Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 173 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 23:05 Muž karelpavel [18] – Re: olwy
myslím si, že zrovna neonce by to zvýšené PH jen o tak málo uškodit nemělo
A co takhle rybicky.net/nemoc/vodnatelnost ( to si myslím já - ale je to těžký ) tomu se to nepodobá ?
Možná nějaká přivleklá nemoc z patentek, jak dlouho rybu máš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:57 Muž olwy [24] - Tetry – Re: karelpavel
jo a do karanteny šla proto, že se mi nelíbí,když je nějaká ryba odlišná od ostatních - všechny další jsou hladké, lesklé; tato je vrásčitá, neleskne se... pokud jsem si všímal dobře, plavala stejně jako ostatní. Dal jsem ji stranou hlavně kvůli konzultaci - raději se 2 x mýlit, než jednou znovu zakládat akvárko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:50 Muž olwy [24] - Tetry – Re: karelpavel
tak nevim, podle toho, co jste poslal je to bud bakterialni rozpad ploutví, vodnatelnost, nebo něco úplně jiného. U toho rozpadu: pH mám teď vyšší, neurčitelně asi kolem 8, takže tím by to asi mohlo být. Nevím, na jaké příznaky se zaměřit. Děkuji za odkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:28 Muž karelpavel [18] – Re: olwy
Tak vypadá to na zježené šupiny , a další příznaky já na dálku nepoznám - co se ti na ní nezdálo že jsi jí dal do karantény ?? díval ses na nemoci ryb ? rybicky.net/nemoc/ nedá se to k nějaké přiřadit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:20 Muž olwy [24] - Tetry – Re: karelpavel
Jakou nemoc a jak přeléčit? Jak se "to" podaří identifikovat, literaturu si snad dohledám. Jen nevím, co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:18 Muž karelpavel [18] – Re: olwy
Přeléčil bych celé akvo, vypadá to na infekční nemoc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:14 Muž olwy [24] - Tetry – Nemocná neonka obecná
Ahoj, prosím kohokoliv, kdo se v tom vyzná o radu, co je rybičce, kterou mám na fotkách v profilu (složka nemocná ryba) rybicky.net/fotogalerie.php… .
Nevím, co s ní. Už je to asi 2 týdny, co jsem si jí všimnul, dnes se mi podařila konečně odlovit do karantény. Je nemocná? Má smysl jí léčit? Je třeba preventivně ošetřit ostatní ryby v akváriu? Děkuji za odpovědi. (v případě náročné léčby rybku usmrtím :-( , spíše mi jde o zachování celkového zdraví akvária)
Díky Petr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 22:09 Muž karelpavel [18] – Re: Brnko
podle mě, by se to dotklo maximálně dalších zbylých ancíků - ostatních ryb asi ne X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:35 Muž Brnko [0]
Ďakujem za rady. :-( Ryby som práve doliečil z krupičky. Liečil som ich malachitovou zelenou od Dajany, presne podľa návodu, doba liečby 10 dní. Chorobe podlahlo 8 neoniek dve prežili. Momentálne sú všetky ryby zdravé. Myslíte že je predpoklad že chorobu, ktorú má prísavník, možu dostat aj ostatné ryby. Nemám začat s preventívnou liečbou? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:17 Muž VVV111KKK [61] – Re: bobik0cz
Souhlasím s utracením. Alespoň se nebude zbytečně trápit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:13 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)
Brr radim utratit nelečit. coze Vypada to na sp. formu a v te velikosti co maš (tipuju max 5cm) bych nerešil vubec lečbu. Toť muj nazor :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 21:12 pietro – Re: Brnko
Ano jedná se o onemocnění střevními parazity. Bohužel nedokážu přesně bez náležitých vyšetření určit přesně původce to zajisté chápete? Takových onemocnění je široká řada počínaje bičíkovci rodu Hexamita,Spironukleus,Crybtobia atd. Veškeré takové nemoci se léčí různými léčivy na bázi Metrodiazolu. Nebo různých antibiotik. Léky se určují pouze na základě histologického vyšetření ryby. Tedy za předpokladu, že je napadena celá obsádka nádrže. Léčit rybu v tokovém stádiu je loterie.
