Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 13:05 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: motýlek
je to možný pořád se schovávají za jedním kamenem a kladélka venku, ale pancéřníček je docela obrněnej, pochybuju, že by mu ramka mohla něco udělat. Nicméně už to má za sebou. opět jakoby jen spal(kromě té hlavičky teda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 12:32 Muž motýlek [275] Re: Amatértom
a nemají někde Ramky hnízdo - jikry? ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 10:36 Wena – Rudý flek
Fotka k příspěvku Zdravím. Nevíte co to má na zabrach? Má to jen jedna.
Takové rudé fleky. Dík za odpověď. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 04:47 R Muž romant [27987] Re: RXC90
eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 21:59 Muž RXC90 [12]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku pred dvema tydny jsme v nedeli koupili na burze 4 Otocinclus Huaorani, 2 Pancéřníček leopardí, 2 Pancéřníček panda, 2 Pancéřníček zlatopasý, dnes bohuzel zustaly uz jen 3 Otocinclusy, 1 panda a 2 zlatopasy :-( .Otocinclusy uz jseme nakoupili v ne uplne dobrem stavu, ocasne ploutve skoro vubec nemely ,vypadalo to jako kdyby jim je neco okousalo, toho jsem si vsiml bohuzel pozde ,pote co byli vypusteni do akva. Ted uz vypadaji pekne, ocasky jim dorustaji, jen zase u jedneho na zadech se objevil bilej flicek viz foto. U uhynulych ryb jsem nic takoveho nespozoroval a tak vubec nevim proc umrely, vymenu vody provadime poctive kazdou stredu a nedeli, nikdo dalsi v akva neni jen vyse zminene a hromada sneku. Pred tydnem jsme daly do akva 3 dubove listy a 3 olsove sisticky ,ale za posledni tyden k zadnemu uhynu nedoslo ,tak to tim asi nebude.Taky jsme zacali dnes hnojit s PMDD hnojivem.
Predem dekuji za pomoc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.03.2016 15:00 Žena Karnal [196] Re: erikva
Zatím pravděpodobně stačí přitlačit na tu údržbu, těch dvanáct dní bylo nejspíš moc, zvlášť po léčbě krupičky. Osobně bych měnila teď třetinu vody každý den a vidělo by se. Pokud se to bude zhoršovat, nebo se to do pár dní nezlepši, nasadit nějaké šetrné léčivo (třeba esha?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2016 14:50 Muž erik [10] – Aká je to nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o pomoc, dnes jsem si všiml, že samec balon molly má nečo s ploutví a jak kdyby měl něco před hrbetní ploutví. Levou ploutví má jako kdyby slepenou a cělkove plave se stáhnutými ploutvami. Ostatné ryby jsou v pořádku na pohled.

Akvárium je asi měsíc založené, s použitím zabéhlé vody a písku, rostlinky rastou, hodnoty vody jsou v pořádku, nic se nemenilo od začátku, výmena 1/4 vody raz za týden, naposledy 12 dní, nebol čas. :-(

Akvárium asi pred týdnem bolo preléčené na krupičku.

