Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2022 20:06 Muž Muhyng [1] – Asi to iste ako Papik?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tetra ohnivá sa asi dva týždňe nafukuje. Pláva aktívne, možno až priveľmi oproti ostatným, ale v ich úrovni, nie sama na dne/hladine. Potravu žerie. Čo to je, čo s tým a ako sa tomu pripadne vyhnúť? V čase, keď ochorela (asi to je choroba?) som s akváriom nič nerobil, žiadne nové rastliny/ živočíchy.
PS karanténne akvarium nemám, max. väčší pohár :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2022 05:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: panjan4
- Acriflavin se používá k ošetření vody u jiker, k léčbě u krevetek, atd.,
- samozřejmě se částečně naruší rovnováha prostředí akvária a může se stát, že se projeví určitá regrese u rostlin, nic však fatálního,
- navíc jsem v původním příspěvků psal o použití Acriflavinu v kombinaci s peroxidem, kdy se právě vyhnete dlouhodobé aplikaci
- započal jste léčbu FMC, tak je třeba ji již dokončit
- mnou uvedené, je pouze šetrnější způsob léčby, jak ve vztahu k rybám, tak i prostředí akvaria
- mrtvé dno
.Rostliny mi rostou dokonce i ty, které se předtím nechytly, se vzchopily k životu a odnožují.
- nejspíš ve vašem případě ne, ale je třeba si uvědomit, že rostliny přijímají živiny nejen kořenovým systémem
- "mrtvé dno" , je dosti nepřesný termín, použil bych ho pouze v důsledku silné toxicity, třeba v důsledku působení Amoniaku
- corydoras, tak tam je to dané určitě velikostí substrátu a jeho ostrosti hran, jak již Vám napsal kolega ve svém příspěvku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2022 22:50 Muž panjan4 [0] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Zdravím,
děkuji za odpovědi, ale ještě bych se chtěl doptat na ten Acriflavin a mrtvé dno.
U přípravku Acriflavin od Dajany se píše o pozastavení růstu nebo poškození rostlin, při krátkém nárazovém léčení, a taky při EXTRA dlouhodobé lázni. Při BĚŽNÉ dlouhodobé lázni se přidává 3. 6. a 9. den třetinová dávka původního množství. Není už těchto 9+ dní škodlivých pro rostliny? A nemám část vody před přidáním třetinové dávky obměnit?
A k tomu mrtvému dnu. Rostliny mi rostou dokonce i ty, které se předtím nechytly, se vzchopily k životu a odnožují. Voda nemá žádný zápach, možná po čerstvé salátové okurce. Je možné, že i tak je dno mrtvé? Jeden z pancéřníčků vousky stále nemá poškozené, takže nevím, jestli o ně přišli kvůli hrubosti dna, ale nevylučuju to. Budu dále sledovat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2022 00:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: panjan4
- snížit teplotu zpět na 24-25, columnaris je mnohem virulentnější právě při vyšších teplotách
- dokončit léčbu, bohatě by stačil Acriflavin v kombinaci s peroxidem, efektivita léčby je mnohem vyšší, než použité FMC ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2022 23:51 Muž Ariusjordani [122] - Corydoras, synodontis, eLka, loricaria, sturisoma, microglanisRe: panjan4
Ten písek je absolutně nevhodný pro pancéřníčky, mezi kameny si poškodili vousky a následně do toho dostali infekci. Ta vrstva písku je vysoká a pravděpodobně se v něm ukládal detrit, který při manipulaci otrávil dno. Doporučuji dno vyměnit za jemnější. A pravidelně ho odkalovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 08:35 R Muž ctibum [6920] Re: panjan4
Souhlasím s rovanem, také mi to přijde moc čisté. Chtělo by to prezentaci, kdy a jak bylo akva založené, kdy a jak tam šly ryby, jak probíhá údržba, celkové foto...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2022 00:47 Muž Nobody [-14] Re: panjan4
Domnívám se, že původce problémů mohou být právě nové kořeny, pokud se správně neošetřily, před použitím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2022 20:30 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: panjan4
Jak je to dlouho založený? Vidím tam naprosto čistý písek.
