Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Luky13
Jop, bude to vodnatelnost. Zježené šupiny nejspíše přijdou později, léčit to nejde.
Parmičky na to docela trpí a nepatří do týden staré nádrže. A ta voda ze změkčovače taky není moc vhodná do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 18:27 Muž Luky13 [60]
Fotka k příspěvku Ahoj, může to být vodnatelnost? Parmička má nafouklé břicho a zrychlené dýchání, ale šupiny nejsou zježené. Nádrž je v záběhu, ale NO2 už je v normě.
Začal jsem teď hnojit a přidávat KNO3. NO3 mám podle testu JBL cca 15 až 20 mg/l.
Děkuji za postřehy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 21:12 Petra
Situácia sa nemeni páni. Samica je normalna, cula, zerie normalne a aj sa pohybuje normalne, to okolo ust je rovnake. Asi to tak ma byt. Pozerala som aj ine fotky ancistrusov a poniektori to mali tiež, proste bledsia farba okolo ust, je to sumerno rovnake po oboch stranách ust tie bledsie "kruhy". nieje to len na jednej strane ust, alebo inde na tele.dalej sa to nerozsiruje... Brucho ma normálne. A k tomu prerybneniu, nechala som v akva iba anciky , guramy a mrenky ostatne poputovali do mensieho akva kde bolo len par gupiek, 10 gupiek slo kamosovi , dufam, ze im bude dobre , filtra sa nedotknem pri odkalovani , on ten filter funguje dobre, len ja som asi moc cistotna, vykon nebol oslabeny nikdy, vyse mesiaca som ho raz necistila a isiel rovnako... pozicala som par knih a idem sa trosku viac priucit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 08:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Petra
Přidám se k těm, co už radili a taky mi to přijde přerybněné. Navíc to máš mix, od každého něco. Ohánět se centimetry a litry je zbytečné, když to zjevně nefunguje. Pokud máš odpovídající filtr, tak na něj není třeba prakticky sahat. Pokud ho musíš často čistit, tak je něco špatně. Pokud máš vyhovující podmínky, tak se většina nemocí vyřeší tak nějak sama.

Takže buď zredukuj ryby nebo jim pořiď větší akvárium. A větší filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 23:07 R Muž Anthrax [4787] Re: Petra
Mě teda přijde že má to břicho zvětšený. Ale může klidně klamat ta fotka. Raději bych nekrmil a sledoval co se bude dít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 18:17 Petra Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Musela som chvíľu pockat kym vylezie, chova sa normalne , ked som rano hodila talbetku pre ancistrusy prva tam bola a jedla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 17:14 R Muž Anthrax [4787] Re: Petra
K určení případné nemoci by mohla pomoc fotka břicha. Nemá ho propadlé nebo naopak nafouklé? Co chování ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 16:53 Petra Re: Anthrax
Ale preco by som sa mala urážať ? Nemam 15 rokov :-) mozno to tak vyzera , ze sa urazam ,ale nie :-) len pisem ako to mam, každopádne som vďačná za rady, clovek sa uci na vlastnych chybách ;-) spominana krupicka bola dovlecena z obchodu, pretoze som priniesla jedneho maleho ancika a aj ten skapal po par dňoch a nasledne boli ryby sama bodka, a teda dnes som si vsimla tu samicu ancika, vyzera ako by tam stracala ten zlty pigment okolo ust. No uvidim veru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 16:43 R Muž Anthrax [4787] Re: Petra
Čím častěji filtr čistíš, tak tím hůře. Nenecháš ho pořádně pracovat. Čisti ho až výrazně poklesne průtok. Dřív to je kontraproduktivní. + přerybnění. Zhoršuje se kvalita vody a pak se z toho rybám rozjíždějí nemoci. V akvárku všechno se vším souvisí. Zároveň těžko chtít něco léčit, když podmínky zůstanou stejné. Proto jsou ty podmínky v nádrži klíčové a proto je ctibum zmiňuje. Tak se neurážej a spíš popřemýšlej, o tom že asi bude nějaký důvod proč ti to píše. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 16:43 R Muž afc1886 [14704] Re: Petra
Buď odkaluj, nebo čisti filtr, nikdy to nedělej současně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 16:35 Petra Re: ctibum
Nezda sa mi, ze filtru klesa prietok , len spongie v nom su spinave. Takze to, ze odkalujem a zaroven prepláchnem filter je to co robim zle,podla mna existujú omnoho horsi ako ja, co nahadzu ryby na druhy den do akva a potom sa cuduju preco skapali, tato moja chyba sa da napravit, a ked uz tak, dno odkalim, vylejem tu vodu a potom odcerpam novu vodu z hladiny akva, neplacham filter v tom humuse zo dna... a tomu prerybneniu, je pravda, ze dospela gurama bude mat 15 cm a mrenka tiez okolo 12 , hej mam trochu prerybnene, to sa da napravit kedze mam este jedno akva. Kazdopadne sme riesili vsetko okolo len nie to, co to ma ancik na papuli :-) vdaka aj tak :-* :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2019 16:17 R Muž ctibum [6926] Re: Petra
Odpovídám normálně.
