Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 115 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 12:00 ZANET Re: romant
Mam ho asi dva a pul mesice, prvni mesic a pul bez rybek jen kytky a filtrace a ted posledni mesic jsem postupne kupovala rybicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 11:54 R Muž romant [27983] Re: ZANET
Jak je to akvo "starý"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 11:42 ZANET Re: romant
Nevim, na co bych se mela zamerit. Mam pocit, ze vse funguje jak ma. Rostliny mi krasne rostou, vodu vymenuju pravidelne, skla cistim, krmim tak normalne. Ostatni rybky se zdaji dobre. Jen se mi ten zacali objevovat sneci (o kterych jsme se bavili uz vcera), jinak zadna zmena neni. Dvakrat jsem tam kapala modrou vodicku (pry proti chorobam), ale jen par kapek. Je fakt, ze podle testu mame trosku tvrdsi vodu, ale pristi tyden tam hodim olsove sisky. Chutnat ji zatim chutna,ale kdyz plave, tak ji ta druha cast telicka proste pada. Neplave rovne jako ostatni razbory. Mam ji tam asi tyden, je mozne, ze byla nemocna uz kdyz jsem si ji koupila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 11:15 R Muž romant [27983] Re: ZANET
Mohlo by se jednat o nějaký vnitřní paraziy, ale to je velmi obecný odhad. Pokud už ryby nepřijímá potravu, tak je na cestě na druhej břeh a neřešil bych to, jedině jí pomoci a šetrně to ukončit. Zaměřil bych se na podmínky v akváriu, což je v drtivý většině spouštěč chorob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2013 09:51 ZANET – nemocna razbora
Dobry den,

vcera vecer jsem dosla domu a vsimla jsem si, ze jedna razbora (Hengelova) ma jakoby prelomene telicko a ocasek ji pada dolu. Tyto problemy jsem kdysi mivala s gupkama, ale u razbory jsem se s tim nesetkala. Spatne se pohybuje a zda se mi, ze ma i trosku vetsi brisko nez normalne. Mate s tim nekdo nejake zkusenosti o co by mohlo jit? Dekuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 08:02 Kotan Re: sedlous
sedlous napsal: Ahoj, dneska z ničeho nic koukám jedna samička parmičky nádherné má sedřenou jakobz pulku jednoho boku, včera byla naprosto v cajku. nevíte co by to mohlo být? nebo jen zranění?

Behem cca mesice jsem prisel asi o 10 ryb a vsechny podobne priznaky jako na tve fotce.....uz si prisel na to co to bylo a jak se toho zbavit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2013 18:44 R Muž romant [27983] Re: Janek
Dovolím si hodně odvážnou teoriri a to, že na tom bude mít svůj podíl "velikost" a "stáří" nádrže. Nejsou k dispozici žádný informace o předmětným akváriu a bez toho to bude neustálá věštírna. Osobně radím se zaregistrovat, udělat prezentaci s co nejvíce údajema a jako první pomoc častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 18:29 Janek – Pomoc
Dobrý den,mám založené menší akvárium ve kterém jsme měl od začátku kardinálky,vše bylo v pořádku,ale pořídil sem neonky,které mi mimochodem během tři dnů všechny vymřeli,ale s nima i veškeré kardinálky i paví očka,pořídil jsem si nové kardinálky a zase mi vymírají,dneska sem si všiml že jedna z kardinálek,která pošla měla začervenalé oko,čím to může být???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.02.2013 08:52 R Muž romant [27983] Re: Matildapg
Tak je to trochu věštírna, ale zkusím to. Bude hodně záležet na povaze onoho zákalu a pokud je to jenom nějaká jakoby povrchová záležitost, tak bych tomu nepřikládal až zase tak velkou důležitost a léčil standartníma prostředkama a to v první řadě vodoléčbou. Ovšem horší je, pokud je to oko zakalený celý, jakoby uvnitř, což už by na nějaký závažnější problém ukazovat mohlo a to konkrétně na nějaké vnitřní parazity. Ovšem to co píšu, je pouze tip a dohad a chtělo by to podpořit nějakou fotografií a taktéž zřízením prezentace předmětné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2013 23:57 Matildapg – Nemocné rybí oko
Dobrý den,

v akvaristice jsem úplný začátečník. Čerpám z rad mého přítele, který se akvaristice věnuje již řadu let. Já jsem si pro chov vybrala tlamovce jsou to krásne rybičky. Mám je teprve 3 týdny. V akvarku 112 l jich mám 8. Jsem velice ráda, že jsem jim vytvořila, pěkné prostředí pro přežití a zatím mi žádná neumřela. Jenže před 2 dny jsem si všimla, že jedna rybička má nějaký povlak na oku, jak kdyby měla šedý zákal a myslím si, že na něho nevidí, protože se toči jen na jednu stranu a to tu zdravou. Chtěla jsem se zeptat, zda si to oko mohla poškodit sama, třeba o hranu kmene či kamene? A popřípadě by mě i zajímalo, zda se to oko samo zahojí, či tomu mám pomoci nějakýma lékama.

