Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 165 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:28 Muž wexli [-4]
no je to orisek co ted,jelikoz jsem chtel nasadit tedka entizol kuli skalarkum a predpokladam ze to bude v celem akva tak ho chci prelecit komplet,ale bojim se abych neublizil ostatnim:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:12 R Muž romant [27983] Re: wexli
Udělej první preventivní opatření a tím je výměna vody. Díval jsem se do tvý prezentace a podle údajů tam napsaných, tak to akvárko je měsíc založený a Ramirézy jsou trošku citlivější na parametry vody, tak pokud tam ještě dokonale nefunguje nitrifikace, tak by se mohlo jednat o reakci na zvýšenou koncentraci dusíkatých látek. Můžeš změřit NO2 a vyměnit tu vodu, to bych udělal já. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:08 Muž wexli [-4]
100% samice,ale nezda se mi proste je divna,ale kdo vi asi to necham prirode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 18:05 R Muž romant [27983] Re: wexli
A nebude se spíš chtít třít? Je to samec, nebo samička?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 17:50 Muž wexli [-4]
Ahoj,mam dotazek jedna ramirezka mi hodne ztmavla a vypada plaše.Nic jineho na ní nevidim.Jen se chci zeptat jestli se nemůže jednat o nějakou nemoc:(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 23:52 Žena Yasmine88 [0] Re: Deathbull
Nene,v akvarijnej vode,samozrejme:)Nuž,je to jeden z tých menej kvalitných..Časom bude lepší...Už nebol čistený možno až tri týždne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:38 R Muž romant [27983] Re: Deathbull
O.K. může klidně být, ale když se ten průtok nebude viditelně snižovat, tak proč do něho šťourat každých 14 dní? Klidně se může stát, že ten interval bude nepravidelný, ale to bude záležet na tom, jak se bude chovat v tom či onom konkrétním akva. Jsem si vědom, že to není žádná hvězda mezi filtry, ale zastávám názor, že je lepší filtr nechat běžet klidně i delší dobu s menším výkonem, než ho piglovat a přicházet tak o nitrifikační bakterie zbytečně podle nějaký poučky co 14 dní. Samozřejmě, že to moje doporučení stran těch 2-3 měcíců může znít také jako poučka. Bude třeba se naučit s akváriem a obslužnou technikou pracovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 22:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: romant
Podíval jste se co má za filtr? V tomhle případě bych ten interval 1x za 14 dní viděl jako +, tedy v případě že se nebude čistit pod tekoucí horkou vodou v koupelně..jako jsem to teď měl tu čest vidět u jedné známé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:24 R Muž romant [27983] Re: Yasmine88
Tak až na to, že ten filtr čistit až když se viditelně začne snižovat jeho výkon, což nebude dříve jak za 2-3 měsíce, tak je to O.K. Takže to nesahání se týká i toho filtru. Pochopeno. Já myslím, že teď už ano. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 20:17 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Jasné,d´akujem ešte raz krásne!!!Čiže si to zrekapitulujem,pridať rýchlorast.a plávajúce rastliny,vybrať dekorácie,koreň ešte nedávať,pridať živorodky a kŕmiť pomenej,jeden deň v týždni nechať bez krmiva a vodu meniť klasicky.Nič nestrihať,nevyhadzovať a filter čistiť raz za dva týždne.Rozumela som?:P
Ešte raz veľmi pekne d´akujem,dúfam,že o pár týždňov budem mať riasu preč:)Vtedy dám koreň,ked´zmizne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:59 R Muž romant [27983] Re: Yasmine88
S rostlinama bych nic zásadního nedělal. pokud se vytvoří vhodný podmínky, tak ta řasa zmizí sama. :) Tuhle řasu velmi rádi požírají živorodky, tak tam třeba dvě platy, nebo mečovky můžeš zkusit dát, ale nepředstavuj si, že to za dva dny vyluxujou a bude po problému, tomu tak nikdy není. Krmil bych spíš míň a jeden den v týdnu jim nech hladovku, ať je to nutí si něco sehnat samy(to platí o všech rybách). Žádnou speciální léčebnou kůru nebo desinfekční opatření bych nedělal. Pravidelná týdenní výměna 30% objemu vody je dobrou prevencí a prospěšnou jak pro rostliny, tak pro ryby. Čím méně zásahů do akva, tím lépe, žádný zbytečný šťourání do dna ani do filtru. Chce to klid a nechat bakterie, který filtr adno obsahují nechat dělat svoji práci. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:47 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Že?Pekná je:)