Děkuji za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 21:24 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – panceřníček skvrnitý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný večer, mám v akváriu již 14 měsíců panceřníčky skvrnité(měl jsem je zhruba od 2cm). Včera jsem nalezl jednoho z 6 kousků mrtvého. Nejevil žádné známky nemoci, či neduhu, prostě jako kdyby jen odpočíval na dně. Dnes kouknu do akvárka a leží tam takhle na dně další. Vypadá trochu hůře, nejspíš ho chvilku pucovali ostatní rybky. Všiml jsem si, že mána hlavě mezi očima jamku. Mohu ho zachránit ? Dnes jsem měnil třetinu vody(jednou za 5 dnů)+ po výměně přidám tekuté CO2 od rataje. Jsem z toho velmi rozhořčen, jelikož to jsou to mé nejstarší rybičky..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 20:25 Muž Zip [277] – Parmička černopruhá - boulička
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o konzultaci. Dnes jsem zpozoroval na parmičce černopruhé na pravé straně za žábrami bouli, viz. foto. Je to velké asi 5mm do průměru a vysoké asi 1-2 mm. Včera to určitě neměla, není na tom vidět žádný šrám nebo poranění. Hned jsem odlovil (jen do sklenice, karanténu mám plnou nakoupených mechovek), zdálo se mi, že plavala i trochu "divně". Měli jsme 2 parmičky, před týdnem jedna uhynula, na té nebylo den předtím vidět vůbec nic podezřelého :-O Co by to mohlo být? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 14:41 Žena Turbínka [2558] Re: colo
Je to šetrné léčivo. Kapej dokud nebude krupice pryč a potom klidně ještě tři dny pro přeléčení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2016 14:28 colo Re: romant
Ahoj,
lejem tam uz 5ty den o polovicu zvysene davky EXIT aj 2000 (podla navodu by malo stacit 3 dni) ale tie 2 mrenky nadherne maju stale tie 2 bodky
Mam uz liecbu ukoncit alebo liat este dalej ?
Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2016 15:42 R Muž romant [27987] Re: Martina
S největší pravděpodobností zaplísnění. Vyhoď ty umělý rostliny, pořiď živý, jako velmi vhodné k betám jsou rostliny plovoucí, tu vodu měň obden, za odraženou, tedy možno den odstátou a vytemperovanou na obdobnou teplotu v akváriu, můžeš při jedná výměně lehounce zasolit(polovinu kávové lžičky) rozpuštěným solným roztokem. Teplotu ne nižší 26st. klidně nějakou dobu držet na 28st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2016 09:22 Martina – Svetly lem na ploutvich
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den,prosim o radu. Mame doma samce betta splendens a pred par dny se mu na ploutvich objevily svetle-pruhledne lemy, nejjasnejsi je na zdani ploutvi a vubec se zda, ze ploutve svetlaji. Mame 12L akvarko, bez filtrace, pravidelne menime vodu. Rybka normalne zere, je akci, stavi si hnizda-v chovani nepozorujeme zadne zmeny, tak nevim, cim to muze byt a chceme mu pomoct, co nejdrive. Poradite prosim? Prikladam foto pro lepsi rozpoznani. Mockrat dekuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 21:11 R Muž romant [27987] Re: Sputnik
Dej tomu čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 21:06 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: romant
Hmm,takze je tu sance ze se to zlepsi?nejaké podpůrné opatření?
Dnes se konečně vyhoupla teplota ke 30°C a rybka se stala aktivni i přijímá potravu a plave s hejnem.
Ještě jsem ale nespozoroval že by kadila.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:31 Muž Zip [277] Re: romant
Ano karanténa bylo den předtím bezproblémové AQ ;-)
Romane děkuji za rady a že jste si udělal čas na konzultaci.
Počkám týden na vývoj, pak to sem postnu, třeba se to bude hodit i někomu jinému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:25 R Muž romant [27987] Re: Sputnik
Pokud ten stav i nadále přetrvává a střevo nemá tendenci se stahovat zpět, nezbyde, než to ušetření trápení. Stává se, že se ryba i z obdobného stavu, který je na tvé fotografii dokáže zotavit, tedy u skalárů jsem to několikrát pozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:19 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Dekuji,myslel jsem si ze se jedna o vytahle střívko.Chtel jsem jen vyloucit parazity abych zbytecne nelecil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 14:10 R Muž romant [27987] Re: Zip
Nevhodná karanténa by to byla, kdyby jsi to akvo den před tím napustil, ale tohle, jak jsem pochopil normálka jelo, takže karanténa jak má být. ;-) Uvidíš, kam se to posune, ale prozatím bych to nechal jak to je ještě min. týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 13:54 Muž Zip [277] Re: romant
Přeměřil jsem NO3, odhad něco mezi 5-10mg/l, to by mělo být v pořádku, že? Poslední výměnu vody jsem dělal v pátek, dnes tedy udělám další.

Také mě napadlo, že se tak chovají, že jsou tam úplně sami, to bych jim tam musel někoho přikoupit nebo dát "pokusného králíka" ze společenského.

Je to moje první karanténa, když jsme měli jen jedno AQ tak tam šly rovnou z obchodu a bylo to v pohodě.

