Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 183 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 23:23 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Yirka
Pročpak si myslíš, že by šlo o otravu? Kdyby byla otrava N-látek. Tak by byla zavěšená pod hladinou a měla by zrychlený dýchání. A navíc by to nepostihlo jen jednu neonku. Myslim jestli má krupičku a je celá osipaná tak to cukání a křeče je jen začátek konce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 23:16 Muž Sid [6637] - Rostliny
Krupička v poslední fázi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 21:55 Muž Yirka [9126] – Re: rybka
V tom případě to vypadá na otravu. Změř hladinu N-látek, zejména NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 20:13 rybka – křeče
děkuji za radu ale ta jednA MÁ POŘÁD křeče atak jako sebou cuká a potom jako by byla mrtvá a potom se zase cuká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:39 Muž Yirka [9126] – Re: rybka
Přes vyhledávač si zadej krupička a porovnej, jinak ten tvůj popis příznaků není moc navádějící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2009 19:34 rybka – křeče a osypání
prosím o pomoc jedna moje neonka se jako by osypala bílými ťupkami a má jako by křeče nevím co mám dělat prosím pomzte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2009 08:38 Muž jirka.p [60] – pokračování
K mému uvedenému dotazu ještě doplňuji. Kromě akarky jsem už musel utratit paví očka, samce akarky a dnes má příznaky onemocnění i samička ap. hongsloi. Pravděpodobně všechny rybky utratím a vydesinfikuji nádrž. A k tomu má otázka. Desinfikují se i nějak rostliny, nebo je mám vyhodit a koupit jiné?
Jirka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2009 08:05 Muž Skid [2] – Ramirézka
Prosím o radu - mám mj. Cichlidky Ramirézovy a jedna mi víc jak měsíc polehává na dně. Z prvu byla v karanténě a nasadil jsem eSHa 2000, po týdnu jsem ji vrátil zpět do akvária. Rybka sice měla chuť k životu, ale i když trochu povyplavala za krmením, "něco" ji táhlo dolů. Poslední týden je víc pohublá (zřejmě se nedostane ke krmení a ostatní jí to sežerou). Netušíte prosím, jak ji vyléčit? Nebo ji "utratit", aby se netrápila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 21:02 Muž jirka.p [60]
Nikdo neví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 19:30 Muž jirka.p [60] – Nannacara anomala
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dne 22.10. večer se mi nepozdávala akarka. Plavala tak nějak malátně.
Dne 23.10. ráno jsem si všiml že jakoby jí odstávala - nebo se loupala sem tam nějaká šupinka (šedé flíčky na fotce). Mimo to mělo paví očko na ocasní ploutvi tečky jako krupička. Nadávkoval jsem eSHa EXIT + eSHa 2000. Odpoledne kupodivu paví očko tečky nemělo, ale akarka se stále zhoršovala. Také se akarce na ploutvi a na těle občas držela bublinka kyslíku. Ještě jsem počkal zda se to nezlepší. Nezlepšilo. Tak jsem akarku 25.10. utratil.
Problém je, že dnes má jedno paví očko opět tečky (krupička) a jinému pavímu očku se začínají loupat šipiny (stejně jako se loupaly akarce).
Neví někdo co by to mohlo být?
1. přiložená fotka je ze dne 23.10. 11:00. Budou následovat další dvě fotky.
2. foto 23.10. 17:00
3. Foto 23.10. 17:10
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2009 16:17 Muž Skid [2] – Ramirézka
Prosím o radu - mám mj. Cichlidky Ramirézovy a jedna mi víc jak měsíc polehává na dně. Z prvu byla v karanténě a nasadil jsem eSHa 2000, po týdnu jsem ji vrátil zpět do akvária. Rybka sice měla chuť k životu, ale i když trochu povyplavala za krmením, "něco" ji táhlo dolů. Poslední týden je víc pohublá (zřejmě se nedostane ke krmení a ostatní jí to sežerou). Netušíte prosím, jak ji vyléčit? Nebo ji "utratit", aby se netrápila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:52 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Majky
Přidejte sem čitelnou fotku; takhle je to hádání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:42 Majky – Re: Sid
aj ked maju to sfarbenie na spodnej strane žiabier? nemože to byť plesen alebo niečo take?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:34 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Majky
Velmi pravděpodobně ne - takto molly běžně vypadají. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2009 21:25 Majky
mam viac kusov black molly - brušne plutvy aj bruško maju tak jemne zafarbene do biela ... je to nejaka nemoc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 20:03 Vééna – Re: Yirka
No, k výkyvu dojít podle mého nemohlo. V součanosti mám v akva 2 topítka a ty drží permanentně teplotu na 28°C...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 19:24 Muž Yirka [9126] – Re: Vééna
Zvláštní ta reakce rostlin na eSHa 2000, zatím jsem se s tím nesetkal. Ještě však k těm skalářím očkám. Jakou teplotu máš v nádrži? Nemohlo dojít k nějakému výkyvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 18:17 R Muž Silent [5949] – Re: Vééna
Vypadá to na napadení motolicí. Doporučuji jako lék www.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 17:39 Vééna
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,
využiju tohoto topicku a také se na něco zeptám. Již přes týden u některých jedinců (skalár) v mém akva pozoruji rozšiřující se jakoby bílý zákal na oku. Byl jsem si téměř jistý, že se jedná o plísen, tak sem nasadil 3-denní léčbu eshou 2000 a doufal, že bude vše ok. Jenže léčba nijak nepomohla, napadení jedinci mi přijdou ještě horší a povlak na oku silnější a větší a navíc mi po přeléčení eshou odešly 2 druhy rostlin a akva je ted poloprázdné...

