Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 98 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 21:14 R Muž romant [27982] Re: xXx
Vysoká hladina N látek, takže měnit, měnit, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 21:12 xXx – Nemoc u ancistruse
Ahoj nevíte co je to za nemoc? rybicky.net/k/forum/400541.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 20:30 R Muž romant [27982] Re: aa
Zítra znovu vyměnit vodu a pozítří zase a bude se vidět, kam se to pohne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 20:28 Žena aa [2]
Díky za rady. Už jsem vyměnila vodu a nasolila. Jak mám pokračovat v léčbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:23 R Muž romant [27982] Re: volhpe1
Vyměnit, použít a za dva dny klidně polovinu vyměnit a lehce ještě přidat soli, úměrně té měněné vodě a potom už normální režim výměn, tedy ne delší než týden. Lehký zvýšení teploty na 27 st. je taktéž možné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:14 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: romant
A za jak dlouho vyměnit část vody po tom použití soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2014 16:12 R Muž romant [27982] Re: volhpe1
Napsal jsem to už tolikrát, tak ještě jednou, 2 pol. lžíce, rozpustit ve vodě a do akva nalít roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:11 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: romant
Kolik soli na 100 litrů vody??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:10 R Muž romant [27982] Re: volhpe1
Lehce přisolil a když nezabírá vodoléčba, možno si pomoci třeba eSHou 2000, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:09 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: romant
Měnit vodu nepomohlo občas se to objeví a pak nevím co s tím hlavně v zimě
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:07 R Muž romant [27982] Re: volhpe1
Kvalita prostředí je rozhodující, takže při pozorování problému, měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 16:06 Muž volhpe1 [41] - Tetry – plíseň
Potřebuju poradit na nějakých živočichách se mi v akva ojevila plíseň pak byly malátní a pak uhynuli dá se proti tomu udělat opatření?? díky zaradu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:53 R Muž romant [27982] Re: aa
Krupice to nebude, ale podle mě to bude začínající bakterka, ta ocasní ploutev je už docela načatá, ožraná, takže klasiku, vodoléčbu a lehký zasolení(pol. lžíci na 50l vody).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:49 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: aa
zkus znovu a lépe ;-) potřebujeme vidět rybu, ne kytky a kousek něčeho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:31 Žena aa [2]
Fotka k příspěvku Tady je ta fotka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:00 Žena Turbínka [2558] Re: aa
Jedna fotka řekne víc než tisíc slov, může být nebo nemusí. Rybku vyfoť, pak ti zkušené oko řekne co to je a můžeš klidně hned vyměnit 1/3 vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 14:52 Žena aa [2]
Ahoj, moje plata má na ocasní ploutvi bílé tečky a na žábrách taky jednu, ale jinde nemá nic a vypadá zdravě a žere. Je to krupička? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 07:06 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Urtman
když to tady čtu o tom mém filtru tak bych nejradši toho prodejce v tom zverinexu v boskovicích nakopal do prdele.říkal jsem mu že ta filtrační pěna je málá na 240l akvarko a on mi tvrdil že tomu nerozumím a že ta vložka vydrží dlouho.vydrží 6 dnů a pak začne propouštět bordel.začátečnické chyby a ted mě štve že jsem si nestál za svym.dneska jedu pro vnější filtr.dodržím vaše rady na první tyden vymeny vody a snad už se kanci budou mít v pohodě :-) všem děkuju za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2014 19:04 JoKa Re: Designer
Fan 3 je poměrně drahá, ale vcelku účinná čerpací hlava. Ale pouze ta hlava...
Provozuji momentálně 2 takové, ale pod ním je podstatně větší biomolitan. Jinými slovy, když už to mám doma, tak to nevyhodím, ale upravím. Když jdu nakupovat, vyhnu se mu obloukem... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Romane, u tehle houbicky je to fakt zbytecna snaha. Ja tenhle Fan 3 dostal od pritelkyne, kroutil jsem nad nim hlavou a ted prave jede ve 200l s tim doporucenym biomolitanem. To akvarium nemuze zit zasluhou toho filtru s tou houbickou a je uplne zbytecne si delat nasili nejakym pokusem jej dal provozovat v soubehu (to by to necim dalsim musel honit).