Ale nie všade!!!To už je znak nerovnováhy,ked´ to je na skle,na štrku,a na rastlinách...Rastliny mám úplne chlpaté.To ma najviac štve.Dobre,zajtra nakúpim.Čo s tými chlpatými rastlinami?Mám ich tam nechať,vyhodiť al.kompletne oholiť listy? :-D
A ešte posledné,mám akva nejak preliečiť?Pre istotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:40 R Muž romant [27983] Re: Yasmine88
Já bych si jí tam klidně nechal, čemu vadí? To, že je porostlej nějakej kámen nebo dekorace, bych nepovažoval za nějakou špatnost, vždyť je to přírodní prostředí. :) Ale pokud s ní chceš zkusit bojovat, tak bych rozhodně přidal ty rychlerostoucí kytky a lehce bych přistínil hladinu nějakou plovoucí kytkou. Těmhle řasám se většinou daří v dobře osvětlených, ba přesvětlených nádržích. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:33 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Fotka k příspěvku Ok,radšej ich vyberiem.Riasa je zelená vláknitá,prikladám nekvalitné foto:)Veľa rád tu padlo,odmerať NO3 v akva vode a vo vstup.vode,nasadiť rýchlorast.rastliny,nekŕmiť ryby 14 dní,chcela som Neritinu,ale vraj sa jej nechce na rastliny vyliezť atd´.,tak som vzala prísavníkov,tie to zatiaľ nežerú tiež...Krokov na zbavenie sa toho by aj bolo,ale neviem,čo skôr,preto prosím o radu.Viem,že sa toho zbavuje ťažko,a ešte,ked´tam mám tie biele veci na dne a ryba mi ochorela...Veľmi mi pomôže tvoj názor,lebo vidím,že máš krásne akva,máš tam rovnováhu a ja som narobila veľa chýb a mrzí ma,že trpia ryby.Ale napriek tomu sa nevzdám,chcem sa v tomto obore čo najviac vzdelávať a vytvoriť rastlinám a rybám čo najlepšie podmienky,aj ked´ to asi potrvá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:21 R Muž romant [27983] Re: Yasmine88
Tak pokud ty dekorace jsou z nějakýho materiálu, který ovlivňuje parametry vody, tak bych je vyndal, protože to tzv. kazení vody bude pokračovat neustále. Pokud má to dánio odstávající šupiny, tak to může být nějaká nepříjemná choroba(nejpravděpodobněji infekční vodantelnost a tady léčiva většinou neúčinkují), takže šetrné utracení je možným řešením. Na ientifikaci těch řas by to chtělo si něco nastudovat, abychom se mohli zaměřit na konkrétního protivníka.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
planta.aquariana.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:07 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Keby som vybrala dekorácie a nechala len rastliny?A čo rastliny,napadnuté riasou?Obstrihať?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:05 Žena Yasmine88 [0] Re: romant
Ach bože.....Niekto iný mi zase poradil,aby som vybrala dekoračky,lebo zvyšujú alkalitu vody....Čo by si mi povedal k tým bielym šulcom v tých riasach?Sú čisto biele,nie priesvitné,ako parazitmi napadnuté výkaly.Medzi nimi sú také isté,ale hnedé,to sú asi hovienka:)
A čo tie odstávajúce šupiny u dánia?Nemá nafúknuté bruško.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 19:00 R Muž romant [27983] Re: Yasmine88
Tak pokud bojuješ s řasama, tak bych tam ten kořen zatím nedával. Oni si kořeny a řasy mnohdy velmi rozumějí, takže proč dráždit kobru bosou nohou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:50 Žena Yasmine88 [0] Re: stetinka
Slíže sú také dlhé akoby vlasy,hrubé pár milimetrov:)
Neviem,ako to vysvetliť:)Raz za týždeň.Kvôli riasam,aby nemali živiny nazvyš.Ok,d´akujem.Mám kúpený nový koreň,chcela som ho tam dať až zajtra,ked´ kúpim rastliny,ale spravím to asi dnes.Vymením polku vody,vyberiem štrk,na kt.je riasa,odkalím,odstrihnem listy,porastené riasou a miesto dekorácií tam dám koreň.Niektoré rastliny mám komplet porastené a nejde to dolu,mám ich vyhodiť?Ryby to nechcú žrať z rastlín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:45 Žena stetinka [270] Re: Yasmine88
jak často měníš vodu? Tím bych začala, každodenní výměna až poloviny vody. Poctivě, nevynechávat.
Jinak mi dělá problémy slovenčina. Čo je to "slíže","sulčeky" ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 18:33 Žena Yasmine88 [0] – vodnatelnosť?
