Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2018 20:39 Žena Marylin [1] - Amerika – Nador?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, videli jste nekdy neco takoveho, viz foto?
Ma muj tlamoun. Je to nador? Uz mu to pomalu roste asi par let, ale posledni dobou to zacina vypadat desive. Predevcirem mu to asi prasklo a trosku krvacelo. Ale asi ho to neboli, zere durt jak popelnice a kdyz se tim o neco otre, nijak nereaguje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2018 16:49 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: Prašan
Ja cetl ze maji radi teploty kolem 22 :( urcite vyzkousim pritopit diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.10.2018 18:34 - Re: Provpe
Neonky sa množia a chovajú pri vyššej teplote.Možno práve preto ti pri tvojich 22C uhynuli.Na takú teplotu musia byť naučené.Takže osobne si myslím,že ich dorazila nízka teplota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2018 13:32 Muž Yirka [9126] Re: Provpe
Víš, ona je často karanténa kontraproduktivní. Aby měla smysl, je třeba vlastně mít plně zajetou funkční nádrž.
Proto je v podstatě lepší pokud máš bezproblémové akvárium a ne úplně pofidérní zdroj rybek je dát přímo do cílové nádrže.
Ale o tvých nádržích nic nevím, takže toto je taková obecná odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2018 11:39 Muž Provpe [8] - Rostliny – uhyn neonek
Fotka k příspěvku Prosím o radu. Koupil jsem neonky červené a dal jsem je do karanténí nádrže jsou tam 3
dny bez problému a nyní z ničeho nic 3 uhynuli vzduchování mají teplota 22 hodnoty vody v pořádku. Rybka bez jakýchkoliv příznaků do vody jsem dal preventan. Poradí někdo prosím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2018 20:06 R Muž romant [27987] Re: Janča
Stává se to, v dobrých podmínkách se to rychle zacelí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2018 20:04 Janča – Skalára ma zvláštní ploutev
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli jste se už někdy setkali s rozdovjenou vrchní ploutví skalára. Tohohle skalára máme asi půl roku a nikdy dřív jsem si nevšimla, že by měl takovouhle vrchní ploutev. Je to normální? Genetická vada? Nebo nemoc? Děkuju za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 19:23 R Muž romant [27987] Re: panky83
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2018 19:14 panky83
Fotka k příspěvku Ahoj prosím o radu. Jedno z pavích oček se drží na místě u hladiny a ocasní ploutev má staženou a tělo směrem ke dnu. Krom té ploutve byl už takhle asi už dva dny na zpět a dnes ta ploutev. Dneska jsem našel i jedno paví očko mrtvé a taky melo takhle stazenou ploutev. A akva je 8 oček a několik mladých co se narodili teď v týdnu. 8 parmicek a 2 pancernici viz moje prezentace. U ostatních nepozoruju žádný obtíže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 14:55 Žena Marylin [1] - Amerika – Kancik managujsky - nafoukle bricho
Ahoj, prosim poradte, co mam delat s moji samici Kancika managujskeho.
Vcera vecer jsem zjistila, ze ma bouli na brise, ktera ji nadnasi a plave brichem / bokem nahoru.
V jednom kuse se mrska snazi se otocit. Chvilema jsem ji i drzela brichem dolu (je na moji ruku zvykla), aby si odpocinula, boule je na pohmat mekka, a ocividne neboli (nemrska sebou a nejak se nebrani, kdyz zmacknu).
Kdyz jsem ji takhle nasla, byl kytkou ucpany odtok filtru, a ocividne nefiltrovalo cely den, takze nejspis pricina spinava voda.
Jenze - ryba je uz 5 let stara a od malicka ma podobne problemy. Nemam samce, takze obcas ji takhle otravuje muj tlamoun, a parkrat uz se ji takhle bricho nafouklo a plavala ocasem nahoru, pak z ni po nekolika dnech vyslo par jiker a bylo to ok. Naposledy se to stalo pred dvema lety, to z ni ale uz nic nevyslo a zustala od te doby plavat trochu nasikmo ocasem nahoru.