Nechcete zvážit založení prezentace? Pomůže to všem i do budoucna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2022 14:52 Muž panjan4 [0] – Pohroma v akváriu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
mám 112L hustě osázené jihoamerické akvárium, ve kterém je 8 černých teter, 4 ramirezky a bylo 6 pancéřníčků. Vodní parametry: pH: 6,9 KH: 5° GH: 7° NO2 0 NO3 10 mg/l, teplotu se snažím udržovat okolo 25°C. Vodu jsem měnil jednou týdně 20% a filtraci používám Aquael Turbo 500. Dno je trochu jemnější štěrk. Krmím 2x denně nebo obden vločkami, 2x týdně mraženým (patentky, koretry, artemie). Akvárko jsem trochu poupravoval (přidal pár rostlinek a kořenů) a rybky přelovil po vrácení rybek se začaly pancéřníčkům rozpadat ploutve, tvořit "plíseň" u tlamy a opadaly vousky. Dva umřeli a následovně se na ploutvích černých teter začaly vytvářet černé fleky. Ramirezky jsou zatím bez úhony. Osobní typ je kombinace Columnaris a BRP. Je to možné? Vypral jsem filtr, nasadil Multimedikal FMC přímo do akvária a kapu eSHa optima. Vytápím na 27° C a přidal jsem trochu soli. Nějaké další rady? A taky bych se chtěl zeptat, pokud všechny rybky leknou, jak mám s akvárkem postupovat dál? Můžu tam po třeba 40 dnech a kontrole parametrů nasadit nové rybky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.06.2022 15:06 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: Rovano
Dnes je zase všechno růžové a všichni dělají jako že nic a prosperují. Jen bych řekl, že přibyla další várka cipísků.
Měl jsem trošku nervy včera, no.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2022 21:16 Muž Rovano [235] - RostlinyTak jsem tu zas :-(
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku První dvě fota jsou největší samice(jedné), která dle mě je gravidní. Pár dní se mi zdá, že má křivější páteř. Dnes jme ji zpozoroval i hůře plavat. Hlava výše než tělo. Skřele zrůžovělé a odstouplé. Namáhavé dýchání. Obávám se nejhoršího. Někde jsme četl, že to může souviset s porodem.
Třetí foto je ta "zaplísněná".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.05.2022 22:11 Muž vlka [3453] Re: Rovano
Osobně jako první bych přidal trochu soli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 20:15 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: romant
Dnes se mi ji povedlo vidět zblízka a na hřbetě už nic nemá, jakoby ji dorostli šupiny? A i ta tečka u ocasní ploutve na ocasní ploutvy je mnohem slabší. Cvanout jsem ji nestihl. Tak snad se to lepší.
A vám díky za rady. Na plísně jsem nachystán, kdyby něco.
Dneska jsem viděl jak jinou samici pronásledují 2 samci a v jednu chvíli začla tak utíkat, že se bouchla o kořen. Tak takhle asi můžou vznikat zranění. Takk doufám, že brzo dospěje více samic. Protože ti dva útočí spolu. 2 samice se vždycky někde schovají a třetí je na ráně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2022 17:06 R Muž romant [27987] Re: Rovano
Zkusil bych to přírodní cestou, tedy s listy mandlovníku mořského, neboť se ztotožňuji s názorem kolegy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.05.2022 21:50 Muž RAP [1553] Re: Rovano
Vypadá to jako plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2022 11:36 Muž Rovano [235] - Rostliny – Endlerka koupena 28.4.2022
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj akvaristi,
tak už přestalo období klidu a je tu zas něco.
Jedná se mi o ta bílá místa na těle a zadní ploutvy.
Nikdo jiný v nádrži to nemá. Chování se mi zdá obvyklé. Žere.
Těch řas a škrábanců na skle od kamene si nevšímejte :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 18:37 Žena Beastie [320] Re: Nobody
Chápu, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 18:33 Muž Nobody [-14] Re: Beastie
Už jsem napsal co máte udělat, nechat vyšetřit! Bez tohoto vyšetření asi nikdo není schopen určit o co se jedná a tím ani doporučit vhodný léčivý přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2022 18:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
- žádné jsem Vám nedoporučoval, pouze jsem uvedl na správnou míru Vaše konstatování, že

