Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 16:54 Muž Korvin [33] Re: afc1886
jj jasan uy ja prichystana 540 len sa riesi uchyt na stenu aby nepretazil podlahu podkrovia
Edit: Je to pliesen?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2020 16:51 R Muž afc1886 [14695] Re: Korvin
Chybu hledej v prostředí, kde ty ryby jsou. Nedostatečná údržba a ty ryby tam jsou jak v konzervě. Určitě bych vytáhl to pozadí, protože zbytečně ubírá ještě více už tak malý objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2020 16:19 Muž laguna1505 [61] Re: Korvin
...výměna každé 3 týdny 1/3 objemu mi přijde dost málo...Nehledě na to, máš tam dle mého hodně ryb, málo rostlin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 15:52 Muž Korvin [33] – foto
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku akva 240l vymena 1/3 kazdzch 21 dni filtracia dve zostavy predfilter biomolitan vnutorny +filter aqva 1000 napln matrix a druha zostava predffilter sunsun LW 603 molitan +anex a filter fluwal 406 biomolitan valceky a 2kose matrix .. osadka terce a problem prsne plutvicky tie dlhe akosi volne poletuju a skracuju sa odhnivaju??? kuk foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2020 00:43 R Muž ctibum [6923] Re: Nigerin
Dokud nebude chtít on, nemá cenu to tu řešit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 23:47 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Nigerin
Má dvě možnosti. Buď se bude starat jak má nebudou mu chcipat ryby a bude mít z akva radost. Nebo se nebude starat a bude to furt stejné tudíž o ničem. V tom případě ať ti ho raději daruje. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 23:23 Žena Nigerin [19] Re: Kawa
To ja vim, ze nechcipaly zahadne, mela jsem to dat do uvozovek. Vim, ze je to vsechno spatne, jenze moje akvarium to neni a me bratr neposlechne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.01.2020 22:45 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Nigerin
Pozorně to přečti co jsi napsala. V tom jsou všechny odpovědi. A ty ryby nechcipaly záhadně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 22:40 Žena Nigerin [19] Re: ctibum
200l nadrz, osadka je mixka vseho mozneho, nevim presne pocty, ale tak 15 teter cervenych, asi tak 5 teter cisarskych, asi 3 black molly + cca 5 plat a nejaka jejich pomladina, ancistrus, samec bojovnice a okruzaci, nevim, jestli je to vsechno.
Zarostle je to mnohaletymi obrovskymi anubiasy, tem jedinym se tam dari.
Filtrace aquael fan 3 plus s tim malym molitanem vevnitr.
Teplota pokojova asi 23 stupnu
Udrzba prakticky nulova, prekrmovani, mozna jednou za ctvrt roku vymena poloviny vody a odkaleni.
Ono mu to tak nejak fungovalo dlouha leta, jen mu vzdycky zahadne vychcipala vetsina ryb po par mesicich, ze je to cele spatne jsem mu rikala, asi neveri. Mozna kdyby to slysel od Vas tak to pomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 17:03 R Muž ctibum [6923] Re: Nigerin
Chtělo by to víc informací o nádrži, filtru, osádce a údržbě...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 14:52 Žena Nigerin [19] Re: Kawa
Dekuju, nevhodne podminky maji urcite, snad se to po tomhle zlepsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2020 14:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Nigerin
Jo vodnatelnost nespecifická. Způsobena vnitřními bakteriemi. Plus zkriveniny páteře to vše jsou jen důsledky nevhodných podmínek v akva. Ty průhledné útvary cysty je gigantický růst buněk příčina stejná. Nemocné ryby odlovit a denně bych měnil 20 procent vody po dobu jednoho týdne. Kompletní otestování vody je samozřejmostí. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2020 13:46 Žena Nigerin [19]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, u bratra v akvariu se objevila nemoc, par ryb je mirne nafouklych a odstavaji jim supiny, vetsina je nejakym zpusobem zdeformovana, zkrivena pater nebo ocas, hodne jich ma okolo tlamy cysty.
Poradite prosim, je to vodnatelnost nebo jeste neco jineho?
Neonka u hladiny byla od vyfoceni behem pulhodiny mrtva.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2020 10:50 p1314 Re: _ucx_, lacewings
Děkuji. Složení vody tedy změřit nezvládnu. Nové ryby přibyly, ale od chovatele, ne ze zverimexu.

