Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 168 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 22:32 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Killer
Měnit vodu za čerstvou a můžeš přidat acriflavin, dost se mě osvědčil na zákal oka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2010 20:20 Muž Killer [133] - Sumci – co mám léčit
Ryba je bledá, má divný oči - jakoby matný nebo jako kdyby přes ně byl takovej našedlej povlak a možná sou trošku zduřelý...druh ryby apistogramma nijsenni. Dal bych sem fotku,ale ten potvorák akorát zalezl za šutr

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:21 Muž Jurasek [137] – Parazit
Fotka k příspěvku Jeden můj gupák má něco na hřbetní ploutvi. Nevíte, co to může být a kde se to tam vzalo? Připadá mi to trošku jako malý, lehce průhledný "šnek". Je to parazit? Asi jo, že? Jaký? Kde se mohl vzít v akva a jak ho nejrozumněji odstranit - tak, abych ci nejméně stresoval rybičku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 18:05 JagerMaister
Fotka k příspěvku ahojte neviete čo by to mohlo byť môj najkrajší skalár ma pod hlavou taký hrboľ (fotka je slabá ale ...)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:22 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
To se mi nezdá. Může to být jen stresem cichlidky mívají výraznou barvozměnu. Možná zhoršená kvalita vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:20 Muž VVV111KKK [61] – Re: matlala
Zajímavá informace www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:19 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Haimdol
ok, bude lov, zítra. Uvidíme, co bude, zdá se mi, že samec nijsenii se taky nějak straní a ztmavl. že by to taky dostal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:17 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Možná bude karanténování na místě. S touto chorobou naštěstí nemám moc zkušeností takže budu teoretizovat, ale k nákaze dochází pozřením parazita a z těla hostitele se uvolňuje až po jeho úhynu. Takže je nutné zabránit úhynu nakažených ryb ve společné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:12 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Haimdol
no nevim, jestli vyzdechají nebo přežijí, nebude lépe odlovit ty infikované kusy? nevím jestli nemoc může přežít v akva bez ryb, je to přeci jen parazit. Mám volného holanďana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:10 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Pokud si dobře pamatuji, tak na tuto nemoc trpí nejvíce právě malé druhy teter.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 21:05 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: Haimdol
to nevím, koukám, že lék neexistuje. No ale nezabralo na to nic, ani osvědčená kombinace esha exit a 2000. A mají to jen ty červenoústé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 20:44 R Muž Silent [5949] – Re: matlala
Nejedná se o Pleistophoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 20:35 Muž matlala [798] - Rostliny
Fotka k příspěvku Ahoj,
nevím si rady, co je to zač? postupně mi odcházejí tetry červenoústé. Mají bělavé skvrny pod kůží, hlavně v oblasti uložení orgánů a sem tam to zasahuje na hřbet, Přijde mi to spíše jako rozmočená kůže, překrytá novou vrstvou kůže. Přikládám foto. Ryby se chovají normálně, přijímají potravu, jen tohle, postupně se vytrácí, mám je už měsíc.

