Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 199 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 21:21 Muž filipsi [1295] – Re: datura
Asi jsi necetla pozorne, ten spravny zpusob neni supnout rybu do mineralky. Ale ja take davam prednost napohled "brutalnejsimu" zpusobu.
(edit - ale domestos nebo mydlo? Fuj.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 20:56 kvang1
jeden chovatel mi jednou doporucoval at dam silny roztok vody--mydla samponu nebo nejlepe domestosu do zachoda.....nikdy jsem to nezkousel tak nevim ale myslim ze by to mohlo byt ucine a rychle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 20:36 Žena datura [104] – Re: Sid
neříkejte Side, že jste si ještě nikde na tomhle fóru (a nejen na tomhle) nepřečetl o "humánním" způsobu utracování rybek vhozením do perlivé vody:-) sodovka je dost rozšířená technika (bohužel) a její zastánci tvrdí právě, že je "rychlá a bezbolestná". proto jsem jí taky vyzkoušela. jak říkám - nikdy více. z chyb se člověk učí, je to prostě tak. já to třeba už neudělám, ale pochybuju, že se jí vzdají i ostatní, spolu se záchodem jí tipuju mezi nejoblíbenější. ne každý má tolik úcty k rybě, že s ní dokáže "fláknout" o něco tvrdého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 19:55 fossiliska – re maajdulaa
OK, sorry, to bolo asi moc, berem s5. Mozno ale predsa nieco robis zle, ked mas tak casto nemocne ryby. Ja myslim, ze vsetko ma svoje priciny a choroby ryb maju tiez svoje priciny. Skus sa zamyslet, co asi skodi tvojim rybam. Len tak medzi recou ja mam gupky,ktore boli tiez chore, prekonali krupicku, ale prezili to vsetky... a to som konala podla rad, ktore najdes aj na tomto webe, staci si to prestudovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 19:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: datura
Kdo vám poradil vhodit rybku do sodovky?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 19:35 Žena datura [104]
no já jsem sodovku zkoušela jednou a už nikdy více. i když byla čerstvě otevřená, tak se v ní ta ryba smekala v křečích dost dlouho, prohybala se atd. musela jsem jí vyndat a utratit "ručně". na to se fakt nešlo koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 19:16 Maajdulaa – Re: oldkiwinka
jj byla perliva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 19:14 Maajdulaa – Re: fossiliska
oo ze bych ej tyrala?? to se mi nezda! a nerikej mi ze tve "rozmazlene" rybicky jeste nezazili zadnou chorobu!

sry ale nekoho ty nemoci potkaj a nekoho ne...ja sem mela smulu...
mozna ze na tom mam nejakou vinu ale rozhodne je NETYRAM...to je sprosty!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 11:53 fossiliska – Re Maajdulaa
Neviem ci sa mi to iba zda, ale vzdy ked si tu citam nejake nove prispevky o chorych gupkach (a neskor tych istych ale mrtvych gupkach), tak ich zakladas casto ty. Nic proti tvojej osobe, ale si si naozaj ista ze chces pokracovat s akvaristikou? no nemas pocit, ze svoje vlastne rybicky nevedomky tyras? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2008 06:36 oldkiwinka – Re: Maajdulaa
A byla ta minerálka perlivá?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 19:28 Maajdulaa – Re: datura
tak uz je po ni...:(
ale docela me nastvalo ze mi nekdo poradil bublinkovou koupel ( dat ji do sodovky abych ji zabila) mno a prej bude po ni tk za 4 sec. ale trvalo to asi 45 sec.!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 17:13 Žena datura [104]
ono ani někdy není důležité, co je to za nemoc a ryba ti bude vděčná za ukrácení trápení (předpokládám, že si tu agónii ve společnosti ostatních ani moc neužívá) - bezdůvodné to tedy rozhodně nevidím - stačí si přečíst tvůj popis příznaků.
navíc, čím dýl jí necháš ve společňáku, zvyšuješ riziko nákazy ostatních. a léčba infekční vodnatelnosti - zvlášť když se o tuhle nemoc zjevně nejedná - se osazenstvu taky asi nebude moc líbit. vředy ve spojitosti s trhavým pohybem se vyskytují u Ichtyosporidia. okamžitě ji zlikviduj, tahle plíseň je jedna z nejhorších nákaz, co tě můžou potkat. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 15:49 Žena ŠDK [3]
O tom jsem někde četla. V počátečním stádiu se to dá docela dobře prý léčit ale už si vůbec nepamatuju čím. Prošla jsem fakt moc knížek v knihovnách a v nějaké to bylo. Jestli máš možnost tak taky hledej v knihovně. Přeju ti hodně štěstí (mě se bohužel nemoc mé rybky nepodařilo identifikovat).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 14:38 Maajdulaa – Re: Andy
cozeee?
nejdriv mi rekni co je to za nemoc!