Veškeré informace o léčbě a původce nemoci naleznete zde viktoria-jezero.cz/…
Přeji hodně zdaru.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 20:45 kreten – Re: Brnko
Vnitřní paraziti brání trávení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 19:15 Muž Brnko [0]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:34 Muž Kacoo [10] - Cichlidy – Re: Brnko
Hod sem nejakou fotecku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2010 17:21 Muž Brnko [0] – Nafúknutý prísavník
Poradíte prosím akú chorobu má prísavník na fotke ako ho liečiť? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 22:17 Muž DavidDizzer [26]
Ano jsou to šnečí vajíčka. Já mám zkušenosti takové, že bohužel sliz s vajíčky jde těžko odstarnit, někdy nejde odstranit ani třeba pod horkou vodou, různými předměty a prsty (rukou). Proto se mi osvědčila větši pinzeta. Vždy jen chytnu sliz a automaticky neklouže a odlepí se. Ale tohle dělám v případě, když se mi chce. A ty v AQ šneky chceš, nebo nechceš? :-)

Přeji Všem hodně úspěchů.
DavidDizzer ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2010 22:00 koikapor – ...
sneky radsej ich hned odstran lebo sa ti mozu premnozit a potom bude nicenie zlozitejsie

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 12:08 Muž karelpavel [18] – Re: hutch
Zřejmě to zatím schytal nejvíc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 11:00 Muž hutch [3] - Sumci – Re: Yirka
Hádat se nebudu, pokusim se během dneska doplnit veškeré informace a aktualizace. Nádrž vypadá teďka jinak. Ale, když tam ta rybka nepatří, tak proč na tom nejsou všichni 3 sumci stejně, ale je na tom špatně pouze jeden....?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 09:19 Muž Yirka [9118] – Re: hutch
Nechtěl jsem to psát tak napřímo, myslel jsem že pochopíš že ten problém je systémový. Ta rybka do té nádrže prostě nepatří a dle toho jak vypadá to má spočítáno. A bylo by dobré doplnit profil o vše co je v nádrži. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 06:55 Muž hutch [3] - Sumci – Re: Yirka
a proč myslíš, že ji fotim a doufam, že mi někdo poradí? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 23:10 Muž Yirka [9118] – Re: hutch
Ta rybka je v neuvěřitelně špatné kondici. Něco je špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:50 Muž hutch [3] - Sumci
Fotka k příspěvku přikladam eště jednu fotku, na ní je vidět docela dobře ta bílá tečka, napadlo mě, zda nemá okousané ostatní ploutvičky od ostatních ryb... mám tam 1ks parmičku červenoploutvou a 2ks tlamovců(ty ale půjdou za 14 dnů pryč)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:36 Muž hutch [3] - Sumci
Já sem je teď sledoval a zdá se mi, že jim ten bílej flíček vyžírá ta napadená místa :(
jakoby tam maj vyžraný místečko a to je pokryto tim bílim povlakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 22:01 Muž karelpavel [18] – Re: hutch
Z ACRIFLAVINEM vlastní zkušenost nemám, nasadil bych ten exit s eshou a podle návodu léčil celý akvo. Zkus a pak informuj , každopádně dle toho co píšeš, to není normální krupička.Já mám taky sumečky tak velký jak píšeš, ale takový oči si myslím že nemají určitě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 21:51 Muž hutch [3] - Sumci
Tak sem si dneska všiml, že se i druhému sumečkovi udělaly dvě malé tečky(bílé) na hřbetní ploutvičce :(
myslíte, že by to mohla být krupička? mám použít eshaEXIT nebo mám zkusit ACRIFLAVIN, jelikož už se nemoc nejspíš rozšířila, mám léčit celé akvárko, či přelovit ony dva sumečky do (bohužel jen) kýble (10l), který by sloužil jako karanténa?
děkuji za reakce!!
