Co je to za nemoc?
0 08.03.2015 20:56 Fisherman – Ancistrus - nafouklé břicho
AHoj. Prosím vás, koupil jsem si před 4 dny ancistruse sp. asi 3,5 cm dlouhého a dneska mi umřel, zhruba před 30 minutami jsem ho vylovil
Pozoroval jsem u něj na druhý den nafouknuté břicho no a dneska ho to dohnalo k smrti... poraďte prosím vás o co mohlo jít a jestli to může napadnout i ostatní ryby (Bojovnici a 2 parmičky, šnek). Děkuji!
To já přesně popsat nedokážu ale vím že u některých většinou "neakvarijních" ryb to stává od přírody stejně jako včele, když bodne tak následně uhyne
??? Fakt jo? A co se jim to jako děje?
Je mi to líto ale to se někdy samečkům po páření stává mě se to stalo několikrát nic nenormálního
To já nevím, k čemu došlo, tvoje akvo nevidím, ale to že se mohlo jednat o nějaký vnitřní zranění, to se samozřejmě vyloučit nedá, to musíš sama zhodnotit jaký měl možnosti se někde napasovat.
Už je po něm. Po přemístění to bylo do hodiny. Ta skvrna na boku se zvýraznila a zvětšila, pod tím se rýsovalo něco červeného, přišlo mi to jako podlitina. Zajímalo by mě, k čemu vlastně došlo...
Dej mu den, dva šanci a bude se vidět, kam se to posune, tedy ke kterýmu břehu. Toliko za mě.
Poradí mi někdo? Tento kluk se ještě včera naparoval před samičkou, dnes dopoledne divně polehával na boku a lapal po dechu. Pak se zašil do tmavého kouta, sotva jsem ho našla. Po přelovení do karantény jsem našla výrazně světlý flek na boku (viz. foto), jinak nic, co by nasvědčovalo nějaké běžné nemoci. Jen jakoby příliš světlé oči, které jsem viděla u ryb, které nedopadly dobře... Mám usuzovat na nějaké mechanické poranění, přimáčknutí nebo tak nebo o co jde? Nevím, jestli ho nemám poslat hned na druhou stranu. Zatím se chystám denně měnit vodu a počkat.
Jestli je to bílý flíček tak to může být bakteriální onemocnění Columnaris, jestli to jsou bílé chomáčky tak to je nálevníkové onemocnění Apiosoma nebo tý skaláře něco chybí např. stopové prvky nebo je to možná tím že jsi tu saláru strčil na 24hodin do karantény a ty léčiva tý skaláře oslabily imunitu. Organismus si zvykne na to že všechny bakterie budou zničeny léčivem a nebude si s nima muset poradit v akváriu žádné léčivo není a tak organismus není zvyklý na to že bakterie budou zničeny imunitou a proto je náchylnější na nemoci.
MichalK napsal: Dobrý den, koupil jsem před pár dny skaláru v Hornbachu, a dal ji na 24 hodin do karantény (zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a nalil tam eSha Exit a 2000) a pak ji vypustil do společenské nádrže. Teď se na ni dívám v akváriu a má na horní ploutvi takový bílý flíček a ocasní ploutev má trošku "vyžranou", jako že zůstaly jen ty kosti, co ploutev drží a mezi nima prázdná místa a navíc se mi zdá malá část ocasní ploutve taková trochu méně průhledná. Myslím, že je to tak malé, že ty projevy už mohla mít ve chvíli koupě. Co to je za nemoc? A můžou se jí nakazit i ostatní ryby v akváriu? (novou mám jen ještě jednu bojovnici z jiného zverimexu a ta je v pohodě). Díky
právě řeším stejný problém. Koupil jsem v Hornbachu parmičku duhovou a má na ocasní ploutvi bílé tečky. Ještě to chytly parmičky mechové, ostatní ryby jsou OK. Vyměnil jsem půlku vody, dolil čerstvou a přidal tam torben, tak snad to zmizí.
0 03.03.2015 21:22 MilanMMM dobrý den chci se zeptat copak je to za nemoc
Gupka bílé chomáčky
Tetra žhavá šedý nebo bílý zákal
a copak s něma
Děkuji
Jak vysoke by melo byt,aby je usmrtilo?
Taky bych tipoval jako nejpravděpodobnější příčinu tu otravu N látkami, jak psal kolega Romant.