"..entizol, ndx, gdex, nebo hexamita když nesplňují defakto ani jedno hlavní kritérium pro hlístice nebo bičíkovce..",

Naopak toto kritérium splňuje entizol, ndx, gdex, hexamita a řada dalších léčiv

- problematika určení nemoci z fotek a mnohdy zavádějícího popisu není jednoduchá, proto to ne vždy se dočkáte adekvátní odpovědi v řádu minut,
- akvárium nemusí být při karanténě plně napušteno
- pokud se jedná o tu léčbu celého a karantény, opět špatně, uváděl jsem přece možnost individuální možnosti zacerveni,( tady je výhoda karantény), invazivniho (zde celé akvárium), logické, ne
- pokud někdo napíše že něco děláte špatně a odpovídá to skutečnostem, má to pro vás být přínosné, bohužel nemohu ovlivnit Vaše rozhodnutí nepoužívat léčiva určená l léčbě, jak jste se vyjádřila ve svém příspěvku 14.59 hod.
- o léčbě máte přece rozhodnuto "Ten česnek beru podle akvária, číslo 49, jak oasi tím nic nezkazím minimálně, což?"
- svůj názor na česnek jsem již uvedl, dokonce neznám žádného akvaristu který by ho uváděnou formou podával, snad kočce nebo psu, tam to smysl má

- jak již jsem psal
" já se po celou dobu vyjadřuji,
usměrnuji, některé Vaše zavádějící vyjádření k léčivám používaných v akvaristice a jejich nezávadnost, pokud jsou používaná v souladu s léčbou"

- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 17:11 Žena Beastie [320] Re: lacewings
pardon ale kterým léčivem mi byla doporučena léčba? Na moje dotazy o parazitech z minulých příspěvků mi nikdo neodpověděl. Vím na co jsou jednotlivá léčiva, ale pokud ryba nevykazuje ani jeden z uvedených symptomů, na co pak mám léčit?

U karantény jsem se bavila u možnosti nových ryb, jak jsem psala mám dvě volná akva, která jsem podědila, jedno mi přijde příliš slabostěnné abych ho napouštěla celé, bývalo to terárium pro strašilky, druhé sice by se dalo použít ale na přeléčení v rámci pár dnů, taktéž nevěřím spojům, nikoliv na třítýdenní karanténu plus záběh které jsou optimální pro nové ryby. Slané koupele pro pancéřníčka jsem třeba dělala v litrové konvi na čaj.

Právěže po zkušenostech s přeléčením celé nádrže, kterého lituji, už bych to nikdy nedělala, jsem se ptala na to, jestli má smysl parazity přeléčovat ryby jinde, což mi bylo prakticky potvrzeno, proto je vlastně karanténa v tomhle případě zbytečná.

Nechci se hádat, cením si rad ale přijde mi, že rady přichází jen na to, co nemám dělat, nikoliv na to, co by bylo lepší udělat což je občas těžké překousnout
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 16:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
Beastie napsala: oki a jakou radu tedy pro mě máte?

... I tak už bych to do celého akva znovu nedělala, obecně jsou ty léky prostě riskantní ....

