Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 70 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2015 10:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: GRUMcz
Klikni na horní lištu na nádrže. Pak by se ti měla objevit možnost přidat novou nádrž. Tu myslím může přidat každý, omezení je jen na nové témata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 10:20 GRUMcz Re: NHKG
Já bych strašně rád a byl to můj plán ale ... // Zakládat nová témata mohou pouze přihlášení stálí uživatelé.
Edit: Já tu měl účet již dlouhou dobu. Ale teď jsem tu chvíli nebyl. Takže bohužel došlo ke smazání. Trochu nešťastné řešení no ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 10:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: GRUMcz
Založ si prezentaci a vše důkladně popiš a přilož fotky. Bez toho nejde radit.
Nemusí to být nemoc, může to být způsobeno nevhodnými podmínkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 10:00 GRUMcz
Dobrý den,
do zajetého akvárka jsem si koupil rybičky. Minulý týden mi odešla jedna Gold molly a nyní jedna neonka. Ležela na stejném místě a já nemohu přijít na to co je zabilo nebo proč umřela. Když umřou nejsou ani nafouknuté, nemají krvavá očička ani žábry nic. Nevím jak je to možné nebo čím. Poradí někdo?
PS: nepoužívám žádná hnojiva nebo jiné přípravky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2015 19:20 R Muž romant [27987] Re: MP
Nejsem věštec, ty příznaky mě ale ukazují na postupnou cestu ke druhýmu břehu, proto bych mu to ulehčil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 19:18 Muž MP [3] Re: romant
:-/ díky
a čím by to tedy mohlo být způsobeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 19:15 R Muž romant [27987] Re: MP
Poslat na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2015 19:01 Muž MP [3] – Pancéřníček panda - nemoc
Dobrý den,
v akváriu mám dvě malé pandičky a jedna začala nedávno vykazovat divné chování, evidentně způsobené nějakou nemocí. Většinu dne táví normální činností - plave a hrabe se ve dně, občas se jde nadechnout k hladině, ale zhruba jednou za 1-2 hodiny dostane "amok", začne sebou škubat, točí se ve spirále po celém akváriu, pak chvíli vypadá mrtvý, ani nehýbá skřelemi, po chvíli vyrazí k hladině a je zase OK. Má výrazně prokrvené skřele, rychleji dýchá a trochu zhubnul a zesvětlal. Žere normálně. Ostatní ryby jsou v pohodě. Vodu měním asi po 5 dnech, dva malé bublifuky pracují nonstop.
Mohlo by jít o žábrohlísty?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 12:55 malýkapor
Potreboval by som pomoc práve sa mi podarilo prekonat apiosomu viac o chorobe tu.
discus.sk/…

Ale mám problém z jedným elongatusom vyzerá to ako keby nevedel ovladat chvostovu plutvu a stále je ohnutý v zadnej casti tela (vazera to ako keby ju pouzival namieto plutvy) na konci ju má trosicku rozstrapkanú. Snazil som sa to odfotit ale neslo to pretoze je neustale zalezený a nechce ani jest.Prosím poradte co by to mohlo byt.

Dakujem hmm :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 11:06 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
Měním 1/3 vody + odkalení pravidelně každou neděli, měřila jsem NO3 = 20 mg/l, NO2 nulový. Poslední dobou bylo akvárko stabilizovaný, tak to nechápu, co se stalo. No toho jsem se obávala, že ji budu muset utratit, tak velkou rybu poslat na druhej břeh, z toho budu mít týden noční můru :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:57 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Parmu na druhej břeh a to hned, vyměnit polovinu vody a přidat listy mandlovníku mořského. Kvalita vody je u gavúnů základ základní, vypadá to na počáteční stádium vředovitosti, ještě se to dá řešit. Udělej si časovou osu, něco se muselo trochu zvrtnout, nějaký změny, jinak výměny, prostě nějakej řetěz událostí, tedy tipoval bych, neb podle nicku nepředpokládám nějaký flákání údržby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2015 10:51 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit? Před cca 3 dny se mi zdálo, že má SAE trochu plnější břicho, jiné příznaky nebyly. Včera se jí na jedné straně trošku naježily šupiny, pořád ale čistila skla a rostlinky, přijímala krmení s ostatními a vypadala v pohodě. Přijela jsem domů večer, nebyla ani možnost to řešit. Dnes po rozsvícení nevyplavala, zůstala schovaná pod kořenem, ale co můžu vidět, vypadá více nafouklá. Odhaduji to na infekční vodnatelnost?, jen nevím, jestli a čím ji léčit? Nemám ji kam přelovit, ale i tak bude potřeba přeléčit celé akvárko :-( . Dnes se začal jeden gavúnek diamantový divně chovat, lapá po dechu, plave na místě a zdá se mi, že má taky mírně zvětšené břicho. (viz foto 1. Aby to nebylo málo, druhý gavúnek má na těle dva výstupky, jako bílé vřídky? (foto 2 a 3). S tím nemám žádnou zkušenost, co by to mohlo být (nějaký parazit?), chová se ale normálně. Doma mám jenom eSHu, což nebude vhodné léčivo, zajela bych do Hornbachu, jen nevím, co bych měla koupit? Děkuji předem za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 21:03 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: romant

