Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2014 11:43 lucca – Ancistrus
Čaute...prosím vás potreboval by som pomôcť.... v akva mi dosť často zomierajú ancistrusi obyč.... a neviem prečo... a mám tam aj rybičky tažšie na chov ako napr... discus alebo ramirezky ..ale zakaždým nájdem len stuhnutého ancistrusa a neviem prečo.... nemôže to robiť prísavka thajská?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:25 R Muž romant [27987] Re: Jana
O.K. eSHa 2000 schválena. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:19 Jana Re: romant
Tak jo, všem moc díky, asi zkusíme přeléčit tou eSHou 2000 celé akvárium. Tím to asi uzavřeme. Hezký večer přeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:11 Jana
Fotka k příspěvku Tak už jsem alespoň přišla na to, jak to tam nahrát. Jen ta kvalita je příšerná.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:09 R Muž romant [27987] Re: Jana
Odlovit a kam, do jakejch podmínek, do zaběhlý nádrže? Jestli něco takovýho máš tak klidně, ale jestli ne, tak platí status quo současný nádrže a budeme léčit tam, tedy celý akvo, tím co zde zaznělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:07 Muž patamatix [408] Re: Jana
Nemá ceno odlovit pokud léčit tak v původní nádrži. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 18:06 Jana Re: romant
Všem moc děkuji, zkusíme častější výměnu vody a tu sůl. Myslíte tu rybu odlovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:55 Muž patamatix [408] Re: Jana
No těžko říct záleží jak vypadá zranění :-),ale já bych volil cestu na druhý břeh,pro dobro ostatních,ale to záleží na tom zranění,aby ji člověk neodepsal kvůli decentní plísni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 17:53 R Muž romant [27987] Re: Jana
To jestli jsou nejpřesnější, to asi ne, ale pro orientaci a tzv. určení trendu je eSHa velmi dobrá, tedy ty papírky, patří do skupiny použitelných testů. Ovšem aby se člověk zbytečně nezaplétal do sítí měření a neměl z toho moc depku(někteří tomu moc věří), tak bych znovu zopakoval, moc to neřešit, měnit vodu a čekat. Ono totiž to že teď neměříš nic nestandardního, neznamená, že před nedávnem ty hodnoty nevylítly a ryby jim nebyly vystaveny, což už dnes nezjistíš a tak ta lehce fixovaná vyčkávací pozice mě příjde, jako nejlepší řešení. :-)
Edit: Jinak teoretizujeme tady hezky, ale když by byla nějaká fotka event. postižených ryb, možná by to věc posunulo kupředu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:52 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Papírkové testy jsou velmi, ale velmi orientační. Ty bych použil maximálně na orientační měření celkové tvrdosti vody, KNK nebo pH a to jen v případě že bych znal své hodnoty a chtěl jen zjistit zda se nedějí nějaké odchylky. Rozhodně bych je nepoužil na tak rizikové hodnoty jako je amoniak či dusitany. Kapkové testy jsou v rámci přesnosti a cenové dostupnosti nejlepší volbou jak měřit vodu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:51 Muž patamatix [408] Re: Jana
:-) Já vím mě to taky moc nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:50 Jana Re: patamatix
Dobrá. A teď co s tou rybkou, která se mi nezdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:48 Jana Re: patamatix
Zkouším, ale nějak se nedaří...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:47 Muž patamatix [408] Re: Jana
Mě to prostě přijde na následek vysokého NO2,test ne test.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:47 Jana Re: Heimdall
Ne, je to papírek. Myslela jsem, že ty jsou nejpřesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:46 Muž patamatix [408] Re: Jana
Těžko takhle bez bližších informací radit. Já bych týden měnil 1/3 vody obden,zasolit 1 polévkovou lžíci na 50l vody,nějaký rašelinový výluh taky neuškodí. S tím léčením bych počkal,jelikož léčit ,když nevím co,je možná škoda,protože do budoucna by mohli být bakterie na léčivo rezistentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:44 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Ten test asi nebude kapkový, že? Tuším, že eSHa má jen papírkové. Alespoň na NO2 bych použil osvědčený kapkový test buď český shop.aquar.cz/… www.akvarista.cz/… nebo www.akvarista.cz/… ten považuji za nejlepší či www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:36 Muž patamatix [408] Re: Jana
Fotka by nebyla toho zranění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:34 Jana Re: patamatix
Ten by v pořádku být snad měl, je od eSHy. Tak nevím... Ale opravdu jsme měřili vždy nulu... Rostliny tam byly hned od začátku... Dávali jsme tam ty niktrifikační bakterie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:30 Muž patamatix [408] Re: Jana
No tak tomu se my nechce věřit,pokud založím akva a po 14 dnech tam dám ryby,tak NO2 zaručeně poletí nahoru ;-) Viz: www.akvarijni.cz/…
Teď je otázka zda je test ok.
