Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 22:39 Muž Th0mas [0] - Miniakvária – Co to je?
Fotka k příspěvku Ahojte, prosím o radu...dnes jsem objevil na Otíkovy dvě bíložluté tečky (viz.foto)...zkoušel jsem googlit...jediné co jsem našel je, že by se mohlo dle vzhledu jednat o krupičku...kromě vzhledu tomu, ale zatím nic nenapovídá. U žádné jiné ryby to nepozoruji, chovají se klidně standardně, příjímají potravu, o žádné předměty se neotírají... Můžete mi pls někdo poradit jestli čekat nebo nějak zasáhnout...nechci do vody zbytěčně lít nějakou chemii...díky?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 11:12 KubaR Re: romant
Díky za radu, voda je vyměněná, vrubozubci spolu vycházejí, jen někdy na sebe vyjedou, jestli to taky nemůže být způsobené tímto. S kančíky vycházejí dobře, akorát samec kančíka hodně doráží na samici. Jinak všichni přijímají potravu a plavou v pořádku, i mají stále hravou náladu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 04:31 R Muž romant [27987] Re: KubaR
Měnit a to klidně denně i polovinu akvária.
Edit: Nedostatečně zaběhnuté akvárium, tím hromadným přidáním ryb došlo ke zvýšení N látek a podmínky v akváriu jsou nicotný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2014 00:18 KubaR – šupiny a ploutve
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Mám vieja synspila spotted (cca 25 cm velké), samec se mi zdá v pohodě, ale samice má roztřepené a "děravé" ploutve, nevím o co se jedná, raději se chci poradit, abych něco nezanedbal, co s tím mám dál dělat... Mimo jiné mám v akváriu i 4 ks vrubozubce paví (o velikosti cca 7 cm), u kterých jsem objevil místy odpadlé šupiny. Akvárium má 450 litrů, průměrná teplota 27 stupňů, pH 7, akvárium mám týden (s rybami) předtím jsem ho nechal zaběhnout, vodu jsem měnil včera po tom týdnu. Vyměnil jsem zhruba 100 l vody. Předem děkuji za rady...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2014 14:04 R Muž romant [27987] Re: rohlenka
Místo zbytečnýho částečnýho popisu, ze kterýho stejně nikdo nic smysluplnýho nevyčte, svůj čas věnuj zřízení té prezentace s uvedením co nejvíce údajů o předmětným akváriu. Z toho co jsem se dočetl, bych si myslel že by se mohlo jednat o vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2014 13:54 rohlenka Re: Urtman
no - akva mám 160l - tetry čierne 6ks a gold molly 8...myslím, že priestorovo je to OK, mám ich tam tak už dva roky, a až teraz takýto problém...už neviem, čím liečiť - čo to majú za problém...???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 22:59 JoKa Re: rohlenka
To jsem moc dobře nepochopil, je to otázka, nebo konstatování??
Pokud otázka, tak je odpověď na snadě. Bordeláři (živorodky) s čistotnejma (tetry) v nevhodně malém akva. Nelíbí se jim tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2014 21:52 rohlenka – čo to je - čo s tým?
Poradí niekto? Živorodky v spoločnom akva s tetrami a pancierníkmi mi už istú dobu niečo napadlo - najprv sa otierajú o okolie, ztiahnu plutvy, chudnú a pred koncom im zčervenajú žiabre (gold molly)...Už som ich trikrát preliečila so Sera Omnipur pri potrebnej teplote, vdzuchovaniu a i., ale stále to tam mám...Čo s tým? Ostatné vyzerajú zdravo. Dík.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 22:47 Yetti – Tetra černá - tlama
Fotka k příspěvku Zdravím,mojí rybce se nedávno zvětšila a zčernala tlama, nevím co by to mohlo být ale rybka je stále velice aktivní a má chuť do krmení. Dostavájí Sera vipan a sušené ráčky, ostaní rybky jsou v pořádku. Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:29 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Tak to akvo je na ně malý a jako medikaci možno použít Flagellol, ale jako léčbu toho akvária, ty ryby bych tam dlouhodobě nedržel, neb situace se i po vyléčení může opakovat. O akváriu nic nevíme, ale stejně i když bude dodržena maximální péče, je to hrana hranovatá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:24 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
je v 54l akvárku, a tady to se objevilo i u další stejnýho druhu.Ale ta druhá stále žere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 18:10 R Muž romant [27987] Re: Jarik
Rybu pryč a to definitivně, ostatní sledovat a při výskytu dalšího příznaku zahájit léčbu. Taky si myslím, že je to problém s vnitřníma parazitama, což je klasicky o prostředí, tedy o jeho kvalitě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:31 JoKa Re: Jarik
Tipoval bych to na nějakého střevního parazita, ale podle fotky fakt jen tipuji. V jakém akvu je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2014 17:24 Muž Jarik [105] - Jezírka a realizace jezírek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte co je s rybou? Má smrsklej ocas a schovává se, a taky nežere.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 21:42 ondrejD Re: Qwassi
"jako pavučinka s bublinkama.Resp spíš jako by za sebou táhla jen ty bublinky..."

