Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 213 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 10:05 amazonstar – Re: marsz
Hele prave co me rikali ,tak prochladnuti je pro gupky to nejhorsi...nevadej jim vykyvy teploty ba prave naopak , vykyvy teploty jim svedci, ale zimu radi nemaji...tim ze je drzis ve 24 stupnich nebude problem podle me....zorou ti??odpadavaj jim z bricha supiny aniz by je meli pred tim odstate??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2008 01:10 marsz
Řeším taky problém s gupkama. Ostatní rybky se zdají být v úplné pohodě. V jiném tématu sem se zrovna ptal, jestli jim náhodou neleze krkem teplota nad 24 stupňů třeba. V létě je dávají lidi na balkón a nezabije je teplota přes noc třeba 15 stupňů(sakra nevím, jak se píše značka stupeň). Chválí si barvy a odolnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 23:10 amazonstar – Re: suchysvatonovice
Gupky chovam teprve mesic takze se otrkavam a resim naprosto stejnej problem...chapu to dobre ze mas problemy s malejma ne s velkejma??mym 14 tidenim gupkam se taky zacali spicatet ploutve a i kdyz sem je prendal do vetsiho a menil kazdej den vodu ,nekdy i dvakrat tak se to porad zhorsovalo.......Zkusil sem ted poter rozdelit do ruznych akvarii protoze se to nezlepsovalo a do jednoho sem dal Multimedical,do druhyho neomicin a jedno nechavam normalne...uvidim jak to dopadne a jestli to chytej i ty co to doted nemeli tak patrny...--pak napisu...
setkal ses s tim ze gupkam odpadavali supiny z bricha ,nejedli a stranili se?? vetsinu casu stavej u dna ale zadnej patrny poskozeni neni videt snad jen rychleji dychaji... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 23:07 Petr_Janousek – Re: suchysvatonovice
A odkalovat a měnit vodu nejen gupkám, ale všem rybkám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 22:45 suchysvatonovice
Jak už tady i jinde bylo již mnohokrát řečeno tak gupky chtějí čistou vodu,takže dusitany,dusičnany.Taky jsem s nima bojoval,mám trochu přerybněno a jak jsem nestíhal výměnu vody tak bylo zle.Chce to opravdu pravidelně odkalovat,vyměňovat část vody a filtr prát jen lehce v odpuštěné vodě z akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 21:30 Chaotic – Re: XMartin
Tak se musíš postarat, aby se do toho filtru nedostával. Teď jávský mech z filtru vytahej, ale filtrační materiál nijak neoplachuj. Radikálnější čištění nech na později, až se kvalita vody v akváriu uklidní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 21:10 Muž XMartin [20]
no jenže on ani neni špinavý ale ucpává se ti jávskym mechem ... !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 20:34 R Muž Silent [5949] – Re: Chaotic
ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 20:31 Chaotic – Re: XMartin
Raději to s tím čištěním filtru nepřeháněj, zabiješ si v něm nitrifikační bakterie a pak budeš mít teprve problémy. Pořádně odkalit, vyměnit přitom zhruba 1/5 vody a za pár dnů znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 20:17 R Muž Silent [5949] – Re: johan
To já si myslím, že spíš ty dusitany, jsou mnohem toxičtější než dusičnany a pokud filtrace nefunguje tak jde spíš o to NO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 19:59 Muž XMartin [20]
jj musim to trošku odkalit... chystám se na to zítra a vyměním vodu a vyčistím filtr... ;-) děkuju moc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 19:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: fantasta
spíš dusičnany a ph a potom když budou mít třeba i na ty dusitany.. každej se dá sehnat tak za ca 90kc..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 19:54 R Muž Silent [5949] – Re: XMartin
Kup si v akvaristice kapkový testy, alespoň pH a dusitany, změř hodnoty vody a možná se budeš sám divit co naměříš. Jestli máš tolik oček v těch malých nádržích co máš v prezentaci tak budou ryby nejspíš přiotrávený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 19:54 Muž Malapa [494] - Afrika
Změna tlaku vzduchu, s ní spojený pokles kyslíku ve vodě? Stejné překrmení v obou akva? Neřeš to, vyměń větší část vody, pár dní nekrm a sleduj co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 19:41 Muž XMartin [20]
nezkoušel ... wubec nevím jak :-( ale zajimavý že najednou w obou akwa .. některé ryby neustále plawou proti filtru .. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 19:38 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: XMartin
já ti asi nepomohu, ale zkoušel jsi změřil dusitany, dusičnany a čpavek a ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2008 19:36 Muž XMartin [20] – Stále jsem nenalezl odpověd :-(
Moje paví očka mají některé uplně stáhnuté ploutve .. ale když zaklepu na akva tak je roztáhnou a normálně plavou je to tedka we wšech akváriijích nevíte čím to je ?? už si newím rady .. nějaká pomoc by se hodila .. jedno už i zemřelo .. děkuju v jedno akva jich je asi 30 a v druhém oklo 40 . :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2008 02:17 Žena Danila [4489] - Sumci
Testy testy testy a pak by se dalo řešit. Zkus to, držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 21:05 AnNika – ups
ospravedlnujem sa... som prepracovana... toto mal byt prispevok do inej casti foraaa :)

ale ked uz som tu ... filter by mal bezat stale. otazka je uz len co sa stane ked vypadne elektrika... akva by malo vediet fungovat aspon v provizornom stave aj bez techniky kratku dobu, alebo sa mylim? /nemyslim svetlo/

ete raz pardon :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 20:00 AnNika
AK su to nalevnici ... dakde som citala ze nalevnici neznasaju sol, pomoze trosicka!!! fakt trosicka osolit vodu... (pozor aby ryby a rastlinky tu sol zniesli)