Občas tu někdo na rybičkách napíše, že nevhodná karanténa je horší než je dát rovnou do společenského, ale doufám že ta naše je vyhovující.
EDIT: AD plovoučky, včera mě to napadlo, zatím jsem tam dat pár snítek egerie densa, nic jiného u sebe vhodnějšího nemám :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 13:06 R Muž romant [27987] Re: Zip
Tak jasně, vodoléčbou k lepším zítřkům. ;-) Popravdě jsem měl na mysli NO3, oni to mechovky dovedou velmi citlivě vnímat, jako další bych viděl to, že tam jsou samy, byť je to tzv. atlasově doporučovaná velikost akvária, tak společnost dalších spoluobyvatel může sehrát svojí roli. Pokud tam jsou déle než 14 dní, pouvažoval bych o finálním umístění, předpokládám ve společenským akvu.
Edit: Teď čtu, že tam jsou 6 dní, což je na karanténování ještě málo.
Edit2: Na hladinu dej plovoučky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 12:58 Muž Zip [277] Re: romant
Děkuji za reakci, teplotu mám 24st., trochu tedy zvednu.NO2 mám 0, dnes raději ještě znovu přeměřeno. Měním každý druhý den 1/3 vody + Aqusafe + samozřejmě byla výměna i před nasazením.
O té klidové poloze jsem právě četl, první 2 dny jsem se tím i uklidňoval,ale po týdnu? :-O

Našel jsem po netu několik dotazů ve forech s hodně podobným problémem, ale bohužel tam nikdo již nereagoval s vysvětlením nebo jak to dopadlo......

Máte nějaké doporučení na další postup? Mám se dále držet vodoléčby a čekat co bude dál?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:53 R Muž romant [27987] Re: Zip
Teplotu ne nižší 25st. a častou výměnu vody, je možný, že se tam potýkáš s vyšším obsahem N látek a to jim nesvědčí, ta pozice hlavou dolů je normální odpočinkovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 10:17 Muž Zip [277] – Parmička mechová
Zdravím, prosím o konzultaci. Možná se jedná o nemoc nebo ne, ale 6 dnů máme v karanténě 10 parmiček mechových. Jako karanténa slouží nyní opuštěné AQ, předtím v něm rybky neměly žádný problém, 60l, rostlinky, štěrk, bublifuk, vzduchování, zářivka 15W.

Mechovky se při rozsvícení okamžitě schovávají, stojí na místě, některé hlavou dolů. Při zhasnutí vyplouvají jen pomalu do prostoru, zůstávají na místě, opět některé hlavou dolů, některá plave občas i chvilku trochu na boku. Po vyrušení, plavou normálně do úkrytu.
Nejdou aktivně za krmením, jen pokud padá kolem nich, tak si zobnou.

Už jsme dřivě parmičky nakupovali, ale tenhle problém nebyl.
Ptal jsem se v okolí, někdo mi říkal, že se tam parmičky někdy chovají.
Do popisu nemocí jsem koukal, možná problém s měchýřem nebo tuberkuloza??
Nerad bych je utratil zbytečně, ale zase aby se netrápily.

Omlouvám se za slohové cvičění, ale snažil jsem se popsat situaci a na fotkách nic divného není vidět. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.03.2016 00:44 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Sputnik
Měl jsem chovy terčovců pár desetiletí,ale s tímto jsem se nesetkal.Vypadá to na výhřez střeva,případně na novotvar.Domnívám se ,že cesta zpět nevede a postiženou rybku bych ihned z chovu vyřadil (rychlá smrt nejvhodnější řešení),následně lze provést případné pitevní vyšetření s nepředvídatelným výsledkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2016 17:59 Muž Mislow [304] Re: bacto
Plisen se snad ve vetsi ci mensi mire objevila kazdemu akvaristovi. Je dobre, ze akceptujes tu kritiku, pac tam je pravdepodobne pricina te plisne, vis ... Vodolecba upravi vodu, ktera nemuze byt v dobre kondici vzhledem k rybi osadce a velikosti akvaria, uprava osadky pak odstrani pricinu. Nekdy i to staci k tomu aby plisen postupne zmizela, zalezi na tom jak je to spatne a co se dal bude dit. Samo u mensich ryb je to horsi a pomoci lecivem je casto dobra volba. Ale pri 20 letech akvaristiky to urcite budes schopen posoudit sam a udelat potrebna opatreni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 15:06 Muž Sputnik [12] - Rostliny – mladý terčík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,pomůže mi někdo identifikovat onemocnění?Je to mladý terčík cca 3cm v těle.U řitního otvoru má jakousi bublinku,nebo tak něco.schovává se,nebaští.Připadá mi to jako hemeroidy.Nehýbe se to,nezvětšuje ani nezatahuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 11:18 colo Re: romant
Aha, uz tomu rozumiem, teda nebudem tam vracat jedine tu raselinu a ten uhlikovy filter co som vybral,
ostatne veci preliecujem s akvarkom a ostavaju vnutri.

