Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 53 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 17:02 Muž honcka [39] Re: lacewings
Pardon, to je nedorozumnění, špatně jsem se vyjádřil, myslel jsem, že to druhé doporučené od vás (tj esha 2000) neměli, takže jsem první aplikoval ten exit, po tom, co nezabral jsem sehnal v jiné akvaristice to 2000 a aplikoval jsem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 16:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
- 0 28.10.2016 19:17 honcka [5] – Re: lacewings
Pouzil jsem exit, ted ho aplikuju druhy den, to druhy doporuceny nebylo v mistni akvaristice, na gupkach ani cichavcich to nemam, akorat atakujou pancernicky.
-kolik bylo toho arciflavinu a bylo při jeho použití vzduchováno?
-pro jistotu si to znova projdu a ozvu se.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 16:29 Muž honcka [39] Re: lacewings
-Všiml jsem si toho první na 2, kteří to měli větší, kolik jich přesně to mělo, mi určit nešlo, protože jsem viděl tak jednou za 14 dní všech 6 pancéřníčků najednou, většinou jsou venku 2-3, zbytek je zalezlý, bohužel nepoznám jednoho pancéřníčka od druhého, takže to klidně mohli mít 3, ale viděl jsem s tím venku akorát 2.
-o ničem druhým co mi kdo nedoporučil jsem nepsal, ještě jsem si radši projel všechny příspěvky. Léčil jsem to v pořadí
24.10. Acriflavin
25.10. Vymena 1/3 vody 16kapek exit
26.10. 8kapek exit
27.10. 8kapek exit
28.10. Vymena 1/3 vody 20kapek 2000
29.10. 10kapek 2000
30.10. 10kapek 2000
31.10. Vymena 1/3 vody 10kapek 2000
1.11. 10kapek 2000
3.11. výměna 1/3 vody
5.11. výměna 1/3 vody

odkaluju, tak jednou za 14 dní, tam kde to jde, tj z cca 1/3 dna, zbytek je pod kořenem a pod kytkama, ještě skusím změřit dusíkaté látky, to je jedinej test, který mi chybí, ale to až o všední den, kdy budu v Praze, ostatní hodnoty PH/tvrdost/alkalita/teplota je stabilní, akorát mám dost tvrdou a alkalitou vodu, ale mělo by to být dle atlasu v pořádku. Jinak třeba krevetky občas zahlédnu a ty by, co jsem četl, měly být náchylné na kvalitu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 15:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-to mi celé nějak nesedí
-napřed jste uváděl dva jedince, dnes již tři a čtvrtý to má
-přeléčil jste kombinací esha 2000 a esha exit,což je dostatečně k zamezení případných sekundárních nemocí a zároven dostačující k léčbě.
-náhlé umrtí tří jedinců v tak krátkém časovém rozpětí necelých 24hod bez jakýchkoliv předběžných projevů a příznaků je neobvyklé, navíc i v souvislosti s novou informací o zasažení dalšího jedince,které ještě včera zřejmě nebylo.
-celé mi to přijde zmatečné,rovněž i vámi formulované, ,,to druhé mi nedoporučili,, o jaké se tedy jednalo léčivo, co vám nedoporučili
-pokud skutečně došlo k léčbě ryb popisovaným způsobem, jak uvádíte a následně, k úmrtí a rozvíjejících se příznacích na dalším jedinci,tak bych situaci nepodcenoval,konstatováním ,,Nechám to na přírodě ,, ,protože z chovaných druhů jsou ted na řadě čichavci.
-osobně z mého pohledu jste použil Arciflavin,na který jste se dotazoval, tomu by odpovídal i průběh,který je zde popisován,včetně toho úmrtí.
-pročel jsem si opětovně vaši prezentaci,bohužel jsem nenašel zmínku o odkalování dna. Při počtu cca 30ks živorodek je nutné to dělat pravidelně, v souvislosti s druhy které jsou chovány, je zde možná i souvislost příčiny vzniku a trvání onemocnění
Bohužel někdy i přes léčbu i za použití léčiv, prostě tato situace nastane.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 12:59 Muž honcka [39] Re: lacewings
Ty 3 nevic nemocny dnes rano KO :-(
videl jsem z tech zbylych 3 zatim 2, jeden vypada uplne OK, druhy ma jenom maly flicek, toho zbyleho jsem zatim nenasel, bud byl zalezly, nebo je telicko pod korenem, kde neni videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.11.2016 07:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: manon
Nejspíše půjde o parazitární onemocnění napadení žábrohlísty -Gyrodactylus, Dactylogyrus-

-Příznaky-
- žábry silně prokrvené a skřele odstávají,
- mléčné zabarvení pokožky- lepivý průhledný až mléčný sekret,který vylučuje parazit
- zrychleným dýcháním a lapáním po vzduchu
- snížený ,,částečně,, příjem potravy
- uvedené chování ,,Kardinálky svěsily ocásky a srazily ploutve,a zdržovaly se v proudu z filtru,, naznačuje,že ryby se snaží v proudu zbavit parazitů.