trosicka sa rozumie štipka (špetka) /mnozstvo - mala kavova lyzicka na cele akva by malo stacit/
nech sa dari X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 19:50 Petr_Janousek – Re: petanek
Nech motorek běžet i přes noc a hlavně vyměň část vody! Uvidíš zítra, zda se to zlepší, ale mělo by se to zlepšit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 18:31 Muž Jurasek [137]
Vzduchování je potřeba hlavně v noci. Přes den nějaký kyslík vytvoří rostlinky. Pokud ale filtr čeří hladinu mohlo by to stačit. Při výměně většího množství vody, jak radil(a) patis, se to nezlepšilo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 18:13 petanek – Re: petanek
vzduchovaci moorek + kaminek filtr ma ssoji hlavici a nevypouští bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 18:03 Muž Jurasek [137] – Re: petanek
Jak to okysličování probíhá? Vzduchovací motorek + kamínek, nebo filtr chrlí i bubliky? Co je to normální vnitřní filtr? S čerpací hlavou, nebo na pohon vzduchovacím motorkem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2008 17:49 petanek – Re: Patis
a jak dlouho mám okysličovat??normální vnitřní filtr tam máme..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 22:26 Mirda
Filtraci na noc nevypínej.rostliny v noci spotřebovávají kyslík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 21:44 Patis
okyslicujes vodu jenom 8 hodin?? jakej tam mas filtr?, vypians ho na noc?? vymen pulku vody a to bude urcite stacit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:41 Muž Jurasek [137] – Re: petanek
Jsou na to testy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:40 petanek – Re: Jurasek
jak to zjistím??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:40 petanek – Re: aquaprofesional
2 kominíčky 4 skláry 5neonek 2 sumečky 2 ancistrusy čichavce 5 pavích oček 1 bojovnici
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:38 petanek – Re: aquaprofesional
každý týden měním cca 1/5 vody, akva má 115l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:38 Muž Jurasek [137] – Re: Petanek
Spíš obsah dusičnanů, dusitanů atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:36 Petanek – Re: Jurasek
tak max teplotu.. ph a tvrost sem ještě neměřil už se to trošku změnilo ted tam sou jen živorodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:34 Petr_Janousek – Re: Petanek
Co mas za ryby? Kyslik nebo dusicnany az dusitany. Kdy si naposled cistil akvarko a menil vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:34 Muž Jurasek [137] – Re: petanek
Parametry vody by nebyly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:33 petanek – Re: Alena.sv
okysličuji o každý den 8h a mám akvárko 3měsíce a tohle se stalo poprvé!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:32 Žena Alena.sv [89]
řekla bych,málo kyslíku,nebo otrava dusičnany,vyměň část vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2008 14:30 Petanek – proč se mi ryby drží u hladiny
Všech tone ny ryby se mi začlaly zdržovat těsně pod hladinou nevíte čím to je ????????????? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2008 18:08 rolandmynar – Re: petrm
Proč by to mělo být dobře? Je to řasa jako každá jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2008 18:05 petrm – VODA
Fotka k příspěvku pokut je v mořské vodě zelena řasa je to dobře???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 19:02 kastanek
Uz to asi neni potreba resit... po dvoumesicni odmlce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 18:53 lucass
Podle toho točení se ryby do spirály bych to tipoval na problém nitrifikace s následnou otravu NO2, viz to vyprání filtru pod kohoutkem. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2008 18:19 Kamekh – Asi otrava
Já bych to tipoval na otravu. Pozorně jsem přečetl problén a vypadá to, že voda se zřejmě náhle zakalila ještě PŘED vypráním filtru. Myslím, že uhynul krab a z rozkládajícího se těla se otrávily i rybky. Mno a teď už se může dít cokoliv, jelikož ve vodě je fšecko možný. :-( Ale páč jsem začátečník, rady dávat nebudu. Jen bych asi plácal. Ale s tim krabem je to možný, ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 15:44 archangelos
takže ten sameček už zemřel :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2008 13:50 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Re: Duše69
me se to taky stalo ale moznosti muzou byt dve: zde jiz zminovana otrava dusikatymi latkami, pak premer NO2,NO3,NH4. druha moznost je, ze pri sberu potravy z hladiny naberou ryby vzduch a ten se jim z tela dostane az po vytraveni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:30 Osel
Duše69 jak si psal,že máš aquel fan 2 plus,no mám také aqual ale fan 1 plus možná by si měl zmenčit ten průtok protože mám FAN 1 na 100l a ten průtok sem musel také zeslabit všichni mi to říkali,že by se mi tvořila řasa ale konkrétně ti neporadím ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 20:22 Anonym
jakub napsal: rybka mi plave víc na jednu ploutev než na druhou co jí je ??? nechci aby zemřela prosím odpovězte mi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2008 19:49 jakub
rybka mi plave víc na jednu ploutev než na druhou co jí je ??? nechci aby zemřela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2008 15:15 kastanek – Re: wayn
Cti pozorne, je jine osazenstvo nadrze, zadne skalary a zavojnatky tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2008 09:33 Muž wayn [79]
Hmm, skaláry a neonky se závojnatkama - to je příčina problémů. Kombinace ryb s rozdílnými nároky vede dříve či později k různým problémům které jsou neřešitelné, protože je neřešitelné zkloubit jejich nároky.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [213] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=10601