Hlavne nahádž do akvária rastlinky, rastliny, rastliny a ešte raz rastlinky, to myslím pre budúcnosť, takto sa to robiť nemá
Ano, výměnu vody, ale pokud jsou načatý, tak je už asi nezachráníš.
Děkuji. Takže chce častěji měnit vodu nebo, co se dá dělat, aby se aspoň část rybek zachránila? Dal jsem je okamžitě do jiné vody z vedlejší nádrže, nicméně zřejmě nepomohlo.
0 02.03.2015 21:20 kony26 – neonky červené a tetry krvavé
Ahoj, prosím, neporadil by mi někdo, co může způsobovat hromadný úhyn rybek (neonky červené, obecné a tetry červenohlavé), u jiné ryby jsem se s podobným průběhem nesetkal. V podstatě během dne nebo pár dní vymře celá nádrž 20-200 kusů. Rybky mají nekoordinované plavání, zrychlené dýchání, třes...později plavou bříškem nahoru a občas se jakoby zpamatují a ještě pak plavou zase normálně, ale už je znát, že je to špatný. Neví někdo, o co by mohlo jít, co je příčinou a jak se tomu bránit. Budu vděčný za každou radu. Snad někomu něco napoví přiložené fotky.
Fajn, beru, nejsem žádnej cenzor, ale tyhle stránky jsou nějčtenější, tak ať se tady píše pokud možno ne sprostě a i správně fakticky.
Edit: Nedělám to často, ale víš proč jsem tě napomenul, tak jsem tvoje vyjádření upravil do přijatelných parametrů.
Za to výrazivo se omlouvám, ujelo mi to. bactopur šel samozřejmě bokem a ne do zajetýho akva.
to zní celkem logicky. mám taj někde bactopur direct se kterým mám celkem dobrý zkušenosti - mrsknu to tam a uvidíme - je to holt na houby, prostě taková ta klasická chvíle, kdy si jako vždycky říkám, že se na celou akvaristiku vykašlu a bude.
Divam se, co muzu z te fotky vykoukat, pokud vubec muzu. Prijde mi to jako zarudle misto s horsim stavem uprostred, a za takovou vec mohou bakterie Aeromonas nebo Pseudomonas. Pak by se tvorila dira do tkane. Ovsem co mohu z takove fotky poznat, ono tohle urcit, hlavne v pocatku, je tezke i primym pohledem.
Muzes zkusit krmit Sera baktotabs, obsahuje nifurpirinol, coz je jedno z mala ucinnych leciv na tyhle nerady, ale ani to nezabere vzdy. Jak je to s citlivosti pancernicku na tato leciva, to opravdu netusim.
s tím se dá souhlasit. jen je to naprd. tahle mrcha přežila snad všechno. no uvidíme.
To mě taky, já můžu spekulovat, ale neudělám to, jenom prostě vím, že to co vidím je obvykle cesta na druhej břeh. Třeba někdo další příjde s přesným určením.
Hlavně by ti mě zajímalo co je "tohle". každopádně díkes. vodu jsem vyměnil hned jak jsem si toho všiml, tak uvidíme...dám vědět jak to dopadlo...
Vyměnit vodu, ale tohle obvykle nedávají, jak se ukažou tyhle skvrny, ryba jde většinou do několika dní kukat.
0 02.03.2015 15:08 jirtos – pencéřníček a prokrvení
Dobrý,
měl bych dotaz, dnes jsem si všiml na jednom pancéřníčkoj (resp. v něm?) zřetelného zarudnutí s tím, že ostatní tím postižení nejsou. Na přiloženém obrázku je to krásně vidět (divnej je ten uprostřed). Nějaký nápad co se může dít, nebo jen stresuju zbytečně?
Taky mi to připadá jako zaplísnění. Jinak podepisuji co už k terapii napsal Roman.
Podle mě plíseň, ale třeba se pletu, jistě se vyjádří někdo další.
a co to je? o akva se celkem starám...
eSHa 2000 dle návodu a podmínky, podmíky, podmínky.
0 28.02.2015 18:17 sabcha – Něco bílého na žábrách ancistruse
Dnes jsem objevila na jednom ancistrusovi jakoby vyhřezlou žábru, je to bílé a vypadá jako sasanka, poraďte, co to je nebo jak zaléčit.