- v podstatě žádnou,

- léčbu léčivem určeným k Vaší problematice odmítáte
- u karantény byl problém s další investicí do dalšího Akvária (druhý den jste ovsem napsala, že dvě akvária volná máte)
- jednou léčit celé akvárium, teď zase pouze odděleně
- omlouvam se, ale nějak Vašemu přístupu nerozumím, snad někdo z fóra přijde s optimálním řešením
- možná proto jste reagovala sama na své příspěvky,
-já se po celou dobu vyjadřuji,
usměrnuji, některé Vaše zavádějící vyjádření k léčivám používaných v akvaristice a jejich nezávadnost, pokud jsou používaná v souladu s léčbou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 14:59 Žena Beastie [320] Re: lacewings
oki a jakou radu tedy pro mě máte?

esha 2000 byla na bakteriální infekci, někde jsem něco podcenila s údržbou, pancéřníčci to odnesli bakteriální infekcí, jen jsem jí zmiňovala, že jsem jí v posledních dvou měsících použila. I tak už bych to do celého akva znovu nedělala, obecně jsou ty léky prostě riskantní a šla jsem sama proti sobě, hned tam něco nalít....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 13:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kawasaki
- zbytečně nákladná léčba ke stavu rybu
- použil bych v této fázi Entizol, který se sežene v řádu několika hodin a účinek může být progresivnejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 13:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
Beastie napsala: no právě, není to ono takové komplikované?
- není
- jde pouze o přístup chovatele k dané problematice a možnosti si nechat poradit někým, kdo se v tom orientuje a může Vám to usnadnit, než nějaké pokusy s eSHa 2000 a česnekem
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 13:37 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Aput
Ta ryba už tím trpí docela dlouho. Všimni si celkové pohublosti těla. U tohoto onemocnění trpí ryby nechutenstvím. První příznak nemoci. Dále bílé hlenovité výkaly. Pak se objeví ty bílé vřídky a po ni h dírky na hlavě. Léčilo se to léčivem esha Hexamita. Nebo zkus sehnat na netu Praziquantel. Pozn. U nás se nesmí prodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2022 13:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Aput
- Hexamita, děrová nemoc
- Spironucleus spp. Bičíkovec sídlí ve střevním traktu hostitele ryby, kdy pri invazi střevní sliznice to vede k systémové infekci, která se projevuje jako díra v hlavě u okrasných ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 13:11 Žena Beastie [320] Re: lacewings
no právě, není to ono takové komplikované? Za půl roku jsem přišla asi o 5 teter ohnivých, přijde mi, že všechno samci. Ostatní jsou narvaní až k prasknutí, protože tetra je jediná z mých ryb která žere všechno, jídlo sekernatkám, jídlo pancéřníčkům, zeleninu šnekům,...
Chci přidat další ryby ale otázka, jestli prostě tyhle nejsou nemocné, pokud ano, tak pak bych nepřidávala, ale prostě je to takový vabank podle mě
Ten česnek beru podle akvária, číslo 49, jak oasi tím nic nezkazím minimálně, což?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.05.2022 13:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Beastie
Beastie napsala:
... entizol, ndx, gdex, nebo hexamita když nesplňují defakto ani jedno hlavní kritérium pro hlístice nebo bičíkovce. Už jsem jednou přeléčovala esha 2000, nic se nestalo.

- eSHa 2000 skutečně nesplňuje požadované
- ostatní Vámi vypsaná léčiva právě splňují požadované k jednotlivým parazitárnim druhům hlistist a bičíkovcům vnitřního traktu
- syrový česnek je pouze internetový FB fenomén, osobně jsem se již k tomu negativně vyjádřil, čím ale nepochybuji přidávání extraktu česneku do krmiv, nebo léčiv, u kterých byly provedeny laboratorní testy, no koi kapry nemáte, tak to dále nebudu rozšiřovat
- skoro každá ryba má určitou formu (míru) "začerveni“, jde spíše tedy o to, jak vysoce je rozvinuté a důsledkem čeho
- může to být i menší obranyschopnost jedince, zvláště se tomu jedná u vyšlechtěných druhů ryb.
- proto může být paraziticky napaden pouze jeden jedinec v akváriu a nemusí se vždy tedy jednat o invazivní napadení celého akvária
- tolik, asi z mé strany, k Vašemu dotazu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.05.2022 12:49 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
EasyFish dělá vločky, kde je i česnek. Netuším jak moc nebo jestli to není jenom reklama. Já jsem to trochu promíchal s normálníma vločkama jako případnou prevenci, minimálně by to nemělo uškodit. Ale třeba by se to dalo použít jako léčba česnekem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.05.2022 12:23 Muž Nobody [-14] Re: Beastie
Podle popisu se může jednat o spoustu nemocí, které mají podobné příznaky. Tady by pomohlo asi jedině laboratorní vyšetření, aby se zjistilo s určitostí o co se jedná a jakou nasadit léčbu.
Teď je otázka jestli by se to vyplatilo? Rybek je dost, ale jejich cena... to vyšetření by možná vyšlo dráž, než nákup nových.

