Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 106 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 19:35 R Muž romant [27987] Re: cejpa
Přitlač na výměny vody, těch 20 litrů jednou za 14 dní to je jako nic. Jednou týdně alespoň 1/3 objemu akvária a bude se vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 16:54 Muž visek [75] - Tetry
mam problem.cim to je ze neonky plavou hlavou hlavou nahoru a jako by poskakuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 15:36 Žena EditHa [91] - TetryRe: kika
Pokud bych měla jen jednu rybu podezřelou hned bych ji odlovila pryč a jen sledovala ostatní ryby. Výměna vody a celková lepší údržba by měla pomoct předejít problémům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 09:05 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepenka
Jo jen pro info..mám ještě jednoho samečka se slepenou ploutví..má ji již třetí den, ale oproti ostatním co to nezvládli tento normálně přijímá potravu, zdržuje se v mechu a hustším porostu (nejspíš aby se nevysiloval plaváním?). A k mému překvapení to "slepení" jakoby povoluje. Teda spíš to vypadá jak kdyby o tu slepenou část přicházel a dorůstala mu nová a zdravá tkáň. Vodoléčbu dle rady aplikuju denně (polovina vody), žádná léčiva nedávám (přišlo mi, že po Eshe se to nelepšilo, rybky stejně umíraly). Krmení dávám míň - množství(na doporučení), ale snažím se krmit rozmanitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 06:43 R Muž romant [27987] Re: kika
Co s tím? Buď to žábráci jsou a potom si přečti tento článek. rybicky.net/clanky/526-zabrohlisty Nebo nejsou a potom bych častěji měnil vodu, to je asi tak všechno co se dá na ten jednořádkový dotaz poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 22:11 kika – žábrohlíst
Ahoj. Mám podezření že jedna moje ryba má žábrohlísty. Lapá po dechu a žábry má zarudlé.A nepřijímá žádnou potravu. Nevíte někdo co s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:11 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Ok, vodu měním, pravda krmila jem teď víc (jsem si říkala, aby ty oslabené rybky se nacpaly a měly víc energie bojovat), ale teda omezím.. takže to přímo nakažlivé není, chápu to dobře? Žádnou další rybku teď určitě přidávat nechci, jen mi jde o ty stávající..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:28 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
Změna prostředí, trochu jiná voda a řekl bych že i třeba načatá, vyšší N látky, prostě ne zcela optimální prostředí a už to jede a bakterie se začnou množit, dostanou šanci a záleží na momentální kondici té které rybky, jak se dokáže bránit, no a někteří jedinci to nezvládnou. Vodoléčba obvykle zabere, ale stane se že to překročí zvládnutelnou mez a jede to v těch bakteriích a to už je špatný, na to se už musí s těžším kalibrem, jak jsem výše popsal. Teď bych nechal akvo v klidu, jenom lze častěji vyměnit vodu a ryby sledovat, další nepřidávat, krmit střídmě, dno odkalovat dle potřeby a společně s tím nikdy nečistit filtr, to jsou takový častý chybky, jenž vedou k oslabování biologický rovnováhy a dává možnost se rozjet nějakým nezdobám.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:20 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Takže je to nakažlivé?? je vhodné ryby, které to postihlo zavčasu odlovit? Krom slepených ploutví na rybách nebylo nic viditelné, jen bylo jasné, že se s díky tomu vyčerpávají..zeslabila jsem čerpadlo na minimum, přihodila víc plovoucích rostlinek (ať se mají kde schovat a nevyčerpávají se plaváním), bohužel rybky se slepenou ploutví odmítaly baštit a tak nakonec pomřely. PS. přišly v pořádku (mám je od pátku), problém s ploutvemi nastal v úterý. A přišly s ověřeného "zdroje", takže nečekám že by byl problém na straně chovatele.. Díky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 10:03 R Muž romant [27987] Re: Pepenka
To onemocnění bude mít zřejmě bakteriální podtext a tudíž na něj už vodoléčba ani eSHa 2000 nezabrala. V takovýchto případech se používá třeba Bactopur, ale pozor na jeho použití ve společenským akváriu, je to dost driják a narušuje biologickou rovnováhu a tak je vhodné použít tento v separé nádrži, kde se jednotlivý postižený ryby léčí, aby kvůli léčbě ryby jedné nedošlo k načnutí ryb všech.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 09:58 Žena Pepenka [126] - Raci, krabi, krevetky – Slepené ploutve
Zdravím všechny, snažila jsem se načíst vše možné dostupné o slepených ploutvých, ale nezjistila jsem jednu podstatnou věc..co je to za nemoc? je to vůbec nemoc nebo to souvisí s něčím jiným?. Část mé osádky )to bohužel postihlo, přestože jsem používala doporučenou vodoléčbu i Eshu2000 přišla jsem o téměř polovinu ryb. Ostatní normálně baští, plavou si atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 09:49 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Když něco na plíseň, tak bych použil eSHu 2000, ta je šetrnější a nemusíš nikoho nikam lovit, ale podle toho jak to popisuješ, tak nevím, nevím, to občasný zatřepání, to by mohlo značit něco jinýho a to buď nějaký vnitřní(střevní), či žábrový parazity, těžko se to odhaduje. Rybu klidně nech v tom separé a bude se vidět, jak zareaguje na tu léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 09:42 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: romant
romant napsal: Viděl bych to na klasicky odřenou rybu a na to by vodoléčba měla v klidu stačit.