Proti tomu nemám námitek .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 20:53 R Muž romant [27987] Re: 0
Nebál bych se zde napsat, po dobu léčby, klidně nekrmit vůbec. Ryba sužovaná kožovcem toho stejně poc nekonzumuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.11.2015 20:48 Muž 0 [1718] - Obecné.Re: Barčuša
A žádné překrmování, voda se rychle zkazí, zapadlé zbytky krmiva plesniví a přechází to snadno na přiotrávené a oslabené ryby !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:54 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
To nevím, ale sázím na to zaplísnění, to co jsem poradil je ve tvých možnostech, ale nedělal bych si ilize a vím že i krupička dokáže ryby zahubit, čímž neříkám, že to tak v některých případech u tebe bude. Tu dávku léčiva, podle toho kolik je v akváriu rostlin klidně zvýšit o polovičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:35 Barčuša
Akorat,co muze byt ten bily flek na krunyrovci?je to samice a ma ho jakoby nad ritnim otvorem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 19:33 Barčuša Re: romant
Dekuji moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2015 19:20 R Muž romant [27987] Re: Barčuša
Nedoléčená krupička a následný zaplísnění. Znovu léčit krupici, zvýšit dávku léčiva o 1/3, před léčbou odkalit a vyměnit větší, tedy klidně i více než polovinu vody. Po skončení léčby znovu vyměnit polovinu vody a vodu lehce zasolit(pol. lž. na 50 litrů akva vody), nalít do akva rozpuštenej roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 18:58 Barčuša Re: Barčuša
Jeste bych malem zapomela uvest,ze vetsina ryb se otira o kytky nebo kameny.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 18:56 Barčuša – Ja uz nevim co mam delat!!!
Prvne uvedu,ze jsem bez prace a tenhle mesic bez penez.Do toho mi proste jak naschval onemocnela kocka a ryby.
Zacnu tim ,ze jsem objevila krupicku.Lecila jsem ji 2 dny Serou Costapur.Po 2 dnech jsem objevila plisen na cichavci a na daniu.Tak jsem na radu jinych vymenila ctvrt vody a jednou nalila Preventin(proti vetsine parazitu)Aby toho nebylo malo,dnes jeden ze 6 pancernicku plave porad u dna.Do toho jsem na Ancikovi objevila na brise bilou skvrnu(vubec netusim co to je)Uz jsem fakt na pokraji silenstvi.Bohuzel nemam finance na dalsi prostredky!!prosim za kazdou radu,co mam teda vlastne pouzit a delat.Dekuni

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 12:44 JoKa Re: majka0007
Tak to ti fakt neřeknu. Jestli je to ta nemoc, co jsem psal, tak jsou výzkumy fakt na začátku. Že to jde i na pancéřníčky slyším poprvé...
Povím ti svou zkušenost s tím. Měl jsem cca už jen dvacet neonek, tak jsem přikoupil dalších padesát. Na čtyřech kusech se to do týdne. Všechny 4 jsem okamžitě vyřadil. Za dva týdny se objevily dvě, šli taky hned. Pak byl měsíc klid a objevil se náznak u jedné. Preventivně šla taky. Jsou to tři měsíce a nic. Takže důslednou eliminací se to vyřešit dá... Ne každý ale dokáže zabít 7 ryb z padesáti, pro blaho ostatních... Jinou cestu bohužel ale zatím neznám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 11:29 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: Urtman
+ prenasa sa to podla vsetkeho aj na panciernickov, lebo aj druhy vyzera na odchod na druhy svet :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2015 11:27 Žena majka0007 [108] - AmerikaRe: Urtman
Dakujem, ja uz som si to skusala vyhladavat ale stranka a forum je megavelke... ale skusim este raz v tom vlakne co pises...

