Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 200 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:59 Muž XMartin [20]
to věřím , jinak to fotit nejde :-D ja to ani neumim :-D noo jo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:45 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Tak z toho to nedokážu posoudit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 19:19 Muž XMartin [20]
Fotka k příspěvku fotka je hnusná molla se nezastaví a nezastavíí :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:56 Muž stanovsky [29] - Živorodky
A nezpozoroval jsi že by jim ty boku třeba začaly hnít??? Něco podobného měl bratranec .. ryby měly takový šedý až šedomodrý flek a později byl jakoby prohluben a ryby mu na to umřely. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:10 Muž XMartin [20] – Co je to za nemoc ?
:-) ahoj mám dotaz , moje molly majíí uplněsvětléé boky jako by šedomodrééé ... nevíte co to je už to majíí 2 jsou čilééé všiml jsem si toho až dnes.. uplně bílý flek .. díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 17:48 Muž Lukysek [8]
sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:39 F – Re: Lucky005
Může být infekční vodnatelnos , pokud jsou některé šupiny zježené , tak je to dost pravděpodobné a pro ostatní ryby nebezpečné. V úvahu lze vzít i napadení cizopasnými červy. Léčivo - Tremazol od firmy Serra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 22:13 Muž Martafix [12] - Rostliny
Tak na tuto jsem zvědavej co z toho vyleze mam ten samý problém u několika teter neonových
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 20:20 Muž Lukysek [8]
Fotka k příspěvku nechci zakladat nevé tema ale asi tak tyden 1 tetra krvava ma takovy tiky je hlavou dolu a pleve asi 1 cm doli a zpět sad sad diky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 15:54 Muž TomášB [12]
mě zmizela dospělá samice kančíka příčnopruhého, dva velcí betáci, batta samice taky chovná,samice pavích oček a možná ještě něco, a taky nevím kam to zmizelo a ani sem to nenašel, protože ve všech akváriich mám krycí sklo nebo kryt :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 15:09 thunderstorm – Re: Lucianetta
hehe a nenapadlo tě že kdyby náhodou ty rybky uhynuly, že by je spásly krevetky ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 14:31 Žena Lucianetta [43] – i mě se ztratili
asi 3 pancéřníčci zlatopásí - z 80L akva, krycí sklo tam bylo, 2 pancéřníčci co zůstali, tam byli taky, a ty zmizelé jsem nikde je nenašla (a to jsem to akva měla komplet vypuštěné, bez rostlin, pak bez štěrku)...
a z malého akvárka mi zmizel 1 endlerčí sameček - taky mám ale krycí sklo, a nikde v akva není.
Jestli mi na ty ryby nechodí přítel :-D , tak si to nedovedu vysvětlit coze sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2008 09:39 Muž maznak007 [12] – Re: mckyta
Jenom jestli neni nekde zalezly a nehlida jikry :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 14:57 Muž stanovsky [29] - Živorodky
to se stává že rybičky umírají byť stářím nebo na různé nemoci a parazity. Ale jak je tu již řečeno mnohdy léčba bývá nákladnější než koupě nové rybky. (Všem přeju jen zdravé rybky a vím co to je, když umře zrovna ta nejoblíbenější rybka).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 13:31 Ivulik1
Tak rybicka na fotce nakonec umrela :-(
Ted me tak napadlo, mohl ji treba prasknout plynovy mechyr? Jak je velky?