Děkuji, je možné, že je to tou imunitou. Zvyšuje se nějakým speciálním krmením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 11:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: P
- někdy to samice dělají po porodu, jinak je to důsledek snížení imunity ryby, buď právě porodem, nebo prostředím akvária, krmenim a stresovou zátěži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2020 19:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: p1314
Amatéři jsme tu skoro všichni. Ale v tom málu poskytnutých informací třeba chybí složení vody v nádrži (pH, tvrdost, dusitany, dusičnany), nemůžeme si udělat představu, jestli tam něco nenarušuje dusíkový cyklus, nevíme, zda tam někdo v posledních dvou týdnech nepřinesl nové ryby nebo rostliny (bez dezinfekce) atd.

Ono se to samozřejmě dá dělat i tak, že se ničím takovým člověk nezabývá. Ale pak má prostě větší ztráty na osazenstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2020 15:32 p1314 Re: _ucx_
Tak jsem teď otevřela založení prezentace akvária a zase zavřela. Je to na mne dost složité. Jsem amatér a hodlám jím zůstat. Takže pokud je nutná k určení postižení chudáka ryba nějaká konkrétní informace, tak ji ráda na dotaz sdělím. Podstatné věci jsem napsala už v předchozím příspěvku, foto tu také visí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 15:25 P Re: _ucx_
Aha, děkuji za vysvětlení. Bohužel to nemohu udělat dnes, akvárium máme v práci a já musím odjet.

Je to pouze malé akv. - 30 l. Docela dost rostlin, založeno v záři. 3 pancéřníčci, 2 paví očka kluci, 6 samic - z toho jedna ta na fotce...

1x týdně čištěné, výměna 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 15:17 P Re: _ucx_
Fotka k příspěvku Myslíte přiložit foto? ...přiloženo. Jinak nevím, co by mohlo být výrazem "založ si presentaci" myšleno. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 15:15 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: P
A dej sem fotky té ryby. Nemusí to být zrovna nemoc. Dej co nejvíc info ať je čeho se chytit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2020 14:41 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: P
1. založ si presentaci
2. založ si presentaci
3. založ si presentaci

Takhle žádáš věštění z křišťálové koule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 14:39 P – Paví očka - ocasní ploutev
Pěkný den,
už druhá samice pavího očka mi stáhla ocasní ploutev k sobě a tím pádem začala plavat spíš vertikálně, než horizontálně. Co je to? Nemoc? Něco v genech? Moje chyba? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2020 09:49 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Rastosl
Vodnatelnost. Způsobena bakteriemi v břišní dutině. Dá se léčit antibiotiky. I když v tomto stadiu už dost těžko. Pravděpodobně zapříčiněno dusíkatýma latkama NO2 NO3. Colisa Lalia na to dost trpí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2020 09:19 Rastosl – Nafuknute brucho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Viete povedat co jej je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 12:27 Muž Luky13 [60] Re: Lampal
Jedině uhynulou rybku odnést někam kde ti řeknou co to je za nemoc, léčit něco, když nevíš o jakou nemoc jde neni moc dobry. Léčiva ještě více podlomí imunitu ryb.
