Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 55 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.10.2016 15:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: gigre1983
-ano ,lze aplikovat
-sera omnipur je proti nejběžnějšími nemoce ryb v akváriích
- infekce plísńové Saprolegnia, Achlya
- kožního slizu Costia, Chilodonella, Trichodina, Oodinium žaberní a kožní červy Dactylogyrus nebo Gyrodactylus
- bakteriální infekce, hniloba ploutví,atd
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 14:20 gigre1983 Re: lacewings
dekuju moc jinak mam doma jeste koupene sera omnipur kupoval jsem to kdz jsem zakladal akvarium at mam neco poruce to tam teda davat nemam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   20.10.2016 13:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: gigre1983
-odlovit ze společné nádrže do karanténí nádrže,pokud jsou příznaky pouze na tomto jedinci
-aplikovat jednu z několika možných postupů léčby,
-nejběžnější je solná koupel,1pol.lžíce rozpuštěné soli na 10l vody v karanténí nádrži bez rostlin se vzduchováním,případně filtrací
-účinější je krádkodobá lázen v hypermanganovém roztoku,tu vzhledem k začátečnické praxi vynecháme
-následmě léčiva malachitová zeleň, metylénová modř, Acriflavin, TERAP-ARM, Fungi Stop, eSHa 2000,
-doporučuji akvárium, ve kterém byla ryba doposud, lehce zasolit 1.pol. lžíce na 50l vody ;-)
Edit-ty polévkové lžíce se solí je nutnu nejpve rozpustit s menším obsahem vody a až následně aplikovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2016 12:14 gigre1983 – plisen?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobry den moje tetra ohniva ma na boku neco jako plisen aspon teda me se to tak zda pridavam fotky ale nejsou nic moc potvurka chvilku nezustane v klidu chova se normalne ale nechci neco podcenit tak jestli by nekdo vedel budu rad dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 17:44 Žena Macek89 [0] – nožovka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nemáte někdo zkušenost s něčím podobným? Mojí nožovce se najednou udělalo něco na krku a vůbec nevím, co by to mohlo být. Najednou přestala žrát a celý den jen postává ve vodním sloupci. Trvá to asi 3 dny a dnes se navíc objevilo to na krku. Přidávám fotky.. nevíte někdo, co s tím? Díky za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 00:37 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: lacewings
ok, díkes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 23:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: brukiz
-nejedná se o ,,nemoc,, v klasickém slova smyslu,pouze o poruchu.Plynovou nápln měchýře tvoří obvykle kyslík ,dusík a kysličník uhličitý,množství a složení reguluje právě zminovaná tzv. plynová žláza.
-vznik této poruchy způsobuje jako jeden z několika činitelů,třeba obsah látek v prostředí ve kterém ryba žije.
-doporučuji udělat testy v šírším spektru látek
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 23:16 Muž brukiz [85] - RostlinyRe: lacewings
a jde to nějak léčit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2016 23:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: brukiz
-může se jednat o poruchu tzv.plynové žlázy,která reguluje množství plynu v plynovém měchýři
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 22:46 Muž brukiz [85] - Rostliny – Silver Molly
zdravím, už jednou se mi stalo, že rybka najednou byla hlavou vzhůru a jako by plovala.. to udělala několikrát a pak zas pohoda.. plavala normálně, žrala a byla aktivní.. potom ale po delší době pobývala spíše na dně skoro nehybná.. nevěděl jsem co s ní je, tak jsem ji nechal, ale spíše se to zhoršovalo.. nakonec jsem se rozhodl pro utracení.. no a momentálně mi to provádí další.. nemá někdo tušení oč jde?