Předem všem děkuji za poskytnuté rady.

S pozdravem

Matilda ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 10:39 tosomja – ok
Dám fotku chvostu. Prosím o chvíľku času...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 10:31 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: tosomja
vnejsi parazite... chce to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 09:01 tosomja – :(
A všimol som si, že sa mi o všetko otiera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:49 tosomja – :(
Ahojte! Mám chorú silver molly a myslím, že má TRICHODINU. No neviem to na 100%, tak sa opýtam vás. Je dosť chudá, má stiahnutý chvost a na ňom má veľkú bielu škvrnu a okolo nej ďalšie malé. Už tam vo vode je odporučené liečivo na škvrny, rozklady, krupičky, pliesne a na ... bielom na chvoste. Prosím o pomoc. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:09 R Muž romant [27983] Re: x2007x
Podle mě to vypadá na vnitřní parazity, ryby si je nesou s sebou a je jen otázka času jestli se ukáží či nikoliv. Je to o podmínkách v daný nádrži, filtrace, odkalování dna, intenzita výměn vody atd. Kvůli jedný rybě bych nedělal žádný brekule a rybu utratil a zaměřil se na ty podmínky. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:06 x2007x Re: romant
Do potravy se moc nehrne. Tento týden mi pošla jedna skalara, ale to bylo ze dne na den a nějak si to nedovedu vysvětlit. Taky žádné změny v chování. Jinak uvádím, že akvarium mám už skoro rok, takže se nejedná o nově založené akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:00 R Muž romant [27983] Re: x2007x
Přijímá potravu? Jaký jsou výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 11:58 x2007x – Mečovka nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám v akvariu mečovku, vždy byla takového "oválného" tvaru. Ale ted viz. fotografie, má spodní část takovou deformovanou. Jinak nevidím žádné změny (plíseň,modrý nádech...) Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 09:46 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: melrok1
Tohle kdyz se dostane do akvaria, tak je to fakt k vzteku a k breku. A navic fakt, ze neni to ze spatne udrzby. Vetsinou se to natahne z akvaristiky, takze za to clovek vlastne ani nemuze. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 18:58 Muž melrok1 [13] - Živorodky
ako pisal kolega odrezat ziletkou a nasadit antivirotika kludne lieky na herpes a pod pozor je to experimentalna liecba pripadne zajdi za veterinarom ... nasad prisnu karantenu z virmi ziadna sranda nieje ... ak k rybam nemas citovy vztah utrat ich a le ak ich chces zachranit anitivirotika zaberu na 30% .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 10:10 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: majoksa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 23:10 Muž majoksa [0] Re: kyo
Dik, za info len sa obavam ze rybke uz to uz odstranit nemozem lebo to uz ma pri zadnej plutve skoro aj na tele , cize neviem ako by som to odrezal tak aby prezila :-( asi ju budem musiet utratit.
Tou dezinfekciou akva si myslel znovuzalozenie akvaria ? Mam ho uz 3 roky a moc sa mi nechce budovat vsetko od zaciatku ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2013 19:04 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: majoksa
je to lymfocystoza. cele akvarium se musi totalne vydezinfikovat a napadene ploutve urezat ziletkou. rybe to nijak nebude vadit, neni to nic, co by ji vadilo krome krasy na zdravi, ale mnozi se pak na ostatni obyvatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2013 18:36 R Muž romant [27983] Re: rollercoaster
12 l akva a v něm plata(y), to nejde dohromady. :-O Tady je jediná rozumná rada, pořídit si odpovídající akvárium, protože těch 12 litrů je buď jenom na jednoho beťáka a nebo na krevetky. :-)
Edit: Jedině jestli jsi se neupsal a není to 112 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:28 rollercoaster – Nemocná Plata skvrnita
Cau vsichni, mam problem potreboval bych poradit mam platu, dospelou samicku..vcera kdyz jsem prisel domu, ryba neudrzela vertikální polohu a byla netečná..okamžitě jsem nadávkoval multimedikal, jenž jsem mel jediny po ruce a behem tri hodin se zmátořila že udržela "balanc"....je zdá se mi dost nafoukla..dnes je stav stejný, bohužel. Poradíte? díky akv.:12L filtr:Hailea 200L/h..pravidelná udrzba..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2013 18:20 R Muž Silent [5949] Re: majoksa
Nejsem si úplně jistý, ale vypadá to na Lymphocystis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2013 18:03 Muž majoksa [0] – Chchlidka Kakadu - Apistogramma cacatuoides double red
Fotka k příspěvku Neviete mi poradit co za chorobu ma tato moja cichlidka kakadu ? Uz som skusal nasadit omnipur ,baktopur ale nic nepomohlo. Rybka sa sprava celkom normalne len ta plutva vyzera stale horsie :-O