Ale mam este jednu otazku:
TEORETICKY: presuniem vsetky tetry, tetry zomru... ak by som chcela dat do akva opat tetry, musim nejak "vyliecit" vodu alebo nieco podobne? Alebo to bez ryb v akva samo zahynie? alebo mam porozmyslat radsej nad inym druhom ryb...?

Dakujem pekne a idem hladat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 13:09 gebelova4 – mečovka vídeňská
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přes noc se na samcově gonopodiu vytvořila jako-by bílá vláknina která je na konci rozčepířená. Jsem v tom začátečník tak že to vidím poprve. Připomíná mi to malou plíseň. Dno odkaluji 1-2krát týdně. Nevíte z čeho a co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2015 16:42 R Muž afc1886 [14682] Re: majka0007
Okamžitě pryč souhlas s Urtman
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.11.2015 23:04 JoKa Re: majka0007
Už jsme to tady měli několikráz, v nějakém vlákně... Už nevím kdo, ale dával k tomu zajímavou studii, nějakého rusa... Můžeš si to dohledat, je to tuším ve vlákně neonka-nemoc...
Ale kdybych to měl shrnout a odpovědět:

a- to nikdo neví, na výzkumu se pracuje, dnes už to má možná i jméno.

b- ano, ale pouze mezi tetrami

c- zatím nelze, pouze můžeš zabránit dalšímu šíření odstraněním nakažených kusů

d- dle mých vlastních zkušeností a pozorování nic moc, za týden bude vyloučena z hejna a za další týden až dva je po ní a objeví se nová nakažená ryba...

Mé osobní doporučení je pryč s nimi, zkoušel jsem to léčit vším co znám a nejsem sám...
Rád by jsem ti napsal něco povzbudivějšího, ale bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 22:33 Žena majka0007 [108] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 22:30 Žena majka0007 [108] - Amerika
Fotka k příspěvku Ahojte, spoznavate toto?

1. Na jednej rybke som našla pri chvoste take cervene bodky... Pred par dnami som to iste nasla na panciernickovi, ktoremu sa zakalilo oko, dala som ho do karanteny ale po par dnoch sa mu to oko tak zhorsilo, ze som cakala, kedy vybuchne, tak som ho rychlo a snad bezbolestne zlikvidovala... teraz som toto iste nasla na jednej tetre...

2. nieco podobne cervene a rozhodne nie normalne ma dalsia tetra na chvoste...

3. Tej neviem ci nieco je, len je proste divne tvarovana, ale to uz strasne dlho..

4. Asi trom tetram za fest zvacsili oci, tejto sa dokonca aj takto zakalili... :( na tejto červene bodky nepozorujem, ale sfarbenie sa jej zmenilo najma v oblasti pod ziabrami, ak je na tej fotke vobec nieco vidiet... :(


VIE NIEKTO:
a) co to je?
b) je to nakazlive?
c) ako to vyliecit?
d) ake su prognozy pre napadnute a aj ine zdrave ryby?

Za vase postrehy vopred velka vdaka...

PS: hodnoty dusicnanov a podobne vecia zial neviem zistit... :(
Velkost akva okolo 120l, tvrdsia voda zo studne, krmene suchym krmivom, nepridavam chemiu, cistenie/vymena vody malo... :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 19:27 R Muž romant [27987] Re: .
Věštím, tedy to se jinak nedá, že se bude jednat o nějaké bakteriální nezdoby. Podmínky v první řadě a antibakteriální léčivo v druhé řadě, ale úplně nejdřív se zaregistrovat, zřídit prezentaci, uvést co nejvíce pravdivých údajů o daný nádrži a ruku v ruce s tím vyměnit klidně polovinu vody a bude se vidět, co dále uvidíme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 18:40 . Re: .
Fotka k příspěvku Foto tady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 18:39 .
Zdravím, nevěděl by někdo, co je to za nemoc a jak to léčit. Příznaky jsou: bílé skvrny a rozpadlé ploutve.