Takhle zle jako ted to ale nikdy nebylo. Myslite, ze jsou to opet jikry, nebo plynovy mechyr? Utratit nebo je sance, ze by se to zlepsilo? Co muzu jeste zkusit? Vymenuju vodu, mam jeste pritopit? Momentalne 26 st.
Utratit ji nechci, ale takto teda zit uz opravdu nemuze, jestli ji to zustane... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2018 10:31 Maq Re: sajda
sajda napsala: Vim ze jako zacatecnik jsem udelala spoustu chyb
Přesněji řečeno, NIC jsi neudělala dobře.
Podle mého názoru beznadějná situace. Akvárium zrušit, ryby rozdat dokud žijí, a začít znova a úplně jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 08:42 R Muž romant [27987] Re: NHKG
To máš samozřejmě pravdu, je zde problém té velikosti nádrže, jinak dobře zasazenej echináč i s květináčem by problém bejt neměl, ale je to o té velikosti, tohle nebude do budoucna moc fungovat i když se bude měnit polovina vody častěji než často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 08:35 Žena sajda [0] Re: NHKG
Moc dekuji.Vodu menim kazdy tyden tretinu.Zatim jsem zadne parametry nemerila, zapracuju tedy,na tom.Rostliny opravdu neprezily zadne, voda byla z uhnilych okousanych zbytku jako prase, proto jsou tam umele prisery, neb miluji se v nich schovavat a plastovou skalu zboznuji na hrani s obplouvanim.Jsou moc spokojeni, jen ta plisen ted trapi..Ryby byly v cene jineho akvaria ktere jsme koupili na bazaru, takze chovat kanciky v takovemto akvariu nebyl puvodni zamer, ale jsou uzasni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2018 08:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant a sajda
Živé rostliny s herosy? Pochybuju, že nějaké přežijí. Takže bych doporučil pravidelnou výměnu vody a měřit NO3. Pokud je vodovodní voda dobrá, klidně měnit 50% každý týden. Pokud i tak NO3 půjde přes 40mg/l, tak je potřeba to řešit a pak je řešení složitější (anex, síra filtr a podobně).
Na tu plíseň buď léčivo (třeba Esha 2000), ale zatím to není moc rozvinuté, tak lepší voda podpořená buď rašelinovým výluhem (třeba Torben) nebo listím mandlovníku/olšovými šiškami bude stačit.
Sajdo, dopiš do prezentace víc o okváriu. Typ filtru, topení, údržba, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2018 08:05 R Muž romant [27987] Re: sajda
Jedná se o nějaké zaplísnění. Podmínky, podmínky, podmínky. Měnit vodu, živý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 23:34 Žena sajda [0] Re: Wanderer
Vim ze jako zacatecnik jsem udelala spoustu chyb, ktere se pokusim napravit, omlouvam se. Presto by me zajimala odpoved na muj dotaz, o jakou nemoc se jedna.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2018 23:00 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: sajda
Léčit a hlavně tomu předcházet se dá vhodnými podmínkami k chovu. Tj. dostatečně velká nádrž s odpovídající filtrací a rostlinami k zajištění ekologické rovnováhy. Takže bych začal tím, že si o potřebách chovaných ryb něco nastuduješ. V dalším kroku bych vyházel ty plastové hnusy imitující rostliny, dal tam rychlerostoucí rostliny a často měnil vodu. Dál to bude chtít zmíněné ryby někomu darovat nebo jim pořídit větší nádrž s pořádným filtrem. Tohle akvárium vypadá čerstvě založené, rozhodně není z května a nebo je v poslední době hodně vypiglované (což je z hlediska ryb totéž). Chtělo by to ještě dovyplnit prezentaci, jak probíhá údržba, vybavení apod.