moja nadrz: rybicky.net/nadrze/8634
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2013 06:38 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Hanulka104
tepla voda jim vzala kyslik z vody. urcite maji pretopeno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 20:01 R Muž romant [27983] Re: Hanulka104
Jak dlouho je to akvo založený a od kdy tam jsou ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:59 Muž LisourJr [33] Re: Hanulka104
Tak se podívej na nastavenou hodnotu teploty na topítku a skutečnou na teploměru. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:46 Hanulka104 – Orošení tlamovci
Zdravím dneska jsem svým tlamovcům koupila dekoraci v podobě kamení(ale je to z plastu) omyla ho a dala do akvária. Chtela jsem ho vyvarit, ale mám strach,že by to nevydrželo. Taky dostali nové topítko a od té doby jsou jako by orošení, polehávají na dně a moc se nehýbou. Tak jsem jim zkusila vyměnit část vody a mírně ožili, lae už je to zase to samé. Nevíte někdo prosím co s nima? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 20:49 Muž xxviktor [4]
Hm, pokud tam mám hafo freelance buchanek, je to indikátor něčeho? Ať už dobře nebo špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 15:18 Sovice Re: romant
Jo super, děkuji za rady. Právě jsem koukala na nějaké odkazy na Vašem profilu, pořádně si to pročtu. Právě jsem nevěděla jestli to čištění neprovádím až moc pečlivě, jak se říká všeho moc škodí a nechci moc používat té chemikálie. Během týdne se pokusím nafotit akvárium, a poté Vás poprosím opět o radu, třeba (tedy určitě) mne upozorníte na to kde třeba dělám ještě chyby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.02.2013 15:04 Muž Rida [85] - CichlidyRe: Sovice
Romant už odpověděl, přesto bych ještě speciálně vypíchl to "Filtr čistím tak za měsíc, kdy vše vyperu pod teplou vodou".
Filtr se zásadně propírá jen ve vodě akvarijní, čerstvá vodovodní voda zabije užitečné bakterie ve filtrační hmotě.
Ty se cca za ten měsíc zase namnoží.... A ty je opět propláchneš a zabiješ, tedy filtr nefunguje jak má....

Čistit méně často a jen ve vodě z akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.02.2013 14:39 R Muž romant [27983] Re: Sovice
Ten filtr bych lehce promáchnul jenom v akva vodě a to tehdy až se jeho výkon viditelně sníží, odkalování dna bych neprováděl tak často, ale jak se velmi často píše "dle potřeby", prostě podle rybí osádky. Vodu měnit týdně tu 1/3 je následováníhodné. :-) Když akvo běží již nějakej čas jak má, tak používání oné podpory je vcelku zbytečné, nicméně třeba ten nitrivec je správně aplikován po razantnějším zásahu odkalení dna a proprání filtru zároveň. Když to napíšu ještě jinak, tak bych ten rytmus údržby trošku zklidnil, aby neprobíhal tak skokově. Testy na Dusitany lze samozřejmě pořídit a hodnota by měla být nulová, nebo jak se někdy píše neměřitelná a jako první pomoc při zvýšených hodnotách je právě výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 14:25 Sovice Re: romant
Tak čištění probíhá následovně: pravidelně čistím každou sobotu, používám hadici na odkalení dna, vyměním zhruba tu 1/3 vody (ještě dodat že mám akvárko Atman 620 o objemu 92 l). Poté použiji aquatan a zhruba za hodinu nitrivec. Filtr čistím tak za měsíc, kdy vše vyperu pod teplou vodou. Akorát jsem nevěděla, že nemám čistit filtr a měnit vodu zároveň. Občas vyčistím sklo, ale většinou není potřeba, sklo je hezky čisté. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 13:20 R Muž romant [27983] Re: Sovice
Píšeš, že akvo čistíš pravidelně, jak to probíhá, co je při tom čištěno?
Edit: Bodla by prezentace předmětný nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 13:00 Sovice Re: kyo
Ahoj, děkuji za koment. Chci se zeptat, dělám špatně to když používám ty chemikálie (nitrivec a aquatan)? Bydlím na Praze 4 a z testu mi vyšla měkká voda, proto musím upravovat. Akvárko mám sice dva roky ale jsem začátečník jak Brno. :-) Rybičky se zatím drží, nevidím žádné zhoršení. Ale rybky co mi kdy umřely bych typovala, že to byla vodnatelnost, tady jsem se dočetla, že to můžou způsobit disitany? Ty lze jak změřit ve vodě? Omlouvám se za hloupé dotazy, ale chci zjistit veškeré možné příčiny, abych se jich mohla vyvarovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 11:51 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: romant
Jistě, byla to jen připomínka.