No ale pokud (fakt v tom nevidim smysl), staci tu puvodni houbu zavesit do proudu vystupu z filtru, a pokud v nem neco je, i takhle to prezije, protoze je to tak ridke a tak male, ze tim projde voda jako by to tam ani nebylo (se divim, ze se to melo jak ucpat, ovsem pri tom prutoku...)

Jinak samozrejme souhlas, psal jsem ze to akvarko musi mesic nejak udrzet v provozu, tak jsi to i hezky rozepsal ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 18:02 R Muž romant [27982] Re: miloš
To, co ti radí Jirka(Designer), to je velmi chválihodné, ale pozor na jednu věc a to je ta výměna. Byť je současný filtr ne zcela funkční, tak tam přecijenom nějaký bakterie jsou a když se i o to málo připravíš, tak musíš pamatovat na to, aby jsi měnil vodu minimálně týden každý den min. 1/3 objemu a další týden obden, jinak to bude ještě horší. Tu novou houbu něž jí dáš do akva a nainstaluješ na tu hlavu, tak jí vymáchej v bordelu jenž odkalíš ze dna, čímž si tu houbu trochu tzv. naočkuješ a po dobu toho vostrýho záběhu, těch 14 dní neodkaluj dno, bude Ti záložním filtrem a krm jenom minimálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.02.2014 17:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miloš
miloš napsal: mam v planu externi filtraci.ted mam vnitrní aquael 3 a je to takovy o ničem musím kazdy tyden čistit vlozku protoze se hned zanese a to podle me neni dobry zkrs nitrifikační bakterie.

Todle ve 240l? Tak to jsme doma, akvarium bez funkcniho filtru. Opet je to filtr s houbickou nevhodnou i k myti nadobi. Ale nesmutni, sundej cely spodek a pod ten vrch nasad biomolitan 10x14x30cm. Ono to presne nesedi, ale kdyz si za nejakou desetikacku koupis instalaterskou teflonovou pasku, trosku to omotas a ono to sedne. Za mesic po tomhle bude vsechno jinak. Akorat musis to akvarko ten mesic udrzet v provozu. O udrzeni puvodni houbicky v provozu neuvazuj, nema to smysl, ty bakterie co v ni jsou nestoji za rec (a pri tom co tohle cerpa tam ani zadne nejsou). Spravny vnitrni filtr neni plny svinciku, protoze saje vodu velice pomalu, kdezto spatny je vecne ucpany, protoze "par dirkami v kostce cukru" procpava silenou rychlosti kazdy kousek smeti, ktery plave okolo.

Chces novy externi filtr, pri dobrem vyberu urcite chvalyhodna vec, ale co Ti radim muzes udelat hned a za par korun (no dobre, rekneme 200Kc za ten biomolitan), a pak nemusis s externim filtrem vubec spechat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:43 - Re: miloš
Nechcem ti do toho kecať,ale práve tá zar.... vložka je ok.Ak to prepieraš každý týžden nerobíš dobre.No na tvoju nádrž je fakt Fan3 nepostačujúci.Sám som mal dva v 200L čo celkom šlo,ale i tak som neskôr prešiel na externý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:41 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
mam v planu externi filtraci.ted mam vnitrní aquael 3 a je to takovy o ničem musím kazdy tyden čistit vlozku protoze se hned zanese a to podle me neni dobry zkrs nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:13 R Muž romant [27982] Re: miloš
Tak tomu zas já věřím, ale řešíš následek a příčina Ti zůstává, tedy příčina v té ne zcela dostačující filtraci(tedy když budu věřit tomu kolik vody týdně měníš) ve vztahu k zatížení akvária a z toho plynoucí následek toho zaplísnění(tedy se domnívám). Takže pokud nenastane v akváriu nějaká změna ve smyslu polepšení té filtrace, může se tato situace časem opakovat znovu a to třeba dokolečka, dokola. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 17:05 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
nemužu tomu uvěřit ale po kapkách ESHA 2000 se se začíná dulek zacelovat.ztratili se i mikrovlakna co z toho trčeli.zitra vymenim vodu a pořadně vyčistim akvarium a snad to bude dobry :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 12:39 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: Designer
je to dulek a z toho trčej takovy mikrovlakna.stravu jim davam vetsinou mrazenou(patentky,koretry,dafnie,cyklop,hovezí srdce) a obcas granule.no občas pozoruji že ten kančík sebou škubne do stran,jakoby se otřepal.kdyby mel to co řikáte je to přenosný z ryby na rybu?umřeli mi už tři maly kančíci.zničeho nic přestali žrát,trochu se jim nafoukly břicha,začali plavat u hladiny a lapaly po dechu.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 09:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miloš
Zbav se svinciku, poctive se starej a rybam kup kvalitni krmivo. Z te fotky vidim jen nejaky bily flicek, takhle poznam houby, ale pokud je to jako by dulek a z nej trci nitky nekrotizovane tkane, pak hledej, jestli se to nepodoba projevum derove nemoci. Ryby s bicikovci ve strevech mohou prozit bez problemu cely zivot, pokud jsou jinak silne, ale jak jsou oslabeny treba zvysenou hladinou dusikatych latek ve vode, nebo "chudou stravou", muze to propuknout.