PS: ACRIFLAVIN mám, ten bych mohl použít ihned!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2010 07:46 Muž hutch [3] - Sumci
Když ji srovnam s jinýma, tak má chuděra tu bílou tečku na tý hřbetní ploutvičce. Taky má chudinka trochu potrhaný postranní ploutvičky, jak jí ze začátku párkrát kousl tlamovec (hnedka mazal ke kamaradovi do akvárka) a s tou řiťkou se mi zdálo, že včera kadila červený hovínka. Ale jinak se má čile k světu! Ono ty oči se asi zdají velký, protože jsou to eště mláďátka (cca 6-7 cm). Taky má jakoby lehce krvavý flíček u té jedné postranní ploutvičky (což si myslim, že je, jak jí kousl ten tlamovec). Ale jinak, jak říkám rybka se má čile k světu a má i dobrou tmavou barvu. Tak právě nevím, zda to je vše po tom kousnutí, nebo je napadnutá nějakym parazitem.... Ostatní rybky pečlivě sleduju, zda se někde neobjeví nějaká tečka nebo něco a zatím sem si ničeho nevšiml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 22:16 Muž karelpavel [18] – Re: hutch
Nevím, nějak se mi zdají být větší oči - nemá je větší ? já mám taky tyto rybky ale že by měli takový oči ,to teda ne. A to břicho mívají taky pěkně narvaný - ale ta tvoje je má zase narvaný divně hrbolatě a myslím že i řitní otvor je divnej. Zdá se mi to, nebo mám pravdu ? porovnej jí z jinýma a napiš hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 21:52 Muž hutch [3] - Sumci – Re: karelpavel
Fotka k příspěvku JJ, je chudák nějaká divoká, ale má se jinak čile k světu, tak bych jí chtěl nějak pomoct!
Fotku jsem udělal eště jednu, ale bohužel můj foťáček není nijakej zázrak :(
ale je na té fotce aspoň vidět dobře ta bílá tečka!
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 20:27 Muž karelpavel [18] – Re: hutch
Skus ještě nějakou fotku - ta ryba mi přijde divná jako celkově :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 20:11 Muž hutch [3] - Sumci – Bílý vřídek na horní ploutvičce u sumečka
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda mi někdo poradí, co by mohl mít můj sumeček. Asi před týdnem sem viděl, jak se mi trochu popral s tlamovcem a od té doby se mu objevil vřídek (bílá tečka) na horní ploutvičce, dřív sem si ho tam nevšiml a stále tam je...Sumeček je i trochu pokousaný (nebo aspoň mi to přijde) ale teď už si ho ostatní rybky nevšímaj a potravu přijímá také nermálně. Ostatní sumečci nic takového nemaj, pouze tento jeden....může to být po kousnutí? nebo je to nějaká plíseň? mám ho dát do karantény a léčit? Krupička to podle mne není, to by se už asi po týdnu projevilo i na ostatních rybkách a nebo by byl onen sumeček napadnut krupičkou více, než jen na jednom místě....
děkuji za Vaše rady a názory
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:26 6ex – Re: basa1313
Myslím si to taky, ale původně nic takového neměla a časem se jí tam objevily skvrny tři. Dobré je, že i kdyby šlo o nemoc, tak se to nešíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:21 Žena basa1313 [18] - Parmičky
ta rybka nevyzerá choro, mám odchované mlada black molly a to ma na chvoste taku dierku v tvare kruznice, nemyslim ze je to choroba, a moze to byt aj sposobene tym ze mu ten chvost dorastal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 15:10 6ex – Pomozte...
Fotka k příspěvku Tahle rybka zhruba před měsícem za podivných okolností vyskočila z uzavřeného akvaria Juwel štěrbinou u horního krytu. Našli jsme ji ještě živou, i když už z části s odumřelými ploutvemi. Ryba se celkem dobře zotavovala a dnes už má i poslední, ocasní ploutev z 80% v původním stavu. Na ocasní ploutvi se ale udělalo NĚCO. Domníval jsem se zpočátku, že je to krupička a zaléčil Esha Exiem. Ono TO ale na rybce zůstalo. Do týdne TO přibylo ještě jednou vedle a i na spodní části ocasní ploutve. Ptal jsem se v obchodě, údajně prý mělo jít o odium, které odpadne do osmi dnů. Nasadil jsem Esha 2000 a čekal. Nic se nestalo. Ryba se chová normálně a nevypadá to že by jí to nějak vadilo. Jen je vidět prasklina na ocasní ploutvi, zřejmě jak tkáň dorůstala a nebyla příliš pevná, ale dnes již dávno zahojená. Ryba nezůstala sama a žádné jiné, které s ní v dalších třech týdnech byly nic není. Co to tedy je? Lze rybu vrátit z karantény do nádrže?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 07:30 stepik – Nemoc panceřníčka
Ahoj chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví co je za nemoc, když má pancéřníček na hlavě takový bílý útvar, asi jako malý burizon to vypadá a od toho má k pravému oku bílou kůži. Myslela jsem si, že je to plíseň, ale dneska ráno má na hlavě i dvě malé krvavé prasklinky. Nevíte někdo co to je za nemoc a čím by se to dalo léčit? Rybičky vůbec živým krmivem nekrmíme, tak si myslím, že snad žádný parazit to není. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2010 00:09 lenka – Re: karelpavel
No skusí to zítra a děkuji za odpovědi. Dobrou noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:51 Muž karelpavel [18] – Re: lenka
Když by si udělala to co jsem napsal, tak podle toho se dá víc poradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:47 lenka – Re: karelpavel
V akv. mám rostliny i kamínky. to se snad bez toho ani nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:46 Muž PetrS [4] – Re: lenka
predpokladam, ze okurka nebyla domaci. V dnesni dobe nevis, co do toho zemedelci (chemici) davaji. Byl jsem svedkem, jak ze zhruba 5cm sazenice bylo za 15 dni hromada okurek k jidlu...A asi prirodne pestovane nebyly.