cau, tak rybku jsem nasel vcera napul sezranou v akva :(
a uz je tam dalsi, ktera se chova podobne. bile oderky na bocich, nezere, obcas se zatrese (vypada to jako tik). ostatni ryby zatim vpohode (zerou, jsou aktivni)
napustil jsem karantenu... porad premyslim nad plisni, zkusim malachitovou zelen. jestli se ryba do dokupy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:24 katka Re: romant
Díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:21 R Muž romant [27987] Re: katka
Já za sebe budu radit tu vodoléčbu, uvidíš co na to někdo další. Jednu radu přecijenom míti budu a tou je registrace a zřízení prezentace předmětnýho akvária, aby ten kdo poradit bude chtít a umět, měl snažší pozici při rozhodování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:17 katka Re: romant
Fotka k příspěvku Díky. Mě ale na ní záleží. Nemám moc velký akvárko. A tahle rybka je jedna z mála co tam mám. Nešlo by jí nějak pomoct? Na té fotce to je ona. Omlouvám se ,ale lepší fotka se mi nepovedla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 12:11 R Muž romant [27987] Re: katka
To by mohly být paraziti co vidět nejsou, paraziti vnitřní, střevní, nebo i jiná nezdoba, fotka by pomohla, ale na druhou stranu trápit se kvůli jedný rybě s nějakým i třeba krkolomným způsobem léčby, to bych jí radši šetrně utratil, akváriu ordinoval vodoléčbu a bude se vidět, co na to ostatní osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 11:23 katka – Nechutenství
Ahoj. Prosím Vás o radu. Mám doma parmičky zlaté a jedna nechce žrát. Je vyhublá a plave spíš jen u dna. Pořádně jsem si ji prohlédla a nenašla jsem na ní žádné příznaky parazitů ani žádné bílé tečky jsem na ní nenašla. Ztěžka dýchá. Nevíte co by jí mohlo být a jak jí mám pomoct? Předem díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 18:42 R Muž romant [27987] Re: michalcod
Rybu šetrně utratit a v případě objevení se příznaků u jiných jedinců akvo přeléčit dle návodu z toho článku entizolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 18:33 Muž michalcod [13]
Ještě dodám, že tělo má spíš velmi hubené..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 16:59 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalcod
Ackoli zde nejde o Tercovce, urcite si precti tento clanek:
rybicky.net/clanky/525-vnitrni-paraziti-u-tercovcu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 16:24 Muž michalcod [13]
Plata se mi jen schovává vzadu v akva, neplave a když, tak jen, že jí někdo vyžene...nežere a teď z ní vylejzá bílé nitkovoté cosi-teda z řitě...ostatní ryby v pohodě tato je nejstarší...Co ji prosím může být?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 15:29 Žena markiz [33] Re: romant
diky za radu, koukam ze to je u ryb tak nejak univerzalni - a zrejme to ma neco do sebe. Jsem holt jeste krapet nervozni i z toho kdyz se ryba spatne podiva :)
Ale dle vseho se zatim srovnala a nedela nic co by nedelaly ostatni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:28 R Muž romant [27987] Re: markiz
Několik dní po sobě měnit vodu, tzv. vodoléčbu a pokud se chování nezmění, tak bych to tipoval na nějaký parazity, ať už vnitřní, nebo žábrový, mrkni na tyto možnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 14:02 Žena markiz [33] – Mollyna
Ahoj, jsem tu nova, chodila jsem sem cerpat moudra ale az ted jsem se registrovala..
