Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 66 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 21:19 Erredar Re: abby
ten druhý má stresove fleky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2016 21:13 abby – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte prosím o radu dvaja ancitrusovia majú nie najzdravšie biele flaky jeden je jak zjazvený a druhy oskrety.. Co to môže byt? Do karanteny sa mi ich moc nechce dávať v 400l akva sa nechytaju najlepšie.ake liecivo im dať?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 12:55 jamajcan Re: RudeRat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 19:50 R Muž romant [27987] Re: RudeRat
Vnitřní paraziti to jsou, prostě je začervená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 19:48 Žena RudeRat [9] Re: romant
Díky, ale na té stránce a vůbec celkově nikde nemůžu najít, co by mohlo znamenat, že má rezavej zadek. Zajímalo by mě, jestli třeba někdy někdo podobný příznak měl a který červ by to mohl být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 19:08 R Muž romant [27987] Re: RudeRat
Je začervená.
Edit: www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 19:04 Žena RudeRat [9] – ancistrusové
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím nevíte, co by to mohlo být? Jestli něco? Samice ancistruse má rezavé okolí řitního otvoru. Myslím, že předtím to neměla, může to trvat třeba tak 14dní. Zdá se mi taky pohublá, ale žere normálně, je aktivní, akorát kluk ji vyhání od žrádla. U kluka, zdá se mi, se čas od času objevují výkaly jako ty na fotce (s odstupem třeba i měsíce). Ale kluk se nechová nijak podezřele, normálně žere, je aktivní, pořád hrabe hnízdo. Před nedávnem jsem utratila tetru, protože plavala hlavou dolů, měla oškubané ploutve, schovávala se, málo žrala, prohnutá páteř, zhubla (u mě žila už asi rok a půl, tak možná i to stáří nějak zapracovalo..?). Asi bičíkovci? Jsem trochu v panice, jestli má ta tetra nějakou souvislost s ancistrusy, případně jestli mám něco nalít do vody nebo ne? Přidala jsem rybám vitamíny, vyměnila vodu, přidala sůl, začala krmit krmením, které obsahuje zvýšené množství vitaminů. Vodu měním normálně každý týden. Ostatní ryby (tetry, pancéřník, otíci) jsou v pohodě. Někteří akvaristé by radši preventivně nalili antibiotika, jiný radí, že se s tím ryby vypořádají samy. Jaký je váš názor? A co ten rezavý řitní otvor? Děkuju za jakoukoliv radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 17:07 Muž Legioix [574] Re: Lili
Pokud toto měli už v takovém stavu v akvaristice, tak bych tam už rozhodně nic nekupoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 17:02 jamajcan Re: Lili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 16:58 R Muž romant [27987] Re: Lili
aSHu exit v kombinci s eSHa 2000 dle návodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 16:52 Lili – díky
Děkuji..takhle nemocnou jsme rybku přinesli včera z akvaristiky :( ...Co byste doporučili zakoupit za přípravek na léčbu..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2016 13:41 jamajcan Re: Lili
Připadná mi to spíše jako Oodinium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 12:11 Lili
Děkuji.. ,já jsem se tu právě včera ptala,co by s ní mohlo být,tak díky,najdu si tedy něco o léčbě té krupičky...snad to zvládneme...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 11:59 Muž motýlek [275] Re: Yirka
skoro na 100% :-( ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2016 11:54 Muž Yirka [9126] Re: Lili
Tedy nevím, nakolik mě šálí zrak (nebo fotografie), ale spíš bych se pořádně podíval, zda ta samička není napadena krupičkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 11:32 Lili Re: romant
Fotka k příspěvku Hmmm,tak díky...No a je možné,že mi v akvaristice místo pavích oček dali Endlerky?Já to nepoznám,ale mohli by to možná být oni...Dá se to z této fotky poznat?Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2016 21:14 R Muž romant [27987] Re: Lili
Denně, nebo obden měnit min. 1/3 vody a ty ancáky vrátit zpět do akvaristiky, to není akvo pro ně, ostatně ani ty paví oka se tam moc nehodí, když už, tak endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 21:11 Lili – Rybka ma stále otevrenou tlamu
Máme akvarko 20l ,nedávno založené,se dvěma živýma rostlinama,filtrem ,a osvětlením.V něm 4 paví očka a 2 ancistrusy.Jedna samice pavího očka už asi druhý den plave s neustále otevřenou pusou... Vůbec ji nezavírá...A zřejmě ani nejí, neviděla jsem ji jíst..čim by to mohlo byt způsobeno :-( ? A druha samička, kterou jsme koupili dnes,má takové jakoby okousané ploutve, nebo spíš odřené,nevím :-( ..poradíte někdo, co by to mohlo byt a co dělat? Díky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 09:36 Žena baletka [624] Re: AdamSlaf
Jestli tam máš tvrdost nula, tak pravděpodobně nefunguje. Tvrdost navíc není žádný ukazatel, je vpodstatě pro Tebe nedůležitá. Důležité je NO2, NO3. Borellky nejsou žádné padavky, ale je to cichlidka, takže pokud nemáš dobře zaběhnuté akva, půjde do kytek. Měň vodu, naházej tam nějaké rychle rostoucí rostliny. A napiš, co je to za akva. Je to pořád dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 07:53 jamajcan Re: Abarth
Zkus si vyhledat bakteriozu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 22:48 Abarth – Diamantová
Fotka k příspěvku Zdravím všimol som si dnes ze duhovka má nejak ako keby opuchnuty pysk (ústa) neviete co to môže byt ? Je čulá žerie všetko funguje
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 22:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: AdamSlaf
Bez prezentace a podrobných údajů těžko radit.