Nečekej radu na zázračný přípravek, co se tam nalije, takový není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 22:31 Žena sajda [0] – Kančík s bílými výrůstky? na ploutvých
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, muj kancik ma jakesi bile vyrustky na ploutvich, viz foto.Je to plisen?Cim lecit? Zkousela jsrm 10 dni kapat preventin, ale vysledek zadny.Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 22:22 Aikaterine Re: ctibum
Fotka k příspěvku Já začátečník.Vodu měním obden.Akva 120l.Ph v pořádku,rostliny ok.Ryby cajk ;-) Až na oranžovou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:55 R Muž ctibum [6926] Re: Aikaterine
Prezentace nádrže by se hodila... S fotkou a detailními informacemi o založení a údržbě ;-)
Co znamená "často"?
4 měsíce je prd... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:45 Aikaterine Re: romant
Může to být kořenem z potoka?Vodu měním casto vše běží už 4 měsíce.Jinak děkuji za bleskoodpověd. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:39 R Muž romant [27987] Re: Aikaterine
Lehké zaplísnění, častější výměna vody by s tím měla účinně bojovat, popř. možno použít eSHu 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2018 21:37 Aikaterine – Co to je?
Fotka k příspěvku Dobrý večer.Prosim o verdikt odborniky... :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2018 17:55 Muž smile [1]
Fotka k příspěvku Ahoj. Chcem sa opytat ci nahodou neviete co ma moj hlavacovec na tlame.? Vypada to ako plesen alebo sa o nieco poranil.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2018 08:26 Muž Driv3r [236] Re: Lukiki
už je dost velky muže to být i stařím.
Zkus prvně odstavit na chvilku co 2 (pár dní)jestli na to bude reagovat.
pokud ani pak ne a nebude se lepšit bude lepší ho zbavit trapení.
Poněvadž nic nevime o akvariu podminky a stav v jakem jsou ted,nemaš prezentaci tak dalši rady by byli polovičate.
Udělej prezentaci a třeba někoho ještě něco napadne.
Na léčbu pokud je to nemoc mužeš zapomenout, sumci reaguji negativně na léčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2018 12:24 Lukiki – Prisavnik - neviem, co mu je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, chcem sa opytat, ci mi niekto nevie poradit. Mam 180 l akvarium, a v nom mam jedneho velkeho prisavnika (asi 27 cm), par malych, 2 skalare a asi 10 mecunikov.
Problem je s tym velkym prisavnikom, ze posledne 3 dni plava vacsinu dna hore bruchom na hladine, nevie sa ponorit, len ked vydychne, vtedy sa vie. Ale aj krivo plava. Prisavnik ma neviem kolko rokov, ked som ho asi pred 5 rokmi kupil, uz mal cca 20 cm. A este som si vsimol, ze jeho vykaly (ak sa to da tak nazvat), su akokeby zeleny sliz. Ked je na hladine, tak ma akokeby nafuknute brucho na jednej strane, ale ked vydychne vzduch zo seba, klesne mu to.
Este chcem dodat, ze zmena, ktoru som urobil v akvarku, bola, ze asi pred 4 mesiacmi som si kupil CO2 set, neviem, ci to moze mat nejaky suvis.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 18:33 Žena Miraell [15] Re: Skoppy
Můžeš udělat fotku celé nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2018 17:09 Skoppy
Fotka k příspěvku Dobrý den,
chovám pár kančíka příčnopruhého ve 120l akváriu (toto mám již 4 roky), žádná změna v poslední době v akváriu neproběhla. Přes víkend jsem byl pryč (akvárium ani ryby jsem neměl pod dohledem, filtr byl ale samozřejmě zapnutý) a když jsem se vrátil jedna z ryb měla vedle tlamy z obou stran bílé fleky. Ryba se chová docela normálně, potravu přijímá, jen se několikrát za den přehne na bok a ode dna vystřelí rychle nahoru. Neví prosím někdo o jakou nemoc by mohlo jít? Popřípadě jak ji léčit?

Na přiložené fotce jde vidět jen jednu stranu tlamy, podobná skvrna je i z druhé strany. Jinde ryba vypadá normálně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 23:29 Silviebaris Re: M0RGAN
Vodu jsem nemenila,opakovala jsem po 7 dnech,a jen jednou.Vodu jsem menila snad po 10 dnech od aplikace druhe davky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 22:39 Muž M0RGAN [120] Re: silviebaris
Mám, v úterý jsem jej sehnal od veterináře.
