Co je to za nemoc?
Jak už tady psali Silně perlivá, můžeš si ji vychladit už předem a pak ho tam vložit ne?_A můj názor na záchod,co jsi položit otázku co když přežije spláchnutí!?
Co je lepší pár sekund? Nebo pár desítek minut nebo hodin nevím.Ale záleží jen na tobě.Kluci ti tu jen radí co už je odzkoušené a spolehlivé.
Ja som to nepísal pre dáku humánnosť či nehumánnosť.Ide o to ak je ryba nakazená infekčnou chorobou,alebo má odolné parazity a pod..Toto všetko sa dostáva cez kanalizáciu do vody.Jasné je tu dezinfekcia,čističky a pod.Kto však zaručí,že sa to stať nemôže.
Už sem to tu psal...stačí zavolat čiči
...nic moc lidskeho v tom nevidim. A v tech bublinkach uz vubec ne, chcipne na udseni=prima smrt...
Rybka se sice v koncentrovaném roztoku CO2 "udusí", ale než k tomuto dojde, vlivem CO2 upadne do narkózy.
Pro ilustraci - považujete za nehumánní utracení např. psa pomocí "uspávací" a následně "usmrcující" injekce?
Ľadová voda pre tropické ryby je...
Je skoro tak nehumánní, jako vhození do WC.
Čokoľvek splachovať do záchoda je nezodpovedné.Ľadová voda pre tropické ryby je 100% smrť do pár sekúnd.Potom by to mal normálny akvarista vyhodiť do koša.
-4 16.06.2012 15:39 Lenny – utraceni
To uz mi prijde lepsi ho splachnout do toalety, kde ho rychle usmrti velky proud vody. Nevim jak vy, ale predstava ze nemocnou rybku jeste soupnu do chladny vody a budu cekat az se mu buhvi jak dlouho bude zpomalovat metabolismus...nic moc lidskeho v tom nevidim. A v tech bublinkach uz vubec ne, chcipne na udseni=prima smrt.Kdyz uz tak to wc a pro otrlejsi (tak to delam ja, ikdyz se mi to moc nezamlouva), hlavicku pod ubrousek a useknout hlavu. Je to nejrychlejsi a na trapeni se uz rybka nema cas.
Přesně tak jak už jsem psal, ještě jej můžeš dát i s "minerálkou" do lednice..
Dej do do flašky se silně perlivou vodou a jeho trápení ukončíš za chvilku a bude to humánní.
Vypadá to s ním opravdu bledě. Jak ho mám teda utratit? To ho mám dát do kýble s vodou a ten pak strčit do mrazáku? Nenapadá mě nic humáního. Na to aby ho rychle zabila horká voda je moc velkej a na klepnutí paličkou po hlavě zase moc malej.
obávám se že tady už nic nepomůže, kór když ti jak píšeš nezabral ani poprvé
A to ho šetrně usmrtí? Je mi trochu proti srsti zabít ho. Mám ho čtyři roky a dokonce i přítelkyně, která nemá ryby ráda, si ho oblíbila. Co zkusit ještě jednou ten baktopur?
Použít FMC nemá význam, jen se tím přiotráví.
S tou rybou už nemá smysl cokoliv dělat. U peřovců tyto onemocnění probíhají velmi rychle.
Silně perlivou vodu a chlad..
netrap ho - šetrně utratit pro něj bude lepší
A takhle:
A takhle vypadá teď:
Takhle vypadal před léčbou:
Zdravím. Tak Peřovec byl tři dny v karanténě spolu s baktopurem direct a vypadá stejně nebo snad ještě hůř. Sumec tam jenom leží na boku na dně, po těle se mu rozlezly bílé skvrny snad ještě víc než před léčbou a vypadá, že je rád, že dýchá. Zčervenala hřebtní ploutev.
Vyměnil jsem mu dnes ráno vodu za novou, odstátou a začal jsem mu tam trochu topit (doteď tam měl nějakých 23 stupňů a to asi není moc). Chystám se ho začít léčit něčím jiným. Jmenuje se to Multi-medikal a má to být FMC se širokým spektrem působení (dám sem fotku), máte s tím někdo zkušenost?
Hodím sem ještě dvě fotky, ať vidíte, jak vypadal před tím baktopurem a jak vypadá teď. Jak dlouho by měl být v nádrži bez léčiv, když má teď za sebou tři dny s baktopurem?
Díky za všechny reakce.
Výměnou vody mám na mysli min. 1/3 akva, lze i více. Rybky nikam nepřemisťovat, ty mečovky jsou do takto malého akva nevhodné, nechť je zdejší atlas vodítkem. To akvárko je čerstváček a tu výměnu bych opravdu nepodcenil a měnil denně tu 1/3, desinfekci netřeba používat, nejlepší prevencí je právě ta výměna vody. Odkalovat bych začal cca po měsíci, nebo dle potřeby, když by bylo moc se povalujícího bordýlku na dně. Krmit velmi, velmi střídmě, ať se akvárko dále nezatěžuje.