Hodne polehavala na dne a tezko plavala a stalo se to z niceho nic. Zadna jina ryba se od ni nenakazila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2008 10:30 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Mi se jednou ztratili 2 ancistrusové a po přestavění akvária jich bylo 6 zjímavé bylo že vůbec nikde přes den nebyli vidět a ani na koberci jsem je nenašel. (2 dospělí a 4 mladí). Vůbec mě tehdy nenapadlo že by mohli mít udělané hnízdo pod šibrami a mechem, ale i tak jsem byl hodně rád že se našli. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 22:15 Jooky
kto hladá,najde .. ja som moje rybičky našiel na podlahe .. suchučké .. xi xi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 20:16 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Bude někde mimo akva nebo jestli máš kořen tak bude možná vevnitř :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 18:16 thunderstorm – Re: mckyta
no tak se koukni po koberci a nebo pořádně krm kočku ... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 17:26 Muž Porcupine [11] – Re: mckyta
Asi ho něco zbaštilo X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 16:12 mckyta – ancistrus
Ahoj lidi, záhadně mi zmizel ancistrus..a nebyl to zrovna prcek..hledala jsem ho po celém akvárku, ale ani jeho tělo jsem nenalezla..mno..by mě zajímalo, kde je jeho konec... :-( sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2008 16:10 mckyta – Záhadně mizející rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2008 07:28 Muž stanovsky [29] - Živorodky
Nebudu zakládat nové téma: gupky (paví oka) už nejsou rybky pro amatéry tone poslední dobou je to náchylné na všechno rozzureny teplota,nemoce atd. P.S. bratrancovi padlo už paví oko samice. Jedné doslova uhnil ocas a druhá má (vypadá to) jako by ji kostnatěla pusa. Už jí ani neotevře ani nezavře. Tak co to je?! :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 11:31 verča – Re: ustavprochore
Díky,určitě to dobře promyslím,zbylo mi tam jedno paví očko,tak mu koupím kamoše,at mu není smutno a oni už si poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 11:29 verča – Re: bucliik
díky moc za rady,chybama se holt člověk učí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 10:52 Žena ustavprochore [567] – Re: verča
Verčo, až budeš za nějaký týden (pro jistotu) kupovat nové rybičky, dobře vybírej! Myslím, že neonky se zrovna do 40 l akvárka moc nehodí, ani těch pavích ok a mollynek by nemělo být moc. A ancíci taky hodně vyrostou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 10:26 Žena bucliik [99]
filtřík příště nečisti pod vodou z kohoutku, ale ve vodě co jsi odsála z akvária, a jen ho trochu promáchní, nemusí být úplně čistý ;-) aby ti v něm zbyly bakterie co pomáhají akvárkové rovnováze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 10:23 verča – Re: bucliik
čistila jsem filtr a rostlinky jsou živé,asi to bude ta otrava,nic jiného mne nenapadá,no co už ted,akvárko jsem vyčistila a uvidím co bude dál59
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2008 09:13 Žena bucliik [99]
mě se v tomhle případě nejvíc nabízí otrava N látkami. Nečistila jsi to akvárko před tím? Nebo třeba filtr? Co ty rostlinky, jsou tam(živé) ;-) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 20:27 verča – Re: Horác
funguje dva roky,má 40litrů a voda a vše okolo bylo ok.dokonce jsou to 4 dny co vylezl potěr ancitrusů,z rybek jsem tam měla neonky,paví očka a black moly.nepozorovala jsem ani změnu v chování rybek
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 20:24 Muž Horác [3942] – Re: verča
Musíš napsat něco víc o akvárku - jak dlouho funguje, objem, parametry vody, ryby, rostliny, používaná technika a chemie atd. atd. atd. ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 20:19 verča – poradí mi někdo?
Ještě včera jsem měla rybičky v pohodě a ráno jsem je všechny našla břichem nahoru,celé akvárko až na ancitrusky a jedno paví očko bylo mrtvé,poradí mi někdo kde se mohla stát chyba?díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:51 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
1.
...ryby se mají do akvárka dávat nejdřív po 3 týdnech, ne dnech!!! takhle se ti otráví...
2.
...když dám při zakládání akvárka dostatek rostlinek a počkám ty 3 týdny, mezitím tam nasypu trochu krmiva, pod., je to riziko otravy N-látkami výrazně nižší. pak tam můžu postupně přidávat rybky...