Tu parmičku zrovna pozoruju v karanténě, už plave břichem vzhůru a občas se snaží nadechovat na hladině, i když má silné vzduchování, tak to je asi konečná :-(
Entizol už jsem všude nasadil cca v tomto poměru. jen jednorázově, nebo opakovat; měnit kvůli němu vodu? Nemám s ním zkušenosti, jen co se dočítám online.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.08.2018 22:38 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: M0RGAN
Pokud už jsou nějaké úhyny,tak 1 tableta na 50l vody je málo, Entizol je pro ryby šetrné léčivo a smí se použít až 1 tableta na 20l vody.Tady na stránkách je o tom taky nějaký článek. Nedávno jsem také Entizolem léčila,a doporučuje se léčit při zhasnutém osvětlení,protože světlo lék rozkládá,a dávkovat léčivo vícekrát a před tím vždy vyměnit část vody-já jsem si dávkování upravila,ale převážně jsem se řídila dávkováním ing.Filipa z Dajana pet,a to: 1 tableta na 30l vody-ob den výměna vody s doplněním léčiva, které bylo v odpuštěné vodě - po dobu až 14 dnů nebo méně podle zdravotního stavu ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 21:32 Silviebaris Re: M0RGAN
Entizol 1 tableta na 50 litru,rozmichat v trosce vody a nalit,mozno po 6-7 dnech opakovat..uskodit by to nemelo nikomu.A mate ten entizol?A ja lecila cele akvarium..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 21:18 Muž M0RGAN [120] – Díra v hlavě krunýřovce
Dnes jsem na hlavě jednoho krunýřovce objevil díru, současně mi občas hynuly parmičky čtyřpruhé, že se na ní vždycky objevil vřed, vybledla a byla v klidu a za pár dní hynula. To jsou projevy bičíkovců? Zrovna jednu takovou mám v karanténě a má i bílé výkaly.
Je to na Entizol? A separovat krunýřovce (bude problém ho v hustě zarostlém akva odchytit), nebo jen přeléčit celé 240l akva a jakým dávkováním? Když už v tom léčení budu, tak jestli to rybám/rostlinkám/šnekům/krevetkám nevadí, tak bych asi přeléčil všechna akvária, protože mezi nimi občas nějaké rybičky předávám, obvykle podle velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2018 15:32 Maq Re: Martin7
No, máš miníčko pro beťáka, a k tomu silnou vrstvu výživného substrátu. Ono se to hezky čte, co o něm prodejce píše, ale to právě píše prodejce. To je pro akvária zaměřená na rostliny. Myslím že Ti to uvolňuje do vody moc všeho možného.
A Amanovy šutry taky nemám rád, páč je to vápenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 14:49 Muž Martin7 [14] Re: Maq
To mi ale moc nepomůže. Rád si nechám poradit. Sem s kritikou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 14:36 Maq Re: Martin7
Byl jsem překvapený, když Ti zkušená @drvi akvárium pochválila. Jak já to vidím, potíže budou přibývat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 14:21 Muž Martin7 [14] Re: drvi
Fotka k příspěvku Tak zatím jen zhoršení.
Ryba pořád šmejdí a vypadá vesele, ale ocas pořád mizí :-( 
Ráno už se mi zdálo, že se to trošku zlepšilo, ale teď je to zase horší (Možná to je tím, že v noci odpočívá, ocas se hojí a přes den té ploutvi dává zabrat).
Vodu měním 1/3 každý den, krmím vším možným, mám zkoušet něco dalšího?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 12:00 Muž Martin7 [14] Re: drvi
Děkuji za rady palec Udělám to, jak říkáte ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2018 11:34 Žena drvi [2894] Re: Martin7
Na nitrifikační bakterie se vykašli, nelej tam fakt nic, ani tu Eshu, zatím, pokud by došlo ke zhoršení celkovýho stavu, tj. třeba nějaký povlak na těle nebo změna chování (apatie atd. ) tak bysme zkusili léčbu, ale to bych ti napsala do SZ.