0 13.06.2012 18:50 panvenda – gupka s bouličkou
Dobrý den, děkuji za odpověď. Výběr rybek mi poradili ve Zverimexu. Filtraci mám, vodu budu měnit poprvé, akvárko mám necelý týden. Teplotu vody kontroluji, je kolem 25 stupňů. Gupka s kouličkou u ocasu se čile pohybuje a normálně jí. Paní v akvaristice mi poradila, ať jí zlikviduji, tak nevím. Dal jsem do akvária desinfekci a zatím se žádné jiné rybě nic neudělalo. Nevím, jestli jsem udělal dobře, ale vyhodit zlikvidovat ji nechci, když jinak vypadá, že ji nic nechybí. Jaké rybky by se tedy k sobě hodily? Mám akvárium 25 litrů, 4 rostlinky a jednoho šneka. Jinak 3 gupky, 2 mečovky a 4 pancéřníčky. Díky za rady.
Týden starý akvárko neodkalovat, ani nijak jinak nečistit, zvláště filtr, jenom měnit denně, či obden vodu, to je to velmi dobrý opatření který bude nápomocno při stabilizaci nádrže. Pokud rybka přijímá potravu, tak bych jí jenom sledoval a nechal žít. Ovšem ani utracením se nic neskazí, zní to možná drsně, ale je to tak, přecijenom jsou to živorodky a ty se budou velmi rychle množit.
Dobrý den, děkuji za odpověď. Výběr rybek mi poradili ve Zverimexu. Akvárko mám teprve týden a odkalovat a čistit budu koncem týdne. Mám tam filtraci a teplotu hlídám. Pohybuje se kolem 25 stupňů. Svítím jim asi 6 - 10 hodin. Gupka s tou bouličkou plave čile a jíst jí chutná. Paní ve Zverimexu mi poradila, že ji mám zlikvidovat, aby nenakazila ostatní, tak nevím. Díky za radu.
Když se po 3-4 dnech nezačne stav ryby lepšit, vodoléčba nezabrala a měl bys použít léčivo. Když se rozjede bakterióza u sumců s "holou" kůži, jde to velmi rychle. Jeden den to vypadá jako bílý flek, další se objeví krvavé skvrny a později už nemusí být co léčit.
www.zeromonkeys.com/…
www.wetwebmedia.com/… Skvrnu na peřovci vyfoť.
U peřovce na použití Costapuru velmi rychle zapomeň.
0 12.06.2012 21:38 Lutien – nemoc..jaká?
Díky, zkusim. Snad ti pomůže i tomu péřovci. On má na spodu hlavy takovou bílou skvrnu. Většinou jí má ráno a pak přes den zmizí. teĎ teda ji má častejc i přes den. ale nevim nezdá se mi to jako plíseň. tak snad to pomůže. kdyby mi umřely další rybičky zase napíšu o radu. děkuju všem
Žádný píglování filtru co 14 dní, ten bordýlek je tam moc důležitej, mrkni se na pojem nitrifikace. Nic jinýho než tu výměnu vody nedělej, žádný jiný léky než vodoléčbu v podobě těch výměn vod bych nedělal a činil tak alespoň týden.
0 12.06.2012 21:23 Lutien – nemoc..jaká?
Aha. takže mám teď použít costapur (raději ho použiju, protože péřovec má takovou bílou skvrnku) a měnit denně 1/3 vody - jak dluho to mám dělat? léčba costapurem je na 3dny takže ty tři dny? mám dávat léky vždy po vyměnění? nebo chvíli počkat? ještě tu mám něco na vyázání těžkých kovů v nové vodě (nechce se mi teĎ hledat co to je neco od Sery). Takže výměna vody, pak vyvázat kovy, pak costapur?
Ten filtr má průhledný obal, takže vždy vidím, když je v keramických granulích nečistota, když je ji víc tak to čistím. To přece enmůže stačit jednou za půl roku.
když jsem to jednou dýl nečístila (nevím jak dlouho, ale půl roku to nebylo) tak ten filtr začal jakoby trochu chrorchtat- po vyčištění se to spravilo. třeba nasál nějaký list co péřovci zase vyškubli, nevím.
Jenom lehce doplním kolegu a to doporučením intenzivnějších výměn vody, obden, nebo klidně denně 1/3 akva, což bude dobrým opatřením proti zvýšeným N látkám.
0 12.06.2012 21:02 žakelin Zdravím chci se zeptat. Jedna z mých Teter Černých dělá ve vodě vruty a všelijaké psí kusy, točí se jako by nemohla ovládat ploutve, ale žádný viditelný problém nemá. Kdyby někdo věděl co to je a jak na to poraďte prosím. díky
Čištění externího filtru Eheim co 14 dní je vysloveně kontraproduktivní. Filtr čisti až v případě postatně sníženého průtoku, což znamená v řádech čtvrt až pololetí. Potom žádná otrava N látkami nebude hrozit, neb bufe filtr moci (nerozdíl od teď) správně plnit svoji funkci. P.S. naposledy jsem čistil externí E. před 15ti měsíci a vypadá to že do podzimu na něj určitě nesáhnu).