Ale chápu bezradnost, taky bych zkousel vše.
Uhynulé ryby se musí vyndavat z nádrže. Snad se ještě někdo ozve a poradí o co by se mohlo jednat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 05:53 Muž Lampal [6] Re: Luky13
V akva se hrabu jen ja, no vecer jsem tam kapnul 11kapek esha2000 bo nic jineho stejnak nemam, tak uvidime jestli neni pozde nebo co, tu prohnutou jsem vcera uz nenasel, tak nekde preplula do kytek, nic nemeni to, ze jsou ryby skoro bezbarve, lekave a nez nejaka posla, tak jezdila roztrepane hore dole
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 02:43 Muž Luky13 [60] Re: Lampal
Byl to jen tip. Maji rybky na těle vředy? Měnilo se něco v akváriu? Když se žena nebude hrabat v akvárku nic ji nehrozi.
Hodně nemocí se projevuje stejně a špatně se to pak určuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 20:30 Muž Lampal [6] Re: Luky13
Jj uz jsem ty onemocneni 2x prolizal a nejdriv jsem myslel plisne, ale tak rychly nastup smer tuberkuloza...boha proc zrovna to nejhorsi...ma antibakterialni zena nebude nadsena...zajimave ze krevetky a sneci nijak rychle nezdechaji, vsak je to rybi nemoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 19:52 Muž Luky13 [60] Re: Lampal
Koukni na tuberkulozu ryb. Hodně príznaků je podobnych co u tebe. V prvotních fázích je blednutí, odmítání potravy a oddělení od hejna atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 19:39 Muž Lampal [6] Re: Lampal
Tak dnes dalsi, prohnuta do luku a dalsi ztratila barvu, rychly konec me akvaristiky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 22:23 Muž vlka [3453] Re: Lampal
Výměna 5 litrů se mi zdá málo. Dal bych 1x týdně 15 litrů a zkažené krmení, nevím, já krmím i 5 let starym sušenym a v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2020 21:58 Muž Lampal [6] – Espei nejspis nemoc
Fotka k příspěvku Zdar, z niceho nebo nevim z ceho mi zacly umirat espei, vcera jsem papirkem meril a nic neobvykleho, zdaji se mi lehce nasedle jakoby mene barevne. Od svatku menim 5l co 3dny a posledni krmeni nesnedly ani svou obvyklou davku. Napadlo me vadne mrazene krmeni nebo po pulroce zkazene tetrarubin susene. Rybky jsou roztekane a trepave...lepsi foto se mi nepovedlo
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 22:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Kaira
Vida, tuhle informaci jsem z literatury nevyčetl, žil jsem v přesvědčení, že to je jedna z mnoha druhů plísní. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.01.2020 22:47 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: _ucx_
_ucx_ napsal: krupice je plíseň (resp. jedna z forem plísně)
Krupice není plíseň. Krupičku způsobuje kožní parazit kožovec rybí, což je nálevník, a plíseň je něco úplně jiného. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 22:47 R Muž Anthrax [4786] Re: Klaudia
Já bych doporučil krom léčby zaměřit se na kvalitu prostředí (o těch zázračných lahvičkách to opravdu není). Plasty pryč a místo nich rostliny. Tím bych začal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2020 22:25 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klaudia
Klaudia napsala: Rybky sme dali do akvária až po vyše tyzdni od založenia.
No právě: www.akvarijni.cz/…