foto s22.postimg.org/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 16:50 gigre1983 Re: romant
ahoj no nejspis mas asi pravdu asi jsem to podcenil :-(,kazdopadne rybka uz to ma za sebou zacala se zhorsovat tak jsem ji radsi utratil aby se netrapila...ted budu radsi par dni menit vodu denne pro jistotu a pokud mas jeste nejaky napad byl bych vdecny kazdopadne dekuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 14:57 R Muž romant [27987] Re: George77
Dnes a zítra polovinu a potom několik dní tu 1/3. solit netřeba pokaždé, postačí po jedné z výměn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 13:23 Muž George77 [1] - AmazonieRe: romant
:-) dobrá, dnes večer vyměním řekněme 1/3 obsahu? zítra a pozítří totéž? a po každé té výměně podám sůl 1pol.lž/30L? Tak bys to viděl? ještě jednou díky za odpověď!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 12:48 R Muž romant [27987] Re: George77
Tak asi to špatně vyznělo, ale přesně to, tedy to ukončení podávání léků jsem měl na mysli, zlepšit prostředí výměnou vody a to několik dní po sobě a to zasolení, nic víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 12:46 Muž George77 [1] - AmazonieRe: romant
dobrá, můžu aq zasolit, ale co myslíš - mám pokračovat i nadále s dosavadními léky? už je to dnes 6.den léčby namísto 3-5 doporučených dní. nevím zda by neprospělo taky vyměnit něco vody, dát chvilku pauzu anebo pokračovat stále v léčbě stejným způsobem_ na té fotce ancistruse je to po konverzi špatně vidět, originální fota vypadají lépe,je to na nich vidět lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.10.2016 12:41 R Muž romant [27987] Re: gigre1983
Tak mohlo to bejt asi takhle. ;-) Máš akvárium o ketrým si myslíš že je zaběhnutý, ale ono není, nebylo, tedy v momentě kdy jsi tam dával ryby. Proč nebylo? Protože pokud tam nebyl dostatek potravy pro nitrifikační bakterie, tak ono skutečná a pevněji ustanovená nitrifikace začala probíhat právě až po tom přidání producentů škodlivin a všechno se prostě nemuselo přetvořit na akceptovatelný dusičnany a pro ryby je pobyt v těchto podmínkách velmi náročný a na životě ohrožující, jejich reakce jsou různý a nezřídka se stává že mají snahu z daného prostředí prchnout za jakoukoliv cenu, začnou se plašit, blbnout, zběsile lítat po nádrži a v tento moment se klidně někam napasují, o něco odřou apod. Zhoršená kvalita vody dopomůže k rozjetí nějakého plísňového, či bakteriálního moribundusu a už se to nedá vrátit. Tedy jak říkám, mohlo to tak bejt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 12:22 gigre1983 – pomoc
prosim nevite nekdo co by mohlo byt s moji tetrou zhavou viz muj prispevek,dal jsem ji do karanteny nic jineho me nenapadlo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 11:52 R Muž romant [27987] Re: George77
Tak nejsme o moc moudřejší než bez těch fotek, tedy u těch ancáků není nic poznat. Ordinoval bych kvalitu prostředí s přisolením vody, je možno si dovolit polévk. lž. na 30 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 10:55 Muž George77 [1] - AmazonieRe: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku tady jsou...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 10:20 R Muž romant [27987] Re: George77
Pošli fotku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 10:05 Muž George77 [1] - Amazonie – Mláďata Geophagus Altifrons - nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, potřebuju naléhavě pomoc!!! Udělal jsem velkou chybu a vpustil jsem bez karantény několik ancistrusů (ancistrusové podchází z jedné velmi pěkné pěstírny od jednoho zkušeného chovatele, a tak jsem bohužel ryby nekaranténoval) k mým odchovům Geophágů (asi 3-měsíční vitální rybky). Bohužel ancistrusové nebyli vpořádku. Zprvu jsem myslel jsem, že se jedná o krupici nebo oodinium a že vše poměrně rychle vyléčím. Teď si nejsem jistý, jestli tam nemam bakteriální rozpad ploutví, některé rybky jsou olísalé, některé mají po ploutvích bílé mapky a zdá se mi, že jako by se několika snad i rozpadaly hřbetní ploutve.
Léčeno Esha 2000 a Exitem.
rozpis léčby:
ESHA 2000: út: 25kapek, st: 25k, čt: 12k, pá: 12k, so: 25k, ne: 30k
EXIT: út: 20kapek, st: 20k, čt: 10k, pá: 10k, so: 20k, ne: 25k

akvárium je holé, 84L, vzduchovací hlavice s akvacitem, 2x vzduch. kameny, teplota dle teploměru mezi 27-28st., voda je spíše měkčí, proto jsem dával i trošku silnější dávky - běžně podávané na 100L

stav se nelepší, jen ryby, které měly silné problémy s dýcháním jsou na tom trošku lépe, ale projevy nemoci mi přijdou stejné, možná i trošku horší. Rybky sem tam nakrmim, aby neztratily úplně síly, většinou však hladovka.

jinak dva ancistrusové z 5ks mají po sobě asi 1mm až spíše 2mm tečky. jeden jich má opravdu hodně, je to možná ten, co to měl hned od začátku.