- no, z tohoto popisu opravdu těžko něco vyvodit - tím spíš, že vnímání toho co člověk na rybě vidí a jak se mu jinak zdá její chování může být dost subjektivní... pokud to ale vypadá opravdu tak je je psáno, tj. průhledné bublinky plynu/,vlající za rybou jakoby "na ničem", může jít i o plyn zachycený na rybím slizu.. - je ale otázka proč ryba produkuje tolik slizu .. - více možných příčin, zpravidla nevhodná kvalita vody - nebo parazit. Teoreticky může jít ale i o vlákna plísně...

Bublina se na rybu může dostat více způsoby - filtr s přisáváním vzduchu, výskokem ryby nad hladinu,.. - toto ale není až tak důležité, důležitější je, na čem ta bublina drží.. - bez fotky opravdu nelze více.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:34 Qwassi Re: romant
ony právě že nemají ani jiné příznaky,jedna má kulaté bříško,ale to má furt,je nenažraná.Zkoušela jsem fotit mobilem ale to se nedá...tak se uvidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:20 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Některá nemoc se podle popisu určit dá, ale obvykle to chce fotku, aby se chybnou diagnózou nezpůsobila ještě větší pohroma, je odkaleno, voda vyměněna, ráno moudřejší večera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:15 Qwassi Re: romant
chjo,mám na ty nemoce fakt smůlu :( i tak děkuju za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:04 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Hmm, jsem lehce bezradnej, snad nějaká verze nálevníka, fakt nevím, uvidíš co k tomu bude mít někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 20:02 Qwassi Re: romant
Byly i předtím,vlastně proto jsem šla odkalit,myslela jsem že táhne nejakou nečistotu.Vysloveně tahají jenom ty bublinky.Momentálně jsem bez foťaku tak foto nemůžu dát.Tady na stránkách se teprv rozkoukávám tak nemám doplněné info :/
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:54 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Před tím tam ty bublinky byly taky, nebo to je až výsledek odkalování a výměny vody. Ta pavučina, jak píšeš, je takovej jakoby namodralej závoj po celým těle ryby? Šikla by se fotka a i prezenatace, což z pozice funkce vidím, že je ve výstavbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:49 Qwassi Re: romant
jj odkalovala jsem ale u jedné jsem si toho všimla už předtím právě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:36 R Muž romant [27987] Re: Qwassi
Neměnil jsi teď v posledních hodinách vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 19:32 Qwassi – skalára
Dobrý večer,prosím o radu...Skalára má na sobě cosi,co vypadá jako pavučinka s bublinkama.Resp spíš jako by za sebou táhla jen ty bublinky...Co to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 12:31 Žena Turbínka [2558] Re: Winchester
Jak ti již bylo řečeno, ten tvor není ancistrus, ale jiný krunýřovec, krunýřovec síťovaný. Měň tu vodu dál a najdi těmto tvorům důstojné bydlení jinak se problémy nudou opakovat a budou horší a horší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2014 12:25 Winchester Re: romant
Tak hlásím výrazné zlepšení - Ancistrus už má dvě třetiny ocasu zarostlé. Kromě časté výměny vody jsem ještě vyndal nový kořen Driftwood, který mi do akvaia pouštěl bordel (hnědá voda mi nevadí, tisíce drobečků ano) a kapu Eshu 2000.
Příjemně mě překvapilo, jak se to za dva dny zlepšilo. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2014 09:57 Muž kacercz [36] Re: Winchester
A zacni uvazovat o novem hoodne velkem akva nebo uz ted hledej komu pak ty gibouse das .. tri gibicepsy v 60 litrech je megahovadina (rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany) .... sorry za offtopic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 22:21 R Muž romant [27987] Re: Winchester
Nasaď vodoléčbu, tedy měň tu 1/3 obden po dobu týdne a potom pravidelně jednou týdně. Jak napsal kolega, trápí tě vysoký obsah dusíkatých látek a tohle je výsledek. Výkonná, ale hlavně účinná filtrace, spotřebitelé těch dusíků v podobě živých rostlin, udržování dna v čistotě, odkalování dle potřeby a ty výměny vody, to je základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 22:19 Winchester Re: prasan
Díky za tip. Mám nějaké papírky co měří dusíkaté látky - jsou na nich takové čtverečky, vymáchá se to ve vodě a zbarvený čtvereček porovná se vzorem. No a dusitany vyšly dnes ráno - odsud je ta fotka, dobře ... .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 22:17 Winchester Re: romant
Mám je tři v šedesátilitrovém akvárku a žádné další ryby, co prosím myslíš těmi nicotnými podmínkami? Je pravda, že jsem dal nedávno do akvárka kořen z akvaristiky a zdá se mi, že barví vodu a uvolňuje se z něj takový jakoby prach ... .