Jak je staré akvárium? Není tam moc ryb, nedostatečná filtrace a podobně? Zrychlené dýchání nejčastěji znamená otravu NO2. Začni měnit vodu, klidně 30% každý den.

Ještě mě napadají tyto možnosti, ale není to moc pravděpodobné: nedostatek O2 a onemocnění žaber.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 21:16 AdamSlaf
Fotka k příspěvku Včera jsem našel jednoho samečka Apistogramma borellii jak se takhle válí po dně a strašně rychle dýchá. Čím to může být? Akvárium 60×30×30, pH 6,5-6,8, pokud test od Rataje funguje tak tvrdost 0°, teplota 24°C, jednou za týden výměna 1/3 vody a čištění filtru.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 21:02 Muž Lorennzo [5] – nemoc
Mám problém a potřeboval bych poradit. Už asi třetí rybka mě umřela na tu samou nemoc (asi nemoc). Vše se zdá v pohodě, zdravě plavou ale zničeho nic přestane plavat jak kdyby ochrnula ale normálně dýchá a snaží se plavat ale nejde to. Můžete mi poradit o jakou nemoc jde popřípadě nějakou prevenci aby se to neopakovalo. Díky moc, jsu bezradný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 22:55 Žena baletka [624] Re: Sharka84
To je super, že se snažíš, každý dělá chyby. Voda se nemění obden pořád, že jo, to je jasný. Ale třeba týden to neuškodí, pak další týden co dva dny a takhle se postupně dostat na pravidelnost jednou týdně třetina vody. Hlavně s tou výměnou vody neper zároveň filtr, ten nech běžet. A napiš, jak dlouho to akvo běží nebo běželo, než jsi tam dala ryby, to je důležitá informace. Pokud jsi akvárium koupila, napustila a hned do něho dala ryby, tak se připrav, že třetí a čtvrtý týden od toho napuštění bude největší krize, bude tam nejvíce látek nebezpečných pro ryby, takže v takovém případě to chce výměnu vody skutečně zintenzivnit. Asi by tomu pomohl i nějaký Nitrivec nebo nějaké jiné bakterie, pokud jsi tam při zakládání akva žádné nedala, ale úplně nejvíce potřebuješ ty kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:28 R Muž romant [27987] Re: RXC90
Bakteriální problém, to se bez medikace neobejde, bude se to jinak neustále zhoršovat. Bactopur direct by mohl pomoci, ale zvážil bych tu léčbu v separé, v návodu se dočteš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 20:05 Muž RXC90 [12]
Fotka k příspěvku Dobry den, nevite nahodou co to ma ta skalara za utvar dole na brise u ploutve? rybicka je cila normalne ji a plave, vubec mi neprijde, ze by ji to nejak prekazelo. Zacinalo se to tim ,ze udelala se tam boulicka, cca po 5-ti dnech takhle mu to vykvetlo :-O prezentace nemam neni to moje akva, pouze se o nej docasne staram, vodu menim tak 2x do tydne + odkalovani.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2016 12:11 Sharka84 Re: baletka
Děkuji, já budu měnit vodu ob den jak radíš, ne tedy jednou týdně. Zítra seženu ty rostlinky. Hele, ale já se snažím, doposud jsem dala na rady jiných akvaristů a snažila jsem se mít mírumilovné akvárko, beru to vážně, také si přeji aby rybky byly v dobré kondici a aby celkově vše dobře prospívalo...Až budu mít trochu času, udělám si ten blog. Každopádně jsem ráda za každou radu, díky moc, Sharka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.01.2016 00:08 Žena baletka [624] Re: Sharka84
Šest akar ve 200l, plus ty ostatní ryby... brzy to hrůza bude. Jak dlouho to akvárium běží, jak dlouho běželo, než jsi vypustila ryby? A jak už tu psali: jaká je filtrace, jak probíhá údržba? Doběhni do nějakého obchodu a rychle tam přihoď nějaký růžkatec (ceratophyllum demersum), vysaď rychle rostoucí rostliny - egeria densa, limnophila sessiliflora (nejlépe obě) a měň vodu obden jednu třetinu, to je jeden ze způsobů jak to akvárium v krizi na chvilku ozdravit. Pak můžeš řešit další věci. Hlavně tam nelij žádné sračky jako léčiva, žádné prevence, žádná hnojiva - stejně tam žádné kytky nemáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 22:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Sharka84
Udělej si prezentaci ano Jaký filtr, světlo, dno, ryby, rostliny, udržba... Pak se bude dát lepe poradit X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 20:22 Sharka84 – Je to taková hrůza?