Prosím moc o pomoc!!!
Předem díky!!

Jirka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2016 08:42 Žena Irbis191 [13] Re: romant
Ok tak dík za radu palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 13:04 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Možná ano, ale až tak za dva měsíce po založení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 11:16 gigre1983 – nemoc
Fotka k příspěvku dobry den mam problem s rybickou konkretne tetra zhava,ma na brisku jako by vykousnute kus masa nebo nevim jestli nema nejakou nemoc drzi se dal od rybek a rychle dycha nez ostatni,mam akvarium asi 7 tydnu akvarium jsem mel 4 tydny bez ryb jen s rostlinkama takze zabehnute by melo byt osazeni mam tetry zhave 7x,amandy 6x, neonky obecne 7x a pandicky 4x akvarium je 54l rozmery60x30x30 asi pred 2 dny mi odumrela jedna pandicka mela na sobe cervene skvrny merim no2 a no3 vse v norme vodu menim 1x tydne 1/3 filtr jsem zatim pral od zalozeni akvaria jen jednou ve vode z akvaria od umrti pandicky menim vodu jedenkrat denne,vubec si nejak nevim rady tak bych byl rad za kazdou pomoc dekuji moc pridavam fotku rybicky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 08:41 Žena Irbis191 [13] Re: romant
A myslíš že by se to zlepšilo kdyby šli do 180 ky ?? Nechci tam mít přerybníno ale taky nechci mít po samici :-(
Jinak osadka akva bude : 2 x akara
2 x lorikárka
8 x pancéřníček
30 x tetra červenohlavá
Možná jeden ancistrus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2016 04:37 R Muž romant [27987] Re: konrad
Plíseň, tedy podle mě. Kvalita prostředí jako prevence, lehký zasolení(polévk. lž. na 50 litrů) a z komerčních třeba eSHu 2000 a nebo Mycopur dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2016 21:29 Muž konrad [45]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po pár dňoch som si na hengelkách všimol nejaké divné plutvy. Akoby boli obalené hrubým bielym slizom. Vždy ale len 1 plutva.
Zle sa to fotí ale myslím že vidno že akoby bola tá plutva v sadre..
Čo to? Gugl neporadil nič
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:10 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Podle popisu, tedy podle popisu soudím, že dostává od smečka pořádnou čočku a je dorvaná a možná se to trošku zaplísnilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:58 Žena Irbis191 [13]
Ahoj nemám tu sice fotku ale napíšu co nejpřesnější popis. Moje samice čichavce zakrslého má roztřepenou ocasní ploutev. Nevím jestli je to tedy rozpad ploutví či jiná nemoc? Také na ni má takové bílé ťuflíky nevypadá to moc jako krupička, ale nešíří se to , jsou to jakoby pupínky.. neumím to popsat. Jinak žere, ale sameček ji moc nedá pokoj rozzureny :-( tak je často zalezlá v kytkách. Poradíte co má za nemoc nebo potřebujete fotku? popřípadě jak se dá ta nemoc léčit?
