Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 184 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:06 johny007 – Je to choroba?
Jedna z mojich Mreniek Nádherných má pobledlé čierne pruhy, mám ich 4, zvyšné 3 ich majú pekné čierne a táto jedna s nádychom šedej. Môže to predznamenať nejakú chorobu? Oči má ok, plave ok, potravu príjma ok. Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 22:50 XY – Re: vhisky
Pancéřníčci,když se blíží čas jejich odchodu(nevím,jestli je to váš případ),zemřou ze dne na den bez zjevné příčiny.Jeden den jsou čilí,žerou,chovají se normálně a druhý den je po nich.Většinou je to potká přes noc.Je to něco jako syndrom náhlého úmrtí.Zbělání je normální a zčervenání také(sražená krev).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 20:47 Muž vhisky [45] – Pancéřníček náhle po roce a měsíci umřel
Ahoj, dnes jsme našli mrtvýho pancéřníčka(pancéřníček skvrnitý), ležel bílej na dně s červeným středem těla, ostatní ryby jsou v pořádku, poslední přidaný ryby jsou cca před týdnem 15 neonek, jedna z nich se nám stratila a nebo jsme jich 15 vubec neměli, to přesně nevím, špatně se počítají. Rostlin máme dost a odkalujeme jednou za týden(většinou se toho moc nevysaje páč piskořky kal dostávají do větší hloubky) Pancík vypadal normálně, vubec mě nenapadá co by mohl mít za nemoc ani podle zdejších popisů :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 14:34 xx – Re: PKL
Vem tu rybu a vyfoť ji mimo vodu nebo ji dej do normálního akvária a zaostři to. Z předchozích fotek se toho moc poznat nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 14:27 Krylux – Re: PKL
no podívej se do rubriky nemoc ryb, nepoznám to ale nejhůř to muže dopadnout takhle rybicky.net/nemoc/lymphocystis :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 13:06 PKL – co je to za nemoc - závojnatka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku na hlavě závojnatky se mi objevil takovej bílej flek s černou tečkou a u pusy zežloutl
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 13:35 xx – Re: ezechiel
Raději si kup Sera baktopur direct (tablety s nifurpirinolem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 13:18 R Muž Silent [5949] – Re: ezechiel
Bývá uvedeno množství účinných látek na jednu tabletu. Ale není jistější si koupit hotový lék?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 13:09 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Našel jsem: 81 mg Butylglycol; 2,097 mg Acriflavin; 0,0495 methylénová modř. Ale nepíše se, v jakém množství roztoku či tablet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 13:01 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: Haimdol
Díky palec. Bylo to jedno z podezření. Ješte to nastuduju a když to bude sedět, tak zkusím tu léčbu. Neví někdo, jaké je složení Baktopuru? Že bych si to sám namíchal...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 11:53 R Muž Silent [5949]
Podle fotky bych to typoval na Erythrodermatitis. Ta je způsobována bakteriemi Aeromonas.Nákaza patrně nebyla velká, ale pokus se to zaléčit Sera Baktopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2009 11:03 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Nikdo neví? Zdá se, že nemoc začíná ustupovat a kůže se odlupuje a regeneruje, ale stejně by mě to zajímalo. Ostatní ryby jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 13:39 callito – Re: ezechiel
já bych teda řekla že to je tuberkulóza ryb (Mycobacterium),ale počkej na rady zkušenějších :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 13:35 Muž Yirka [9126] – Re: uju
Je to zhruba tak jak popisuje kolegyně ustavprochore®, zde ve fóru je to několikrát docela podrobně probráno včetně nejvhodnějšího a nejkvalitnějšího mraženého krmení. Přes vyhledávač není problém nalézt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 11:07 Muž ezechiel [70] - Rostliny – prosím o určení
Fotka k příspěvku Po dvoutýdenní dovolené jsem našel čichavce v tomto stavu. Tuší někdo, o jaké onemocnění se jedná? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2009 10:18 Žena ustavprochore [567] – Re: uju
Docela by mě zajímalo, kdo jsou ti vaši "všichni" i ten "zkušený akvarista". Upřímně, ani jedna rada nic moc.