Nemusi to byt ono, ale podivej se jak to vypada, najdi si fotky na webu, porovnej to v realu a posud. Ty to naprimo vidis lepe nez my z takove fotky. A pak se podle toho zarid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 04:35 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: cezarmilan
lidi menim kazdej tyden 2/3 vody.voda je krasne čistá.občas se na rostlinkach udelá takovej bordel protoze mám u prostřed akvaria trs rostlin a obcas se do toho zachytne naka ta nečistota.pokud řešíte ty zelené tečky na rostlinkach tak to je od slunka si myslim.pokud se pletu opravte mě.stárám se o akvarko jak o děcko tak mi řeknite kde dělám chybu. :-) nakapal jsem kapky ESHA 2000 a v patek vymením teda ještě vetší mnozství vody.a víte co to je?třeba špatne zahojená rána nebo to se udělá samo od sebe?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:18 JoKa Re: miloš
Souhlas s Romanem a Cezarem. Když kouknu na ty rostliny v pozadí, tam je nějaký průser, ale pořádný... Začni se akvu věnovat, nebo o něj, dřív, nebo později přijdeš (respektive obyvatele a spíš dřív)...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:11 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: miloš
Podľa foto máš tam hrozné hygienické podmienky :-( Takže romant ti lepšie poradiť nemohol ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 21:18 R Muž romant [27982] Re: miloš
Nic tím nezkazíš, ale vodoléčba je vodoléčba, nebuď línej a nezjednodušuj si to moc. ;-)
Edit: K tomu co zde již zaznělo je taktéž dobré upozornit na ne zcela odpovídající filtraci. Tedy ne, že by to byla špatná filtrace, ale na akvárium Tvých parametrů je slabá, to akvo je dost zatěžovaný tím provozem a pobytem cichlid a je potřeba ten filtrační výkon, účinnost zdojnásobit. To že měníš tolik vody kolik měníš, to asi nestačí o čemž svědčí ten stav ryby. Když se vylepší ta filtrace, tak i výměny vody budou dostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 21:10 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potočníRe: romant
koupil jsem na to kapky ESHA 2000.pomuže to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:55 R Muž romant [27982] Re: miloš
Přitlač na výměnu vody a můžeš lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:47 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
Fotka k příspěvku zdravím.udělal se mi u kančíka mezi očima bílej prohloubenej flek a rostou z neho chloupky.je to naka kožní nemoc nebo to je odřenina?už to má 2 tydny a je to pořád stejný.díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 19:14 Muž Lug [0]
rybky šli do akva až 3 měsíce po založení, každopádně už bych se mohl pochlubit :-) . O víkendu skusim něco spáchat. Za odpovědi dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:59 Muž patamatix [408] Re: Lug
Bylo by jednodušší zřídit prezentaci tvého akva a pak by se lépe dalo poradit. Ale může to být vodnatelnost. Krátce po té co jsem dal ryby do (bohužel ne dlouho zaběhlého akva) Jsem měl podobné problémy často. Ale nikdy se to nepřeneslo na ostatní ryby. Údajně se vodnatelnost přenese spíše pokud ryba uhyne v akva. Pokud ji zavčas vylovíš,tak by to mělo být dobré,ale to bych rád věděl názor zkušenějších,zda se to zakládá na pravdě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:47 R Muž romant [27982] Re: Lug
Ty oči nemusí nutně značit vodnatelnost, to může bejt příznak i spousty jiných nezdob, jako třeba nicotnejch podmínek a zvýšenejch N látek apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:40 Muž Lug [0]