EDIT: lepší foto nemám, tohle je nejlépe vidět, fotil jsem to asik hodinu a udělal přes 300 fotek. Jsou nefotitelný, zlatý bunocephalusové, co mám, pořád jen leží namístě a hýbou se občas v noci.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 19:02 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: katterinecka
10.10. som ju kupil na burze,asi bola zla uz z tadial... :-(
co uz,stane sa,aspon ze mi ostala ta druha :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:39 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Dixon
a jak dlouho ji máš? mohla být špatná už z obchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:38 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: stetinka
díky,krmenia a dreva mala dost :-) ale to ci bola zacervena neviem :-O
ked som si ju doniesol,po par dnoch som si vsimol ze je oproti tej druhej menej aktivna,ale doteraz bola v poriadku... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:23 Žena stetinka [270] – Re: Dixon
to asi těžko, nejsme jasnovidci. Ty se můžeš jen zamyslet, zda byla dostatečně krmená zeleným, měla kořen a nebyla začervená ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 18:15 Muž Dixon [13] - Sumci – Re: Dixon
uz je mrtva :-( ,prosim vas,neviete preco umrela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:56 Muž Dixon [13] - Sumci
Fotka k příspěvku Dobry den,teraz som v akvariu spozoroval ze jedna Sturisom Aureum je na dne hore bruchom.... brucho sa mi zda take "prazdne" nie plne... neviete co jej je? ako ju mozem zachranit? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2010 21:50 Žena Čiwanka [0] – Dá mi někdo radu?
Už dříve u teter fantómových se mi objevila podivná nemoc. (nemůžu určit co to je) Vždy na kořenu ocasu, tam kde je rozhraní konec osacu a začátek ploutví se rybkám objevil jakoby bílý vřed. Pouze na tomto místě. Postupně se zvětšoval až nakonec většinou rybička asi do 14 dnů pošla. Většinou se rybka schovávala, ale jinak vypadala vcelku vitálně. Bylo zajímavé, že to téměř nikdy nemělo více rybek zároveň. Copak to může být? :-(
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 13:15 Žena Merkur [99] - Labyrintky
Berte to tak, že kdyby Vám nikdo nechtěl poradit, nebudou reagovat vůbec. Takže info info..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2010 13:13 Žena Merkur [99] - Labyrintky – Re: Darec
Tady to nemyslí dle mne nikdo zle či útok na Vás. Jen je nám líto, mohu-li za ostaní psát, když se dočteme, že někdo začne chovat rybky, aníž by si zjistil, jak na to! Jde o přístup některých lidí k chovu všeho živého. Nejen rybek, ale i jiných druhů. Nikdo není dokonalý, každý se učíme.
To, že se ptáme na velikost akvária, obsazenstvo a pod., to se vším souvisí. Už jsem to tu dnes psala. Čím větší info podáte, tím lépe se může hledat příčina, proč je Betta nemocná a umírají i jiné rybky. Podmínky chovu jsou podstatné.
Tady to nefunguje tak, jak v některých akvaristikách, zverimexech, že Vám řeknou, ano kupte si to prťavý akvárečko, samečka Betty tam můžete mít, umělá rostlinka je taky dobrá, no a sameček Bojovnice musí mít společnost, tak mu přikupte ještě samičky. To jsem taky už tady četla, zkušenost. Tady jsou akvaristi, kterým jde o to, aby nedocházelo k těmto hrůzám. Nenapíší Vám: "Až Vám umře, koupíte si novou." Dávají rady a je na každém, jestli se s případných chyb, které udělal poučí, přijme názory druhých. Neberte to zle, řekněte přítelovi, ať si přečte, můžete společně, vše o rybkách, které chováte. Na těchto stránkách si najdete dostačující info o chovu Vašich ryb. Jakou potřebují mít min. velkou nádrž, podmínky chovu, jsou-li hejnová rybka či ne. Je tu hodně témat, které když si pročtete, můžete se dozvědět odpovědi na otázky, které máte. V případě, že nic nenaleznete, ptejte se..
Přítel ať si dá otázku, zda-li si bude chtít nechat jen Bojovnici či i ty Neonky a dle toho pak i pokračovat v tom, zda-li si nepořídí větší akvo a pod..
Ale budu-li to brát z Vaší stránky, pohledu, příjemné to nebylo, ale veřte, že časem se na to budete dívat jinak. Záleží, jak moc budete chtít mít akvárium, zajímat se, co vše to obnáší a když bude vše jak má, pohled na rybky bude jiný.