:( bezduvodne zabijet kdyz nevim ani co ji je??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 14:34 Andy – Re: Maajdulaa
zab ji rozzureny rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 14:28 Maajdulaa – Neznámá nemoc... POZOR NUTNÉ! RYBA VYPADÁ NA UMŘENÍ!
AHOJ!
mám rybku, paví očko v 50l AQ a má zvláštní příznaky (tj. nekoordinovany pohyb takovy kolibavy, cervene fleky u ritniho otvoru a jakoby za "usima", do neceho narazi a snazi se plavat.)
nevím co to je, má to uz dyl ale ted je to horsi, prave sem v procesu lecby vodnatelnosti, vcera sem dala prvni davku leku...
prosim poradte ryba vypada spatne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2008 10:55 Míša – závojnatka
Ahoj,naše závojnatka už 3 den polehává na boku,chvílema je úplně prohlá.Když jim du nasypat krmení tak začne plavat a papá normálně.Teplotu v akvárku mají 20 stupnů.Nevíte co jí může být?Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 18:47 FrantaX
Akva mám 240l, ryby: parmička čtyřpruhá, černopruhá a danio pruhovaný. Nádrž mám pár měsíců a průběžně dokupuju, to je fakt..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 18:38 urbca
Můžete mi někdo poradit? Předevčírem jsme koupili 5 Gavúnků lososových. 2 samečky a 3 samičky (aspoň to tak vypadalo). Dnes jsme si všimli, že jim z ocasních ploutví (jen u samiček)visí nějaké bílé vlákno - jakoby okousané ploutve. Nemůže se jednat o rozpad ploutví nebo nemohou to dělat ostatní ryby? Voda má cca 25 stupňů. V akvárium, které je 180 l, jsou ještě parmičky čtyřpruhé, gavúnci boesaman a danie malabarské
Milda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 18:14 Žena bucliik [99]
Napiš alespoň velikost nádrže, co je tam za rybky. Vodu není třeba upravovat, ale je třeba pohlídat(údržbou) aby v ní bylo rybkám dobře.
pár bílých teček může být krupička. nedokupoval jsi něco v poslední době? jak akvárko udržuješ? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 18:04 FrantaX
Tak to asi nebude ta nemoc, postupně totiž chcípají i rybky, co měli ploutve ještě normální, max. pár bílých teček. Voda byla vždycky ok - bez zbarvení, bez řas, dno pravidelně odkalovaný, teplota 24-25... Nevím, co se poslední dobou (pár dní) mohlo změnit. Jako zčátečník sem myslel, že při výměně vody stačí nechat odstát a ne ještě ji speciálně upravovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 17:34 Žena datura [104]
no to každopádně. zlepšení podmínek je základním předpokladem léčby VŠECH onemocnění. bakteriální rozpad ploutví speciálně se týká jen oslabených jedinců, jinak ho způsobují bakterie běžně přítomné v každé nádrži, ve které panují bezproblémové podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 16:34 Muž wayn [79]
Především to chce zlepšit životní podmínky (o kterých tazatel nic nepíše...), jinak léčba nemá smysl. Je to jako byste brali Penicilin a dál běhali v mrazu nahatí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 15:49 Žena datura [104]
mě na ní zabírá leckdy i poloviční dávka Bactopuru. je to účinný a šetrný lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 12:18 Muž Tokuschew [22] - Rostliny
Presne tak, jedná sa o bakterku zavlečenú alebo prejavujúcu sa z dôvodu čerstvej resp. neprepracovanej vody. Odporúčam na začiatok skúsiť z niektorých prípravkov na báze FMC v kombinácii so soľou (1 polievková lyžica na ca 50 l vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 10:59 Muž wayn [79] – Re: FrantaX
Pravděpodobně bakteriální rozpad ploutví - důsledek oslabených ryb nebo nepříznivých životních a podmínek nebo obojího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2008 10:24 FrantaX – Co se to děje?
Fotka k příspěvku Poraďte mi prosím co je to za nemoc a co proti ní použít. Parmičkám se rozpadají ploutve (mělo by být trochu vidět na fotce) a už došlo i na první oběti. Za jakoukoliv radu díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 12:23 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Lukysek
Třeba se jen přežrala suchého krmení a tak jí to moc nadnáší ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2008 07:38 TISKY – Blednutí red parrot

Dobrý den, prosím, poradí někdo o co by se mohlo jednat? Máme 2 " papoušky " a jeden z nich nám do večera vždy vybledne, má jen tečky své původní barvy.
:-( sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 18:00 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: bucliik
Při onemocnění hmyzomorkou rybí se postižená rybka dlouho chová, jako zdravá. Zdrojem nákazy pro ostatní rybky se stává až po uhynutí. Ovšem z fotek této kvality si netroufám hádat, jestli ta neonka je nebo není nemocná nebo dokonce - co ji postihlo... :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 14:29 Žena bucliik [99]
Já si říkala, jestli v tom někdo nerozpozná nějakou jinou nemoc, protože nehubne, problémy s plaváním nemá a jinak je veselá. Nechtěla bych ji utratit zbytečně. Ale to ostatní asi přijde později, riskovat celý akvárko neonek nebudu, jdu na ni :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 14:18 xx – Re: bucliik
Porovnej si to tímhle:
aquaworld.netfirms.com/…
www.aquamax.de/…
www.jbl.de/…

Jinak se zeptám - co s ní chceš dál dělat? Necháš ji se zdravými rybami aby je nakazila?

