Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 206 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:51 Muž arnošt [37] - Rostliny
o hornbachu už tady je napsáno spousta - já osobně s tím zkušennost nemám - záleží na tom jestli ti třeba jen nechtěl prodat ty svoje rybky... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:45 TheViper – Horbach
Co si o tom myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:34 TheViper – Horbach
Po dotazu ve zverimexu a vylíčení stavu závojnatek mi prodavač bez váhání řekl, že s tím za ním chodí spousta lidí a rovnou se zaptal jestli mám konkrétně na paví očka z Horbachu, po kladné odpovědi řekl, že je mám všechny spláchnout...To je rada nad zlato od odborníka... Pry maji v horbachu paví očka nějaké odolné tropické kmeny krupičky( a to skoro všechny) a většina ryb jejich přidání do akva nerozdýchá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:45 xx – Re: filipsi
Stav těch ryb je pořád "rozdýchatelný", závojnatka i ta gupka. Není to potěr, jsou to dospělé ryby. Uhynou jen v případě, když jim krupička napadne žábra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:11 Muž filipsi [1295] – Re: TheViper
Moc nerozumim tomu, ze kdyz nekdo zahajuje lecbu neceho, ze se alespon neridi navodem k leku.

www.akvarista.cz/…

Pripojene dokumenty, navod. Proc lecbu ukoncit, kdyz projevy zustavaji, proc nepouzit v kombinaci s esha 2000, pokud to navod zminuje?
Stav tech ryb se mi zda uz nerozdychatelny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:10 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: xx
Jistě, že to vypadá, jako krupička v nejtěžším stádiu, ale pokud TheViper postupoval, jak píše, pochybuji o krupičce.
Druhou možností je pochybovat o TheViperových slovech. Něco v tomto smyslu jsem napsal už dřív....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:05 Muž arnošt [37] - Rostliny
je fakt, že ta krupička podle fotek pořád vyléčená není - rybky jsou jí uplně obalené... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:04 Muž arnošt [37] - Rostliny
ještě bych zůstal chvíli u eshy 2000 a trochu zasolil vodu - teplotu by bylo lepší zvýšit, ale vzhledem k tomu, že tam máš závojnatky, tak to asi nepůjde, protože tím by si jim ještě přitížil... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:04 xx – Re: TheViper
TheViper 09.06.2008 14:56:03
"... Asi už to ale bude plíseň, nebo ne?"

Podle těch fotek je tam pořád krupička.

Můj názor je pořád pokračovat v léčbě krupičky. Není to vůbec vyléčené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 15:00 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: TheViper
Netuším, oč jde. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 14:56 TheViper
Při prvotním napadení krupičkou jsem léčbu EXITem nasadil, když měli 2 neonky asi po 3 tečkách a jeden čichavec měl na ocasní plotvi asi 7 teček.. Ploutve všech rybek byly v pořádku. Akvárium je 63l a použil jsem 14 kapek 1. den a po 7 kapkách další 4 dny. Krupička se vyléčila jen z čichavce, na neonkách zůstala, a objevila se na závojnatce, ale nejprve zase jako krupička ale poté se i při EXITU rozšiřovala a během JEDNOHO DNE se ji rozpadly ploutve...Teď během dne se to rozšiřuje na gupky a stále i po první aplikaci EsHA 2000 (dvojtá dávka dle návodu) rybky leží u dna a skvrny nemizí..Asi už to ale bude plíseň, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 14:30 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: TheViper
Právě že k tomuhle stádiu došla během jednoho dne...
Proč tomuto tvrzení nikdy věřit nebudu?!
Vše nasvědčuje tomu, že jste nemoc podcenil a nechal ji dojít až sem...
Jak moc byly napadené rybky, když jste zahájil léčbu.
Jak velké je akvárium, ve kterém jste rybky léčil a kolik kapek eXITu jste použil?