Já teď u svojeho pancéřníčka skrvnitého pozoroval, že se asi nějak zasnil na listu a začal přepadávat do svislé polohy a pak až skoro na záda. Pak si asi uvědomil, že je a odplaval pryč. Snad nemocný není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 11:06 Muž Rida [85] - CichlidyRe: MichoCZ
Nemocnou rybu bych rozhodně nezkrmoval.....

Silně perlivá voda, sycená CO2- ta nejlevnější, neslazená perlivá voda.
Smrt na CO2 by měla být bezbolestná....
Přelovíš do malé nádoby s akvarijní vodou a budeš přilévat tu "sodovku"- nepotrvá to dlouho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 11:01 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Silně perlivá voda je o udušení předpokládám. Já jsem četl buď zaříznout žiletkou a nebo pro slabší povahy třísknout s rybkou o zem. A nebo někdo psal zkrmit větším rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 10:43 R Muž romant [27983] Re: pibor
To vypadá na nějaký problém s vnitřníma orgánama, tedy podle popisu a to je konečná záležitost. Pro případ nějaký jiný zrady bych vyměnil vodu a sledoval reakci osazenstva a pokud to bude pokračovat, tak šetrně utratit, třeba v silně perlivý vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 10:41 Muž pibor [9] - Parmičky – neonka
Prominte že to píšu sem ale moje neonka před časem začala plavat furt nahoru :( nevím co stím mohu dělat celej den jak kdyby skáče.. občas se ocitne na dně a vydýchává .. už mi to dělala jedna a zemře co stím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 06:09 jamajcan Re: pavelmanr
Patří to do tohoto vlákna,kde se dá dohledat taky spousta informací :-) . rybicky.net/forum/9148-co-je-to-za-nemoc OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 06:06 jamajcan Re: pavelmanr
Podle mě,by to mohla být infekční vodnatelnost. Prostuduj si odkaz a porovnej příznaky a příčiny. rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 23:21 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: xxviktor
no jestli ma parazity, tak ti nevim ... toho se bez leciva budes zbavovat velmi dlouho, protoze se ti to bude neustale vracet. muzes zvysit teplotu na 30-33C maximalne tim urychlis jejich rust, takze je budes moci snadno odlovovat pri vodolecbe. nicmene ja bych v tomhle pripade sla po pripravku proti parazitum od sery a postupovala presne podle navodu. bile hovno je taky blbe znameni c.2.
Pokud to tvym rybam nevadi, pridavej do vody trochu soli a predejdes vnejsim parazitum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:15 R Muž romant [27983] Re: xxviktor
Nevím čím to měříš a neměřitelnost já moc nevěřím, i když testy nevlastním. :) Nasadil bych vodoléčbu, tím nic neskazíš a ve Tvém případě to bude vhodné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 21:00 Muž xxviktor [4]
No právěže NO2 i NO3 mám prakticky neměřitelné. Trochu mě znepokojují ti červíci. No stejně s tím víc dělat asi nemůžu a ani nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:56 Žena majka93 [79] - ŽivorodkyRe: pavelmanr
a má napuchlé i oči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 20:46 R Muž romant [27983] Re: xxviktor
Nic tam kromě denně, či obden měněný vody lejt nemusíš, to bude to z lepších řešení. ;-) Podle popisu Tě trápí vyšší hodnoty N látek a tou častou výměnou-vodoléčbou tomu budeš zabraňovat.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [115] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198038x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=5701