Klaudia napsala: Keď budem teda meniť tu vody je potrebné zakaždým pridávať roztok na úpravu vody? Nakoľko žijem v Írsku tu som esha nikde nenašla .
Roztok na úpravu vody ne, to je k ničemu. Léčivo ano. V nouzi jde použít i Acriflavin nebo dokonce snad i kuchyňská sůl, ale účinnost bude horší a vedlejší účinky taky.

Klaudia napsala: Aká teplota je teda najvhodnejšia momentálne?
Krupička nemá ráda teploty nad 27 °C. Problém je, že neonka obecná taky ne. Takže asi léčit zvlášť molly a zvlášť neonky.

Klaudia napsala: Pridávam fotky kde je vidieť čo mi odporučili tu v obchode
Zkusit lze ten "Anti white spot". Pokud nezabírá, tak dvojnásobné dávky a vedle toho dál shánět eSha 2000 a eSHa exit.

Klaudia napsala: Pred rokmi som mala akvárium no žiadne takéto veci okrem tej modrej vodu som nikdy nepouzivala a nikdy som žiadne problémy nemala.
Inu, všechno je jednou poprvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:53 Klaudia Re: _ucx_
Fotka k příspěvku Rybky sme dali do akvária až po vyše tyzdni od založenia. Majú to aj iné rybky ale nie až v takom rozsahu. Dokonca neonky na ktorých to bolo vidieť ako prvé už nemajú . Ale pár malých gupiek už áno a jeden samček. 3 samičky nemajú absolútne nič. Keď budem teda meniť tu vody je potrebné zakaždým pridávať roztok na úpravu vody ? Nakoľko žijem v Írsku tu som esha nikde nenašla . Aká teplota je teda najvhodnejšia momentálne? Pridávam fotky kde je vidieť čo mi odporučili tu v obchode či to má vôbec význam používať nakoľko vôbec nepomáha. Pred rokmi som mala akvárium no žiadne takéto veci okrem tej modrej vodu som nikdy nepouzivala a nikdy som žiadne problémy nemala. Ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2020 21:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_
- přelečit se musí celé akvárium, nejen postižené ryby
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:34 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Klaudia
1. založ si prezentaci
2. krupice je plíseň (resp. jedna z forem plísně)
3. ryby v nádrži příliš brzy po založení => z toho plynou lehčí formy otravy, pravděpodobně dusitany. Bohužel ty lehčí formy otrav nabourají těm rybám imunitu a ryba se pak neubrání celé řadě chorob a parazitů
4. měň vodu, měň vodu, měň vodu. co nejvíc a co nejčastěji, následující dva týdny tak 50 % každý den, pak už můžeš zvolnit a denně měnit jen třetinu
5. ta ryba je napadená hodně. přelovit do nějaké léčebné nádrže a aplikovat eSHa 2000 a eSHa exit (obojí zároveň)
6. špatná zpráva: v následujících dnech tu krupičku pravděpodobně najdeš i na dalších rybách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 21:21 Klaudia – Je to krupica alebo pleseň
Fotka k příspěvku Dobrý večer. Pred necelým mesiacom sme si zriadili akvárium. Mám tam gupky dokonca už aj malé, Molly a neonky. Pred vyše týždňom možno aj dva začala mať jedna nekonal biele bodky no uz aj umrela ale má to už aj jedna Molly ale veľmi veľa. A dokonca jeden samček gupky a mám pocit aj zopár malých gupiek. Už som pred týždňom aj kúpila liek na krupicku no nepomáha vôbec. Aj teplotu som zvýšila ale nemám pocit že by sa niečo zmenilo. Viete mi poradiť prosím či to je naozaj krupicka alebo niečo iné alebo ako to vyriešiť. Ďakujem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 20:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: VladimírH
- zvedněte teplotu 27, uvidíte reakci zda přijmou krmení, ostatní nemá cenu zatím řešit pokud jsou ryby 3 týdny bez jidls
- pokud začnou jist, pak podle výkalů určujete, hlavně ty ryby nehonte k teplotám které tu byly uvedeny, to nedají, mají už tak oslabenou imunitu
- žádné hovězí srdce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 18:15 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: VladimírH
VladimírH napsal: Díky za radu. Teplotu trochu ještě zvýším, ale nechci aby se mi rozbujela řasa.
Je nutné si vybrat, co má prioritu. Taky existuje varianta "léčebná nádrž", tam řasy nevadí, naopak.
VladimírH napsal: Do přílohy jsem přidal fotku a vypadá to na tu tasemnici. Mohou se tím nakazit jiné rybky?
Mohou. Jiné cichlidy určitě. Tetry a sumečci spíš ne. Ale já si z té fotky pořád tasemnicí nejsem jistý, doporučuji si to co nejlépe prohlédnout, ideálně po odstranění z nádrže po odpadnutí. Aspoň pod lupou (mikroskop by byl samozřejmě lepší).
VladimírH napsal: Léčbu mohu zkusit, ale když nežerou tak nevím jak jim tu léčbu podat, stačí jen to přidat do vody v nádrži ?
V návodu se píše, že se to má přidávat do vody (a jak). Jenže pro tebe je to nejdůležitější právě ve střevech těch ryb. Ono se to tam taky nějak dostane, ale rozhodně v daleko nižší koncentraci a spotřebuješ výrazně víc léčiva. Ovšem jinak to tam nedostaneš, takže ti vlastně nic jiného nezbývá.

Gdex by měl údajně být šetrný i k rostlinám a nitrifikačním bakteriím, ale kdo ví. Určitě bych si zkusil před aplikací vyždímat filtr do nějakého kyblíku a nějak v něm nechal cirkulovat vodu a po ukončení léčby a výměně vody bych tu špínu znovu prohnal filtrem; nebo jestli máš externí, tak bych ho odpojil od nádrže a hadicí "vyzkratoval", aby ta kultura přežila s co nejmenšími ztrátami.

A opět výrazně doporučuji ke zvážení variantu "léčebná nádrž", pro skaláru stačí třeba i velký 30l kýbl od Kerastuku (+ topítko a vzduchování) a denně tam měnit třeba třetinu vody.