Jak vypadají čichavci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 13:50 TheViper
Právě že k tomuhle stádiu došla během jednoho dne - i ty ploutve i ty bílé skvrny...předtím měla jen krupičku a já spoléhal na EXIT. Ale o jakou nemoc se jedná? A co ta gupka? Myslíš, že těm to ještě pomůže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 13:43 Muž arnošt [37] - Rostliny – Re: TheViper
čoveče, nevím jestli tohle ta závojnatka ještě rozdejchá - esha 2000 je ok, ale bojím se, že už je pozdě... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 12:49 TheViper – Pomoc při identifikaci nemoci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím Vás, prosím pomozte mi určit co mým rybkám je, přikládám foto. Nejdříve měli jen krupičku, na tu jsem koupil EXIT a po dvou dnech se některé rybky (čichavci) vyléčili, v léčbě jsem pokračoval, ale rybkám se začaly tvořil bílé tečky víc a víc, (poté už některé i uhynuli), leží skoro pořád na dně, ale některé ještě alespoň žerou, a závojnatkám i gupkám se skoro rozpadly ploutvičky :-( Nasadil jsem ještě léčbu EsHa 2000 a čekám na výsledek...Napadá Vás něco? Určitě Vás zarazí, že mám závojnatky u gupek, ale jsou dlouho zvyklí z jiného akva a nikdy nebyli agresivní, s tím problém není... Moc děkuji za rady
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2008 19:26 Joecz
Nechci zakládat nové téma, tak to napíšu sem. Mám jezírko cca 800l mám v něm karase,závojnatku, jeseny, zlatýho sumečka a teď na léto čichavce. Našel jsem u jednoho karase ošklivou otevřenou ránu, která jde až do masa, myslel jsem, že mu to udělal ten sumec, ale po pár dnech v karanténě s mycopurem se mu tu ještě zhoršilo. Dnes jsem to objevil i na závojnatce. Napadlo mě, že by to mohlo být bakteriálního původu. Vydezinfikoval jsem jim to peroxidem. Nevíte, co by to mohlo být a čím to léčit? Ostatní ryby vypadají v pořádku, ale nerad bych o ně přišel. Už jsem jezírko několikrát přeléčoval nějakým přípravkem proti kožním nemocem, ale ten nezapůsobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2008 13:19 perhonnen
50-30-25 - sou ty rozmery, jako co ale uplně totálně nechápu, že vlastně po tom, co mi ty rybky všechny krom 4 umřely, sem vlastne ty 4 dala uplne do jiné vody a akvárka, a byl to jedne pár kominíčku, a tuším jeden pár neonek, ale na druhý den umrely ty dve neonky a jeden kominíček, ten druhý, už asi dva nebo kolik je to tydnů, si krásne žije a plave v tom predchozím akvárku, tak je mi to menší záhadou..každopádně Děkuju hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 21:49 Žena bucliik [99]
ahoj, chtělo by to alespoň napsat velikost akvárka-jestli to nemohla být třeba otrava.
mohla by to být nemoc donesená z obchodu-rybky by měly být po přinesení v karanténě.ale myslím že důvod už asi nezjistíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2008 17:37 perhonnen
hezký den přeju, chtěla bych sa optat, co mohlo způsobit to, že sem si kupila do akvária k čtyřem neonkám deset dalších rybek, po třech týdnech mi všeci poumírali. aj ty neonky, kere sem tam měla víc jak rok. Všechny vypadaly uplne spokojené, když sem raz večer prišla a jedenáct rybek bylo břuškama na horu, a měly vytřeštěné oči a kolem sebe takové jemné bilé vlákno, na druhý den mi umřely zbylé rybičky stejným zbusobem až na jednoho jediného kominíčka (Poecilia x sphenops ). Ten jako jediný žije, je to asi dva týdny co se to stalo, a ma se moc fajn. Ja vím, že okolních faktoru muže být spousta, jako špatná voda, hodne svetla, málo svetla, hodne vzduchu, málo vzduchu, jenže tohle, si myslím, že tím být nemuže, neboť mám akvárium kolem tri let, a nikdy se mi nic takového nestalo a v tomhle případe sem neudělal nic jinak než obvykle. Je možné, aby ty rybky umřely na nějakou nemoc? ..když jeden komíniček stále žije, bez jakýchkoli příznaku nemoci? ..předem Dekuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 17:57 jirka737 – Re: Buro8624
toje normalní hmm hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 16:13 Buro8624
nwm ale skusim jej to tam spestrit cez vykend a racej hned dik za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 12:34 Muž Snofrev [54] – Re: metal
jo tak potěr to asi nesežere, ale vůbec bych se tím netrápil
až povyrostou, tak to zlikvidujou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 12:26 Muž metal [96] - Cichlidy – re.snofrev
mam tam rybicky,ale 2 tyzdnove tie to nepozeru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 11:51 RAP – Re: James
Chová se normálně. Tu druhou fotku jsem udělal až po 10minutové naháněčce. :) Nicméně jsem si i díky Sharon vzpoměl, že Roman mívá občas podobný problém u H.carpintes a viděl to i na fotkách ryb odchycených v přírodě. Jelikož jsou si tyto 2druhy velmi blízké, patrně se bude jednat o totéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 10:15 Muž Snofrev [54] – Re: metal
Jsou v akva rybičky?