-Léčiva-
-Concurat
-Neguvon,Masoten,
-Sera Cyprinopur,TERAP-FD, Tetra Gyrotox

Důležité- Výše uvedené platí pouze za vypsaných příznaků.

-Pokud je oko zakalené a bílé-bílošedé povlaky na kůži a ploutvích,nejedná se o uváděné parazitární onemocnění
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 22:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: manon
-jaké je oko postižených ryb?
-jsou žábry silně prokrvené a skřele odstávají
-ten sliz-sekret je jaké barvy
-jaký je příjem potravy
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 22:08 manon – Nemocné ryby?
Zdravím a prosím o radu,
každý dem mi uhynou asi tři, čtyři ryby. Lapají po vzduchu,plavou jako rozhoupaná loďka, pak už jen na boku, nebo se otáčejí břichem nahoru. Kardinálky svěsily ocásky a srazily ploutve,a zdržovaly se v proudu z filtru, neonky jsou jakési "olezlé" U jedné čerstvě uhynulé neonky byla krev či výtok ze žáber.
Akva je ± 100 l čistého objemu, běží více než dva roky, zarostlé tak ze 60% (šípatky, mokřanky,egerie, jávský mech).
Výměna 1/3 vody a odkalení po týdnu až deseti dnech.
Osádka před pohromou:Razborky 7x, neonka obecná cca 17x,kardinálka čínská 10x, panda 3x, ancík, sakura ???x.
Před asi dvěmaa týdnama jsem měla mastnou hladinu, podezření mám na tablety spiruliny, protože totéž i ve třicítce. Pomohlo stahování ubrouskem, výmena vody a přidání vzduchování. Teď je v pořádku. O víkendu jsem přikupovala neonky.
No2 a No3 v pořádku (víc testů nemám)
Nejvíc to odnesly kardinálky -8x, neonky-6x. Razbory a pandy jsou naprosto v pořádku. Stejně tak krevetky vesele nosí vajíčka.
Kdyby byl problém ve vodě, tak by myslím šly jako první, to mě na tom mate.
Netušíte někkdo, co se mi tam děje???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 14:16 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-vložte nové foto,pokud možno
- regenerace je cca 28 dní od aplikace v závislosti na charakteru poškození
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 13:57 Muž honcka [39] Re: lacewings
Přijde mi spíš, že se to rozšiřuje, na jiných rybách to není, bubu měnit vodu a uvidím.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 00:22 Muž Mislow [304] Re: Plastr
Ahoj, i okus jinou rybou se neda vyloucit, vzhledem k tomu, ze se jedna o nevhodne druhy do daneho objemu a tudiz stisnene podminky, ktere mohou vytvaret vic stresu. (soudim, ze se jedna o to akvarko v prezentaci - 25 l, neonky modre + r. Hengelovy) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 22:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: honcka
-jak nefungovala jak to víte?
-regenerace a vytvoření nových tkání se nevytvoří v tak časovém
krátkém intervalu.
-spíše napište zda se to již nerozšířilo případně se změnila barva
-kýbl denně nemusíte, stačí 3x do týdne třetinu vody
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 21:58 Muž honcka [39] Re: lacewings
Po tom, co Esha Exit nefungovala, nasazoval jsem ted po 5 dnu Esha 2000 a nic, skusim to nechat asi prirode, akorat budu kazdy den menit kybl vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 10:35 Muž Plastr [9] Re: lacewings
Díky moc za radu, prověřím to a ozvu se. Ostré hrany vylučuji, jelikož toto hejno plave v horní části nádrže, kde je naprosto mimo dosah kamenů. Setká se tam maximálne s rostlinami. Podívám se na ty oči, ale ráno jsem to pozoroval a nezdálo se mě na rybách nic divného a ani na jejich struktuře... uvidíme jak to bude pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2016 10:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Plastr
-prošel jsem si opětovně vaši prezentaci a neshledal jsem nějaké zásadní nedostatky,
-vzal jsem v potaz i vytýkané ostré hrany u kameniva,které jsou opodstatněné, v jejich důsledku může, docházet k mechanickému poškožení
-píšete úbytek,tim bych teda vyloučil to mechanické poškození-ploutve by byly pouze roztřepené, bude se tedy nejspíše jednat o počátek rozvíjecí se nemoci
-podívejte se u postiženích ryb na oko,zda není zakalené či jinak odlišné od ostatních ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 09:47 Muž Plastr [9] Re: lacewings
ano, ano jsem si jistý že jí měla, bohužel úbytek zadní ploutve pozoruji ještě u jedné ryby... :-( toho samého druhu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.11.2016 09:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Plastr
-může jít i o vývojovou vadu ,