Podejte prosím podrobné info o Vašem akvu.. Prozatím budete potřebovat dát Bojovnici do karantény! I když tuším, že to celé akvo bude špatně.. Máte další volné akvária? Ale první napište víc insormací, dál Vám nikdo nemůže dát radu co s ní. Neznáte-li příčinu onemocnění, nemůžete dát léky. Třeba jen ryby reagují našpatné podmínky, kdy stačí dát Neonky jinam, i když ty určitě musí jít pryč , mít dobré naměřené hodnoty vody, teplotu, živé rostlinky, pokud nemáte filtřík či něco, tak odsávat 2-3 týdně zbytky jídla a hovínek, dle potřeby. Maxim. odsát 80% vody, ale při takovým pravidelným čištění to je opravdu maximum.
Berte to tak, že kdyby Vám nikdo nechtěl poradit, nebudou reag
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:41 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Darec
Pokud jde o měřítko, znám jiné .
Na 1cm rybí délky 75cm2(pokud mne paměť neklame) vodní hladiny.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:37 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Darec
Tak k filtru, pokud je nový přibližně 2-3 týdny, tak teprve začíná biologicky fungovat. ( jde o "bublifuk" a vyhovuje)
Čistit vyždímáním ve vodě z akvária.
Výměnu vody klidně častěji, nikdy ne všechnu, stačí 2 litry, vodu dolévat odstátou, pokud možno stejné teploty.
Neonky potřebují větší a delší akvárium, chovají se v hejnu a patří mezi zdatné plavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darec
na to kdy je akvárium přerybněné nebo ne je asi tolik názorů co je akvaristů. Dost zajímavý je na toto téma tenhle článek horacovoakvarium.cz/… (je tam i plno jiných zajímavých článků).
Ale musí se brát ohled i na minimální velikost nádrže a vhodné rozměry, některé ryby hodné znečšťují vodu, jiné jsou agresivní a potřebují své teritorium, další potřebují dlouhou nádrž na plavání, jiné zase vysokou (jako třeba skaláry). Pravidlo 1cm ryby na 1 litr vody je hodně zavádející a neplatí vždy ;-)
V akvaristice je dobré dát i na názory druhých, zkušenějších, nejhorší je když si někdo pořád myslí svoje a nenechá si poradit. A protože takových "akvaristů" je dost, tak to může mít někdy až příliš hrubé odezvy. Takže záleží na tobě jestli si necháš poradit nebo ne.
Jak je napsané v tom článku, pravidel na přerybnění nádrže je plno, a nedá se používat jen jedno bez vyjímek. A vždy lepší míň ryb než se tak tak vejít do nějakého pravidla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:33 Žena Linduš [166] – Re: Darec
darec, ten 1cm=1l je velmi zhruba orientační. jak už jsem psala, přečti si tady minimální! nároky ryb
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
rybicky.net/atlasryb/neonka_cervena

pak možná pochopíš, proč se tu lidi rozčilují, neb to tu je dnes a denně.
jde o to udělat vhodné podmínky, ne obhajovat ty špatné, pak je problémů minimum a ryby v zajetí spokojené.
ono je toho podstatně víc, na co by měl člověk myslet a dokud nepřipustí možnost zlepšení podmínek, těžko cokoliv vysvětlovat.
vodu bych doporučila měnit jednou týdně asi třetinu, hlavně musí mít správnou teplotu. betta se nesmí nadýchnout chladnějšího vzduchu...je toho fakt víc
zkus to příteli vysvětlit.
neonky už ne!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 12:14 Darec – Re: NASREDDIN
nikdo ze dřívějších sedmi reakcí, se mě nezeptal na bližší info, chtěla jsem radu pro přítele. Ale jak vidím, můj dotaz je považován za dementní, takže asi nemá smysl nic dalšího psát.
Rybě už se daří lépe. Mimochodem co jsem se tady dočetla, tak akva a ryby do ní se mají vybírat podle 1cm= 1l vody, jestli to není pravda, tak nevím proč to tady každý píše. Dotčená se necítím, jen jsem se z několika odpovědí prakticky nic nedozvěděla, jen samé výčitky. Výměnu vody jsem doporučovala i já, a mění se nyní tak, jak má - nejpozději co 10 dní. Krycí sklo je, teplota vody bývá většinou 24 - 25 stupňů.
Re: Deathbull: na stáří se mě nikdo neptal, zapomněla jsem napsat - asi proto už jsem hned dementní, opravdu zajímavé úsudky a jednání s lidmi. Stáří - přítel jí má od začátku září, kolik měsíců byla v akvaristice netuším, neřekli, neví. Fotku nemám, rybu totiž nevlastním. Kdyby se opět někdo zeptal dřív, než začne vyčítat, tak bych se snažila dodat. Filtr je koupený nový, běžný co prodávají v akvaristice - na malé akvárium s molitanem, vylešený hadičkou (můžu zjistit značku, jestli je to tak důležité). Já další rybky nedokupovala nikomu, takže nechápu vaše mylné a nepatřičné útoky na mou osobu a nejspíš dementní dotaz. Asi jsem se spletla ve fóru, a příště budu hledat radu někde, kde se hned nesežene vlna nepříjemných reakcí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 11:27 Žena Linduš [166]
občas nechápu některé myšlenky. jak už tu psali ostatní: ano podmínky = nemoci.
neonky jsou plavci a hejnovky, vám taky stačí pokoj 2x2 metry, proč se v něm nezavřete? nadosmrti... a nejlépe se dvěma kamarádkami ne
50cm kapra taky strčíme do 50l asi...
projděte si tady některé nádrže, určitě najdete DOBRÝ příklad, jak má akvárko pro bettu vypadat a další info najdete v atlase, pokud tedy na rybě záleží, že...