EDIT :Jaký máte test?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:28 Jana Re: patamatix
Fakt je, že ryby jsme dali už asi po 14 dnech. NO2 jsme měřili průběžně 1 až 2 krát týdně a vždy bylo neměřitelné množství, resp. 0 - bílá barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 17:25 R Muž romant [27987] Re: Jana
Osobně bych aplikoval sedlácký postup, řešit to co nejméně, neměřit a jenom měnit vodu a vono se to srovná, samozřejmě že aplikace té eSHy 2000 nebude na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:23 Muž patamatix [408] Re: Jana
Po jaké době po založení jste dávali ryby do akva? A měřily jste NO2 v době prvního problému,před měsícem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:20 R Muž Silent [5949] Re: Jana
Pokud nejsou problémy s vodou a rybka či rybky mají jisté problémy na povrchu těla (zarudlinky, malé ranky nebo poškozené šupiny) zkusil bych nasadit eSHa 2000 která se řadí mezi širokospektrální léky. Tuším potlačují a léčí až 18 různých onemocnění, ale to se dá dohledat na netu. Doplním ještě, že léčba se provádí ve společné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:17 Jana Re: patamatix
A mohla bych Vás poprosit o reakci na příspěvek ode mě níže? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:14 Muž patamatix [408] Re: Jana
Tak NO3 je naprosto v pořádku
EDIT: Akorát výměna vody 1*3 týdny není nic moc,chtělo by to co týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:12 Jana Re: patamatix
NO3 mezi 25 a 50. NO2 na nule - měřeno teď před chvílí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 17:08 Muž patamatix [408] Re: Jana
No3 tě nemusí tolik trápit,pokud to není extrémně moc(kolik je?) NO2 je ten zabiják,kdy naposledy bylo měřeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:50 Jana Re: romant
Právě že hodnoty NO2 máme podle testu na 0. Máme rybku odlovit a zkusit léčit a čím? Díky. Jinak nám v té akva poradili i výměnu vody obden cca 20 litrů, což jsme dělali týden, ale na hodnotu NO3 to nemělo vliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:44 R Muž Silent [5949] Re: paulorange
Těch výměn vody udělej vícero za sebou. Možná to pomůže a nebude třeba nasazovat Baktopur. Ten bych nasadil až jako krajní řešení, protože jelikož se jedná o antibiotikum zlikviduje i nitrifikační bakterie v nádrži a ve filtru.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:40 Muž paulorange [0]
Jinak podle vašich rad udělám toto:
vyměním vodu od minulého léku
přidám aktivní uhlí
pokud to nezabere použiju Sera Baktopur direct
ještě jednou díky všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:40 R Muž Silent [5949] Re: paulorange
Tak pH je trochu kompromis, ovšem po tak velkém zásahu do nádrže jako je výměna dna je třeba hlídat amoniak a hlavně dusitany (NO2). Ty můžou zabít celou osádku nádrže. V každém případě dělej častější výměny vody. To už ale radil Roman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:36 Muž paulorange [0] Re: Heimdall