-měla ji a jste si jist? tím bych asi začal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 09:19 Žena dieu [18] - malawiRe: Martaaondra
Dobrý den, musíte ještě doplnit počty rybiček do prezentace, výměny vody, měření (pokud probíhá) a tak :)
Čím přesnější info o akváriu dodcáte, tím lépe vám místní poradí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2016 09:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Martaaondra
-okamžitě utratit,v této fázi neléčitelné
-to je ryba z té 120-tky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 09:18 xx Re: Krunýřovec
Začínající bakteriální infekce. Chce to častěji měnit vodu. Jakmile se zlepší kvalita vody, zmizne to do týdne samo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 09:13 Martaaondra – Zavojnatka oko
Fotka k příspěvku Zdravím, potřebuji poradit...mám rok starou závojnatku s vypouklýma očima a před pár dny se jí začala jakoby olupovat kůže kolem oka a včera jí zcela vypadlo, zůstala jen blanka překrývající oko, visí na kousku. ...druhé oko začíná dělat to samé :( poraďte mi, prosím, co to je? Dala jsem jí do karantény
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 07:11 Muž Plastr [9] – ocasni ploutev
Fotka k příspěvku Ahoj, mam v akvarku Razboru Hengelovu a vsiml jsem si, ze u jedne schazi ploutev a ma tam jen bocni vedeni ploutve, nevite jestli je to nejaka nemoc nebo je proste predmetem sikany ostatnich? Mockrat diky za jakoukoliv radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2016 22:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Krunýřovec
-z fota to není zřejmé
-spíše mi to popište, ta světlá břišní tkán je
-lesklá a souvislá
-matná s povrchem připomínající samet,
-nebo to tvoří útvary které jsou ohraničeny jako-by věnečkem,nutno použít lupu
-nebo vybledlé prosvítající.
-vložte foto celého akva a objem
-jak dlouho to má?
-přijde mi to spíše, jako nová tvorba, nové břišní tkáně ,
-krátce, jen co vidíte,žádná slohová cvičení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:15 Žena Mesala [22] Re: romant
Jo, pardon. Neocaridina d. var. Orange, ale na foto už je teď pozdě, přidám zítra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 21:06 Krunýřovec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte potreboval bych poradit muj krunyřovec ma asi 8-10 cm a nevim jestli je to plisen nebo nejaka nemoc prilozim jeste fotky diky za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:50 R Muž romant [27983] Re: Mesala
No a třeba taky prd. stydim Ono když neuvedeš o jakou kevetku se jedná a vůbec nejlepší je dát fotku tzv. postiženého jedince a třeba se najde někdo, kdo bude vědět. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 20:41 Žena Mesala [22] – Nemoc?
Ahoj, co znamená červená tečka u hlavy krevetky? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2016 12:46 Žena dieu [18] - malawiRe: Marta
Aby vám kdokoliv poradil, bude potřeba foto akvária, rozměry, hodnoty vody a obyvatelstvo. Jinak se nic nedozvíte ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 12:37 Marta – Zavojnatka
Dobrý den, můžete mi někdo poradit? Mám rok starou závojnatku v zaběhlém akváriu, mám ten typ s vypouklýma očima. ..asi 3 dny nazpátek začala jakoby praskat Černá kůže kolem očí a dnes jí jedno celé upadlo, zůstala jen blanka přes oko, která drží za kousek. ..druhé oko začíná dělat to samé :(((( co to je? Setkal jste se s tím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 18   01.11.2016 10:58 Deepinpeat Re: lacewings
Podotýkám, že nejsem veterinář ani lékař. Diagnostika onemocnění podle popisů a fotek nebude téměř nikdy ničím jiným, než tím věštěním z křišťálové koule, které se tady probírá, když tazatelé nevloží fotku. Podle prezentace, lze asi vzdáleně usuzovat na podmínky v nádrži, ale to je tak všechno. Smutný fakt je, že prostě bez toho laboratorního vyšetření poznáme většinou, že jsou ryby nějak nemocné, a postupujeme bud se štěstím k úspěchu s nějakým antiparazitikem, které má často širokospektrální účinnost a zvládne i nějaké sekundární obtíže, nebo tohle nezabere a pak už většinou bývá pozdě na nějaké opravy. Jakmile se dostáváme k něčemu závažnějšímu, je to většinou konečná. Bohužel je i pravda, že vzhledem k chování "odborníků", účinnější léčiva akvaristům bez patřičného vzdělání do rukou nepatří, jelikož mají tendeci je používat bez znalosti citlivosti, domněle preventivně a bez dodržení nutné doby expozice.

