by to mel odjakziva - zadne jinak barevne okraje. Je cily, ale ma problemy s tim jezenim - proste mu tak 2 sousta ze 3 vypadnou. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 19:36 Muž stanovsky [29] - Živorodky – Re: yanilishka
Jestli to má už od malinka a je čilý tak bych jej nechal .. ale kdyby byl skleslý a stranil se tak asik pryč s ním. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2009 18:50 yanilishka – Utratit x nechat zit?
Zdravim, opet prichazim s prosbou o radu. Dneska jsem prijela po tydnu domu a koukam, ze jeden samecek tetry medene ma utrhnutou horni celist - proste mu chybi horni pysk. Rana nevypada vubec spatne, zadna zmena zbarveni nebo tvaru, vlastne to vypada, jako by ji nikdy nemel. Cile plave, honi se s ostatnimi tetrami a snazi se i jist, ale casto mu sousto vypadne, protoze zkratka nezavre pusinku. Nevim, jestli se netrapi - co myslite, mela bych ho utratit, nez treba umre hlady? Uz jsem koupila sodovku (z procitani fora jsem usoudila, ze pri spravne aplikaci je to nejhumannejsi), ale porad nevim, jestli to opravdu udelat. Co byste udelali na mem miste? Je mi ho hrozne lito a bojim se,abych ho zbytecnym drzenim pri zivote netrapila :-( Ale zase nadruhou stranu, az na ten problem s udrzenim sousta, vypada spokojene.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 11:51 Keporkak – Re: xOB
Tak aspoň nějaká dobrá zpráva: 5 bílých a 5 černých kamínku z mého dna v octě nešuměli tak by to mohlo být doufám v pořádku. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 11:45 Keporkak – Re: xOB
Díky jdu to zkusit s tím octem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 11:43 Keporkak – Re: Crash
Děkuji moc za dobrou radu, ten molitanový si dnes pořídím. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 10:11 Muž xOB [83] - Cichlidy – Re: Keporkak
Vzhledem k tomu, ze akvarko jeste nemas zabehnute, bych uvazoval o znovuzalozeni s jinym dnem. To co tam mas obsahuje vapenec (zkus hodit nejakej ten bilej kousek do octa a uvidis) a to neni moc vhodne pro rust rostlin. Nejlepsi je kremicitej pisek 1-4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 09:48 Petr2
Mirek7651 napsal: ;-) když dáš akvaregulátor a budeš mít dobrou teplotu vody tak nechápu proč bys musel pěstovat vodu v kýblu ??? ;-)

Co je to za fotku u toho příspěvku? To není ta, co máš v profilu, že ne? Pokud máš ještě něco jiného, pochlub se. Rád bych viděl, jak vypadá hezké akva, do kterého dáváš akvaregulátor. To v profilu je spíše odstrašující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 09:20 suchysvatonovice – Re: Crash
Ty filtry to je neštěstí.Sice vypadá v akva dobře a nezabírá moc místa,ale podle toho taky slouží.Filtračních médií pomálu,v akva horská bystřina..Větší objem filtračních hmot má např.Eheim Aquabal,jdou tam i přidávat košíčky.Já používám čerpací hlavu a 2 l kostku akvacitu a ten akvacit jsem uzavřel do piksly slepené z plastu na míru.Samozřejmě mám v té piksle navrtané dírky.Má to ještě ten efek,že vždycky při čištění filtru v něm je zásoba poschovávaného potěru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 07:43 Muž Crash [1] – Re: Keporkak - Tvůj filtr není dobrý
Jestli na to úvodním obrázku správně vidím, tak tam máš jako filtr něco takovýho:
www.zverimex-neelix.cz/…

Tyhle filtry sice vypadají designově lépe než klasický molitanový, ale problém je v jejich objemu, ten molitan vevnitř je strašně malý, tzn. málo místa na baktérie, špatná funkce odstraňování dusíku. Navíc strašně rychle honí vodu, což může vést k problémům s řasou. Takže to je další část tvého problému s dusíkem.

Mnohem lepší je klasický molitanový:
www.akva-exo.cz/…
s velkou molitanovou kostkou, což se ti ale asi nebude moc líbit, navíc k němu potřebuješ ještě vzduchovací kompresorek, abys ho poháněl, což dělá rámus (teda jak který).

Já osobně ti nedokážu poradit, zda existuje nějaký lepší a hezčí vnitřní filtr s větším objemem, nemám s tím zkušenosti. Akvárko 45l mám jako karanténu ve sklepě a tam mi ani na desigu ani na hlučnosti nezáleží. Takže snad někdo jiný se zkušenostmi s filtrací středních akvárií ti poradí lepší a hezčí filtr. Každopádně držím palce a nedej se, chybama se člověk učí.

Mimochodem ten tvůj filtr jsem si kdysi dávno taky koupil.

smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 06:57 Muž Diego [72] – Re: Mirek7651
A proč dávat do akva hned nějakou chemii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 06:56 Muž Diego [72] – Re: Keporkak
Ten filtr,jakože molitan,tak tomu trvá min. týden,než se na něm zažnou usazovat bakterie,které tu vodu čistí biologicky (nejlíp) a o to tady jde....Takže s ním bych nic nedělal a jenom čekal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 02:56 Muž Mirek7651 [5] - Mořské ryby – BONSAJ DISCUS + KOSTŘÁCI...
Fotka k příspěvku ;-) když dáš akvaregulátor a budeš mít dobrou teplotu vody tak nechápu proč bys musel pěstovat vodu v kýblu ??? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2009 22:52 Keporkak – Zprava
Máte pravdu, doufám že se mi to akvárko povede zaběhnout. Ten filtr jste myslel mechanický ?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [192] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197998x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9551