v poslední době asi takové: tvrdost 14-16, ph 7 - 7,3, teplota 26, no3 je prý v normálu ale už si hodnotu nepamatuju
edit: mělo to být no2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:25 R Muž Silent [5949] Re: paulorange
Nevím co to má být za křížence, ale tlamky z Malawi potřebují zásaditou a měkkou vodu. Ostatní chtějí spíše kyselejší. V každém případě jsem zvědavý na hodnoty vody jaké v nádrži máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:20 Muž paulorange [0] Re: Heimdall
tohle není klasický tlamovec (je to kříženec) podle knížek co jsem se díval přímo na ty druhy co mám v akvu. tak by to mělo být v pohodě. (tak nevím) Původně jsem si to myslel, že to bylo tím dnem. Ale když to měli ty neonky tak jsem nevěděl pořádně čím to vlastně je. (jinak ty ryby co mám napsaný v na profilu už neplatí, ještě jsem to neaktualizoval)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:19 R Muž Silent [5949] Re: romant
Možná bych doplnil vzhledem k osádce akvária možnost dodání nějakého kvalitního rašelinového výluhu což zapůsobí i jako profylaxe proti možným problémům s nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2014 16:16 R Muž romant [27987] Re: Jana
Vyšší hodnoty NO3 nejsou až zase tak škodlivé, jako vyšší hodnoty NO2 a tudíž bych radil klasiku v podobě častých výměn vody, klidně obden 1/3 objemu akvária, den odstátou tzv. vytemperovanou na okolní teplotu bez přidávání podpůrných vodiček. Toliko rada bez znalosti té nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:15 Muž Legioix [574] Re:
Nepsals, žes tam už něco nalil. Stejně bych byl ale opatrnější.

paulorange [0] – Re: Legioix
vyděl jsem fotky já nemám mokvající rány ale pouze vyrážku. Jsem citlivý na sůl možná je to tím a nebo lékama co jsou v akvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:12 Jana – co je to za nemoc
Dobrý den,
máme akvárko založené od Vánoc, tedy poměrně nové, 190 l, pravidelně dle návodu přidáváme nitrifikační bakterie, výměna vody jednou za 3 neděle,při ní přidáváme přípravek na úpravu vodovodní vody, rostliny větší asi na 60% akvária - až na jednu rostou pěkně, dávali jsme tablety s výživou ke kořenům. Ryby - 5 čichavců, 2 krunýřovci, 2 pancéřníčci, 6 razbor klínoskvrnných a 4 parmičky mechové. Je to asi měsíc, co se jedné parmičce udělal za hlavičkou takový bílý flíček, později to přerostlo až v takovou otevřenou ranku, v akvaristice říkali, že je to vřídek a že je to tím, že máme zvýšenou hladinu NO3. Tu máme asi 25 až 50 mg/l. Rybku jsme na doporučení odlovili a usmrtili. Teď má podobný flíček i 1 čichavec, začíná to nenápadně, jen 2-3 světlé šupinky a pak se to rozrůstá. Co by to mohlo být? Jak hladinu NO3 snížit, než se rostliny více rozrostou? Obdobné hodnoty jsme však naměřili i u vody přímo z kohoutku...