Pro laboratorní vyšetření jsou potřeba živé ryby, utracené už nejsou k ničemu dobré. Ale ta kultivace asi nemá smysl, když budou někde hodní, tak bude stát co si pamatuju přes 1000 Kč. Vzhledem k tomu, že nepotřebujete zachránit tisíc čichavců v podobném stavu, se to nevyplatí a hlavně, se většinou nestihne, než to vyroste a někdo stanoví citlivost, je dávno po rybách.

Takovéhle vředovitosti jsou u labyrintek ve špatných podmínkách poměrně časté. Bohužel tyhle příznaky jsou typické pro nějaké chronické formy těch onemocnění a je asi poměrně vysoká pravděpodobnost nějakého dalšího systémového onemocnění, ne jen té kůže.

Bez dalšího zázemí k léčení mi přijde opravdu nejlepší varianta utratit tyhle postižené ryby a snažit se dál správně pečovat o akvárium. Obávat se výměny vody asi nemá smysl, manipulaci s nádrží se stejně nevyhnete. Akvárium by mělo mít vlastní kbelík a hadici a nenasáváte li vodu ústy (může způsobit problém i z nejzdravějšího akvária) a nemáte nějaké oděrky, tak by to nemělo být nějak nebezpečné. Např. kvůli rybí TBC můžete použít gumové rukavice. Ale vsadil bych se, že zrovna ta TBC bude přítomna prakticky v každé nádrži a ke skutečnému problému dojde zcela výjimečně a shodou několik faktorů. Celá situace je asi jednodušší tím, že nehrozí přenos do jiných nádrží. Pro dezinfekci pomůcek se dá použít buď chlornan sodný (savo), nebo existují úžasné preparáty na bázi aktivního kyslíku jako Virkon S anebo český Chirox. Ty poslední dva na rozdíl od přípravků na bázi chloru nějak strašně nesmrdí jsou taky vysoce účinné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 09:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yirka
Bagatelizace, léčba výluhem a olšovými šišticemi,stále dokola omýlající argumemt ,že eSHa je jen na krupičku,přestože jí lze použít i k léčbě jiných onemocnění vzhledem ke složení léčiva, navíc byla doporučena v kombinaci s jiným lékem , mi skutečně nestojí za podstatnější diskusi,ve vztahu k vaší osobě.
¨-Vaše forma diagnostiky a následného postupu, zcela jasně vykazují známky pouze teoretické , nikoliv praktické
-Omáčku sice umíte napsat,ale jak toho zajíce udělat ,to Vám již chybí.
-ztráta času s vámi zde, tohle rozhodně nemám zapotřebí.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 07:12 Muž Yirka [9119] Re: lacewings
Ráno moudřejší večera a méně znamená více. tím bych začal. Je třeba se vrátit k původnímu dotazu. Tam tazatel ukazuje fotky a popisuje zaplísněnost rybek a bakteriální postižení, dle popisu více než pravděpodobně zaviněné nepéčí o nádrž. To pochopitelně nejdříve odnesou citlivější rybky. Více o nádrži nevíme, než to, že majitel je amatér skoro začáteční.
Já jsem navrhl jednoduché a logické řešení spočívající ve výměnách vody a zásadním zlepšením péče o nádrž. Teď bych ještě doplnil nějakým výluhem z rašeliny či olšových šišek.
A vy jdete hned s bubnem na zajíce. Již zlikvidované rybky byste amatérovi doporučil poslat na laboratorní rozbor - bez komentáře dost mimo.
Nebo byste do nádrže dal preventivně léky, byť šetrné řady eSHa, včetně toho na krupičku, které se dle fotek a popisu nevyskytla. A sůl.
Nezlobte se, ale léky dávám cíleně a ne preventivně. Tím na toto téma končím, nemusím mít poslední slovo, tudíž již nebudu reagovat neb bylo řečeno vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2016 00:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mislow