Fotka k příspěvku Měnit více vodu mohu, ale bude to stačit? Rybky se sami vyléčí? Mám v akváriu 24stupňů, jinak když vyměním vodu, asi tak 1/3 spíše méně, nasypu lžičku soli, jinak občas přípravek proti řasám s někdy hnojivo pro kytky, ovšem moc kytek mi neprospívá a ty co mám se ještě nestihly rozrůst. Budu ale ráda za každou radu, třeba druhy kytek co vydrží a nestane se z nich časem jen salát pro rybky. Děkuji, Sharka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2016 14:41 R Muž romant [27987] Re: Sharka84
Kvalita prostředí, tedy voda, měnit často a živý rostliny, to co vidím, je dost hrůza.
Edit: Zaregistrovat se, zřídit prezentaci, uvést co nejvíce informací o nárdži, tak aby se to mohlo dát do richtiku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2016 12:34 Sharka84 – Poraďte prosím
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu s onemocněním akar hnědých. Pořizovala jsem si je asi před měsícem a bylo mi řečeno, že jsou to odolné rybky s minimální náchylností k nemocem. Z diskusí jsem před jejich pořízením pochopila to samé. Nicméně stejně se jedné po týdnu u mě objevila světlá čárka na ocasní ploutvi a na jedné plovací malý bílý chomáček, jakoby plíseň. Ošetřila jsem vodu prevencí po pořízení ryb, ale přes to jsem neváhala a "dopřála jim" 3 denní kůru, proti plísni. Chomáček zmizel, ale na ocasní ploutvi čárka zůstala. Nyní po dalších 3 týdnech jedna z rybek vykazuje příznaky asi rozpadu ploutve vis.obr. Prosím poraďte. Mám akvárium cca 200L, 6 akar hnědých, 2 ramirezky, 6 rasborek, 8 mechovek, 5 panceřníků, 1 sevelie a jeden ancistrus. Všechny ostatní rybky jsou zdravé, všechny přijímají potravu a jsou klidné navzájem se nijak neusurpují. Krmím vločkama a hodím jim k tomu pár granulí s obsahem filet pro přilepšení výživy, co mám pro jezírkové rybky, zbožňuje je i naše kočka Děkuji za odpovědi, zdraví Sharka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:08 Muž Legioix [574] Re: Smrtak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:08 R Muž romant [27987] Re: Smrtak
Podle mě je to infekční vodnatelnost, tedy utratit. Uvidíš co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:05 Smrtak – pomoc poradte co delat
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tri dny neji a dnes sem nasel prvni rybu uhynulou a jednu sem musel odlovit a prikladam jeji foto,vcera sem vymnenil vodu a klasicky pridal sul a sodu + nakapal lecivo "eSHa 2000 " protoze nevim co stim a todle lecivo mi bylo doporuceno ze ma ucinky na vice nemoci ,predem dekuju za kazdou radu a pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2016 15:53 R Muž romant [27987] Re: Dominick
Vodu měnit klidně 2x denně, bez debaty.