Vodu měním každé dva týdny třetinu. Mám jí měnit víc? Nebo častěji?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 21:00 - Re: Winchester
Vysoké dusíkaté látky vo vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2014 18:20 R Muž romant [27987] Re: Winchester
Je nucen pobývat v nicotných podmínkách, takže začni hlavně řádně měnit vodu a to čím častěji tím lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2014 18:09 Winchester – Ancistusovi se třepí ploutve
Fotka k příspěvku Mám v akváriu tři ancistrusy (An. glabiceps) a třepí se jim ploutve. Jednomu ocasní, druhému trochu hřbetní. Třetí je pořád zalezlej. Je to nemoc? Nebo si to mohli ožrat? Občas po sobě jdou.

Díky

Štěpán
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 15:53 R Muž romant [27987] Re: dudak
Pravděpodobně vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 15:38 Muž dudak [1885]
Fotka k příspěvku nenapadne někoho něco z této fotky? Nejdříve se rybě vyboulilo jedno oko, postupně se na vyboulení začaly dělat dva malé vřídky, ryba se stává apatickou, ztmavla skoro do černa, po pár dnech přestala přijímat potravu. Vřídky se zvětšují a jsou růžové, ale nepovedlo se mi je nafotit. Takto ryba přežívá cca 3 týdny, ještě den před tím než jsem to oko zpozoroval byla v pořádku a třela se. nevíte z čeho by to mohlo být?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 15:31 Žena baletka [624]
No... tak já jsem to zatím vyřešila tak, že po použití Omnipuru jsem po týdnu vyměnila vodu a aplikovala Eshu2000. Nechtěla jsem tam rovnou prát další léky a řekla jsem si, že Esha zatím nikdy nezklamala, že to zkusím. Sameček Macmasteri se nelepší, bohužel. Ani nehorší, zatím. Altispinoska má oko lepší, výrustek se zmenšil. Sameček kakadu vypadá znatelně lépe... Já nevím. Dojedu Eshu, budu pokračovat ještě výměnou vody, vidím to tak týden obden, a pokud to zabere, ještě klidně další týden. Pak se uvidí. Pokud by nastalo zhoršení, dám ryby pryč. Designere - a co další ryby? Šlo o ojedinělé kusy nebo se další nakazily? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: baletka
Bakteriálny rozpad plutiev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 18:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Mne ty ryby zraly a chovaly se normalne az do okamziku, kdy uz to i fakt hrozne vypadalo. Bolak nebolak, jako by nic. Kdyz uz jsem videl ze nezerou a jsou zalezle, vetsine jsem pomohl, uz by se jen trapily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:08 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku A ta druhá ryba s orvanými ploutvemi je tady. Bakterka nebo ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 19:05 Žena baletka [624]
Fotka k příspěvku Ještě zkusmo přidávám další fotku. Ta tlama tam jde o trošku lépe vidět, myslím..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 18:48 Žena baletka [624] Re: Designer
No... já už taky nějakou zkušenost s nějakými chorobami mám, žejo, takže vím, jak to končívá. Jak se objeví nějaký zákal, výrůstek... už to jde pak jen od desíti k pěti. Navíc, tuším, že jsi to byl Ty, kdo mi doporučoval vydesinfikovat pomůcky - ale pozdě. Protože v druhém akvu mi pošla Ramka a dvě trifasciaty... Sameček Ramirezák se zdá úplně OK, ale i tak. Tak nevím, možná tam narvat ten Bactopur hned všude a modlit se..? Ty tři dny mě už asi nevytrhnou, zkusím to na kakaďáka v separaci, a pokud to zabere, nacpu to všude. Edit: Ještě mi řekni, ty ryby se chovaly normálně? Nebo byly apatické, jinak zbarvené nebo cokoliv? Protože ty moje se jinak chovají naprosto normálně. Ten kakaďák s "ožranou" tlamou se cpe, je perfektně vybarvený, má nádherné ploutve, jak jsem psala, odvedli se samičkou i mladé a zas se kolem ní točil... to vůbec nevypadá na nějaké příznaky nemoci. Zkoumám, jestli se tam někde v koutě potají s někým nemlátí, ale fakt ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 18:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Napisu Ti, jak to pokracovalo u mne, a rozhodne Ti preju, at to neni to stejne svinstvo, pac tohle bylo hole nestesti. Ten narustek u oka rostl a rostl, postupne vytlacoval oko, byl ruzovy a hrbolaty, a nakonec ryba odesla, ale trvalo to. Co ja si s tim zkusil, i ten Baktopur direct jsem zkousel, studoval jsem antibiotika a delal psi kusy, at uz uvazene a nebo pozdeji spis uz zoufale, zkusil jsem co jsem mohl, dokonce i lidska antibiotika a leciva na plisne, stejne jako Entizol... a stejne, prisel o vsechny Ramirezky. Asi neco nejak zabralo, protoze ta nemoc uz se na dalsich rybach neobjevila, ale napadene ramky uz nic nezachranilo, dokonce ani ty, ktere se jevily jeste v kondici. Kupodivu ani tim silenim s lecivy jsem si akvarium nevyhubil, mam od toho pokoj, ale co vlastne tu nemoc stoplo, ze se na dalsich rybach nic neobjevilo, to ted opravdu rict nedokazu.