jaký je ten filtr, teplota vody, krycí sklo/kryt je? fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2010 10:54 Muž NASREDDIN [1383]
Darec napsala: akva má tolik litrů co max. může dorůst bojovnice v cm, dvě malé neonky zas tolik místa nezaberou

Jaká je souvislost mezi tím, kolik zaberou místa a objemem akvária?
Chcete snad tvrdit, že lze chovat ryby v akváriích, do kterých se vejdou?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2010 10:52 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Darec
Předložíte naprosto dementní popis nemoci : "Ahojky, přítel má nějakou churavou Bojovnici pestrou. Nejspíš má nějakého parazita - má trhavé pohyby a od začátku koupení je taková bídná. Nevíte, kteří paraziti by to mohli být, a co by na to mohlo pomoci?"

Nedodáte fotku ryby ani její stáří a ještě se cítíte dotčená? Nebo aspoň další příznaky nemoci než jen trhavé pohyby a že je "taková bídná"? Tak s tím jděte, vážená, tam kde slunce nesvítí. Možná Vám to přijde zvláštní, ale tohle je akvaristické fórum, ne fórum klubu jasnovidců no

Jo a btw, to že je neonka malá rybka ještě neznamená že jí můžete mít 7mi litrech..to se přítel naběhá jak bude bettě nosit pořád nové kamarádky....ale aspoň si ty vaše hrají a jsou čilé, i když jsou jenom 2 (ROFL).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2010 10:48 Muž NASREDDIN [1383]
Darec napsala: a pro informaci, má otázka se týkala nemoci,
A naše odpovědi se týkaly možných příčin nemoci, to jen pro informaci.