Jestli se jedná o parazity? - mohou mít vývojová stádia i v hlavní nádrži. To by znamenalo akvárium plně dezinfikovat a založit znova.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2022 11:41 Žena Beastie [320] Re: Beastie
Budu tu reagovat spíš sama na sebe, ale pořád čekám na nějakou odpověď. Mám podezření na vnitřní parazity u tetry.Nikdy jsem žádné výkaly od nich neviděla, je to dost malá ryba, ale asi 5 samců mi umřelo, pohublá bříška. Otázka tedy, co teď.
Ani jedno nemůžu bezpečně použít v hlavní nádrži, musela bych přesunout do karantény, kde by ale měly zůstat 14 dní pokud správně chápu léčebné postupy, a to nezarčuje, že se paraziti nenachází v hlavním akva, že?
Plus co si má člověk vybrat, entizol, ndx, gdex, nebo hexamita když nesplňují defakto ani jedno hlavní kritérium pro hlístice nebo bičíkovce. Už jsem jednou přeléčovala esha 2000, nic se nestalo.
Nechce se mi lít medikament do akva jen tak pro sichr, nechce se mi ani přelovovat 40 teter a rvát je do nějaké 50l (ačkoliv zrovna u ohnivek je to asi jedno), která mi poběží jen jako karanténa kam budu cpát léky, ale jsem ochotná tohle zkusit, pokud někdo poradí čím začít
Edit: Nebo mohu zkusit namočit krmivo v česneku, otázka je jaké krmivo a v jakém česneku. Mám buď granulát jako koření, tak jestli to smíchat se suchým krmivem, nebo naopak s mraženým, nebo jestli utřít standardní česnek a to smíchat se suchým, nebo jít ven nachytat komáří larvy a k těm to přihodit, co je nejlepší dávkování?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 17:07 divotvorca Re: Jozef
super, dakujem za pomoc a rady vsetkym...

pouzil som teraz dezinfekciu co mam pre akvariove proti bakteriam.. rybka bola osve a budem kontrolovat stav jazierka... podla toho sa teda ukaze ci treba preliecit vsetky..
este raz dakujem moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2022 13:47 Muž Jozef [311] Re: divotvorca
Sám si si našiel čo použiť (v prípade liečenia celého jazierka) :)
www.barcanitra.sk/…
Nie len že fotka napadnutej ryby vyzerá rovnako, ale v popise na inej stránke je saprolegnióza (identifikovaná nižšie odborníkom) spomenutá :)
www.vidaxl.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2022 13:44 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: divotvorca
- léčbu provádějte v separační nádrži se vzduchovanim , nikoliv v jezírku (postačí kalfas, vanička, atd.)
- malachitovou zeleň davkujte, 1ml na 100 l vody, v cyklech dnů 1,3,6,9,12, při každém cyklu vyměnit minimálně polovinu vody(teplotně stejné) , je nutné dokončit celý léčebný cyklus a dodržet správný poměr dávkování léčiva
- sůl, tady je dostačující dávka dvou polevkovych lžic na 100l
- uvedena léčiva z odkazu neznám, ale určitě lze využít, případně vyhledat recenze na tento druh léčiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 12:51 divotvorca Re: lacewings
pripadne je nieco z tohto vhodne?
www.barcanitra.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 12:46 divotvorca Re: lacewings
No, kedze to mam vpodstate vonkajsie jazierko kde je cez 1000l vody s jej vymenou bude trosku problem
tak to skusim s tou malachitovou zelenou + nieco proti pliesnam skusim pozret v obchode...