To je jenom demonstrace, ze nebezpeci je prakticky z cehokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:43 Muž karelpavel [18] – Re: lenka
možná by bylo lepší, si založit nádrž o které tu mluvíš v prezentaci s popisem osazenstava,dna,kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:40 lenka – Re: karelpavel
No začalo to po výměně vody a v tu dobu dostali okurek a nové kokosáky. Ty sem vyndala ale těma to není protoze v tom druhém sem je dala taky a tam je to v pohedě. A krmení jsem skusila změnit jen na vločky. Předtím to bylo masové a zeleninové krmení a brambora, občas okurek, na tom vyrostlo už přes 600 cucavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:34 Muž PetrS [4]
taky muze byt. bez fota je to slozitejsi. Jak dlouho to asi pozorujes?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:28 Muž karelpavel [18] – Re: lenka
podle mě to je ve změně osádky ( ryb a rostlin ) proběhly nějaké změny, přibylo něco ? - zavlečení problému do nádrže :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:25 lenka – Re: PetrS
Dík za odpověď, ale jak to napravit jestili je to krmením. Foto bohužel nemám. Jen popis jedni mají bříška propadlí a ti druzí nafouklí. Jinak žádné jiné poškození na nich vidět nejde. V druhém akv. mám odlovené a těm nic není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 23:08 Muž PetrS [4] – Re: lenka
Chtelo by to v prvni rade nejake fotky. Tipoval bych nespravne krmivo nebo zpusob krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:46 lenka – Prosím poraďte - ancistrus
Mám už dva roky 650l akv. a nic se nedělo žádná nemoc. Najednou začali rybičky chcípat. Jedni jsou přežraní, druzí podviživení a věčina je ok. Spíš umírají rybičky kolem 3,5 cm takže ze 150 jich tu mám už jenom 60 a pořád jejich počet klesá. Prosím poraďte co stím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 14:25 Muž traktorysta [26] - Labyrintky – Re: katushka
to chce foto. bez nej tezko rict....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 11:33 katushka – co je mojmu rajovcovi
Ahojte...Ja mam doma dvoch Rajovcov a jednu Bojovnicu pestrú. Nedávno som si všimla že jeden z tých rájovcov má taku krvavu ranu na bocnej plutve...teda tam kde začína bočná plutva.Už s tou plutvou ani velmi nehýbe a pohána sa s druhou.Dala som tu rybu do ineho akvarka ale neviem co dalej...Myslíte že sa to zahojí samé?...alebo jej mám dať nejaky slabý vývar z bylinkového čaju?...Neuškodí jej to?...Co mám robiť?...A myslíte že jej to mohli spraviť tie druhé rybky?...Lebo som si všimla že tie druhé dve sa spolu viac hrávajú a táto poranená je večšinou sama pri dne...POMOZTE prosííííííííííííííííím !!!!!!!!!!!! sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2010 21:02 Muž karelpavel [18] – Re: Honza1999
Ty co mi to dělaly taky , tak za nějaký čas zemřely - nemoc jsem neodhalil :-|
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [173] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8601