Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 217 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 21:55 maxipes
to je panceřnicek a dorusta se 12 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 21:55 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
co to je za rybu ta tarakata? poprvé sem myslel že překlep,že to měl bejt thorakát :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 21:54 maxipes
njnj asi si budu muset koupit jinyho no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 21:53 maxipes
co mam delat s tou bojovnici ona zacala okusovat tarakata a on ji rozmlatil o sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 21:52 Muž Nik [191] – Re: maxipes
no asi nic, třeba se z toho vylíže, ryby mají úžasnou regeneraci. A když se nevylíže, tak zemře :-(. Ty s tím asi moc nezmůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 21:50 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
třeba košiky pořidit:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2007 21:50 maxipes – popraly se mi ryby zraneni co mam delat
poprala se mi bojovnice s tarakatem a ted ma bojovnice křive a omlacene zada co s ni mam delat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 17:46 Anuk
Já ji taky neměla - do první krupice. A vůbec nelituju, že jsem si ji pořídila, protože mám párek skalár, ketré jsou plavoucí sbírka chorob - je to zvláštní, protože ostatní skaláry jsou zdravé. Tak jednou do měsíce až dvou tyhle nešťastnice na něco léčím, chovatel mi řekl, že by se s nima už dávno nepáral, ale když já už je mám dlouho a tak nějak nemůžu je nechat, když ony jsou vždycky v období, kdy jsou fit moc komunikativní a veselé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 17:24 rolandmynar – Re: pavliina
Kup si malé akvárko. Já koupil 30l za 200 v obchodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 17:23 Žena pavliina [50]
Když já nemám karanténní nádrž :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 17:22 rolandmynar – Re: Anuk
Taky jsem léčil teplotou i 34, ale mám Tlamovce. U Kardinálky se píše, že tak vysoké teploty nesnáší už nad 27.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 17:16 Anuk
Léčila bych ji v karanténě, silně vzduchovala a zvedla teplotu na 30 ( někdo uvádí až 33, ale toho už bych se bála) Jestli se to zlepší, nechat teplotu ještě tak 1 -2 dny vyšší a poto pomalu !!! začít snížovat na teplotu, co máš v akva, do kterého ji budeš chtít vracet. Ovšem 22 stupňů mi přijde málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 15:34 rolandmynar – Re: pavliina
No jestli jsi snížila teplotu z 25-ti na 22 a teďka zvýšila na 27, tak se nediv, jak plave. Nevím, jestli jsi o nich četla, ale dlouhodobě nad 27 jim neprospívá, takže uý bych nezvyšoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 15:31 Žena pavliina [50]
Tak jediný, co mě napadá, čím by to mohlo být, jsou ty sinice :-( Rybky tam mám - neonky, parmičky duhové, pancéřníčky, 1 živorodku a pak ty kardinálky. A topila jsem jim tak na 25 st. A taky v zoufalosti se nějak zbavit těch sinic jsem ubrala na topení na 22 st., tak jestli se nenastydla... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 15:12 rolandmynar – Re: pavliina
Nevím, jaké máš rybky, ani jestli by to snesla. Záleží na jakou teplotu je zvyklá a kolik máš kyslíku, nebo máš-li výkonné vzduchování. Čím je třeplota vyšší, tím je taky kladen vyšší nárok na dýchání! Prohlídni si tady podobné diskuse a zaGoogli na webech, nemusí to být nutně měchýřem. Myslím, že by to chtělo projít si svoje konání v akvárku zpětně den za dnem a asi přijdeš na to, co by se mohlo dít. Já zatím takto přišel na vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 15:03 Žena pavliina [50]
Tak mám zvednout teplotu v akva na 30 st.? Neublíží to ostatním rybkám? Zatím se drží statečně ale dnes už klesá ke dnu víc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 12:50 rolandmynar – Re: Anuk
Na plynový měchýř je chemie zbytečná. Jen bych zvýšil teplotu a vyčkal. Ryby můžou být jen nachlazené a to se projeví někdy problémem s plynovým měchýřem. Držím palce ať se z toho dostane. ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2007 01:17 Anuk
Já bych to tak pesimistocky neviděla. Skalárek se zánětem plyn.měchýře se mi uzdravil po asi třech dnech ve vodě o skoro 31 stupních, pro jistotu jsem mu tam nakapala i eshu 2000. Je to už 4 měsíce a je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 22:07 Bobo80
Toto isté som mal s bojovnicou(samička) a tiež s kardinálkou, je to chyba plynového vankúšika... s tým nie je možno bojovať, je mi tej rybky ľúto. Tej už nie je pomoci sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 21:50 Muž GAGAL [452] - Halančíci