Ahojte.Všetko som pokašlala.V akva riešim premnoženú vláknitú riasu,nekŕmim asi 4tý deň.Chystám sa kúpiť rýchlorast.rastliny,Neritinu,mám dvoch Ancistrusov,zatiaľ to žerú len Otocinlusy,aj to pomenej.Jeden z nich má nafúknuté brucho,po akva sa povaľujú bledé slíže,niektoré majú koniec červený,pravdepodobne výkaly.Nevidela som nikoho vyprázdňovať sa,iba prísavníka,mal svetlý výkal.Sú tam aj čistobiele šulčeky,väčšinou dole v riasach na štrku.Živorodky tam nemám,tie môžu mať fareb.výkaly.Predchvíľou som si všimla,že jedno dánio má zježené šupiny navrchu tela,tak som ho odlovila.Bruško nemá zduté.Ostatné sú zatiaľ ok.
Neviem,čo mám riešiť skôr,či zbavovať sa riasy al.parazity al.vodnateľku,ak to vôbec je ono.Pomôžte,prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:36 R Muž romant [27983] Re: Alice111
Bohužel o jakou nemoc se jedná Ti neporadím, ale jednu radu Ti dám. Udělej preventivní výměnu vody 30-50% objemu akva. To je první věc, která se dá udělat. Ta tmavší barva a to dýchání by mohlo signalizovat nějaký druh otravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:36 Žena stetinka [270] Re: Alice111
Blue ramky jsou potvory na vodu. Na kvalitu a na to, v čem se vylíhly. Je to s nima problém. Mně vždycky ztmavnou, než se vyklube tubera. Už mám poslední a končím s nima, u mě se jim nedaří. Můžeš kolem akva skákat jak divá a stejně to neni jejich rodná voda a je to na prd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 09:14 Alice111 – Ramirézka
Prosím o radu : 200l, společenská, 6 ks ramirézek blue, v nádrži 3 měsíce, jedna již 4 den polehává, jako kdyby ji nic nenadnášelo. Jinak je vybarvená výrazněji než ostatní, žere, žádné cukání, zakřivení, hubnutí, paraziti, zranění, hůř dýchá. Škoda, že neumí mluvit..... K žádným změnám v nádrži nedošlo, ostatní osádka neonky, pancéřníčci, dožívající akara hnědá a asi dvě tetry žhavé. Nepřipomíná Vám to nějaké onemocnění? Nic jsem nenašla, ovšem to může být i tím, že jsem hledala blbě... Díky :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:27 Muž Scolo [6]
stetinka napsala: kosočtverečný jsou na tetry dost mrchy. Není to s nima jednoduchý. Klidně bych to na ně svedla ano

Souhlasim, jeden čas sem je taky měl a chovaly se jak malý piraně...i tak v hejnu fungovaly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 09:25 Žena stetinka [270] Re: katterinecka
kosočtverečný jsou na tetry dost mrchy. Není to s nima jednoduchý. Klidně bych to na ně svedla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: NHKG
možná ta akarka aureocephalus, prý jsou trochu agresivní, ale zatím jsem si ničeho nevšimla. Příjde mi že se to objevilo po tom co jsem přidala tetry kosočtverečný, mají prý okusovat kytky, ale že by okusovaly i ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 20:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: katterinecka
Mi to přijde jako fyzické poškození. Ale pokud sedí popis ryb v akváriu, tak mi není jasné, kdo by jí to mohl způsobit. Možná Akary...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Parmička kambodžská
Fotka k příspěvku U mé Parmičky kambodžské se objevily hlavně na zádech světlé fleky. Nevím jestli je to nemoc, nebo jí to okousaly ostatní ryby. Chová se docela normálně. Nevím jak je stará, dostala jsem ji už jako velkou, ale fleky se objevily teprve nedávno. U jiných ryb se nic podobného neobjevuje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 13:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
prolezl jsem to a nezdá se mi, že bych našel něco, co by tomu odpovídalo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 11:03 R Muž romant [27983] – Re: Losky
Zkus se podívat tady.