Kostičku mraženého nechte v jemném sítku pod proudem vody rozmrznout, zároveň se i propláchne. Pak krmte třeba pinzetou. Pokud jsou vaše "mražené" nitěnky, nekrmte tím vůbec, to, co z toho zbyde, je hnus. Jinak v současném stavu doporučuju krmit velmi střídmě - menší zátěž pro akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 09:08 uju
A jak se tedy podává mražený krmivo??? Všichni mi říkají, že mám vzít kostku a jednoduše ji hodit do vody a pak jen koukat,s jakou chutí se o ni přetahují. Bohužel na balíčku není návod na použití :-/

Jinak v noci jsem asi 3X byla vzhůru a koukala do akva,jestli jsou všichni OK. Řekla bych, že šok byl překonán. Hodnoty sleduju a měnit vodu budu Teď častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2009 08:04 Muž Yirka [9126] – Re: uju
Pokud krmíš mraženým krmivem tímto způsobem tak se nemůžeš divit že přijde nějaký problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 23:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: uju
Největší problém bude že jsi vymyla v hypermanganu i filtr hmm Na tohle ti nitrivec nepomůže, pravidelně měř hodnoty NO2 a NO3 a podle výsledků měn vodu za čerstvou X-) Doufej že ti ryby vydrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 22:51 uju
No, taky asi někdo nepřežije,ale co jiného :-( Ten kdo mi toto poradil je zkušený akvarista,takže předpokládám, že to riziko bude asi menší. Vodu jsem nechala asi 4 hod odstát a nalila tam SERA-nitrivec. Léčivo jsem teď v neděli žádné nesehnala,takže doufám, že budou OK. Když jsem je dala do akva,tak jsem jim dala mraženou kostku. Asi 80% ryb začalo jíst-nevím ale když je chuť k jídlu tak snad tak zle nebude--doufám.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2009 19:51 švíco – Re: uju
Takže jsi akvárium téměř znova založila... bych se nedivil, kdyby z toho šoku začaly teď chcípat i další ryby :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2009 19:45 uju
No,koupila jsem nějaké mřenky nádherné-ale jsou v pohodě. No a také jsem do akvária dala umělé kytky(3Ks) Ty jsem umyla ve vlažné vodě.Jinak snad nic. Teď jsem vyndala všechno z akva.štěrk vyvařila,co jsem mohla i kytky namočila do hypermanganu i ryby tam teď plavou. Vymyla jsem v hyp... i filtr, Do vody jsem dala nitrivec a čekám než se ohřeje a trochu odstojí voda abych je tam mohla zase dát. Zdá se mi, že ještě skalár má něco podobnýho "pod bradou"ale je to dost malé a oni se nedávno dost rvaly a tak si říkám,jestli není třeba kousnutej. Nevím-snad to bude OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2009 15:51 Muž ezechiel [70] - Rostliny – Re: uju
Těžko soudit, ale mohla by to být i plíseň. Byly v akváriu v poslední době nějaké změny? Co ostatní rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2009 23:07 uju – co je to za nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj,zdravím vás všechny. Jelikož jsem nechtěla zakládat nové téma ,tak jsem připsala k rybicky.net/forum/9358… tam řeším problém s parmičkou. Prosím,podívejte se na to. Nedělám už nioc jiného jen čučím do akvária a vidím už i to co není. Nebo lovím na netu info. Mě to připadlo jako ta vodnatelnost,ale dočetla jsem se, že jseou dva druhy tohoto onemocnění,jedno se přenese na jiné rybky a druhé ne-bohužel to opravdu nerozeznám a nemá mi kdo poradit. Dnes večer jsem se rybce rozhodla ukončit trápení. ještě jsem ji vyfotila. Poznáte prosím co s ní bylo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 19:23 Muž ezechiel [70] - Rostliny – prosím o určení
Fotka k příspěvku Po dvoutýdenní dovolené jsem našel čichavce v tomto stavu. Poradí někdo, o jaké onemocnění se jedná. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 11:13 rogosak – Re: Markéta
Tak tomu se říká šťastný konec :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 09:51 Markéta
Ahoj, tak rybka už je snad v pořádku, myslím si, že to bylo tím, že si spletla třeba granulku žrádla s malým šnekem a pak prostě nemohla sklapnout. :-) Díky všem za ochotu pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2009 07:44 JuraS
Sid, RAP : díky a jasan..já vysvětlil jak k tomu jdu..přebrat si svůj vztah musí každý..znám jednu paničku co i svoji holku omezovala a sebe 2x, spala div že ne na zemi a jedla i s holkou zbytky z popelnic (obrazně) ale její kesinka či jak se jmenovala..něco čemu se ani pes říkat nedá páč když jsem nahlas kýchnul tak se to rozklepalo a strachy pochcalo..řekl bych chlupatá krysa s mutujícím štěkopískotem...tak tohle cosi mělo pelíšek jak královna a vybrané speciální paštičky, každý týden manikůru a kadeřníka..no...tohle myslím..takhle blbnout na kvadrát..a pak dostala jakousi nemoc..dlouhou dobu snad skoro rok s ní lítala po zvířecích doktorech a těch operací a peněz..zadlužila se kde se dalo a jak se jí ta pseudokrysa odvděčila ??? když už ji měla doma tak si jen tak umře...zůstali jí oči pro pláč a na dlouhou dobu dluhy....