-Pokud se jedná o infekční onemocnění,musí se do doby stanovení přesné diagnozy, vyvarovat případně možnému přenosu i ve vztahu k chovateli,tady včetně syna
-to že nákaza se neprojevuje na ostatních rybách, neznamená ,že není přítomna ,jednodušší forma vysvětlení
-Karantena celého akva je v tomto případě zcela na místě, jako i laboratorní vyšetření a léčba.
-Výměna vody pouze zvyšuje možnost rozšíření infekce ,proto se jedná o řešení nevhodně.
-V tomto případě se nejedná o nějakou krupičku ,nebo jednoduchou formu plísně. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 23:28 Muž Mislow [304] Re: lacewings, Yirka
Panove, zadne dohady, pravdu mate oba podle meho nazoru, kazdopadne nemocne ryby uz jsou pryc, kde problem nastal je znamo (nedostatek udrzby), pridavani leciv do akvaria se mi zda zbytecne, pokud tam uz ryby nejevi znamky onemocneni, spis bych se zameril na udrzbu akvarka, radej proved castejsi castecnou vymenu vody po dobu par tydnu nez tam cpat leky jen tak pro prevenci, pozorovani ryb v akvariu samo dukladne .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 22:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yirka
-tak nic ,ono už by třeba po týdnu nebylo co léčit, proto ta sůl,
-krevetky jste si vymyslel jako argument a samotnou aplikaci léčiva eSHa tuplem.
-očekával jsem odbornější diskusi ,pokud jste se vyjádřil ve formě Anotace, bohužel argument ve formě pouhé výměny vody ,která může být v důsleku plísnové a bakteriální,,infikována,, MĚ skutečně ve formě léčby nepřesvěčí.
-Vámi navrhované je aplikovatelné po léčbě,pro běžný chod akvária ,nikoliv jako léčba.
-nehodlám se zde s vámi dohadovat zrovna u tohoto případu ,kde navíc odkazuji na laboratoř a navrhuji dvě možná řešení situace v důsledku chybějícího laboratorního vyšetření.

-jak je vidět reagoval jste pouze a jen ,z důvodu mé korekce v guppkách,
-jen mě tím svým postupem a zavádějícími výroky potvrzujete ,že má anotace k živorodkám byla oprávněná.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 21:57 Muž Yirka [9119] Re: lacewings
Lepší řešení jsem napsal již v 11:58.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 20:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Yirka
-píší v kombinaci,v tom je podstatný rozdíl proti samotné aplikaci.
-pokud znáte lepší řešení ,nejspíše jste si chtěl jen .......za moji anotaci v guppách ,
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 19:57 Muž Yirka [9119] Re: lacewings
Anotace.;-)
Pro upřesnění - eSHa Exit je lék cílený na krupičku. A na tu to nejen dle fotek, ale i dle popisu nevypadá. Proto je jeho doporučení poněkud troufalé.
Stejně jako doporučení zasolení bez znalosti druhů zbytku rybek, případně krevetek. Některé sůl opravdu nemusí, ani v tom malém množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 19:24 lluuccka Re: Urtman
OK, rybu utratím. Z výměny vody se poučím, četla jsem různé diskuse a každý tvrdil něco jiného. Hned zítra vodu vyměním a minimálně jednou týdně ji budu měnit.
Filtr mám Marina Jet 80 - ten, co jsem vyfasovala s akvárkem. Klidně si nechám doporučit nějaký nový.
Umělé kytky už tam nemám (cca 2 týdny), akvárko je nyní komplet osazené živými. To zařizování akvárka bylo hektické a hlavně nečekané :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2016 19:10 JoKa Re: lluuccka
Rybu šetrně utratit, má to za sebou a jen se trápí... Dokončit léčbu dle návodu a zlepšit kvalitu vody v akvu. Vymenit vodu jednou za dva týdny, je na živorodky sakra málo... Minimálně 1/3 týdně za normálních okolností, teď častěji...

Co tam máš za filtr?