mam dotaz - jedna z mych 4 mollyn (samicka, zlata) mi prijde obcas takova zvlastni. Asi dva dny se drzela u hladiny, ale po vzduchu nelapala. Taky kdyz stala na miste, plavala divne, ostatni molly hybou spise ocaskem, ale ona kroutila "celym telem" - mysleno hlavou pocinaje a ocasem konce.. dnes prohanela samecka, pak se divne zarazila, rozjela se do dna a asi 2x sebou o nej prastila pri "vyvrtce kolem sve osy".
Jinak je naprosto normalni, ziva, akcni, ve skupince se drzi, s ostatnima se vesele honi, i zere - ted maji dietu, aby nebyly tlusty :-)
Panikarim zbytecne? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 09:18 radim Re: sto
šetrně pro rybu ne pro tebe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.08.2013 09:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: sto
To snad te rybe neudelas!? Ona Ti neco provedla?

Dej ji do perlive vody, upadne do narkozy a po chvili je po ni. Kdyz ta voda bude mit stejnou teplotu jako voda ve ktere je (+/- nejaky stupen), bude to velice setrne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   27.08.2013 09:14 sto Re: romant
děkuji :-(
bude utracena spláchnutím do záchodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 09:07 R Muž romant [27987] Re: sto
Tipuji na poškozený plynový měchýř, nebo jiný vnitřní orgán ryba nějaký čas bojuje, ale postupně jí to umoří, šetrné utracení se jeví jako vhodný postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 09:05 sto – nemoc
chtěl bych se zeptat má tetra císařská již dva měsíce plave spůsobem takovým že je hlavou na hoře a plave prosím co to je za nemoc.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 14:36 R Muž romant [27987] Re: rybka21
Tak jako první to podle popisu vypadá, že je ryba v posledním tažení a tudíž bych doporučil šetrný utracení, třeba v silně perlivý vodě a o tom jak o rybu pečovat bych zabrousil do atlasu do příslušných karet ryb a taktéž se podíval na vlákna jenž se o péči o akvárium zmiňují. Třeba www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2013 14:28 rybka21
moj prisavnik "VIKTOR" ako ho volam plava hore bruchom po hladine..ked zamrvim s akva tak sa zivo preplavi..aj bublinky mu sli z ust..uz som citala o podobnych priznakoch ale nikde som sa nedocitala co robit..alebo cim to moze byt?..vseobecne ako sa mam starat o prisavnika?..vase typy ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:19 Muž Robo [45] Re: Toník
Ano mluvil něco o te rezistenci parazita a samozřejmě mají v nabídce jak ten EsHa tak to nové Anti Spot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:12 R Muž romant [27987] Re: Toník
Potom je třeba onoho prodavače pochválit za odbornost a informovanost o aktuálním stavu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:04 Muž Toník [396] Re: romant
romant: Stran toho neúčinkování exitu, se to podle mě má asi tak, že prodavač prodává produkty jiný firmy a tudíž nabídl a měl tržbu z toho co jsi koupil.
