Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 101 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:40 Muž Mislow [304] Re: 18radovan18
Zajimave slozeni rybi osadky, jak velke mas akvarium a jak dlouho ho provozujes? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:22 Muž 18radovan18 [0] Re: Urtman
dikes idem skusiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:16 JoKa Re: 18radovan18
Skalára jí hryzla... Můj soukromý tip... ;-)
Vyměnit 1/3 vody a lehce zasolit (pol. lžíci na 50l), tím nic nezkazíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:08 Muž 18radovan18 [0] Re: Urtman
2 skalare, 2 mrenky žralocie, jedného sumčeka, prísavnika , mrenka pakistanska, Trnovec Eigenmannův
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 23:01 JoKa Re: 18radovan18
Vypadá to spíš na fyzické zranění (ale ta fotka je dost neprůkazná). Buď jí něco hryzlo (co tam máš za spolubydlící?), nebo se někde šprajcla. Ale nemyslím, že to bude nemoc, co myslí ostatní?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 22:55 Muž 18radovan18 [0] Re: 18radovan18
Fotka k příspěvku nič lepšie sa mi nedalo vyfotiť. Dufam že to bude stačiť
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:21 R Muž romant [27983] Re: OP
Osobně bych volil nejkratší cestu a tou je šetrný utracení a sledoval ostatní osádku akva, přidal výluh a měnil častěji vodu. To co té ryb je, to by byla jenom čirá spekulace, vnitřní paraziti, nemocné vnitřní orgány, plynovej měchýř atd. bez rozboru na veterině, dost obtížně zjistitelná záležitost, ale třeba někdo jiný bude mít jiný a přesnější tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:13 Muž Shrimpman [36]
Fotka k příspěvku Zdravím,

jedna z Teter Ohnivých přestala jíst, drží se u hladiny, za hlavou má nějaký bílý flek jakoby částečně uvnitř těla a propadlo se jí břicho, s lehce jinak tvarovanými vnitřnostmi než zbytek. Přikládám foto (lepší se mi nepodařilo :-( )

Dotazy tedy mám:
co to je prosím za nemoc?
jak to léčit?
může to nějak nakazit ostatní?
jakou zvolit prevenci?

Děkuji moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 13:21 JoKa Re: baletka
Určitě v rozumné koncentraci nezaškodí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 13:06 Žena baletka [624] Re: Urtman
Já si taky myslím, že nepomůže. Ale jako desinfekce, než se rozhodne, co dál, to nezaškodí, ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 22:48 JoKa Re: 18radovan18
Moc informací jsi neposkytl, ani co je to za rybu... Zkus nahrát fotku, podle tvého popisu to může být fakt cokoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 22:19 Muž 18radovan18 [0]
Zdravim.
Rybke sa vyhodilo na papuli take nieco divne cervene, vyzera to ako keby sa jej rozpadali usta. Plava normalne zere ako aj pred tym. Foti sa to dost tazko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:32 R Muž romant [27983] Re: Jirkaass
Jestli máš možnost, rybu odlov jinam a vodoléčbu praktikuj tam a ryby ve společným sleduj, vyměnit častěji i tam můžeš, hodila by se fotka té postižené ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 13:30 JoKa Re: Jirkaass
Jedna výměna vody to nespasí. Vodoléčba spočívá v pravidelných, maximálně obdenních intervalech...
Edit baletka: sůl si myslím, že v tomto případě nepomůže, ta s tím má pramálo společného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 11:53 Žena baletka [624] Re: Jirkaass
Jedné mojí cichlidce nedávno vylezlo oko. Asi následek nějaké bitky, měla ránu nad okem. Ale nebyla jsem si jistá, zda šlo jen o mechanické poranění a ryba koneckonců měla už delší dobu trochu problémy, takže jsem ji separovala do malé nádrže cca 16l a denně dávkovala entizol. Vždycky výměna téměř celého obsahu plus dávka entizolu. Po dobu 10 dní. Oko se zahojilo. Možná nemusíš dát hned entizol, zkusila bych to třeba se solí. Ještě počkej na další reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 11:46 Muž Jirkaass [35]
tak výměna vody asi nezabrala ryba to okomá čím dál tím větší :o mám jí asi vyhodít že ? a nějak desinfikovat nádrz pro jistotu ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 22:39 R Muž romant [27983] Re: Sofia
S největší pravděpodobností by se mohlo jednat o nějaké bakteriální napadení, ale bez znalosti nádrže a nějaké fotky, si dál netroufám radit. Jenom univerzální obecnou radu a tou je masivní výměna vody, jako další doporučení je registrace, zřízení prezentace, aby bylo z čeho vařit, nebo aspoň nějakou fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 22:36 Sofia – kancik citronovy
dobry vecer, mozem vas poprosit o radu, mam v akvariu dvoch kancikov citronovych, ktorym je na plutvach za ziabrami pri koreni vidiet ako keby zive maso a jednemu sa teraz na tele na lavom boku za chorou plutvou vytvorili akesi cervene vyrazky. vie mi niekto poradit o co ide? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 12:11 Muž 0 [1718] - Obecné.
Tenhle příspěvek je všeobecný, ne kvůli tomu jeseterovi - o těchto rybách se dá diskutovat na rybářských fórech, jinak odkaz na odborné pracoviště, jsem vložil v tématu nemoc teter.