Pravděpodobně se jedná o poruchu plynového měchýře. Přesná příčina není známa a pravděpodobně je to neléčitelné. ( Někdy se ale stává, že se ryby nějakým záhadným způsobem uzdraví)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2007 20:16 Žena pavliina [50] – Ryba klesá ke dnu
Mám nemocnou kardinálku, pořád klesá ke dnu a aby neklesla, tak musí neustále "plavat" nebo se o to aspoň snažit. Poraďte mi, prosím, jestli jí jde nějak zachránit a jak :-( Zvýšila jsem teplotu na 27 st., taky bojuju se sinicí, ale nějak ji pod kontrolou nemám. Dneska jsem poctivě čistila celé akva, rostlinku po rostlince jsem čistila od sinic :-O a měnila 1/3 vody. Může být nemocná z toho, že jsou v akva sinice? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 13:19 happy85
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 12:40 miro03
zvýš teplotu o tri stupne,vymen tretinu vody pridaj vzduchovanie a takisto pridaj sol.Pokial ešte nevidno bílé tečky,tak bi to malo stačit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2007 10:02 happy85
Mě se jednu dobu otírali o dno paví očka, během týdne jsem vyměnil několikrát třetinu vody a vyšistil filtr a od té doby nic.. Už je to tak půl roku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 23:36 Tereza
Díky za rady a odkazy. Mám molly, ty si teritoria nevytváří. A navíc se otíraly samice. Bojím se, že jde právě o první stádium a tečky se objeví později sad Tak já se zeptám takhle: můžu ublížit rybám, když dám do vody ten lék (chtěla bych hned, takže ten co mám), i když se třeba pletu a nezačíná jim krupička? Díky za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 23:22 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
pokud mohu poradit,sám použivám SERA léky sera.cz/… tam o tom pišou,doporučuji přečist:) a jinak tady rybicky.net/nemoc/ hodně štěsti:-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 23:20 Muž Hanacius [14] - Tanganika
Ahoj...jedna se o priznaky krupicky kdy se ryby otiraji o predmety v nadrzi ale pokud nemaji zadne tecky na ploutvych a ni v oblasti zaber tak muzes byt v klidu...chovam tlamovce a jedna se o "ritual" strezeni teritoria...Dominantni samci se otiraji o kameny a bridlici v nadrzi, nekdy se trepou (jako by vybrovali)...Jedna se jakysi zpusob hajeni teritoria...Myslim ze nemusis mit strach z nejake nakazy pokud ryba normalne zere a na jejim tele nejsou zadne otoky ci jine poskozeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2007 22:52 Tereza – Ryby se otírají
Včera jsem začala pozorovat, že se ryby otírají o dekorace a kytky. Občas se jakoby otřesou. Zatím jsem si toho všimla jen u dvou ryb, ale asi mám problém sad Jak mám teď co nejrychleji poznat, o co jde? Žábrohlísti? Prosím, prosím, ať to není krupička!!!!!! sad Žádná nemá ani jedinou bílou tečku. Žábry ok, chování normální, žerou. Byl by dobrý nápad nasadit hned teď anti-ichtin, když nevím, co to je? :-O Preventin mi zrovna došel, ale ten by už asi stejně nepomohl, co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 15:59 iKat – Bílé výkaly
Dobře děkuji, zatím je zkusím krmit patentkami a vločkovým. Potom uvidím :-) . Ještě jednou děkuji ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 15:50 miro03
zatial ti neviem poradit pokial žeru a správaju sa v pohode tak to liečit je zbytočné.Inak na vnutorné parazity odporučam entizol alebo flubenol. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 15:44 iKat – bílé výkaly
Všechny ryby jí stejné žrádlo a bílé výkaly mají jenom parmičky čtyřpruhé. Jinak se chovají normálně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 15:33 miro03
pokial krmíš koretrami tak sa nediv,že su biele výkaly,skus im dát pár dní len patentky a granule ak sa budu objavovat aj vtedy tak je to asi střevnými červami ale to budu výkaly průhledné.Žeru ti tie ryby čo maju biele výkaly? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2007 10:45 iKat – Bílé výkaly
Zdravím, abych nezakládala zbytečně nové fórum tak píši sem. U parmiček čtyřpruhých jsem zpozorovala bílé výkaly. Ostatní obyvatelé tetry krvavé a krunýřovec skvrnitý mají normální výkaly. Nejdříve jsem si myslela, že je to z jídla, ale to by snad měly všechny, ne? Jinak krmím mraženým (koretry, patentky) a vločkovým + tablety na dno. Děkuji všem Neonka :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 13:59 Muž Malapa [494] - Afrika
Umírá, patrně věkem, mlá´daty jí vysílily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 11:18 Muž Nik [191]
myslím že uvidíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2007 09:37 Lukáš – Je nemocná?