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 10:51 Muž Vstrom [82] - Malawi – Black Molla
Ahoj, mám jednu Black Mollu a najednou polehává a nebo plave zmateně proti proudu atd. Část boku má bílou a loupou se jí šupiny. Co se s ní děje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:37 R Muž romant [27983] – Re: Andee
Ta parmička pruhovaná je do akvárka Tvojí velikosti nevhodná, jak z hlediska prostoru, tak z hlediska počtu. Těm je nejlíp v nějakým menším hejnu. Těch příčin s poškozenýma ploutbema může být víc od toho nevhodnýho druhovýho složení, až po špatný parametry vody. Ale nehledě na tu vodu, bych ty parmičky někomu daroval a ponechal bych tu osádku bez nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:31 Žena stetinka [270] – Re: Andee
co je to parmička pruhovaná, myslíš tetrazonu? rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
pokud ano a máš tam jen dvě, tak bych to viděla a problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:25 Andee – re
5 neonek, 5 plat, 4 black molly, 2 parmicky pruhovany..technika: topeni na 26°C, svetlo 15wattu, filt vzduchovani.. potrava: klasika vlockovy, obcas nitenky a sparenej salat... vodu cistim cca jednou za dva tydny...chybi jeste neco??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:14 R Muž romant [27983] – Re: Andee
Nevím sice kolik těch rybek je tam celkem, ale na první čtení to vypadá na přerybněný akvárko a jak známo i z lidské říše, stísněné prostory a delší pobyt v nich plodí stresové situace a to platí u ryb taktéž. Vzhledem k tomu, že těch informací o nádrži poskytuješ velmi málo, tak přesnou diagnózu těch problémů určuvat, je jako hádání z křišťálový koule. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 18:02 Andee
50 litru, je to u plat a parmicek pruhovanych, mam tam jeste neonky a black molly...fotku sem bohuzel dodat nemohu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 17:39 R Muž romant [27983] – Re: Andee
A co je to za rybičky? V jak velkým akvárku jsou a kdo jsou jejich spoluobyvytelé? Ideální by byla nějaká fotka. Chce to víc informací o tom akvárku. Technika, údržba, výměna vody atd. Bez toho Ti nikdo neporadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2011 17:35 Andee – otrhané ploutvičky
mohl by mi prosim nekdo poradit co je mim rybyckam? chybi jim kusy ocasnich ploutvicek, vypada to jak okousane, ale zda se mi to trosku nepravdepodobne tak poradte prosiiiim:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:33 Muž matthew [0] - Tetry – Re: xx
ok keď to bude rasť tak tak ešte napíšem. Ďakujem za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:30 xx – pro matthew123
Přelov ho co nejdřív a v původním akváriu vyměň třetinu vody.

Až budeš vracet bratraci to vypůjčené akvárko, vydesinfikuj mu ho savem nebo chloraminem T.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:24 Muž matthew [0] - Tetry – Re: xx
ok zajtra si požičiam od bratranca akva a dám ho do karantény a keď sa to zväčši tak s tím niečo spravím, a môže sa to rozšíriť aj na ostatne ryby?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:20 xx – Re: matthew123
Přečti si ten odkaz.

V malém akváriu jsou ryby stresované, navíc se tam špatně udržuje čistota. Rybám se sníží imunita a pak se projeví nemoci, které by ryba za normální situace zvládla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:15 Muž matthew [0] - Tetry – Re: xx
ja viem len ja som chcel kúpiť obyčajného a predali mi tohto a nemám žiadne väčšie akva kam by som ho dal. to spôsobuje to malé akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:12 xx – matthew123
Je to Liposarcus pardalis. Jestli ho máš kam dát, dej ho z akvária někam do karantény bez ryb a nech ho týden být a jen ho pozoruj. Jestli se mu ten výrůstek u hřbetní ploutve bude zvětšovat, bude to špatné. :-(

www.aquar.cz/…

PS: Pardalis potřebuje velké akvárium, v těch 63 litrech být nemůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:06 Muž matthew [0] - Tetry – Re: xx
mam tam len tohto a obyčajného (moc sa v tých latinských názvoch nevyznám)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:06 R Muž Silent [5949] – Re: matthew123
Na kožní zranění jako podpůrný prostředek dobře působí i přidání rašelinného výluhu případně sušených listů Terminalia catappa (mandlovník mořský) do akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:04 Muž matthew [0] - Tetry – Re: xx
okolo 15 cm a je tam sam, a je to prisavnik pardalii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:02 Muž matthew [0] - Tetry – Re: beowulfx
počkám ešte pár dní a keď to bude ešte rásť niečo spravím a keď nie vyskúšam či sa to zahojí samé. dik za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2011 21:01 xx – pro matthew123
Jak je ten pardalis velký?

PS: Nechci tě nějak strašit, ale tohle na bakteriózu moc nevypadá. Máš v akváriu ještě jiné pardalisy nebo gibbicepsy nebo je tam sám?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [165] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=8201