Omlouvám se špatnou kvalitu fotografie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 21:41 Muž Shimamoto [492] Re: bedo
K ostatním ji rozhodně nedávej. Zbylé ryby pečlivě sleduj, jestli neprojeví stejné příznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 21:40 R Muž romant [27987] Re: bedo
Je ohrožením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 21:38 bedo Re: Shimamoto
skus sa vyjadrit k teme, zatial je ryba v kybli a hladam riesenie ako ju vyliecit. Mam v nadrzi dalsie ryby, ktore este ziju a nestoja na jednom mieste bez zivota ako matoha. A otazka bola ze ci je pre nich ohrozenie, alebo sa o nu mam postarat uz teraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 21:18 Muž Shimamoto [492] Re: bedo
To snad nemůžeš myslet vážně, chtít ještě živou rybu spláchnout do hajzlurozzureny rozzureny rozzureny Pokud ji nemůžeš vyléčit, tak ji radši utrať. Nejrychlejší a nejjednodušší je rychlé přeříznutí páteře za hlavou ostrým nožíkem. Pak si ji už klidně můžeš třeba spláchnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:44 bedo Re: romant
Dik za radu, ma zmysel toho cierneho fesaka vracat spat do spolocenskeho akva, a dat mu sancu prezit noc (kedze momentalne bactopur ani nic protibakterialne nemam) alebo mu ukazat zachod a zvysit sance ostatnym?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 20:15 R Muž romant [27987] Re: bedo
Bakteriální onemocnění, tipuji na Columnaris. Tady bude nutná léčba účinným antibakteriálním léčivem, jako je třeba Bactopur direct s jeho všema plusama a mínusama. Počkal bych si na názory dalších diskutujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:07 bedo – Nejaky typ plesne, alebo ina dobrota
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry vecer,
priniesol som si z akvaburzy nove ryby, a kedze som nedodrzal karantenu(blbec) tak som si s nimi priniesol nejaku dobrotu. Vzhladom na to ze si to uz odniesli nejake neony, mrenky, skalare, otocinklusy, rad by som to utal a vyliecil zbytok, som druhy den na esha2000, avsak zatial si to odniesli dalsi 2 skalari. Predposledny zivy to asi neprezije tiez, ale je na nom najviac vidiet tuto dobrotu. Viete mi poradit ci mam pokracovat s esha2000 alebo nasadit nieco ine?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 18:43 R Muž romant [27987] Re: DRAKcz
eSHu 2000 dle návodu, ale hlavně podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 18:36 Muž DRAKcz [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím si rady, postupně odchází jedna tetra za druhou, i razbory. Použito MULTI-MEDIKAL s FMC bezúspěšně. Většinou bílá vata v okolí tlamy, postupně deformace tlamy. Vata i po těle sem tam. Poradí někdo? 54L, 4x razbora, 4x tetra, 6xparmička, 2x ancík. Voda 24-25°C. Provzdušování z rampy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 12:04 Mejla82 Re: Bettahelp
3l?.....neco si precist je nejlepsi jak uz tu zminuje jirkazez rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra


Edit NASREDDIN: před odkazem nezapomínat na mezeru ;-) (opravil jsem ti to)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2015 11:50 jirkazez Re: Bettahelp
Jste ve špatném tématu. Tohle není nemoc, ale výsledek vaší péče. Doporučuji si přečíst něco o životních nárocích těchto ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 11:37 R Muž romant [27987] Re: Bettahelp
Není nesmrtelná. Už to bude veterán, to přitopení, tedy klidně ke 30 st.(min. teplotu to chce na 25 st.) a přisolení je v richtiku, více měnit vodu, klidně 2x týdně polovinu a přidal bych kousek listu mandlovníku mořského.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2015 11:10 Bettahelp
Fotka k příspěvku Ahojte!
Bojovnicu mame 1r.
Je v 3l akvariu s filtrom a svetlom.
Tyzden trva je apaticka,nezerie,farba ina vyzera ze ma biele fliaciky,drzi sa na dne a neplave,schovava sa.
Kto by mi pomohol urcit jej diagnozu,som v tom laik.
Len to co som sa docitala o chorobach ryb viem,ale tazko jej urcit presnu diagnozu.
Zatial som jej zvysila teplotu vody s pridanim soli.(bolo mi poradene)
Nechcem aby odisla
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2015 19:35 R Muž romant [27987] Re: L
Registraci, prezentaci s co nejvíce údaji a jistě se najde někdo, kdo bude schopen poradit. Za mě radím intenzivnější výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2015 19:35 JoKa Re: L
Co bys doporučoval jako prevenci pro zbylou osádku akvária?

Zainvestuj trochu času a udělej prezentaci akvárka, ať můžeme odhalit chyby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 19:33 L Re: romant
;-) Ano, rozloučila jsem se s ní. Co bys doporučoval jako prevenci pro zbylou osádku akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:46 R Muž romant [27987] Re: L
Utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 21:45 L – nafouklá rybka, nafouklé oči
Zdravím, neonka je nafouklá, má nafouklé o oči, druhá má zase bílé tečky na očích. (Akvárium 110 litrů, osazeno čichavci, neonkami a ancistrusy.) Děkuji za radu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [70] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3451