A co se tyce sneku, piskorky nemam, ale okruzakum se nic z toho co jsem pouzil jako by netykalo, ani ten Baktopur direct, jsou tam stale.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 17:48 Žena baletka [624]
Ahojte, mám doplňující dotazy: zkusila jsem do akva nalít ten Omnipur, je to nějakých pět dní, výsledek zatím nulový. Akorát jedné cichidce vysokoploutvé se něco udělalo na oku - jakoby zakalený nárůstek, takže vlastně zhoršení... Koupila jsem bactopur direct a zkusila do koncentrované lázně hodit na půl hodiny toho nemocného kakaďáka a zdálo se mi, že krvavé skvrny na tlamce téměř okamžitě výrazně ustoupily. Zkusím ho přeléčit tou třídenní kůrou v separaci, a pokud to zabere, zřejmě to aplikuji na celé akvo. Je tam ale psáno, že nižší živočichové bactopur nesnášení. Co udělá velké množství piskořek v akvu? To mi zahnije dno? Nebo to nebude tak dramatické? Kdo má zkušenosti? Dávám ten dotaz sem a ne do vlákna o bactopuru taky proto, abych zkonzultovala postup se zkušenějšími. Omnipur, pak bactopur, to bude pro akvo totální záhul. Ale pokud tam ta bakterie je a na toho kakaďáka zabere... co byste mi radili? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 22:22 Žena baletka [624] Re: Designer
Já samozřejmě taky, s tím počítám :-) Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 22:00 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
9-aminoacridine je zminovan i v souvislosti s malarii, a to je k leceni pekna bestie, takze bych veril i jedinemu pouziti, driak je to asi slusny. A jak koukam na navod, kdyz nezabere, po sedmi dnech vyfiltrovat vodu pres aktivni uhli (ja bych ji spis vymenil) a znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 20:36 Žena baletka [624] Re: romant
Nepoužila jsem zatím ani jedno z léčiv, Omnipur jsem tu měla z jakéhosi období tak nějak pro jistotu, tak jsem ho tam dneska flákla. Jenom by mě zajímalo - dávkování je tam napsáno, ale vůbec nic víc. To se opravdu dává jen jedna jediná dávka 1ml léčiva na 20l akvarijní vody? A co pak? Výměna po sedmi dnech nebo co? Nějak to z toho nemůžu vyrozumět. Děkuji ještě jednou za rady a doplnění. Edit: Moje volba je v případě neúspěchu taky jasná, ale tak nerada to dělám... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 18:45 R Muž romant [27987] Re: baletka
Použij to co jsi ještě na tyhle ryby nepoužila. Pokud ani jeden doporučovaný přípravek, potom je moje volba jasná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 18:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: baletka
Je to rozhodnuti mezi antibiotiky a konvencnejsim postupem. Baktopur direct zafunguje lepe, kdyz se trefis a nebudou bakterie rezistentni (coz se stat muze, ale je slusna sance ze nebudou). Omnipur bude lepsi, kdyz se spatne trefis... V obou pripadech ale muzes mit smulu nebo stesti.

At pouzijes jedno nebo druhe, oboji je s moznostmi bezneho akvaristy spravne, nelze takto dobre rict, co pouzit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 17:47 Deepinpeat Re: baletka
Je to ovšem asi nejpravděpodobnější z možností. Pokud bylo prvotní příčinou zranění a ta infekce je sekundární tak to taky má slušnou šanci na úspěch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2014 14:54 Žena baletka [624] Re: Deepinpeat
Pokud.. je to bakteriálního původu. Což asi s určitostí nezjistím...
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4051