Zatím ho žádnou chemií nezatěžuj a přitlač na tom krmení, jak ti tady píšou kolegové. Živá (čerstvá a pořádně propraná) artemka je super, ale tu dávkovat opatrně, jen pár kousků, není na to zvyklej. Zbytek, co nesežere za 1 - 2 dny tak dej zamrazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 10:21 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: Martin7
Ten pocit mam tiez. Raz mi usla ruka, padlo mi ich k jednemu asi 30 a do dvoch minut boli prec. Inak granuliek davam tak 6-7 pri jednom krmeni, cize okolo 12-14 denne. Zive artemie v pohode mozu byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 09:36 Muž Martin7 [14] Re: drvi
No ono to NO2 je podle testu úplně žádné, špatně jsem to napsal. Voda se po přidání indikátoru vůbez nezbarvila, ale před týdnem to bylo jinak stydim Asi opravdu byla chyba ho přestěhovat tak brzy sad Každopádně vodu teď měním každý den 1/3. Mám přidávat BACTOESEX (nitrifikační bakterie) abych je těma častýma výměnama nezlikvidoval, nebo je to zbytečné? Jinak včera jsem tam dal eshu 2000, do dnes zlepšení žádné, spíš zhoršení :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 09:27 Muž Martin7 [14] Re: GlobalRadar
Super! Budu krmit přesně takto. Další druhy krmení už mám objednané. Ještě přemýšlím, jestli jsou vhodné živé artemie. Kolik granulek tedy Tvá Betta celkem dostává za den? Já mám pocit, že ať dám jakékoliv množství, tak by to spořádal okamžitě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2018 00:13 Žena drvi [2894] Re: Martin7
No, pokud je NO2 jen "skoro" žádný, tak potom menit vodu denně. Těch 5 litrů pro jednu bettu je sice málo, ale na dočasný umístění by to bývalo mělo stačit (vodu samozřejmě menit úměrně malému prostoru casteji). Asi byla chyba, dát ho do nezabehnutýho akva, pokud ty hodnoty NO2 nebyly nulový, ale to už je teď jedno. Krm klidně víc, dokud bude zobat, ale tu vodu menit poctivě. Držím palce :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 23:23 Muž GlobalRadar [36] - Menší převážně jednodruhové biotopové akváriaRe: Martin7
K tomu krmeniu. Je dobre (ako koniec koncov u kazdej ryby) to striedat. Osobne davam vsetkym trom bettakom co mam: 1. den = Hikari granulky Betta Bio Gold 2. den = Tubifex (nitenky) 3. den = Hikari granulky Betta Bio Gold 4. den = vlocky (pouzivam viacero druhov, takze ktory mi napadne) 5. den = Hikari granulky Betta Bio Gold 6. den = Dafnie 7. den - dieta (je dobre jeden den v tyzdni vynechat) a takto nejak stale dokola - tie dni nedodrziavam presne ako som napisal. Co sa tyka mnozstva tak jednoducho, to co stihne skonzumovat v kratkom case. Krmim obvykle 2x dennne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 22:13 Muž Martin7 [14] Re: drvi
Jojo, ryba šmejdí, ale zdá se mi, že není až tak hbitá, jako bývá. Normálně plave o trochu rychleji a skoro nikdy se nezastaví, teď občas třeba půl minuty odpočívá. Vodu teď budu měnit poctivě. Šneky mám, ale nikdy mu neunikla ani granulka. Dám mu tři a pořád loudí další. Starý není, dostal jsem ho cca před třemi týdny. Problém je, že jsem ho musel hodit do nezaběhnutého akvária, z toho to taky může být. Teď už jsou hodnoty v cajku pH 6,5 až 7, NO2 skoro žádný. Teplotu jsem měl 26C, teď jsem ji zvýšil na 28C. Stářím to v žádném případě není, to bych zase nezlehčoval. Všimnul jsem si toho včera a do dnes se to zhoršilo, takže nemoc to asi bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 21:52 Žena drvi [2894] Re: Martin7