Este raz dakujem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 11:10 R Muž romant [27987] Re: colo
Ne, rozumíš tomu špatně, tie špongie po liečbe tam nechaj, léčením akvária jako celku se bude týkat i filtru, tedy náplní, což se udělat musí, aby se nemoc nevracela. Jde o vlastnosti rašeliny směrem k negaci účinků léčby a proto to radím vyndat a nebo dávky zesílit a jakmile to vyndáš a neprojde to léčivem, je to rizikový tam dávat nazpět. Ano, tu dávku bych o 1/2 navýšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2016 10:35 Muž patamatix [408] Re: bacto
Když má někdo v 50l akváriu 35 pavích ok a 2 ancistruse,ta je to prostě přerybněné a to v každé době. A pokud chci nějakou radu,tak je potřeba podat adekvátní informace. To,že budeš léčit je dobré ,ale pokud nebudeš řešit příčiny nemoci,tak můžeš léčit jak chceš a za chvíli budeš tam kde jsi byl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 10:25 colo Re: romant
Fotka k příspěvku Vyhodil som teda aj cele to vrecko s raselinou, ak tomu teda spravne rozumiem po ukonceni liecby mam vyhodit aj tych vsetkych 5 ci 6 spongii co su vo filtry ?
Rastlinstvo nejake mam vid foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 09:44 bacto Re: romant
Děkuji za radu,takovou odpověď sem očekával jasnou obohacující a o nečem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 09:22 R Muž romant [27987] Re: bacto
Měl by jsi léčit trošku něo jiného, tedy bakteriální problém. Nikdo ti to přes monitor přesně nediagnostikuje a i já se teď můžu mýlit. To akvo je už docela načatý, tedy systém v něm a to doporučení od kolegů aplikovat vodoléčbu je zcela na místě. Ono eSHa 2000 je šorocespektrální léčivo a pokud to nezabralo, usuzuji právě na přítomnost nějaké bakteriální nezdoby, to jenom na vysvětlenou mého myšlenkového pochodu a lehce utrpěných zkušeností v oblasti léčby ryb.
Edit: Tím vhodnějším léčivem jsem myslel Bactopur direct, doporučuji velmi podrobně prostudovat návod a zvážit separátní léčbu, ale vzhledem k postižení i ostatních obyvatel, toto možná nebude realizovatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 09:10 bacto
Tak jsem se tady v tom asi trochu ztratil žádal jsem o pomoc a dostalo se mi asi akorát kritiky kterou na jednu stranu akceptuji ale na druhou stranu jsem asi očekával upřesnění co je to za druh plísně proč je proti léčivům rezistentní a tak podobně.Co se týče té vodoléčby tak to mě fakt pobavilo.Za prvé každý den odsávám polovinu nádrže což při nemoci beru jako samozdřejmost a za druhé nevim jak nazvat člověka který chce léčit plíseň vodoléčbou.Bych mu spíš naordinoval gumoléčbu(to je léčba pendrekem).Akvaristiku dělám asi 20 let což něříkám že ze mne dělá nejzkušenějšího akvaristu ale už jsem lecos viděl a léčil a za tu dobu i odchoval.Když sem začínal tak nebyl internet a vše jsme řešily s kamarády a léčiva nebyli jako dnes a v 50l akváriu bylo 50 oček a nikdo tomu neříkal přerybněné.No nic zkusíme to jako dřív zajedem pro modrou skalici a dáme koupačku a uvidíme.Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 04:43 R Muž romant [27987] Re: colo
Co bylo v akváriu s krupičkou, již nepoužít. Je možnost ponechat i tu rašelinu, ale pamatovat na její schopnosti negace účinnosti léčiva a proto léčebnou dávku rovnou navyšovat a to klidně na dvojnásobek, což je nunto udělat i v závilosti na množtví zelený hmoty v akváriu, ale to se těžko odhahuje, akvo neznáme a proto jsem prvotně pro odstranění a již další nepoužití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2016 00:25 Muž Mislow [304] Re: bacto
Ahoj, nejlepe nechat tam 10 pavich ocek (stejne se budou mnozit), zapomenout na pancernicky a krunyrovce max. 1 ks. (aby se nahodou taky nechteli mnozit ...). Pak by to snad slo. ;-) Rostlinky urcite take. Nebo tam pak nechat pancernicky a zbavit se pavich ocek a krunyrovcu, nechat to pekne ustalit a poohlidnout se po rozumnych rybach k pancikum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2016 22:58 Muž patamatix [408] Re: bacto