Pokud se ti filtr po dvou týdnech zanese tak, že výrazně klesá průtok, tak je jednak slabý a druhak máš asi opravdu přerybněno.
1 cm na litr je velmi orientační pomůcka (třeba 50 cm kapra do 50 litrů nedáš) a neplatí pro živorodky a čuňata (Ancistrus). Tam je lépe počítat 1cm na 1,5-2 litry. A ta velikost se nebere aktuální, ale dospělé ryby. Schválně si to zkus přepočítat ;-)
Filtr a dno se nečistí zároveň, ale nastřídačku.
Zaregistruj se a Projdi si odkazy pro začátečníky, které dostaneš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 16:06 Petra Re: ctibum
Filter musim proste trochu preplachnut, lebo je plny bordelu, rozmyslam, ze v budúcnosti zavediem nejaký externý. Robim zle, ze moc casto cistim? Pytam sa normalne, kazdy sa moze mylit a mylit sa je ľudské, preto by som bola rada za normalne odpovede a nie hned vynegovat vsetko, snazim sa dosiahnut co 1cm ryby na 1l vody, viem, ze guramy by potrebovali väčšie akva, gupky mozem prelozit do mensieho akvaria, aby tolko bordelu nerobili, ale stale sme sa nedopracovali co to ma ten ancistrus na papuli, snad len musím pockat co z toho bude, do akvaria nic nelejem, ziadne komercne hnojiva, ani pripravky na precistenie vody a podobne, hnojim len pmdd uz dlllho , nemam ziadne riasy, co2 pridavam cez kvasnice, co asi ukrizujete ma, ale rastlinam sa dari , pravidelne meram ph, je vzdy v rozmedzi 7,2-7,6, tak isto NO2,NO3 svetlo mám dostatočne silne, LED trubica 3000lumenov. Doba svietenia 9 hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2019 15:54 R Muž ctibum [6926] Re: Petra
Přijde mi to nic moc čim dál víc. A pokud každé dva týdny odkaluješ a pereš filtr, tak mi to přijde vysloveně špatně. Krom toho si myslím, že máš přerybněno, spoustu ryb čuňat a některé druhy ryb na hraně kapacity akvária. Suma sumárum nevhodné podmínky v nádrži. Ale je to jen můj názor. Jestli se ti nelíbí, počkej si na přívětivější reakci... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:46 Petra Re: ctibum
Trichopodus trichopterus mam. Filter? Ved som pisala, ze kazdeho 1,5 -2 tyzdne preplachnem v odcerpanej vode z akva+ odkalim. Co ti príde ako nič moc? Udrzba? Ryby? Alebo ako to myslis. Vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:39 Petra Re: afc1886
Fotka k příspěvku Paci sa. P.s. komentáre ku krokodílovi si odpustite, je to gyc, ale mne sa paci :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:35 R Muž ctibum [6926] Re: Petra
Guramy = Trichopsis pumila nebo Osphronemus goramy nebo Trichopodus trichopterus nebo Trichogaster lalius?

No upřímně, na tuhle sestavu mi to přijde nic moc... Filtr čistíš jak často?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:21 Petra Re: ctibum
Čistý objem cca 100 litrov, zalozene jul 2018 , s tym, ze skuseny akvarista mi dal špongiu z jeho 10 rocneho akvaria, aby malo lepší zabeh, ryby sli az po mesaci, bezal len filter a svietilo sa 10hod. Teraz svietim 9 hod, ryby: 4 guramy, 4 mrenky siamske, 4 tetry neonove, bolo 8 ale 4 uz isli na onen svet, lebo tie uz mam dlhsie asi 2 roky, boli v malom akva, a 8-10 malych gupiek, maju do 3 cm, vacsie uz oni nebudu, a spominanych 6 ancistrusov. Cistim raz za 2 tyzdne, aj skor 1,5 tyzdna tretinu vody vytiahnem, dolejem , poriadne odkalujem dno, a filter preplachujem vo vode a akvaria. To je nic moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 13:54 R Muž ctibum [6926] Re: Petra
Přidej víc informací. Kolik ryb, kdy založené, kdy tam šly ryby. 6 Ancistrsusů ve 112 litrech (předpokládám hrubého objemu) s údržbou jednou za dva týdny mi přijde nic moc. Do toho Paví očka, Neonky, Parmičky nebo co to je...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 13:30 Petra – Choroba?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim, ancistrus albin - iba jedna samicka, najstaršia (cca 7m) , dnes som si všimla bielych po stranach celkom rovnakých flakov okolo ust,( vid foto) nemala to predvcerom. Ma to tak byt? Alebo zacina nejaka plesen? Akva prekonalo krupicku pred tyzdnom, mam tam 6 ancistrusov , vsetci ok, tato samica prijima potravu normalne. Akva 112l , kazde dva tyzdne cistene, husto osadene rastlinami, vnútorny filter fluval U2. Vdaka za odpovede
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 08:50 Andaska Re: Prašan