dík za odpověď :-) :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:42 LadasBVP Re: romant
nene tuhle možnost jsem vyloučil tenhle kožovitý útvar je cca 5 mm nejedná se o otevrěnou ránu povrch je plně pokrytý šupinami
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:30 R Muž romant [27987] Re: LadasBVP
Měl bych podezření na rybicky.net/nemoc/lymphocystis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2016 21:28 LadasBVP – výrůstek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mojí živorodce se před nějákou dobou vytvořil výrůstek nad okem vůbec netuším co to může být ani co to způsobilo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2016 21:42 R Muž romant [27987] Re: Matus
Spíš bylo myšleno, že se zabíhá to akvárium, tedy při operování s tím údajem třech týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2016 21:32 Matus – Vyleceno
Ďakujem za radu premiestniť gupku do akvária zvlášť už po týždni sa vyliečila (nevidno na nej žiadnu pliesen) Zajtra ju idem premiestniť späť do akvária .A v tomto akváriu majú tí prisavniky obidvaja asi tak 1,5 roka takže sa nezabiehaju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 21:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Michaela Gécová
-rozumné je se registrovat
-pokud se skutečně jednalo o krupici,tak řádná desinfekce a následně založit,
-postup najdete zde na foru,případně dotazem jak a co,si ušetříte spoustu problemů
-hodně štěstí v akvaristickém světě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 20:39 Michaela Gécová Re: lacewings
Děkuji za cenné rady,avšak sameček bohužel již odpoledne odplul do řeky věčné hojnosti. Pokusím se sehnat chovatele a založit akvarium nové. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mishpule
-aplikaci doplnil již kolega
-pouze doplním úvahou-pokud léčíte pouze tohoto jedince,náklady přesáhnou cenu druhu ryby,navíc je tu předpoklad úhynu,na druhou stranu ,pokud se budete věnovat akvaristice dále ,dá vám to zkušenost,kterou na netu nenajdete.Google je dobrá věc ,ale ne vždy jsou informace přesné,někdy dokonce i zavádějící. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2016 16:33 R Muž romant [27987] Re: Mishpule
eSHu exit v kombinaci s eSHou 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:29 Mishpule Re: lacewings
No hlavním příznakem je krupička po těle, rozpad konců ploutví. V jejich okolí jsou jakoby pavučinky na kterých jsou přichycené bublinky. Nežere, už minimálně třetí den. Mušle vylovím. Tepota vody je 26stupňů, filtr nemáme, zítra poběžím koupit. Ale dnes komplet čistá voda, dle rady pana Googla půl lžíce soli...Obsah je 20l.A je tam sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 16:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mishpule
- Teplota vody? Obsah L,? Příznaky?Příjem potravy?-krátce a výstižně ,žádné romány
-určitě odstrante ty ulity ,pokud se léčí ryba je nejhodnější karantena, bez použití jakýchkoliv doplnkových složek vybavení akvária,kromě filtrace ,vzduchování a topného tělesa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2016 15:49 Mishpule
Fotka k příspěvku Dobrý den, s malou dcerkou jsme se rozhodly zachránit samecka, tusim mecovky pred zachodem. Zatim to, ale vypada ze nevyhrajeme.Je tu nekdo kdo by mi poradil. Prikladam foto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 06:38 Kačes Re: laKatos
To je spíš z krmení, je takové do červena.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.09.2016 13:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy – Molly
-vypadá to skutečně na některou alimentární poruchu,pokud se jedná samici,tak je možná i varianta patologického ztučnění,případně i možnost zanícení vaječníků z důvodu nevytření samice
-zřejmě nevhodné krmení,včetně prostředí ze kterého mohla být ryba pořízena i náslédném chovu
-u jednotlivých zvířat,tohoto typu, se jedná o docela běžný jev
-pestrost kvalitního krmiva,nejednostraného typu,vyloučit uhlohydráty ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 12:31 laKatos Re: Kačes
me se nezda barva vody... je jakoby do ruzova... nemuze ti ten pisek nebo ten sutr neco poustet?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.09.2016 12:01 R Muž romant [27987] Re: Kačes
Kačes napsala: Měl rybky, které mu vyskakovaly a nemá ještě zařízený poklop,ale prosím zpět k té rybce, je mi jí líto.Z nevhodných podmínek se logicky ryby snaží zdrhnout a nebuď tak fejsbůkově lítostivá, tohle je web pro akvaristy a i nepopulární rozhodnutí se musí umět dělat a kdo to nedokáže, neměl by mít doma akvárium, tak na tom zamakejte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:59 Kačes Re: romant
Děkuju moc, zkusíme to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:55 Kačes Re: Wendy2
Měl rybky, které mu vyskakovaly a nemá ještě zařízený poklop,ale prosím zpět k té rybce, je mi jí líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:55 R Muž romant [27987] Re: Kačes
Kačes napsala: Vypadá to na problém s plynovým měchýřem,protoze když se snaží plavat nahoru, tak po chvilce spadne na dno, jako by byla nějak těžká nebo tak. sad Takže udělej, nebo ten jehož to akvo je jak jsem napsal a když se do několika dní nezlepší, tak bych tu rybu poslal na druhej břeh. Samozřejmě, s tím co píše kolegyně Wendy2 naprostej souhlas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.09.2016 11:52 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Kačes
plus dolívat vodu po okraj, já nevím, že všichni začátečníci, co mají pidi akva, tam mají navíc jen půlku vody :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2016 11:52 Kačes Re: romant
Vypadá to na problém s plynovým měchýřem,protoze když se snaží plavat nahoru, tak po chvilce spadne na dno, jako by byla nějak těžká nebo tak. sad
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [55] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198232x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=2701