Jestliže mám v 50l akváriu 25 živorodek a přidám dalších deset,tak se nedá čekat nic jiného než úhyn. Vaše akvárium je přerybněné. Za úhyn můžou vysoké dusitany(mnoho ryb. Další věc jakou máte filtraci. V tuto chvíli měnit každý den 1/3 vody. A hodně zredukovat osádku. A začít číst rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
Edit: udělejte tu prezenentaci,lépe se radí-jedna fotka celého avária ukáže víc než 10 vět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 22:44 bacto
akva 50l osazené několika rostlinami Ph-7, gh-9 ,NO2-0,1 nevím co dále popsat spíše se ptejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 22:31 Muž patamatix [408] Re: baletka
Souhlasím,vodoléčbou se nic nezkazí. V tuto chvíli by mne zajímali parametry akvária a vybavení. Jelikož jestli je to jak tuším,tak to bude třeba řešit i změnou osádky,ale to nemohu soudit bez dalších informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 22:27 Žena baletka [624] Re: bacto
Ano, těžko radit, ale myslím, že obvyklá rada, jedna z nejlepších, je nic do akva nelít, netrápit ryby praavděpodobně zbytečnou léčbou a prostě jen měnit vodu, klidně denně, pak obden a vidět. Já měla takový útvar na jednom pancéřníčkovi - už hodně dávno - vodoléčbou se to spravilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 22:22 Muž patamatix [408] Re: bacto
Chce to přesnější informace o akváriu,nejlépe prezentaci bez toho těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 21:45 bacto
Fotka k příspěvku Dobrý večer
obracím se na Vás s prosbou o pomoc protože už nevím co by mohlo zabrat.Do již fungujícího akvária si dcera pořídila další rybičky a jak už tomu bývá i s nemocí.Původní osádka byla 25 oček,4 pancéřníčci a 2 krunýřovci.Dokoupily jsme 10 krásných na oko zdravých oček ale zdánlivě.Po třech dnech se ryby začly chovat divně při bližším prohlédnutí jsme diagnostikovali krupičku a následně jí i léčily Esha Exit ale dva dny na to krupička zmizela a objevila se na rybách plíseň tu jsme se snažily přeléčit Esha 2000 tedy aspoň se domnívám že je to plíseň a ta začla rybky solidně likvidovat a k dnešku je úhyn 20 pavích ok.V panice jsem dojel včera do akvaristiky a koupil ještě
Dajana Acriflavin odkalil polovinu akva odstavil filtr a aplikoval.Dnes po 24 hodinách bez viditelného zlepšení úhyn dalších dvou ryb a už prostě nevím co s tím.Nejde ani tak o ty ryby ale o tu bezmoc kdy dcera sedí každou chvilku u akvária a ptá se kdy už konečně přestanou rybky umírat.
Povedlo se mi solidně vyfotit pancéřníčka kterému se to udělalo na hřbetní ploutvičce.Děkuji za odpovědi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 21:28 colo Re: romant
Mam zahodit to platené vrecko v ktorom je raraselina alebo ho mam oprat alebo co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 21:03 R Muž romant [27987] Re: colo
Tak uhlí je správné odstranit a i tu rašelinu, kterou bych už nepoužil, ale po léčbě dal novou dávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 20:58 colo Re: romant
Vsimol som si to ked som ich vypustil zo sacku ale nevedel som co to je, toto je prva choroba v akvarku odkedy som ho pred 3 mi rokmi kupil Este otazka pouzil som obidve lieciva a vyhodil som uhlie z filtra, mam z neho vyhodit aj raselinu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 19:38 R Muž romant [27987] Re: colo
Pozor na ty "děkovačky" prodejcům, ono jde taky a to zásadně o podmínky ve tvém akváriu, čímž neříkám, že to jak si myslíš nemohlo být, ale moje zkušenost říká i něco jiného na co upozorňuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:34 colo Re: NHKG
Dakujem za rady, idem kupit to liecivo a cestou podakujem predavacovi co mi ich predal a uctoval ako botia morleti xl po 5 eur za kus (ajked teda v cene bola aj krupica) :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2016 18:27 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: colo
Nakažené je všechno! Léčit v nádrži kde jsou, nepřelovovat. Více viz téma jak psal afc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2016 18:27 R Muž romant [27987] Re: colo
Teď už všechny, jinak si to budeš roztahovat dál a dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 18:25 R Muž afc1886 [14695] Re: colo
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3101