Z toho bych prodavače V Hornbachu nepodezíral, protože i eSHa EXIT je standardní součástí jejich sortimentu léčiv. Přiklonil bych se k tezi o zvyšující se rezistenci parazita na toto léčivo a reakci prodavače na tento fakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:04 Muž Robo [45] Re: romant
Vím o čem mluvíš jelikož manželka pracuje taky v obchodě, ale s foťáky a taky jim dealeři dávají bonusy za prodané typy foťáků. Ale aspoň víme, že je něco nového co funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 17:55 R Muž romant [27987] Re: optimas
Čtu poprvé, o tomto produktu, ale to neznamená, že to nefunguje. Postupoval bych dle návodu. Stran toho neúčinkování exitu, se to podle mě má asi tak, že prodavač prodává produkty jiný firmy a tudíž nabídl a měl tržbu z toho co jsi koupil. To, že na nějakou nemoc nefunguje osvědčený lék, jímž eSHa exit bezesporu je, je normální. Vytvoří se tzv. rezistence, nebo je povětšinou importován jiný odolnější kmen a tudíž je posléze nutné použít jiné léčivo, tak asi tak se to s tou účinností bude mít. Po léčbě, ať je v návodu napsáno co chce, bych udělal řádnou(ý) výměny vody a klidně i aplikoval rašelinový výluh, jako takovou rekonvalescenční péči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 17:38 Muž Robo [45] Re: romant
Ahoj, tak jsem minulou neděli honem běžel do Hornbachu pro to léčivo co jsi mi napsal a začal se mě vyptávat prodavač o co jde tak jsem mu vše vylíčil a doporučil mi jiné léčivo od Easy life - Anti Spot www.svetakvaristiky.cz/… První dávku jsem dal v neděli a druhou v úterý a ve středu už neonka neměla bíle tečky. Prodavač mi říkal že prý už ty produkty Esha exit a 2000 jsou dobré ,ale prý už nejsou tak účinné jako kdysi. já nemůžu soudit jelikož mám krupičku poprvé. Mám dál ještě léčit nebo už toho mám nechat. Dnes jsem ještě pro jistotu dal jednu dávku, ale nevím jestli už skončit nebo to dát ještě jednou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 16:40 R Muž romant [27987] Re: peter1459
Nevím čím jsi to léčil, ale momentálně budeš mít problém s vodou, takže doporučuji vydatnou vodoléčbu. Tu rybu bez žaber, doporučuji šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 16:24 Muž peter1459 [79] - Amerika
ahojte mám problém u skalára, po vyliečení črevných parazitov stále nežerie, no už ich nemá
zrýchlene dýcha tak som ho odchytil a pozrel mu žiabre a zistil som že ich má rozpadnuté takmer úplne len na poslednom ž. oblúku na každej strane má asi tretinu až polovicu žiabrových tyčiniek, neviem čím to môže byť spôsobené ostatné skaláre su v pohode plávu aj žerú iba niesu tak vyfarbené ako by mali, su poväčšine svetlé takmer bez pruhov, postihnutý je plne vyfarbený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 07:59 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: prasan
no krmil bych min, ale ty mrchy my pak zerou anubiasky a decimujou ty pistie :(
zeolit uz mi radil i romant. shanim ho... ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 14:17 - Re: edgemaster
Podľa mňa by stačilo 2-3x týždenne.Nemáš mladé čo treba kŕmiť často ,,do vyrostu,,. ;-)
Prospeje to rybám i vode.Okrem iného máš fajn externý filter,kde by si mohol použiť napríklad zeolit.(ako jednu zložku filtr.náplne)-pomôže to na tú riasu.Pistiu tam máš,tiež pomôže.
To sme už ale trocha OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:37 Muž edgemaster [0] - AfrikaRe: prasan
tahle barva uz je vpohode :-D tos nevidel co tam bylo pred 14 dny.
krmim 2x denne granulatem a tolik, ze to ryby behem 20 vterin pozerou vse (zadne zbytky nezustavaji) a "bobky" odkaluji cca 1 za 4 dny.

edit: nehlede na to, ze jsem zapomel odrasit sklo pred focenim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:35 Muž edgemaster [0] - Afrika
ok, dik za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:34 - Re: edgemaster
A podľa ,,farby,, akva by si mohol aj trocha menej často kŕmiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:33 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Více snad ani ne, ale častěji to ano. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:31 Muž edgemaster [0] - Afrika
jedna to ma z obou stran a jedna jen z jedne... vodolecbu? menim ted cca 40% kazdy tyden... staci nebo mam udelat treba 80% ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:16 R Muž romant [27987] Re: edgemaster
Viděl bych to na klasicky odřenou rybu a na to by vodoléčba měla v klidu stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:15 Muž edgemaster [0] - Afrika
tak co jsem nacetl, tak jsem to zuzil bud na nalevnika (coz by asi odpovidalo i barve akvaria) nebo plisen. teda pokud to nejsou jen odreniny... jeste to budu sledovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2013 20:57 Muž edgemaster [0] - Afrika
Fotka k příspěvku jeste jedna fotka
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [106] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198227x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=5251