Moc děkuji všem za případnou odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 16:12 R Muž Silent [5949] Re: paulorange
Člověče, jestli ty problémy máš ve své nádrži Tropico tak se ani nedivím. Ryb je tam jak do alespoň jednou takové nádrže. Navíc ti tlamovci potřebují naprosto odlišné nároky. Pokud jsi tam přidal nakažené neonky tak to totálně rozhodilo již tak nestabilní ekosystém. K tomu výměna dna a nádrž dostala takzvaně "na prdel". Omlouvám se za výraz. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:09 Muž Legioix [574] Re: paulorange
Tak s tím bych šel okamžitě k doktorovi!
hobby.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:09 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: paulorange
V prezentaci máš napsané, že jsi měnil dno za jiné 24.2. Jak dlouho jsi mněl vypnutý filtr? Nezačínáš prostě jenom na novo zajíždět akvarko??? Zkus hlavně měnit vodu a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:07 Muž paulorange [0] Re: romant
Tak nestraš ;-) od té doby co mám s tím problém se mi vytvořila po celé ruce vyrážka, vůbec nepanikařím smich. Zatím si z toho, ze zoufalství, dělám srandu ale snad to tubera nebude. jinak díky všem za návrhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2014 16:02 R Muž romant [27987] Re: paulorange
Skalára má normálně tu tlamku zaplísněnou, na to zabere buď vodoléčba samotná a nebo eSHa 2000, můžeš přidávat rašelinový výluh(ale pozor bude tlumit účinky případného léčiva). Zbytek bych nechal vymřít, vím zní to drsně, ale to bych udělal já, když nevím co a čím mám léčit, tak nedělám radši nic. Uvidíš, jak to bude vidět někdo další. Pokud je to tubera, nemá cenu něco řešit, to je neléčitelný, ale třeba šířím zbytečně paniku.
Edit: Pozor na ty antibakteriální léčiva, budou likvidovat nitrifikační bakterie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 16:02 R Muž Silent [5949] Re: paulorange
Pokud je to opravdu bakteriální onemocnění tak nejlepší zkušenosti mám s Sera Baktopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:57 Muž paulorange [0] Re: paulorange
Fotka k příspěvku zde je ještě skalára. Už jsem solil, vodu vyměnil. Zkusím ještě nějaký lék na bakterie, který je účinný? Jinak děkuji za rady.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:41 R Muž romant [27987] Re: paulorange
Mám podezření na tuberkulózu, ale jak píšu je to jenom podezření a uvidíš co na to ostatní. Nicméně ať už je to cokoliv, tak i když to asi i ničemu nepomůže, tak měnit vodu a solit, jako univerzální rada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:38 R Muž Silent [5949] Re: paulorange
Takhle rychlý průběh mívají spíše otravy. Jako další možnost mně napadá bakteriální nákaza. Jako první pomoc bych vyměnil alespoň 2/3 vody v nádrži a pokud je to možné přefiltroval bych nádrž aktivním uhlím. Pokud se stav nezlepší, případně se ukáží nějaké kožní projevy nebo otoky jedná se s největší pravděpodobností o bakterku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2014 15:30 Muž paulorange [0] – Nemoc (velmi rychlý průběh) - skaláry, neonky, cichlida
Fotka k příspěvku Zdravím, přitáhl jsem si z obchodu nemocné neonky, měli bílé a červené tečky. Bohužel jsem si toho nevšiml a neonky jsem dal na cca 10min. do akvária. Léčil jsem je na krupičku a bílé tečky zmizely. Ale začaly se více projevovat červené tečky. A do jednoho dne byli postupně všechny neonky mrtvé. Myslím si, že měli více nemocí. A proto se asi ve společenském akváriu objevilo najednou dvě nemoce.
První nemoc (ta na kterou umřely neonky) jsou červené tečky. První fáze zrychlené dýchání do 12h se objeví červené tečky někdy i malé díry a do 24h cichlidka thomasova (viz obr.) umírá. sad Druhá nemoc skalára má pouze na spodní části tlamky bílej flek. (něco podobného tu na fóru bylo ale asi to nebylo ono) !!!!PROSÍM O POMOC JAKMILE RYBKA ZAČNE RYCHLE DÝCHAT VĚTŠINOU JE PO NÍ DO 48h!!!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2014 22:56 Muž lojzalojzovic [327] Re: Sik
a ještě si založ prezentaci, ulehčí to práci při poskytování rad ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198288x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=4651