Ahoj, moje živorodka duhová po porodu: ztmavly ji oči, extrémně zhubla, zarudly ji žábra a nějak zvláštně se pohybuje-kymácí. Je nemocná? Nerad bych, abych ji jednou uviděl plavat břichem nahoru sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 18:37 Muž bunda [28]
Já mám psa. Ten ryby nežere, je mlsný. Kupuj kočce KITE KAT ( a hodně ) :-) pak nebude mít chuť na ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 18:33 Muž Horác [3942] – Baru
O mořských akváriích a otravě ryb vápníkem jsem tady ani na těch odkazech nic nenešel ... kde že se to píše? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 16:21 rolandmynar
Jo,píše



Nevím, jestli vápníkem, ale já mám v mořském akva (teda měl jsem) 15x větší koncentraci Ca než ve sladké vodě. Taky testy, které jsou na obsah Ca ve vodě jsou pro sladkou a slanou vodu dimenzované v úplně jiných hodnotách. Prostudoval jsem veškerou literaturu od pana Dařbijána, což je mimo jiné nejuznávanější u nás odborník na moře a mořskou akvaristiku, ale o otravě Ca jsem nečetl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 15:58 Baru – .-.-.-..-.-.....
Jo,píše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 15:50 Kocour
Je to hnede a leti to pres rybnik. Co je to ?


Dobre nakopnuty kocour :-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 15:44 Žena popelucha [12] – Baru
Baru, ten příspěvek s mušlema je opravdu mimo mísu - radí snad někdo začátečníkům, aby si založili mořské akvárko? Někde se něco píše o otravě mořských ryb vápníkem? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 15:41 :-)
Myslím(ale je to můj názor),že bychom měli vycházet hlavně z původního prostředí rybiček,například korály a mušle-neříkejte,že se rybičky v moři otráví vápníkem,některé tyto korálové útesy přímo vyhledávají už jen kvůli úkrytům,nehledě na to,že moře bez mušlí se taky často nevidí ne ne .Proto vůbec nevěřím odkazům na stránky nejčastějších chyb začátečníků smich smich smich .

Moje řeč. U nás na rybníce máme korálovej ostrov, ponorku i potápěče. Na dně je taky spousta PET flašek. Voda tam přitejká betonovou rourou, tak nevím proč bych to všechno nemohl dát do akvárka.
Satčí to vyvyřit ve slaný vodě. :-D :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 15:34 Kocour
Je to hněd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 15:14 Baru – .-.-,_,.,-m
Ale s tou teplotou je to možný-já takhle omylem uvařila 8 pavích oček a taky dýchali u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 15:13 Baru – ---.---.:
Myslím(ale je to můj názor),že bychom měli vycházet hlavně z původního prostředí rybiček,například korály a mušle-neříkejte,že se rybičky v moři otráví vápníkem,některé tyto korálové útesy přímo vyhledávají už jen kvůli úkrytům,nehledě na to,že moře bez mušlí se taky často nevidí ne ne .Proto vůbec nevěřím odkazům na stránky nejčastějších chyb začátečníků smich smich smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 13:47 procha
Já mám 3 akvárka, 2 ptáky a 1 křečka. Kocourka mám doma taky, a dokonce brzy budou dva a zatím to funguje asi dva roky bez ztrát. Chce to jen tu správnou výchovu a zabezpečení všech zúčastněných.Přeji všem, co mají rádi zvířátka, pěkný den. ;-) :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 09:58 marsz
No to je povedené. Mě když vyskočí rybka z akva, tak jen prostě uschne. Ten kocour z toho dělá docela drama hehe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 08:22 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
tomu se říká pech :-O X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.11.2007 08:15 shifty21
tomu se mi moc nechce věřit že by ji vylovil...byla to mřenka ta žije u dna a pořád se schovává
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [217] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198218x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=10801