pokud ano, měly by si s nima poradit, tohle žere každá ryba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 10:02 Muž metal [96] - Cichlidy
aj ja som spozoroval bielich cervikou ako lezu po skle,velkosti 1 mm.co stym.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2008 00:05 Žena Alena.sv [89] – Re: Buro2486
A není mu zima?Koukám,že nemáš topítko.Bojovnice mají rádi teplou vodu.Kolik tam máš stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 23:46 miro03 – Re: fantasta
Gyrodactylidea-Pokial viem tak Monogeneozy-helmintozy su rozšírené u všetkých druhov rýb no vyskytuju sa v žiabrach rýb a pri premnožení cudzopasia aj na koži rýb no v každom prípade bi boli u tazatela zasiahnuté aj žiabre rýb,nielen koža takže si položme otázku ako ryby dýchaju,aby sme mohli určit diagnozu lebo pokial sa jedná o spomínané onemocnenie tak tam esha 2000 ani baktopur a iné týmto podobné liečivá budu k ničomu a muselo bi sa liečit tremazolom,formalínom,chloramínom...Potom je tu dalšia otázka či ide u Monogenea-daktylogyrus alebo gyrodaktylus?Daktylogyrusi-su vajcorodé čiže je nutné liečbu opakovat.U vajcorodých daktylogyrusov sa z vajíčiek nakladených liahnu behom 2až8dní-v závislosti od teploty-liahnu volne plávajuce larvy-onkomiracidia.Tieto larvy musia nájst do 5hodín medzihostitela inak uhynu.Takisto je to u živorodých gyrodaktylusov do 5 hodín od narodenia bez medzihostitela uhynu.V oboch prípadoch ide o hermafroidy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 23:09 James – Re: RAP
rap jeste dodej jak se ryba chova jake ma dychani atd. to se snad pak uz necoho dockame
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 23:07 James – Re: lovec
zdarek trs? to teda netusim a jsi si jist ze je to nejaky parazit? neni to plisen, neporanily se o neco, otiraji se o dekoraci ci rostliny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:34 Žena datura [104]
jestli normálně přijímá potravu, tak bych zatím zachovala klid. bojovnice si libují v prolézání rostlin na dně a občas se po nich neskutečným způsobem válí. jsou to lenoši a moc toho nenaplavou ;-)
zkus jí zpestřit pobyt v akvárku třeba zrcátkem, možná začne jevit větší aktivitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:20 RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o identifikaci. U Kančíka jsem nalezl na skřeli a za pyskem růžové boláčky s červenou špičkou. Lepší foto se nepovedlo hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 22:02 Buro2486
TERAS SOM CITAL ZE CI BOJOVNICE SPIA JE TO MOZNE ZE SPIII spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:50 Buro2486
AKVARIUM JE V PROFILE BURO8624
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:50 Buro2486 – PROSIM HELP MY
AHOJ , NEDAVNO SOM SI KUPIL BOJOVNICU . BOLO VSETKO V POHO KYM SA NEZACALA SKRYVAT A LEZAT NA DNE . SEM TAM SA POHNE A OTOCI INAC NIC NEROBI . CO TO JE ? JE TO KRITICKE ??? PLS POMOZTE !!!!!! sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:45 lovec
a pak se zoztroušily po celem těle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 21:45 lovec
ale krupička to není ty bíletečky vůbec neměli jen se objevil takovej trs tech pijavek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:37 James – Re: Romy
kazdopadne by sla pouzit UV lampa a bylo by to jiste jinak co je na tom pravdy nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 20:28 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: James
,,cysty se pohybují volně ve vodě a hledají svého hostitele jestliže se neuchytí do 4 dnů hynou"

To je otázka,taky jsem si to myslel,ale nedávno jsme o tom diskutovali se Sidem na Akvárko.cz.Reinvaze je možná a několika lidmi i potvrzená,bez zjevného zásahu zvenčí(krmení apod.),tak teď babo raď.