Mezi těmito dvěma informacemi je kvalitativně velký rozdíl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:36 Judyska
Obávám se že ne, jelikož ho měla mamča v práci (měla tam 2 rybičky, ale jedna pak umřela a přežil jen Žofík)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:33 Žena ustavprochore [567] – Re: Judyska
podle mě může, hrozně je vystresuje a pak třeba chytnou nějakou nemoc. mohli by i vyskočit, pokud nemáš krycí sklo/kryt....máš možnost ho vrátit do akva, kde byl původně sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:30 Judyska
Ještě bych se chtěla zeptat:
Mám 2 samečky mečovky a jeden byl 1 rok SÁM v akvárku (Žofík), je taky o dost vědší a útočí na toho druhého (Maikyho), který se před ním schovává pod filtr, kam se Žofík nevleze...a tak honí mečovku Berušku, Maiky má trošičku potrhanou hřbetní ploutev. K jediné samičce Dory se chová slušně (Dory je mu stráááááášně podobná), jinak je agresivní. Může Berušce nebo Maikymu vážně ublížit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:25 Žena ustavprochore [567] – Re: Judyska
tohle mi sedí na ten dusík... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:22 Žena bucliik [99]
tak ať ti to malování jde ;-) možná by se v akvárku(bez krytu) líbilo křečkovi...nebylo by to lepší?....mohla bys mu nějakou nejedovatou barvou namalovat pozadí(než by ho sežral) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:20 Žena ustavprochore [567] – Re: Judyska
zkus se doma mrknout po nějakém teploměru, pamatuju si, že jsem tam jeden čas měla teploměr, co se používá u malých dětí, když se koupou :)

pokud není teploměr žádný, testni ponořením lokte (nebo jestli je tu nějaká maminka/tatínek, ať mě opraví). a mixni převařenou a z kohoutku, ať to není úplně studené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:20 Judyska
ne nelapaly, spíž měli tlamičky u hladiny a postupně se otáčely dozadu a pak umřely, chudinky moje sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:17 Judyska
všem vám moc děkuju...jsem spíš přes obrazy než přes rybičky a obrazy onemocnět nemůžou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:15 Žena bucliik [99]
a nelapají po dechu, nemají vykulený oči? čerpám z atlasu nemocí, sama jsem otravu neviděla :-)
asi bych taky vyměnila část vody, přece jen, živorodky jsou prasátka a ublížit jim nemůžeš...teda pokud je neuvaříš teplou vodou nebo nezachladíš studenou-topítko by udrželo stenou teplotu vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:12 Judyska
paví očka se teď drží ve vrchní části akvárka, ale vypadají zdravě....mají normální barvu a ani "neztrácejí" vědomí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:11 Žena ustavprochore [567] – Re: Sid
zcela vyloučit nemůžu (skoro) nic, nicméně když dám při zakládání akvárka dostatek rostlinek a počkám ty 3 týdny, mezitím tam nasypu trochu krmiva, pod., je to riziko otravy N-látkami výrazně nižší. pak tam můžu postupně přidávat rybky, začala bych párem p.oček... ale říkám svůj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:10 Žena bucliik [99]
karanténa se nepoužívá jen pro nemocné rybky, ale i pro rybky, které do akvaristiky nově přišly....nechají je tam nějakou chvíli plavat a pozorují je(teda doufám že to tak dělají), jestli nemají nějakou nemoc....no a nebo můžou být nemocné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:09 Žena bucliik [99]
těm rybám je k ničemu, ale tobě by se mohl hodit ;-)
teploměr stojí pár korun, tak až půjdeš okolo tak si ho pořiď, třeba zjistíš, že mají rybky větší zimu než jsi myslela ;-) malé akvárko hůř udrží teplotu, pokud máte třeba v noci zimu(teď asi ne-ale třeba u nás se v noci netopí(v zimě) a je tam někdy i 17°C)takže topítko je nutnost.
Živorodky už dávno nejsou to co bývaly ;-) -stačilo vzduchování a trs mechu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:08 Judyska
Moc ti děkuju, jo a v akvaristice měli v jedné nádrži KARANTÉNU.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:04 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
...ryby se mají do akvárka dávat nejdřív po 3 týdnech, ne dnech!!!...
Tento postup riziko otravy N-látkami nevyloučí. Vhodnější je přidávat rybky postupně nebo jiným způsobem umožnit namnožení nitrifikačních bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:04 Judyska
Je to nové a malé aqua a já se do zaměřeného obchodu s penězma málokdy dostanu...taťka říkal, že teploměr nepotřebuji, když mám takové malé aqua.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 19:01 Žena bucliik [99]
možná ;-) určitě si pořiď teploměr. Dnešní rybky bývají šlechtěné a rozhýčkané , takže už standartní výbavou akvárka bývá i topítko ;-) zkus o tom popřemýšlet, nejlepší je použít karanténku už ze začátku a rybky pozorovat. Pořádně je okoukni i v akvaristice, někdy se dají přenést nemoci, a dej pozor i na tu teplotu vody ;-) Ono v akvaristikách jsou někdy jen rádi, že nám ty rybky pochcípají-pro ně to znamená, že si je přijdeš koupit znova.
Zajíždění akvárka by mělo být hlavně postupné, aby se s tím zvládlo akvárko vyrovnat. Ju a filtr neper ve vodovodní vodě, ale jen mírně propláchni v odsáté akvarijní( až ho budeš čistit)
Pokud budeš chtít založ si profil, daleko líp se radí ;-) a je tu spousta lidí ochotná pomoct
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [200] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198024x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9951