sem v práci, tak na šupinatost nedokážu odpovědět, všimnul jsem si pouze vypouklích očí. Rybka má 2cm, tak memusí být vše patrný. Každopádně nedržela s hejnem jako ostatní už když jsem si ji přivez, a nyní už je na tom očividně hodně blbě, tak hold půjde na druhej břeh a budu doufat že mi to nepřenesla na ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:21 Muž patamatix [408]
Taky volím stejný postup,pokud se mě stalo,že jednotlivá ryba,měla takovéto zjevné problémy,tak jsem ji radši poslal na druhý břeh,jak kvůli její trápení a hlavně pro ochranu ostatních. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:15 R Muž romant [27982] Re: Lug
Jedná-li se o jednu rybu, neřešil bych to a poslal jí přes perlivou vodu na druhej břeh a ostatní sledoval. Na téma co té rybě vlastně je nehodlám spekulovat. Podle mě přesnou odpověď na to, čím je sužována bude umět spolehlivě odpovědět jenom veterinární rozbor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 18:08 Muž patamatix [408] Re: Lug
Má od státe šupiny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 15:11 Muž Lug [0] Re: cezarmilan
Břišní vodnatelnost...........rybka již nemůže být zachráněna. Je to tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Lug
Tu hore v tom modrom rámčeku (lište) nájdeš odpoveď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 10:47 Muž Lug [0]
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka (moc se nechtěj fotit). Každá rada dobrá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 10:45 Muž Lug [0] – tetra rudá
Fotka k příspěvku Nevíte někdo co je tohle za nemoc. Nejdřív měla ta tatra jenom tmavší (a nafouklé) bříško a trochu se stranila kolektivu (jako by byla unavenější). Poté se ji za hlavou na jedný straně vytvořila černá skvrna, a nyní střed té skvrny bělá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 20:27 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pridám ešte toto ak sa hodí, ak nie nechám to na tebe "romant"
rybicky.zvieratadoma.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2014 17:29 Muž patamatix [408] Re: Viola
Jak sama píšeš v karanténě neměla problém ;-) Nebude tedy problém v tvém akva. Téměř před měsícem jsi řešila problém s rybičkou a teď znova. Sama píšeš že máš miniakva. S velkou pravděpodobností bude problém ve vysokých hodnotách N látek jak zmínil romant a ty vznikají nevhodným prostředím,pokud s tím nic neuděláš,tak nepomůže ani sebečastější výměna vody a všelijaké zázračné vodičky. Ve vodě je mnoho různých bakterií,které čekají na na zhoršené podmínky,pokud jim dáš příležitost,tak jdou po rybách,pokud máš správné prostředí,tak ryby budou zdravé. K tomu,aby ti někdo pořádně poradil,by chtělo udělat prezentaci,jinak je to jen hádání z věštecké koule ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2014 15:44 R Muž romant [27982] Re: Viola
To by mohlo ukazovat na vyšší N látky v tom akváriu kde je teď, za častější výměnu vody nic nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2014 15:12 Viola
Opět se na vás obracím s prosbou. Svoji bílou silver molly jsem nakonec vyléčila v karanténě, poté co jsem ji přendala zpět do akva se jí zakalilo oko bíle a trochu se zvětšilo a na párových ploutvičkách se jí udělali bílé puntíky, co by to mohlo být? už 2x jsem ji odlovila do karantény a podruhé se jí oko zvětšilo, přitom v karanténě neměla problém.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [98] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198020x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4851