sol mam morsku tak ta by mohla byt ok :)

este mozem poprosit ake davkovanie zvolit? (sol, malachit. zelen...?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2022 11:35 Muž Rovano [235] - RostlinyRe: divotvorca
Sůl bez přísad(jód, protispékavé látky, fluor apod) se dá koupit třeba ve zdravé výživě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.05.2022 23:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: divotvorca
- použijte malachitovou zeleň ke komplexní léčbě , případně acriflavin 1 den léčby, výměna vody, následující dny protiplisnovy přípravek + lehké zasolení vody (nepoužívejte sůl s jodem)
- po celou doby léčby vzduchovat, zvednout lehce teplotu o 2-4 stupně
- dávkování dle použitého léčiva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 20:33 divotvorca Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku asi lepsie neodfotim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 17:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: divotvorca
- Vypadá to na Saprolegniózu, tedy povrchové zaplisnění, zkuste detailnější záběr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2022 16:43 divotvorca
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,prosim stretol sa niekto s tymto? ak je to tu uzpreberane sa ospravedlnujem..
akoby mala chlpaty bok...

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 14:03 Žena Beastie [320]
Potřebuji vymyslet, jaký je nejlepší postup. U tetry ohnivé mám podezření na vnitřní parazity, už několikátá ryba za 3 měsíce má propadlé bříško, žere normálně, chová se normálně. Mohlo by teda ještě případně jít o neonkovou nemoc, ale čekala bych i jiné příznaky nebo víc ryb.
Chtěla bych tetry přeléčit všechny, ale ejhle. Už jsem jednou akva vzala esha2000 a odnesla to filtrující kreveta a celý růžkatec.
Zároveň má ten jeden můj pancéřníček bakteriální infekci, podle zbarvení, zmizelých fousků a obecných zkušeností. Na ostatních fórech mi radili přeléčit nejprve vnitřní parazity a pak ještě udělat solné koupele. Sůl je na pancéřničky kontroverzní, někdo radí ano, někdo ne. Mohla bych slanou koupel udělat jen pro tohodle jednoho, našla jsem návody na 15 min ponoření do slaných roztoků. Asi lepší varianta než to cpát do akva se šneky.
Ale co ti paraziti? Mohla bych zkusit entizol ale jeho kompatibilita s krevetami, šneky ani pancéřníčky není.
Mohla bych odlovit 30 teter a někam je strčit na přeléčení entizolem, jen úplně nevím kam.
Mohla bych odlovit šneky a krevety a přeléčit i pancéřníčky entizolem, nevím, jestli to ustojí. Nebo Esha2000, když odeberu i růžkatec.
Takže babo raď. Už tři měsíce mám zvýšenou údržbu, odkaluji, vyměňuji týdně 50% vody a je to tak nějak stejné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 08:06 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jana V.
Chtělo by to fotky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2022 07:27 Žena Jana V. [3]
Dobre ráno, mám ,,obecnější,, dotaz. Měla sem v relativně nové nádrží krupičku. Bohužel SME byli pryč a zjistila sem to, až když byla pořádně rozjetá. Kapala sem 5dni eshaExit a eSHa 2000. Bohužel ztráty ryb byly značne a bylo vidět, že některé ještě nejsou úplně bez krupičky celkově se celá rovnováha akva narušila, vše zezelanalo. Rozhodla sem se zbytek ryb (25ks neonek, 5 teter a 8pencerniku) prelovit do karanténi nádrže a v akváriu vyměnit dno a celé to pořádně vyčistit a nechat zajet. Ryby sem znovu 3dny prelecila stejným kombem. Druhý den poté mi začali odpadat neonky. Vzd jim chybí celá zadní ploutev.muze jít o Bakteriální rozpar, nebo je to nereálné, kdZ to je hned po zaleceni eshou? Nebo jaou rybky ve stesu a nelíbí se jim v 54l nádrží. Jsou tam 6ty den. Druhý den po ukončené lečbe sem vyměnila část vody, přidala plovoucí rostliny a kořen, aby se to ,,trochu zutulnilo.. jinak holá karanténní nádrž, jen filtr a topení. Teplota 24st. Během léčby sem nekrmila, teď sušené krmivo. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2022 09:49 Muž Káca [62] – Poškození měchýře?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Včera jsem si vsimnul, že mi začala jedna Tetra ohnivá (cca 1 rok stará) trhaně plavat ve vertikální poloze, viz.foto. Má poškozený měchýř nebo něco jiného? Patrně půjdu nachystat ledovou lázeň, nicméně prosím o objasnění. Díky moc a ať to plave ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2022 09:45 Žena Beastie [320]
Fotka k příspěvku Radši se zeptám na názor, abych něco nepodcenila. Deset dní zpátky jsem si všimla jednoho apatického pancéřníčka s obroušenými fousky a jednoho se zákalem oka. Toho s fousky jsem odlovila do jiné nádrže, tři dny esha2000, třetí den umřel. Toho se zákalem jsem nechala v hlavní nádrži a od té doby ho moc neviděla, přeci jen mám jich 14 a jsou poschovávaní v hromadě klacků.
Včera jsem si všimla, že jeden ze samečků tetry ohnivé je hodně hubený a dlouhý, hubenější než ostatní samečci, všichni jsou drobní ale on vypadal trošku propadle. Chvíli jsem ho pozorovala, nevšimla jsem si divného chování, jí normálně, plave v hejnu. Ráno jsem ho projistotu odlovila do karantény, opět jsem začala s eshou, doufám, že to nebude stejný postup jako s pancéřníčkem (podle mě stres z přesunu a to, že je hejnová ryba samotná, znamená o dost větší oslabení imunity, takže na už oslabenou rybu je to dost jasný rozsudek)