Když máte ryby v louži výkalů může to být cokoli, z popisu, že je "bídná" se nemoc určit nedá, třeba ji to v tom akvárku nebaví.
Mimochodem co teplota vody ? Znáte ji? A co krycí sklo, máte ho?
Co výměna vody? Probíhá tak, jak tu bylo psáno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   22.10.2010 10:34 Darec – Re: NASREDDIN
v akva je rostlina, filtr, skrýše a normální akva štěrk, nevím proč by měla na to zdechnout, akva má tolik litrů co max. může dorůst bojovnice v cm, dvě malé neonky zas tolik místa nezaberou a navíc si hrajou a jsou čilé, a lepší než mít celý život ve vězení na samotce. Znám horší případy jako mít v jedné pidi kouli jednu pidi rybku, to je teprv chudák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 13:19 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Darec
To bude určitě nějaký moribundus.
A pokud jde o akvárko, tak dle popisu a vašeho přístupu jde o perfektní ukázku, co to znamená, když někdo něco chce jen proto, aby to měl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:50 Muž Tudy [330] - Krevetky – Re: Darec
Je úplně jedno, co je to za nemoc, ve výše popsaných podmínkách je zázrak, že rybka stále žije. I kdyby se z této nemoci nakrásně vyléčila, dlouhý život ji za stávajících podmínek nečeká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 12:46 R Muž romant [27987] – Re: Darec
A vtom je právě ten názor. Nevhodné podmínky pro rybky = problém. V tomto případě nemoc. Je třeba odstranit příčinu, ne léčit následek. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 23:16 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Darec
Koupil bettě 2 neonky...2 neonky...do 7 litrů. Občas je to skutečné peklo co se tady člověk dočte. Tak po stošedesáté osmé : neonka je hejnová ryby která by měla mít alespon 50l nádrž a měla by se chovat minimálně o 8, ale lépe 10+ kusech. Nehledě na to že měnit v 7 litrovém akvárku vodu jednou na 3 týdny...a počítám že najednou..to je taky paráda, vsadím boty že to nemá filtraci atd. Přítel by měl číst a kupovat až potom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:43 Darec – Re: Sid
při koupi byla čilá, měla dvě společnice v akvárku. Po přínosu domů pak začala být postupně nečilá, tak jí koupil dvě neonky, ale spíš se to nezlepšilo. Dvě neonky už umřely, ale má tam nové dvě neonky, jedna z nich měla bílou tečku na puse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 20:35 Darec – Re: katterinecka
myslím, že 7 litrů, a teď po 3 týdnech měnil vodu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 17:16 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Darec
...od začátku koupení je taková bídná...
Co vede přítele k nákupu bídných ryb? Samaritán?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2010 17:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Darec
jak ma velke akvarko a jak casto meni vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 16:32 Darec – špatná Betty
Ahojky, přítel má nějakou churavou Bojovnici pestrou. Nejspíš má nějakého parazita - má trhavé pohyby a od začátku koupení je taková bídná. Nevíte, kteří paraziti by to mohli být, a co by na to mohlo pomoci? Dává ji Preventin už několik dní, ale asi se to nezlepšuje. Díky moc za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Zabírá na to i Acriflavin ten je za cca 20kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Co to stojí si můžeš najít ve vyhledávači hmm Je lepší ji přendat do karantény a tam léčit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 17:03 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
jj dik, co to stoji?? neudela to neco ostatnim rybam?? a mam ju davat bokem od ostatnich ryb??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 16:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: DaNiEl
Bakteriální infekce, stačí Sera baktopur a za pár dny má oko zase normální X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2010 16:27 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
Fotka k příspěvku ahoj
nevite co je to za nemoc?? ma to uz dva dny :-(
sorry za kvalitu fotky, nechce se nachat fotit...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:39 Hannah – Re: Haimdol
Tak jsem ho prohlédla a v tlamce nic nemá, rukou jde tlamka zavřít, není ztuhlá. Ale žábry jsou jakoby zvednuté, prohlédla jsem je, jsou čisté a normální barvy.
Já fakt nevím co by to bylo, ještě včera ráno byl normální,odpoledne už vypadal takhle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:22 Hannah – Re: Haimdol
Ahoj.
Ještě jsem ho podrobně neprohlížela, ale takhle to nevypadá že by tam něco bylo.Zkusím ho odlovit a podívám se.
Je z chovného páru a byla by to docela škoda.
Jdu na to a dám vědět výsledek.
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:41 R Muž Silent [5949] – Re: Hannah
Nemá v tlamce něco vzpříčeného? Třeba kamínek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 09:35 Hannah – nemoci
Ahoj lidi.
Jsem tu poprvé a prosím o radu.
Chovám kančíky perleťové a od včerejška jedna z rybek má trvale do široka otevřenou tlamku jako v křeči. Nevíte náhodou někdo co to je?
Nikdy jsem se s tím nesetkalla ani u jiných druhů ryb.
Díky Hannah
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [168] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8351