0 12.06.2012 20:46 Lutien – nemoc..jaká?
Ještě to čištění:
odkaluji odsávačkou zhruba cca jedou za měsíc, nebo když je potřeba.
a měním asi polovinu vody cca jednou za 14 dní, nebo když je potřeba, nebo častěji dolévám vodu protože se dost odpařuje - hodně tu větráme, to víte podkroví
0 12.06.2012 20:41 Lutien – nemoc..jaká?
Ten filtr je externí Eheim přečerpá 300l/h obsahuje filtrační vatu, keramiku, molitan.
Čistím ho když je špinavý tak jednou za 14dní cca, spíš častěji.
no a pokud by to byla otrava nitro látkami, tak co s tím?
Co je ten výkonnej filtr zač? Jak probíhá to čištění, jak často je tak činěno?
0 12.06.2012 12:59 Lutien – nemoc..jaká?
Ahoj,
potřebovala bych poradit. Mám aqua 100 l a o víkendu umřela jedna gold molla a nsledně neonka žhavá plavala na boku nebo lehala. Přítel ji umístil do karantény, kde se v pohodě najedla, ale za pár hodin zemřela. Bohužel nezahájil žádnou léčbu, kromě separace tetry.
Dnes jsem našla jednu parmičku mechovou uhynulou. Žádné známky infekce - fleky, odřeniny, krupice, nic! Jen měla hodně rozevřenou tlamu.
Ostatní ryby jsou v pohodě (tetry, parmičky mechové a siamské, ancistrusy, čichavec, péřovec). Žádné známky infekce (aspoň jsem si nevšimla), Máme výkonný filtr, čistíma odkaluji pravidelně a často, krmím vločkami, občas mraženými larvami a granulemi. Teplota vody kolísá mezi 25-28C (podkrovní byt).
Nevím co víc napsat jako specifikace.
Nenapadá někoho něco?
Ale v takhle malé nádrži by vznikal problém časté výměny vody.Ne všechny léčiva ničí nitrif. bakterie.Myslím, že když použije bublifuk tak nic nezkazí, toť muj názor....
Karantení nádrže se ve většině případů filtry nevybavůjí.Případná léčiva ve vodě stejně v zajetém filtru zničí nit.bakterie a další důvod je připadné zachytávání lěčiva přímo ve filtračním médiu.Takže jen vzduchovat.
V karanténní nádrži rostliny a jiní živočichové nemají co dělat,protože můžou sloužit jako mezihostitelé případných parazitů,nebo nemocí.Aplikaci některých léčiv,jako jsou např.protiplísnové apod.,většinou stejně rostliny snášejí velice špatně.
Karanténa nejlépe s holým dnem případně nějaký úkryt kokos nebo květináč,a ideálně se zajetým filtr ale to má málo kdo.....
Ještě jedna věc mě zajímá. Jak přesně má vypadat karanténí nádrž? Má tam být čistá odstátá voda a jinak nic, nebo můžu jako karanténí použít i aqua bez ryb, ale s pískem, rostlinama, šnekama, atd... To vše je totiž v té dvanátce.
Tak přidávám ještě dvě detailnější fotky, snad to k něčemu bude. Vyměnil jsem polovinu vody a zitra pujde sumec do separé nádrže. Akorát mam trochu obavu jak se mu tam bude líbit - je to jen 12L aqua.
Ahoj, žádné nové ryby jsem nepřidával.
Přesně tak, kdo nevěří ať si sám ověří.
Vodoliečba nadovšetko
Bez dostečných znalostí toho akvária Ti toho asi nikdo moc neporadí, ideál by byla zřízená prezentace s co nejvíce informacema o daný nádrži. Ta rybí osádka je lehce nevhodná, takže to chce mrknout na nároky jednotlivejch ryb třeba do atlasu, udržovat akvárko v náležitým pořádku v podobě pravidelnýho odkalování a pravidelný týdenní výměny alespoň 1/3 vody, nepřekrmovat ryby a mít účinnou filtraci. Toliko snad na úvod.
0 11.06.2012 21:29 panvenda – Gupka
Dobrý den, mám akvárium 25litrové,a mám tam:4 Pancéřníčky,2 Mečovkya 3 gupky (měl jsem 4, jedno zemřelo). Jedné z těch gupek, naskočila na ploutvi červená kouličkahttp://rybicky.net/obr/s/13.gif nevím čím to je,kdo to bude vědět ať mi odepíše. Děkuji.
Přidat reakci
1 ...... [133] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200535x