já osobně se považuji za živočicha na nejvyšším stupni potravinového řetězce a tak se k tomu i stavím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 22:34 RAP – Re: JuraS
Vzácný druh nemusí být jen velká ryba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 20:02 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: JuraS
Arapaimami. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 17:58 JuraS – Re: RAP
Nevím co je pro tebe vzácnější druh..osobně zatím nemám prostor na to abych měl akva s nějakými rejnoky, arapaimimi (sakra jak to skloňovat..) a takovými..jiné je to když máš chov a tam se ti dostane nějaká nemoc tak je to o něčem jiném...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 11:48 Muž Martin [3]
Já bych jí dal zatim do karantény.Tu fotku by chtělo lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 11:07 Markéta
Fotka k příspěvku Před dvěma hodinami jsem je krmila a pravděpodobně všechny až na tu jednu žraly, ale i ta nemocná se snažila něco sežrat... Jinak jsem normálně čilé, žádné jiné příznaky nepozoruju (akorát občas, když večer zhasínám světlo, tak některá trochu vyskočí, ale hned zase normálně plave). Fotku jsem pořídila, ale nejde z ní moc vyčíst...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:44 RAP – Re: JuraS
V podstatě souhlasím, ale pokud se jedná o vzácnější druh, na cenu hledím až v druhé řadě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Markéta
Mohla by to být bakteriální infekce, chtělo by to foto a jestli má ještě nějaké další příznaky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.08.2009 10:30 JuraS
Fotka pomůže ale osobně ale fakt osobně se řídím pravidlem, že cena za doktora nesmí převýšit cenu léčeného zvířete..tedy nebudu nechávat operovat křečka za několik tisíc (za operaci) jen kvůli tomu, že by děti mohli mít psychickou újmu, že jim pepík či karlička (nebo nějaké jiné jméno) náhodou umře..s rybami to mám stejně..pokud to není nějaká banalita tak nemoci řeším humánním usmrcením..vím že se to mnohým nebude líbit a obodují mě mínusově, ale to je asi tak jediné co s tím můžete udělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:11 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
No, ja si tiez neviem predstavit čo to môže byť, foto určite pomôže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 10:09 Muž Martin [3]
Přidej fotku!Neni ten váček hnis?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 09:10 Markéta – Váček v tlamě
Ahoj, před chvílí jsem zapla rybkám světlo a jedna z rasbor má úplně otevřenou tlamu. Vypadá to, jakoby jí ta dolní část tlamy "vypadla z pantů". Navíc má v té dolní části takový váček s bílou kuličkou... Včera se všechny chovaly normálně, všechny žraly.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 19:16 Muž Yirka [9126] – Re: hf
Zkus zmměnit prodejce-zdroj pavích oček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:40 Žena pavliina [50]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, dneska mi pošla jedna neonka, našla jsem jí už mrtvou s vykousnutým břichem asi od pavích ok. Žádných příznaků jsem si nevšimla, neonky byly stále čilé. Dneska jsem si všimla, že jedna neonka se podivně prohýbá. Vypadá to tak, že jakoby dostane křeč a prohne se, jinak vypadá normálně, žere, plave normálně, jen ty křeče a prohýbání těla :-O Nevíte, co by to mohlo být? Ještě mám v akva samečka pavího očka, je hubený ale přitom žere a má stažené slepené ploutve. Ale je strašně živej. Co se mi to v akva děje? Prosím, o pomoc :-( Přikládám fotku neonky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:37 Muž hf [54] – Gupky nežerou
Ahoj,

Občas nám nějaká gupka začne hubnout, po čase je už tak rovná, že už skoro není k poznání jestli to byla samička (ztratí bříško) nebo sameček. Do poslední chvíle je dycky čilá i ploutve vypadají zdravě a jeví snahu žrát, při krmení se honí mezi ostatními ale všechno co sezobne hned vyplivne. Nakonec je tak hubená že asi chcípne hlady.