Díky
Nebude plastovej? No, abych nevypadal jako škodolibej ignorant, to by mohlo ukazovat na problém s plynovým měchýřem, tedy trápení a pomalé směřování na druhej břeh, tedy podle té jednořádkové informace.
0 28.02.2015 16:56 petr – Vrubozubec paví leží!!
4 měsíce mě leží vrubozubec paví bokem ke dnu a nežere co to je?
To jsou načatý ploutve z nicotných podmínek. Pár dní v kvalitní vodě, třeba s Torbenem a bude chlapík. Jinak karanténovat 24 hodin je pitomost. Buď 14-20 dní a nebo nic a ta eSHa taky ničemu nepomohla.
Dobrý den, koupil jsem před pár dny skaláru v Hornbachu, a dal ji na 24 hodin do karantény (zvýšil jsem teplotu na 28 stupňů a nalil tam eSha Exit a 2000) a pak ji vypustil do společenské nádrže. Teď se na ni dívám v akváriu a má na horní ploutvi takový bílý flíček a ocasní ploutev má trošku "vyžranou", jako že zůstaly jen ty kosti, co ploutev drží a mezi nima prázdná místa a navíc se mi zdá malá část ocasní ploutve taková trochu méně průhledná. Myslím, že je to tak malé, že ty projevy už mohla mít ve chvíli koupě. Co to je za nemoc? A můžou se jí nakazit i ostatní ryby v akváriu? (novou mám jen ještě jednu bojovnici z jiného zverimexu a ta je v pohodě). Díky
Myslel sem že potom co si napsal, že jsi si prohlédl prezentaci, že si fotku s potěrem viděl. Nevím, jestli by kdokoliv z nás, anonymních tazatelů, měl zapotřebí mystifikovat vás hlavy pomazané. To by potom můj dotaz postrádal smysl
Nezdá se mi že by potěr pošel po takové troše soli ,stejně jako se mi nezá že by v jednom akvárku s takhle napadenou rybou byly ostatní vpořádku ,o potěru jsi taky nic nepsal.
0 24.02.2015 19:19 pavel – praví ocka
vodu měním nebo spíš odsavám výkaly ze dna co týden objem 58l rybek mám 25 měřil jsem hodnoty vše ok akorát hodnota KH je zvýšená? nevím co to znamená zítra se zaregistruje a pošlu nějaké foto jsem na mobilu. Diky
Podmínky, podmínky, podmínky. Bez znalostí nádrže, to bude problém, nějak efektivně poradit. Pojďme to udělat tak, že se zaregistruješ, založíš prezenatci předmětnýho akvária a uvedeš co nejvíce informací, aby bylo tzv. z čeho vařit. Jinak obecnou radu mít budou a tou je častější výměna vody.
0 24.02.2015 19:03 pavel – oprava pavi ocko
Ztrácí se supiny zůstává jen světlý povlak
za poslední týden 2 úhyny
děkuji za radu
rozmíchal jsem jsem v litru lžíci a půl soli a pomalu přiléval do nádrže. Pryč jakože ležej v porodničce břichem nahoru. asi jsou nachylnější. Budu to dělat jak radí Romant mírněji a častěji měnit vodu, to je jistotka
Podívej se na to co napsal Motýl, já s tím naprosto souhlasím, na nálevníky jsou razbory velmi citlivý a jak známo, je to o podmínkách, tedy i o tom vhodnějším filtru, jak doporučuje kolega MonterMonty. Ty věci se nedějí ze dne na den, ale postupně mlže docházet k onomu zhoršování a jednou se vymění o trochu míň a trochu dýl voda a už to jede. Jinak mít společně razbory a živorodky, nepovažuji za rozumné, tedy za současného stavu poddimenzované filtrace rozhodně. Přitlač a to výrazněji na výměny vody.
Pryč v jakém smyslu ? A jak jsi tu vodu zasolil?
teď jsem zkoušel zasolit jak radil monter a všechen potěr mečovek je pryč
Při výměně vody, ne vždy, řekněme 1x do měsíce lehoulinký zasolení(pol. lžíci na 100 litrů) té vody.
ok , tak pozoruj a pokud se něco objeví tak na to hned reaguj , ne až po týdnu
z té mrtvolky už nikdo nic nepozná
Přidat reakci
1 ...... [75] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200529x