www.aquar.cz/… , rozkliknout si pak - NAKAŽLIVÉ NEMOCI RYB
- PROBLÉMY STRESOVÉ A HYGIENICKÉ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 10:56 Vydra – Parazit?
Fotka k příspěvku Ještě jedno foto jesetera
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 10:52 Vydra – Parazit?
Fotka k příspěvku Prosím o radu.Je tohle nějaký parazit nebo co to může být?Na fotce je Jeseter sibiřský a ryba byla chycena v soukromém revíru.Délka asi 130cm a váha 12-14kg.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 19:16 R Muž romant [27983] Re: Jirkaass
To by mohly bejt vyšší dusíci, vyměnil bych polovinu vody hned a zítra a pozítří 1/3 a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2013 18:56 Muž Jirkaass [35]
Objevil jsme u seb e v akváriu samce mečovky a má jedno oko jakoby oteklé.. jedná se o vodnatelnost ? bohužel foto se nedá pořídit ryba vždy uplave popřípadě se mezi í přimíchají ostatní mečovky.. mohl byhc poprosit o nějakou radu ? nebo mám rybu zlikvidovat ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 14:21 R Muž romant [27983] Re: Alzbeta
Všechno je to o podmínkách v nádrži, takže měnit vodu a pokud se to nezastaví, tak použít bactopur direct, ale ne ve společenským, ale v separé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:58 Alzbeta je to BRP?
rybičky jsou pomalé, ocásek jim padá ke dnu, musela jsem je oddělit z akvy protože s nimi filtr házel po akvárku, zatím papají, začalo to u samečka předevčírem a u samiček dneska. Pokud by to byl BRP co mám dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:49 Alzbeta – je to BRP?
Fotka k příspěvku další fotečka tentokrát samička
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 13:48 Alzbeta – je to BRP?
Fotka k příspěvku Ahoj, mám paví očka a třem se začali rozpadat ploutvičky jedná se o BRP? předem děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 12:07 Žena baletka [624] Re: Kubasix
Tak u mě zatím téměř setrvalý stav, až bych řekla, že ryba vypadá o malinko lépe. "trhanec" u žaber je menší, ještě vyčkávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 23:08 R Muž romant [27983] Re: Kubasix
Tak nejsem věštec a to že jsem použil stejný příměr, to si neber osobně, u Tebe to neplatilo, kolegyně bude mít třeba kliku, to je akvaristika, dneska ryba je a zejtra o jednu míň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 23:01 Žena baletka [624] Re: Kubasix
Já to nevylučuji, že třeba pojde nebo jí to budu muset zkrátit. Ale zatím to tak nevidím. Prostě se uvidí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:56 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: romant
To jsem si taky říkal u toho fleku u pandíka a ráno měl šrám a něco pod kůží(viz. můj příspěvek u fora Pancéřníček-nemoc) a musel jsem ho utratit, ale to je spíš takový OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:31 R Muž romant [27983] Re: baletka
Tak, tak, ráno moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:25 Žena baletka [624] Re: romant
Jo, já vím. Furt něco. Už mě to .... Taky to vidím spíš na nějakou podřeninu, ale nevím, jestli to vydýchá. Trochu se mi zdá, že trhaně plave, ale zatím se nestraní a snad i žere. Uvidím zítra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:19 R Muž romant [27983] Re: baletka
Teda, já si neodpustím, Ty máš ale neustále něco. ;-) A nemůže bejt jenom potlučená, někde se třeba šprajcla a je jakoby vodřená, stává se to. Co s tím, to je jasný, to Tobě vykládat nemusím a jestli se nestraní a přijímá potravu, tak bych to s ní prozatím neviděl nějak na levačku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 22:15 Žena baletka [624]
Zdravím, jedna modrá neonka z hejna se mi dnes jakoby trochu osypala, ale nejde o krupici ani obrněnku (aspoň zatím to tak nevypadá) a má jakoby "uloupnutý" kousek kůže kousek za žábry, vypadá celkově divně. Chvilku jsem si říkala, jestli nejde o následky léčby střevních parazitů, ale to už proběhlo před 14 dny, takže asi ne, nebo je to možné? Mohla se třeba neonka poranit někde v akva? Fotku bych ráda dodala, ale to fakt nejde, ty mršky se hrozně moc hýbou. I snaha o vylovení a přemístění do karantény zatím marná. Ostatní ryby zatím všechny OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 18:06 R Muž romant [27983] Re: ssendy
No není, koupil jsi si je s krupičkou. Takže klasiku, jak se píše v tomto vlákně, ale hlavně ve spec. vlákně o krupici. rybicky.net/forum/2223
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 17:59 Muž ssendy [0]
Fotka k příspěvku Cau.Dneska sem si koupil ve Zline Razbory Hengelove a nejak se mi nezdaj.Muzete mi nekdo poradit jestli je to normalni?Dik
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 13:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
No to nebylo Tobe, ale navazovalo to. Je tezke nekdy rozstipnout, zda to dat jako odpoved tazateli, kdyz lepsi kontext to ma jako odpoved na to, na co to navazuje, ackoli to nepatri autorovi predchoziho.