Edit: umělé kytky také nikterak nepomůžou!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 18:57 lluuccka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebuji poradit s nemocí. Momentálně mi jedna živorodka lapá po dechu, má široce rozevřené skřele, které ale nejsou nijak začervenalé a ležela u dně. Okamžitě ji izolovala a přeléčila Tremazolem (20 min, v sólo nádrži dle návodu), protože dle příznaků by se mohlo jednat o žaberní červy. Následně se vrátila do akvárka, které jsem začala léčit Mycopurem. Dnes je třetí den léčby, mám pocit, že ryba se zhoršuje. Izolovala jsem ji od ostatních aspoň porodničkou, teď jenom leží na boku, lape po dechu a pokud plave, tak se zmateně točí. Přitom včera žrala a chovala se už normálně. Tak teď nevím, co to může být? Už mi na tyto příznaky umřely dvě ryby.
Hodnoty vody bohužel neznám, nemám doma testy, voda měněna dva týdny zpět, dnes ukončena léčba, takže zítra měním vodu. Více info o akváriu v prezentaci.
Díky moc za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 13:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Negative
-popis a foto jsou v tomto případě nepoužitelné, bylo by nutné laboratorní vyšetření.
-dalo by se říci ,že jsou dvě cesty
-eSHa 2000,širokospektrální,
-případně je dobrá kombinace eSHa Hexamita v kombinaci s eSHa Exit
-Každopádně zasolte akvárium 1 PL rozpuštěné soli na 50l,následně zvolte jednu ze dvou variant ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.10.2016 11:58 Muž Yirka [9119] Re: Negative
Příčinu jsi víceméně určil v předposledním odstavci.
"Léčení" by mělo spočívat především v pravidelné týdenní výměně vody a ostatní údržbě. takhle to zrovna nejlepším příkladem pro synka není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 11:07 Negative – Čichavci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
potřeboval bych poradit s nemocí, kterou jsem včera objevil na čichavcích při čištění akvária. Na těle měli takové "vřídky". Na některých bylo ve vodě vidět "chmýří". Napadeni byli jen 2 čichavci, tak jsem je zlikvidoval. Ostatní druhy ryb jsou prozatím v pořádku.
Musím se přiznat, že jsem v akvaristice celkem amatér. Akvárko jsem provozoval tak před 18ti lety, teď před cca rokem jsem ho opět zřídil kvůli synovi.
Teď jsem cca 2 měsíce akvárko dost zanedbával z časových důvodů, takže bylo na dně poměrně dost výkalů a filtr nebyl vyčištěný. Když už jsem se konečně k údržbě dostal, tak jsem zjistil tento problém.
Co byste doporučili ? Čím zaléčit ostatní rybky ?

Díky za každou radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 07:49 Muž lupen [0] Re: Mislow
Díky za názor. Docela mi to dává logiku, protože mi připadá jakoby měli kousek tlamky udřený (z fotek to možná není úplně vidět, špatně se mi to fotilo). Plíseň by byla i na dalších částech těla ne? Zkusím přikrmit a pro jistotu i eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:36 Muž Mislow [304] Re: lupen
Jj, v tvym pripade je to nelehky, ja bych podle obrazku nerek, ze je tam plisen, ale hrozba by byt mohla, spis bych rek odreni, mozna zkusit trochu vic prikrmit. Mozna si ryby hledaji krmeni, ve dnu a jednodusse si ty cumaky odrou, vim ze to zni trochu divne, ale ja mam podobny priznaky treba u otiku uz leta a nikdy se z toho nic zavaznyho nevyklubalo, ale kazdopadne je potreba neco zmenit. Za me je to odrenej cumak a pridal bych na krmeni, ale je to jen nazor. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 22:25 Muž lupen [0] Re: Mislow
Prezentaci jsem založil. Mají to dvě tetry z 8 v hejnu. Nádrž běží cca rok a půl. Tetry jsem pořídil před 3 týdny, všiml jsem si toho až dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 20:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ivana
-pokud je již viditelná změna k lepšímu, vyměnte ob jeden den ,třetinu vody s již uvedeným poměrem soli,
-teplota se zdá být dostatečná,stupen navíc nevadí,hlavně ne pokles teploty
-vím že se špatně odhaduje poměr soli,k dannému množství,které máte vyměnit,pokud bude trochu více nevadí,máte dostatečnou rezervu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 20:04 Muž Mislow [304] Re: lupen
Ahoj, prezentace akvaria by urcite pomohla. Lip se pak radi. ;-)
PS: Maji to vsechny rybky, ci vetsina nebo jen ojedinely pripad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 19:36 Muž lupen [0] Re: romant
Děkuji za radu. Vyzkouším, snad pomůže.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [53] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=2601