Léčba neexistuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2008 12:34 Žena bucliik [99]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, našla jsem u sebe v akváriu po dovolené jednu neonku trochu zdeformovanou a s vybledlými částmi proužků-zrovna v tom místě, kde je rybka,,promáčknutá,,Bojím se aby nešlo o Pleistophoru-ale moje rybka čile plave a papá, což by neměla-nevěděl by někdo co by to mohlo být?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2008 19:24 martina – Neomocné neonky
Hezký večer, chtěla bych Vás požádat o radu ohledně neonek obecných. Mám 120 l akvárium, kde mám pancéřníčky, krunýřovce, dania, tetry měděné, black molly a 19 neonek. Původně jsem jich měla 10, dařilo se jim dobře, před cca 4 měsíci měly krupičku, kterou všechny ryby přežily. Chtěla jsem jich dokoupit 10, ale nakonec jich máme jenom 9, protože ta desátá byla omylem jiná rybička - dneska je to 14 dní, od té doby se mi objevila na 2 rybičkách krupička, kterou jsem zaléčila Exitem, včera jsem si všimla, že má jedna neonka sytě bílou tečku na ocasní ploutvičce, druhá má v červené barvě zduřelé místo s bílou tečkou, která vypadá, jako když vystupuje a třetí neonka je hodně hubená, ale při pohledu ze zadu má bříško, jako kuličku. Vůbec teď nevím, jak mám postupovat, můžete mi prosím poradit? Díky M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 23:09 Dandy13 – Re: achyles73
Díky za odpověď.Ona na sobě opravdu nemá bílé fleky-krupičky,ale naopak spíš černé.Chápu,s té fotky to není moc vidět!Na tom odkazu se píše,že přestane jíst atd.Tahle je jinak fakt v pohodě.Nemůže to být třeba že už je stará?Mám ji dost dlouho.Důležité je,že je jinak zdravá.Já jen myslela,jestli to není třeba nějak nakažlivé..Rybám se dlouhodobě,vlastně od začátku daří dobře(musím to zaklepat!),tak mám trochu strach,aby se to nepokazilo.Každopádně děkuji moc za odpovědi a kdyby vás přece někoho něco napadlo,napište mi vzkaz,díky! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 08:55 Muž achyles73 [12] - Živorodky
Já tam bíle tečky nevidím, jenom nějaké hnědé fleky, takže krupička to určitě není, takže léčit krupičku a zatěžovat akvárko chemii, mi příjde jako blbost. Ale co to je nevím, já bych ji tam zatím nechal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2008 08:05 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Dandy13
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 22:45 Dandy13 – Re: Mrakoplash
Nemá,jen tahle jedna.A kdyby to byla krupička,co by to znamenalo?A z čeho to je?Mám s touhle něco dělat?Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2008 07:23 R Muž Mrakoplash [1776]
to bych si skoro tipnul na krupičku. má to víc ryb ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 23:26 Dandy13 – Copak té rybce je?
Fotka k příspěvku Dobrý den,může mi někdo poradit,proč má tahle moje Tetra najednou na sobě ty fleky?Má to asi 14dní.Jinak ale plave normálně,žere normálně,je aktivní,prostě jinak se nezměnila.Děkuji!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2008 17:02 Bircky – Re: tereza
Právě jsem hodil skaláru do namraženého ginu s ledem... Mrskla sebou jenom před dopadem, po ponoření byla okamžitě tuhá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:59 Muž XMartin [20]
to věřím , jinak to fotit nejde :-D ja to ani neumim :-D noo jo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:45 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak z toho to nedokážu posoudit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:19 Muž XMartin [20]
Fotka k příspěvku fotka je hnusná molla se nezastaví a nezastavíí :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:56 Muž stanovsky [29] - Živorodky
A nezpozoroval jsi že by jim ty boku třeba začaly hnít??? Něco podobného měl bratranec .. ryby měly takový šedý až šedomodrý flek a později byl jakoby prohluben a ryby mu na to umřely. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:10 Muž XMartin [20] – Co je to za nemoc ?
:-) ahoj mám dotaz , moje molly majíí uplněsvětléé boky jako by šedomodrééé ... nevíte co to je už to majíí 2 jsou čilééé všiml jsem si toho až dnes.. uplně bílý flek .. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 17:48 Muž Lukysek [8]
sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:39 F – Re: Lucky005
Může být infekční vodnatelnos , pokud jsou některé šupiny zježené , tak je to dost pravděpodobné a pro ostatní ryby nebezpečné. V úvahu lze vzít i napadení cizopasnými červy. Léčivo - Tremazol od firmy Serra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:13 Muž Martafix [12] - Rostliny
Tak na tuto jsem zvědavej co z toho vyleze mam ten samý problém u několika teter neonových
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 20:20 Muž Lukysek [8]
Fotka k příspěvku nechci zakladat nevé tema ale asi tak tyden 1 tetra krvava ma takovy tiky je hlavou dolu a pleve asi 1 cm doli a zpět sad sad diky moc
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [199] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9901