Edit: Tu teplotu pomalu nahoru, jinak se nitrifikace bude jenom těžko rozbíhat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 15:51 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: romant
NO3= 20, ale NO2=1,2mg/l ...uz menim vodu a pridavam sol
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.01.2016 15:30 R Muž romant [27987] Re: Septimus
Podle mě jde o počáteční stádium, tedy proto ty dírky ještě nejsou. Ano vytamíny, jako Fishtamin, nakapat přímo do skrmovanýho žrádla a krmit, dále bych si pořídil toto a dávkoval dle návodu www.lecivaprotercovce.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2016 15:27 R Muž romant [27987] Re: Dominick
Postupně zvedej teplotu na 25 st. vodu měň jak o život, ono tedy o život jde, tomu keříčkovci a vodu lehce zasol(pol.lž. na 50 litrů), do akva nelejt roztok při výměně, tedy při jedné v výměn, nečiň tak při každé výměně. Ten omnisan je spíš pro jezírkový ryby, já osobně bych to nepoužil a obstaral bych si třeba eSHu 2000 a nebo od sery Mycopur a nebo Omnipur
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2016 15:23 Muž Legioix [574] Re: Dominick
S Omnisanem nemám žádné zkušenosti. Hlavně bych začal s tou výměnou vody + třeba přisolil i obyčejnou solí cca 1 pol. lžíce na 50l akvarijní vody. A taky otestovat vodu na N látky. Ta Esha opravdu zabírá.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 15:20 Septimus Re: romant
Díky, zkusím léčit vitamíny, jak se doporučuje. Myslíš, že ty bílé výrůstky jsou bakterie, které napadly rány na hlavě? Protože ty typické díry pro tuto nemoc jsem u ryby nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 15:20 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Legioix
jo brzo to vim(situace ma donutila,krmil som velmi malo....a molitan som uz spominal ze zo zabehnute akva,buhuzial voda,piesok boli nove)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 15:11 Muž Dominick [22] - AfrikaRe: Legioix
este dodam ze momentalne teplota vody cca 18-19°C. co ten omnisan ? je alebo nieje vhodny ?...pripadne ho premiestnit do druheho ale mensieho akva(a tam primiešať novu vodu,zodvihnut teplotu...?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 15:02 Muž Legioix [574] Re: Dominick
Začni s výměnami vody. Aspon 50% denně. To že chtěl vyskočit už o něčem vypovídá. Prostě jsi tam dal ty ryby brzo ještě když hodnoty škodlivých látek nejsou ustáleny a ted si to vybírá svou dan.

www.heureka.cz/…

www.heureka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 14:59 Muž Dominick [22] - Afrikaplesen ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahojte,prosim o radu. mam v 300L akva Clarias batrachus 27cm. akva bolo zaloleze len pred niečo vyše týždňom(molitan vo filtri zo zabehnuteho akva). včera som na rybke objavil biely povlak,asi nejaka plesen ? ostatne ryby su OK. co na to dať ? od vcera sa to rozšírilo sumcek je cely dobity,podliatiny ma na hlave(sa mi zda ze chcel vyskociť, no krycie sklo mu nedovolilo tak sa umlatil).
mam k dispozicii omnisan ? môýem použiť ? (pripadne tablety baktorpur mam k dispozicii)...pripadne este stiham ist nieco kupit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 14:30 R Muž romant [27987] Re: Septimus
Vyhledej si pojem děrová nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2016 13:52 Septimus – Identifikace onemocnění
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, v mém akváriu se na hlavě skaláry objevil nějaký parazit, kterého se mi nepodařilo identifikovat. Mohli byste mi prosím pomoci s určením, abych věděl jakou léčbu nasadit? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 23:21 Muž Legioix [574] Re: pavellaska1
Tak doufej, že to nedotáhneš i do té "velké" nádrže, teda pokud tam nemáš ryby. Jak je vidět, tak jsi asi špatně hledal a o oodiniu jsi asi nenašel nic: rybicky.net/forum/4564

www.zoohit.cz/…
www.zoohit.cz/…

Mají i v nejbližším Hornbachu. Pošta ti ryby nezachrání.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 23:00 pavellaska1
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj,udelal jsem vse podle navodu pridal do akva. sul a zvedl teplotu na 30stupnu a zda se mi ze se to stale nezlepsuje. Naopak rybicky zacly zrychlene dychat. Zustali v akva uz jen 3 rybky. Male kanciky jsem uz prendal do velke 120l nadrze a ty jsou v poradku. Ale jako prevenci jsem take vodu prisolil a zvedl teplotu. A zda se ze se jim tam dari.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [66] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3251