Tak to jsem si oddechla. Snad to bude vážně tou stravou. Děkuju za radu pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 08:10 - Re: Andaska
Nemusí sa hneď jednať o parazity či iné ochorenie.Možno posledné čo jedla, bola nie moc dobre rozmrazená potrava.Skúsil by som, skôr než pôjdeš na liečivo ,pár dní suchú stravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 19:20 Andaska Re: Prašan
Ještě jsem je nekrmila. Včera jsem je koupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 19:16 - Re: Andaska
Čím ich kŕmiš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 18:12 Andaska – Bílé výkaly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, včera jsem do měsíc založené nádrže (Šmírákov II) přidala první rybky a to 2 paví očka. Dnes jsem si všimla, že samička má dlouhý bílý výkal. Mám doma eshu exit i 2000, měla bych začít s léčbou?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 20:20 Vendy Re: romant
Rozumím a děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 19:26 - Re: Vendy
Mne to pripadá ako odreté,ale nevylučujem i romant-ovu možnosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 19:10 R Muž romant [27987] Re: Vendy
Bordel voda, ta za to může.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2019 18:54 Vendy – Flíček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám akvárium o vel. 54L a dnes jsem si všimla, že můj Pleco má na hlavě světlý flek. Bojím se, že jde o nějakou bakteriální infekci, ale nechci dělat ukvapené závěry, a tak žádám o radu, co by to mohlo být?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2019 13:49 R Muž Anthrax [4787] Re: Sharka6
Možná taky žábrohlísti. To musí určit někdo zkušenější. Bohužel, tohle je úplně čerstvá nádrž. Zatím naprosto nefunkční. Naděje na vyléčení tím pádem klesá k nule, protože ryby za chvíli budou mít co do činění s vysokýma koncentracima dusíkatých látek. Nevím jak je na tom filtr a údržba. Měnil bych denně 1/3 vody. Nekrmil bych. Tuhle rybu bych utratil a soustředil se na přežití dvou zbývajících, tj. na zlepšení podmínek v nádrži.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 13:48 Žena Sára73 [68] Re: Sharka6
Měla jsem v 60-ti litrovce 2 závojnatky, ne natrvalo, byly to "venkovní" ryby, doma na přezimování, vodu jsem pro jistotu měnila 1/3 co 3 dny, jako filtraci jsem měla čerpací hlavu s poměrně velkou kostkou akvacitu, u závojnatek je i problém s kytkama, měla jsem u nich hozenou egerii, sice žádná estetika, ale ten účel to myslím tak nějak plnilo, natrvalo bych je v takovém objemu nechtěla...vydržely cca 8 let, ani jeden zdravotní problém.
Nevím, co závojnatce je, nevím, jakou máte frekvenci údržby, ale na výměny vody přitlačit a jak už tady bylo psáno, buď pořídit větší akva a nebo jiné ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 13:37 Sharka6 Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Děkuji všem za reakce. Zkusila jsem vyfotit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 13:09 R Muž Anthrax [4787] Re: Sharka6
Bez fotky ryby a nádrže to půjde blbě něco určovat. Takhle podle popisu bych řekl, že to mohou být bičíkovci. Ale jak psal Ctibum v 60 l, se bude těžko něco vymýšlet s 3 závojnatkama... To není dlouhodobě udržitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 12:59 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sharka6
Když to víte, tak na co se ptáš? Jestli se bojíš, že chcípne, tak jim zařiď výrazně větší akvárium a nebudeš řešit kakání a nežravost.

Tj. otázka: "Prosím, co mám udělat, aby nám neuhynula?"
Odpověď: Zajistit jim odpovídající životní podmínky.

Viz. třeba již citovaný zdejší atlas. Prostě si o těch rybách něco přečíst a pak doporučení realizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.01.2019 12:44 R Muž ctibum [6926] Re: Sharka6
A chceš jen identifikovat chorobu, nebo řešit situaci celkově? Protože tři závojnatky v šedesáti litrech je podle mě týrání... Viz atlas "Vzhledem ke značné produkci odpadních látek platí, že čím větší nádrž, tím lépe. Jeden dospělý jedinec by neměl být chován v méně než 100 litrech vody (vhodnější je chovat tyto ryby v nádržích nad 200 litrů, jelikož chovat jen jeden kus není ideální) "
Pokud to chceš vzít z gruntu a pořádně a neřešit jen následek, ale i příčinu, tak se zaregistruj a založ a vyplň prezentaci nádrže.