Už těch deset dní zpátky jsem navýšila údržbu, pořádně odkalila dno a při poslední údržbě předevčírem jsem proprala vnější houbu a vyndala 3/4 růžkatce, takže akva je teď víc prázdné ale snad čistší, však on brzo zase naroste.

Nevidíte někde nějaký problém, který bych podceňovala? Dvě ryby za dva týdny je nebezpečný trend.
Děkuji

Edit: Zkusila jsem foto, ale tetra není moc statická
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2022 03:06 R Muž Anthrax [4786] Re: MM
Ono se toho opravdu z fotky moc uhádnout nedá. Chce to fakta. Takhle můžeme jen nazdařbůh tipovat a spekulovat.
Takže příliš čerstvá nádrž? Soudím podle rosliny měnící listy. Mimochodem tu rostlinu z toho transportního košíčku vyndej a zasaď. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2022 21:32 R Muž ctibum [6920] Re: MM
Bez informací o nádrži ti konkrétní příčinu nikdo neřekne. Ideálně založ prezentaci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2022 20:34 MM – Prosím, o co se jedná?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, již druhá rybka se nám takto projevuje. První zemřela, druhá to má dle mého názoru za pár. Schovává se v rostlinkách, má malou zadní ploutev, neplave. Je mi to moc líto a nechci přijít o další rybky. Velmi vám děkuji za odpovědi. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2022 17:46 Muž Radek87 [5] – Co to je za hendikep?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chovám parmičky čtyřpruhé a klasické + mechové jsou v pořádku. Ale u dvou rybek zlaté formy jsem zpozoroval že mají neustále otevřenou tlamku ( vypadá to jak kdyby měly spadlou čelist) nevíte co by to mohlo být? Dříve to neměly, přikládám foto.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=151