VladimírH napsal:Neměla by tasemnice způsobovat spíše větší žravost
No já si právě taky myslím, že měla a proto doporučuji detailnější prohlídku, může to být i střevní výstelka (a tedy bičíkovci). Nicméně může to být i jinak -- stres způsobil, že ještě nezačali žrát a zároveň snížil obranyschopnost organismu proti těm parazitům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 17:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Zdenina
- použijte eSHa exit, tři dny léčba, čtvrtý den eSHa 2000 pouze dávku prvního dne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 16:17 Muž VladimírH [0] Re: _ucx_
Fotka k příspěvku Díky za radu. Teplotu trochu ještě zvýším, ale nechci aby se mi rozbujela řasa. Do přílohy jsem přidal fotku a vypadá to na tu tasemnici. Mohou se tím nakazit jiné rybky ? Léčbu mohu zkusit, ale když nežerou tak nevím jak jim tu léčbu podat, stačí jen to přidat do vody v nádrži ? Neměla by tasemnice způsobovat spíše větší žravost, ale možná u ryb to asi funguje jinak než u savců.Ještě jednou díky za radu.V.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2020 14:22 Muž Libor [527] Re: Marč
Tak tohle krupička není. Ta se projevuje větším množstvím ani ne milimetrových teček - ryba vypadá jako posypaná krupicí. Tohle jsou souvislé větší skvrny. Na konkrétní diagnózu si netroufám, na to jsou zde jiní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 09:01 Marč Re: Kawa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Když dám silné vzduchovani tak ryby budou jak v pračce coze dala jsem sůl a teplotu zvýšila na 30 dnes odkalim přidám antistres od Rataje (píšou tam že to je i na bakterie) a uvidím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2020 08:36 Žena Zdenina [1] – Bílé výrůstky na ploutvích
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Musela jsem předělat svojí 160l nádrž, vylovila všechny ryby a pak vrátila zpátky. Po 2 dnech jeden mladý pancéřníček má na ploutvích bílé jakoby vatovité výstupky. Mohla by to být plíseň z možného poranění při přelovování? nebo něco jiného? Má to na obou stranách, vpravo více. Ostatní ryby ok. Co mám udělat? Děkuji moc!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 21:55 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Vladimír
Ucx ti podal vyčerpávající odpověď. Jen doplním že s největší pravděpodobností půjde o bičíkovce spironucleus nebo hexamita. Léčba není nejlevnější ale dá se to vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2020 20:59 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Vladimír
Máš fotku? Jsi si jistý, že to je skutečně výkal jako takový (resp. střevní výstelka) a ne třeba tasemnice? Ta vypadá nějak takto: rybicky.net/k/forum/763222.jpg nebo rybicky.net/k/forum/763222_4.jpg

Tasemnice by nebyla ten nejhorší případ, rozeznáš jí pouhým okem a léčba je poměrně jednoduchá, mně zabralo na krmivo několikrát nakapat Esha gdex, léčba možná i ve společenské nádrži. Další možnost jsou přemnožení bičíkovci, ale to se někdy napraví samo. Největší svinstvo jsou asi Kapilárie, tam je radikální postup nutný. Počti si třeba tady, sice je to o terčovcích, ale zrovna v tomhle mezi nimi a skalárami moc rozdílů nebude: rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu

Že ryba po přestěhování měsíc nežere, to se stává ale i jen ze stresu z nového prostředí. Občas pomůže opravdové maso namísto granulí, třeba namleté hovězí srdce. Jo a jestli můžeš, přitop. 24.5 °C je fakt málo i pro zdravé skaláry, šel bych tak na 26 - 27 °C u zdravých a při léčbě nebo karanténě u skalár i na 33 °C (ale pomalu, ohřívat třeba jen o dva stupně za den a totéž po skončení při poklesu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2020 19:03 Vladimír – Prazit skalár ?
Zdravím zkušené chovatele a prosím o radu. Mám společenské akvárium Lido 200l. hustě zarostlé,CO2,1x denně hnojené,teplota 24,5 Celsia. Akvárko je založené před 2 1/2 měsícem a každý týden vyměněna 1/2 vody. Mám nově tři skaláry a již od zakoupení před třemi týdny mi nežerou.Zkoušeny vločky,granule,tablety mražené artemie a nic.Tak tmavá si občas vzala nějakou vločku, ale teď už taky nic.Od včera pozorován dlouhý bílí výkal u dvou z nich.Hledal jsme nějaké informace na webu a asi se jedná o parazita, ale informace jsou kolikrát tak protichůdné, že nevím. Ostatní rybky (tetry) v akváriu jsou v pohodě a baští jak o život.Díky za pomoc.V.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=651