Pokud ne, tak bych rybu utratil a zkrátil jí utrpení, protože i když ji třeba vyléčíš (asi parazity) a necháš ve stávajících podmínkách, tak za chvíli budeš řešit další problém...
To, že to víte, je sice hezký, ale ve výsledku k ničemu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2019 12:22 Sharka6 – Závojnatka-dlouhe bílé výkaly?
Prosím o radu. Máme 3 závojnatky v akváriu cca 60l. Jedna závojnatka má cca 2 den dlouhé bílé výkaly, břicho má, řekla bych, tak akorát, není vyhublá. Drží se u dna a moc neplave, jen když je krmím, tak má zájem, ale vezme si krmení a za chvíli ho vyplivne. V plavání je pomalejší a jakoby neobratná. Krmím vločkami pro závojnatky a cca před 3 dny dostaly trochu špenátu. Nemůže to být tím? Nebo nějaký parazit? Prosím, co mám udělat, aby nám neuhynula? Jsme začátečníci a vím, že by měly mít větší prostor. Předem děkuji za odpovědi Šárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 19:02 R Muž afc1886 [14704] Re: karloslt
To na skle je nejspíš ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 18:20 Muž karloslt [14] – co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku na těle se mi u beťáka objevily bouličky a z nich cosi bílého vyčnívajícího a následně jsem potkal to same lézt po skle směrem dolu (viz cerveny krouzek na prostřední fotce). neví někdo, co to je?

beťák měl jeden den tendenci se otírat o předměty a 2x zkusil i vyskočit, ale další dny už to neprováděl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2019 17:45 R Muž afc1886 [14704] Re: snad
Z vlastní zkušenosti bych ti doporučil co nejrychleji utratit. Čím déle budeš čekat, tím více neonek může padnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2019 16:47 R Muž romant [27987] Re: snad
Dostalo to obecný název "moribundus neonkový" ono nikdo moc neví o co jde a doporučení je rybu utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 16:30 snad – Neonka - nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, rád bych se jako začátečník zeptal, co může být toto na neonce? (Přikládám 2 fotografie).

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2019 00:08 Muž MonterMonty [2431] - Amerika
Osobně bych zmikroskopoval výkaly - to propadlé břicho o něčem svědčí, taková ryba napadená střevními parazity má imunitu v troskách , pak nedokáže "ukočírovat" ani lehké oděrky- ty pak takto zaplísní - je vidět i na listech echináče - jak jsou "vohoblované" - ryba zřejmě dlouhodobě trpěla nedostatkem potravy a balastu , celkově je ta ryba v dost zuboženém stavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 21:30 - Re: Amatértom, Herelka
Neodrel sa, to mi môžte veriť.Je to zo zlej vody! Akú máte vodu? U týchto rýb je takéto ,,odretie,, neskôr až do otvorených rán.Ak nepôjde do vhodnej vody pravdepodobne na to uhynie.
Ryba bude neskôr apatická,potravu bude prijímať (ak vôbec) tak len obmedzene.
rybicky.net/atlasryb/glyptoper_velkoploutvy
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_pardali
Hlavne Gibiceps je na to dosť citlivý.Dierky v plutvách u tohto druhu neraz značia vyššie dusíkaté látky a príliš tvrdú vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:36 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Herelka
No vypadá to, že se někde odřel, ale to vpadlé břicho je podle mě větší problém. Nejspíš nějací paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:29 - Re: Herelka
Príliš tvrdá voda pre tento druh.Dusíkaté látky alebo vnútorné parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2019 20:05 Herelka – Krunýřovec. Co jim je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj neví někdo co by jim mohlo být? Poslední foto je celého akvária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 21:45 Žena Parvadel [14] Re: Elissa
Jé! Děkuju Ti moc, hned mě to hodilo na stránky s vysvětlením. Takže by se dalo říct, že beťák je takový ,,merle šupináč'' :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 21:37 Žena Parvadel [14] Re: wolavka
Tak uvidíme, co se z něj vyklube. A ještě jednou díky za uklidnění, vytvořila jsem si k němu, až trochu nezdravý, vztah smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.01.2019 21:29 Žena Elissa [88] Re: Parvadel
Zkus si vygooglit marble gen u betty. Změna v barvě může být hodně výrazná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2019 21:26 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Parvadel
Není zač ;-) To odchlipování šupin a okraji ploutví se mi skutečně jen zdálo,jinde už to nebylo vidět, tak pokud se to děje již nějakou dobu a ten fešák se jeví v dobré kondici, tak bych se asi neděsila a nic léčivého tam nelila. Ať se daří.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=1051