Tobe bych si napsat abys vymenil vodu neodvolil, ty to udelas i kdyby Ti to zakazali z obecniho uradu smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:55 R Muž romant [27983] Re: Designer
Jirko, napsal jsi mě to hezky, jen co je pravda, naprostej souhlas a když bude někdo chtít si dát tu práci, tak si v mých odpovědích, jak vypláchnout akvo i po použití exitu dohledá. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Podle slozeni v navodu eSHa EXIT obsahuje malachitovou zelen, coz ale tady muze byt fajn, a pomoct i proti necemu dalsimu, nez je samotna krupice.

Mozna ze je to prehnana opatrnost, verim ze eSHa to ma dobre poresene kolik tam ceho ma byt, ale ja bych nejaky cas po pouziti EXITu vodu radeji menil casteji nez obvykle, kdyby se nitrifikace dockala nejake te uhony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:38 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: vintorez
filtraci nevypínat, nejdřív musíš vyléčit tu horší nemoc, což je krupice, pak se můžeš zabývat ploutvemi, pokud ti s nima nepomůže už esha 2OOO, doporučil bych ti ji i s exitem dávkovat alespoň 5 dní, není nic horšího, jako když se nemoc nedoléčí. Pokud by se ploutve zhoršovaly, tak po exitové kůře použij baktopur direct od sery, ale zároveň si kup nitrifikační baktérie, jelikož je baktopur zničí. Bude pak lepší před direktem vyčistit filtr, ať ti zbytečně nekazí vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 11:04 R Muž romant [27983] Re: vintorez
Pokud použiješ léčiva jenž zde ode mě, či kolegy zazněly, tak nikoliv a i proto je doporučuji, neb to léčení je nutný i té filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:25 Muž vintorez [0] Re: romant
Uvidíme jak se to vyvine, tahle jedna vypadá že to má zasebou, zbytek zatím vypadá dobře, ještě otázka, mám vypnout filtraci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:14 R Muž romant [27983] Re: vintorez
Jasně, parazity v sobě mají všichni a je jenom otázka, jaká se zavdá příčina k jejich nadměrnýmu namnožení, že začnou rybu sužovat, což je v drtivý většině případů daný podmínkama v nádrži, změna vody, jiný chemismus, více dusíků atd. a už to jede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:09 Muž vintorez [0] Re: romant
Dobrá, bakterku už jsem několikrát léčil Bactopur direct a fungoval dobře. Parazity by už museli mít v sobě protože živou nekrmím ale u chovatele vypadali dobře a ve výkalech nic vidět není, zajímavý je že rybičky nehynou najednou ale po jedné postupně jako by si předávali štafetu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:08 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: vintorez
Při silnější krupici je tato kombinace více než žádoucí. Jsou to velmi dobře snášená léčiva, která většinou zaberou a to rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:05 R Muž romant [27983] Re: vintorez
Ano, teplota udělá svoje, ale tutovka to taky není. Kombinaci lze použít, ale na bakterku to moc není, ovšem ono je otázka zda-li to bakterka skutečně je. Je dost dobře je možný, že to jak vypadají, je jenom následek té krupičky, je to jedno z druhým. Pokud by se měla léčit bakterka, s čímž bych prozatím nebláznil, tak to bude chtít použít třeba bactopur, aloe tam opatrně, neb je dosti agresivní vůči nitrifikačním bakteriím a zde by už nebylo nutné používat ve společenským, ale činit tak v separé nádrži, ovšem to nepředbíhejme. Další stránka věci je, že pokud jsou ryby promořený třeba i parazitama, tak to bude stejně asi jejich konečná, ale tu krupici to řešit chce, proto jsem s tím začal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 10:00 Muž vintorez [0] Re: romant
A já žil v domnění že přisedlé jedince nelze zlikvidovat a volné a cysty zabije ta teplota, je dobré tu eshu nakombinovat s esha 2000 kvůli té bakterce??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:47 R Muž romant [27983] Re: vintorez
No, Ty musíš začít léčit, ta sůl a teplota je podpora a na krupici bych použil osvědčenou klasiku v podobě eSHa exit, nebo Costapur, co seženeš, dle návodu a léčit akvo komplet. To že se jim to nelíbí, to ono je to asi svědí a právě ta sůl podporuje torbu slizu, jimiž jsou rybky pokrytý a znemožňuje se tak parazitovi uchytiti se na jejich tělech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:44 Muž vintorez [0] Re: romant
Sůl přidána, teplota zvýšena, rybkám se to moc nelíbí tak uvidíme, jak dlouho to takhle ponechat??
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [101] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=5001