Nevíte co by to mohlo být? Někdy to postihne gupku z akvaristiky, někdy odrostlejší gupku co se narodila už u nás a jejíž sourozenci normálně žerou a rostou dál.

Ostatní rybičky žijou vesele beze ztrát, jen s gupkama je furt něco...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 22:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Henry69
Chtělo by to ho izolovat, alespoň do většího kýble, napustit do něj vodu z akvária, zapojit vzduchování a léčit, eSHou 2000 nebo acriflavinem a měnit vodu za čerstvou a pokaždé výměně dodávkovat léčivo X-) Chtělo by to lepší fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2009 17:45 Muž Henry69 [23] - Cichlidy – ASI NEMOC - Akarka zelená
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc. Samec Akarky zelené má rozstřepenu hřbetní ploutev a na boku velkou bílou skvrnu, jakoby mu vypadaly šupiny, nebo ho někdo ostrouhal. Drží se pouze u dna téměř několik hodin na jednom místě, pak zas na jiném a je poměrně apatickej, pancéřníčci jej ohmatávají fouskama a nijak na ně nereaguje, nechá se. Potravu trochu přijímá, pozřel několik živejch nítěnek. Nějakej týden předem jsem pozoroval v jednom místě přerušenu hřbetní ploutev. No a včera ránu ten flek a ploutev na hřbetě rozstřepena na více paprsků, viz foto. Nejdříve jsem si myslel, že došlo k nějakému souboji, což asi i mohlo, teď se domnívám, že má nějakou chorobu. Vím, že ponechat jej v akvári je velké riziko z důvodu nakažení ostatních obyvatel, kteří jsou v pořádku, i samička Akarky je ok. Nemám však žádnou karanténu, dát jej do kýble nebo sklenice od okurek mi přijde, že bude jeho konec, ale asi nejrozumnější způsob, jak ho zkusit individuálně zaléčit. Napadlo mě také použít léčivo Esha2000 do akvária, ale zase si řikám, zda nebudu zbytečně zatěžovat ostatní ryby, které jsou v pořádku. Co by doporučili zkušení akvaristé ??? Předem díky za názory.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2009 10:06 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby – Re: Sanka
ale, nebut smutnej. mužeš být rád, že si parmička užívá života u tebe v akva :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2009 23:42 Muž Sanka [10] – Re: BC/.Killer
No,prostě budu mít křivou parmičku..Škoda,že se to nespraví.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2009 17:20 Muž BC/.Killer [4] - Mořské ryby
Často k tomu docházý také, když se ryby chovají ve cca v 30°C a jsou doporučovány třeba do 25°C a rybka není ve správném vývoji ať už je to jikra nebo živorodka a dusledkem je taková to "degenerace ryb" chovatelám to urychlí čas ale kvalita rybiček je vážně děsná. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 23:44 Muž Sanka [10] – Re: Pepik
Hm,já to myslel dobře,aby už byla v akva a neplácala se v pytlíku a nakonec jsem to pos..... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 22:52 Pepik – Re: vodička
Musim dodat, ze pokud ta rybka vydrzela takovej sok a "jenom " se zkrivila,tak jde bezpochyby o velice dobry chov..!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 22:21 vodička
Ja mám takú krivú ružovú mrenku už rok. Aj keď má trochu potiaže s plávaním, veselo si užíva život. Mám ju najradšej.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [184] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9151