Diskuze je zde www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 19:29 James
krupička = ICHTHYOPHTHIRIUS MULTIFILIIS = kožovec rybí jedná se o nálevníky do velikosti max 1mm, který je zavrtaný v kůži ryb a okem je viditelny jako bilá tečka. tento parchantík po ukončení svého vývoje odpadá z kůže a mění se v cystu ze které vznikají další parazité, po prasknutí cysty se pohybují volně ve vodě a hledají svého hostitele jestliže se neuchytí do 4 dnů hynou. celý cyklus je zavislý na teplotě vody čím vyšší teplota tím je ryychlejší. takže i krupička je nitkovy parazit léčba už je popsána , jen ještě že při masivním napadením je ryziko uhynu jedince a dále jsou také nebezpečnévýkaly techto stvoření /toxické/, může se také objevit sekundární infekce v podobě plísně, ale ta samotná není nebezpečná, zlikvuduj primar a sekundar pojde sám o sobě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 19:18 R Muž Silent [5949]
Na jakých rybách to máš? Jediný co mě napadá jsou kožní červi rodu Gyrodactylidea. Vyskytují se sice častěji na bazénových rybách, ale můžou se objevit i v akváriích. Ryby jsou apatycké o otírají se o předměty v nádrži, aby se parazita zbavili. Snad zabere sera ectopur, nebo eSHa 2000. Není to moc časté onemocnění. Na druhou stranu netvrdím, že to je ono na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 17:48 lovec
ale to není krupička takové bilé tečky jsou to miniaturní pijavky ale nikde sem otom nenašel inf. takževim jistě že to není krupička , bohužel nemohu dodat foto protože nemam foťák a ani by to nebylo vidět nato se musí koukat velmi blízko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 11:13 James – Re: Romy
romy v poho uz sem se lekl ze ani nepozbam krupici. jinak by bylo lepsi foto, lecba jak jssem psal zvysit teplotu, vzduchovani, a trochu soly, kdyz nepomuze tak aplikovat eshu a exit podle navodu, ale mnohdy postaci zviseno te teploty a vzduchuvani a trochu te soly, ktera zvysuje tvorbu slizu na kuzi ryb a nejaky tlak ci co
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 10:23 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Nějak jsem si fixnul 0,3 cm,omlouvám se.Pak se samozřejmě přikláním k té krupičce.Jó zrak už přestává sloužit... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 08:50 James – Re: Romy
zarazila me ta velikost, tak co jsem probihal nemoci tak mi sedla jen ta krupicka zbytek co jsem nasel tak to byli cervici velici nekolim mm a ne 0,3mm tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 08:37 Muž ghostik [81]
Ja bych radeji rovnou pouzil EXIT a 2000 od Esha
Je to celkem ucinne lecivo na vnejsi parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2008 08:05 Muž Yirka [9118] – Re: Romy
On je taky rozdíl mezi 0,3mm a 3mm. ;-) Já bych té krupičce docela věřil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:41 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: James
Jamesi,krupička přece nejsou červíci 3 mm velcí,uvažuj... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:36 James
zdravim chlape, podle meho nazoru je to tzv. krupice /80%/ ci jiny parazit zvis teplotu pridej trochu soly a uvidis kdyby to nepomohlo aplikuj exit a eshu 2000 a do par dnu mas pokoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2008 22:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: lovec
Podle popisu se s největší pravděpodobností jedná o hirudineózu(pijavky).Pokud krmíš naloveným krmením,(hlavně cyklop)řekl bych na 90%,že jsou to ony.Pokud ano,čeká tě likvidace a dezinfekce celé nádrže třeba savem,jen tak se jich zbavíš na 100%.Prostě založit nádrž znovu,včetně rostlin...Pomohlo by foto těch červíků.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [206] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198033x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=10251