Pokud ryba normálně plave, šmejdí po akváriu a aktivně vyhledává potravu, tak není nemocná a hladovka není potřeba. Asi bych teď dělala výměny 1/3 vody častěji, možná 2x-3x týdne, hlavně pozorovat, jak se ryba chová. To dávkování krmiva asi není špatně, ale rozhodně to chce střídat více druhů krmiva, včetně živého (resp. mrazeneho). Já krmím 1-2× denně, pokud ryba vše okamžitě sežere, tak to neni překrmovaní. Je dobre mit na dne par okruzaku, kteři by pripadne prebytky krmiva zpracovali. Zas není úplně dobře krmné dávky moc omezovat . Uvidìš. Jak je ten beťák starý? Někdy se jim ty ploutve takhle krabatí í s pribývajìcim věkem. A teplota vody a pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 21:26 Muž Martin7 [14] Re: drvi
Objevilo se mu to ze dne na den, tak se mi zdá, že to asi bude nějaká nemoc. Dobře, přípravek proti chloru už dávat nebudu, ale všude čtu, že to odstátí vody je důležité, že když dám kohoutkovou vodu v které je chlor, tak tím povraždím nitrifikační bakterie. Není to pravda? S tím krmením bych si rád nechal poradit :-) Asi to dělám špatně stydim Nikde se nemůžu dočíst, jak Bettu správně krmit. Zatím podle podivného, nepochopitelného návodu z balení granulek dávám 3 x denně 3 granulky (celkem 9 granulek). Kolik a čeho bych měl dávat?.. Pak tu taky všude čtu, že když je Betta nemocná, tak se má nechat týden o hladu. Platí to i teď pro mě, nebo mám normálně krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.08.2018 20:46 Žena drvi [2894] Re: Martin7
Koukala jsem do tvé prezentace: Akvárium vypadá moc dobře, údržba by taky měla být dostačující a ty ploutve, to nebude bakterka, betty tohle občas mívají. Asi bych vynechala ty chemicky vodičky co přidávaš do vody a to odstátí hmm , můžeš klidně dávat čerstvou, ale temperovanou vodu přímo z kohoutku. Časem by se to mělo spravit palec asi by mu prospělo i davat obcas špetku mraženeho krmeni, aby měl dostatečně pestrou stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2018 11:48 Muž Martin7 [14]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Je to bekteriální rozpad ploutví (BRP)? Beťák je tam sám, takže mu to nikdo jiný dělat nemůže. Jinak plave normálně a žere taky normálně. Pokud mi bekteriální rozpad ploutví potvrdíte, tak začnu měnit 1/3 vody každý den, teplotu dám na 28C, budu dávat esha 2000 dle návodu, přidám mandlovníkový list. Vím, že to ubčas píšete, že se ryby nemají týden krmit, proč se to dělá? Dávám mu granule Hikari a nikdy nenechá ani jednu, takže krmení vodu vůbe neznečišťuje. Za každou radu budu rád.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2018 23:15 Muž M0RGAN [120]
Fotka k příspěvku Bral jsem včera večer rybičky z rušeného akvária, které nějakou dobu nebylo odkalované, ale ryby v akva plavaly (480l, 5 neonek 4 parmičky polopruhé, 3 skaláry, parmička černopruhá, 3x ancistrus a 2x pancéřníček kropenatý). Aktuálně je mám ve vstupní karanténě, přičemž jedna neonka to nedala (večer v pořádku, ráno byla mrtvá), ale chci řešit pancéřníčka kropenatého, protože už od odlovení do 5l transportního kbelíku plave břichem vzhůru, občas se snaží plavat a je i u dna, ale plynový měchýř ho táhne k hladině. Má nějaký podivný řitný otvor a viděl jsem mu z něj vycházet bublinky. Je sám v karanténě se silným vzduchováním a kapnul jsem mu Eshu 2000. Půjde ještě zachránit, nebo nezbývá než jej utratit?
Mohl se poranit při odlovu o dno, případně bodnout o skaláry v kbelíku. Ostatní rybky, kromě té jedné neonky, jsou v pořádku.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=1251