Je zajímavé, že se jedná pouze o 3 z celkových 6 skalár, jiné rybky z mého akva tato nemoc nepostihla (čichavci, parmičky,ancitrusy,ani jediného terčovce, což je mi nejvíce divné, očekával bych napadení i této velmi citlivé ryby). Přikládám foto a prosím o rady jak postupovat.

Voda v akva je ok,měřené hodnoty (NO2, NO3, pH ..naprosto v normě), pravidelná výměna jednou týdně cca 25litrů, teplota 28C,...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 11:22 Mikliki – Závojnatka
Máme dotázek, máme nové závojnatky a po tom, co jsme si všimli, že jedné rybce pořád ostatní šťouchají do ocasu a okusují jí ho,jsme našli na ocásku zachyceného asi nějakého parazita.Byl jak malá řasa oválného tvaru, cca 1mm špatně viditelný ale ocas rybce pomalu ožírala. Seškrábli jsme ho,ale na fotce by to vidět nebylo.Používám preventin (nebo něco s podobným názvem) pro desinfekci vody,ale té potvůrce to zřejmě vůbec nevadilo. Poradíte nám prosím, co to mohlo být za potvoru a jak na ni???Moc děkujem M @ M :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2009 22:46 Rado – Pterophylum
nemal som cas nejak sa starat o akvarko tak tam bol dost bordel... teraz je uz v poho pekne zas urobene.
skalar, mal jednu prsnu plutvu tak stiahnutu k sebe, vsetky luce a bola taka zlta a vobec nou neplaval, aj sval mal nejaky akokeby opuchnuty a cervene tam odkial ta plutva ide...tak som myslel ze to nejaka akoze infekcia s toho bordelu a tak, ale ina ryba to nema...po 3-4 dnoch (uz vycistene akvarko) sa mu ta plutva zacala znova roztvarat aj nou plaval, zral normalne tak reku uz pohoda.a o den dva, mal tak isto druhu plutvu ktora predtym bola normalna... ta prva sa mu tiez tak vratila, ma vypulene oci na jednom ma akoby nejaky zacinajuci zakal a na ustach ma tiez cosi take biele, nezerie uz druhy den, vidiet nanom ako slabne a je den co den horsie natom. :(
je to uz stara ryba, a v mojej nadrzi po velmi velmi dlhej dobe prva choroba.
skusal som fotky spravit ale neda sa poriadne odfotit , asi panicky strach s fotaku :-D schova sa do rastlin.
nevie niekto co by to mohlo byt? ci je to naozaj nejake infekcia alebo nieco horsie? niekto nejake skusenosti? vdaka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:58 Muž mildas [12] - Rostliny
OK díky, máte pravdu. Chtěl jsem to jen všechno urychlit. Ale vidím že to byla chyba. poučený už jsem, tak ted jen doufat že to rybičky přežijí
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:55 Muž Jrk [143] – Re: mildas
Pozor, to jsi se spletl!!! Nepsal jsem o CO2, ale o NO2, na ten je test Azotin www.rataj-spk.cz (kliknout na Produkty a v sekci Testy vody na Azotin). Je to také test od Rataje, cena okolo 70,- Kč.

A k tomu CO2: Když jsem to přehnal z COčkováním, tak rybky visely pod hladinou, ale šupiny jim v žádném případě neodstávaly. Zvýšil jsem průtok filtrem, zapnul vzduchování a do 10ti minut bylo po problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:51 Muž Yirka [9126] – Re: mildas
Řekl bych že na to jdeš trošku z obrácené strany. Na začátek a pro pár rostlinek je trochu nadbytečné přihnojovat CO2 a PMDD. Vždyť ještě ani nevíš co tvá nádrž potřebuje... Je čerstvě založená a syndrom nové nádrže ještě neproběhl. Já bych vypustil oboje hnojení a vodu vyměnil hned (nějaké odstátí v porovnání se špatnou vodou je neškodné. Opatři si test na NO2, to je teď pro tebe důležitá hodnota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:42 Muž mildas [12] - Rostliny
Děkuji za tak pohotové reakce, bohužel test CO2 neudělám chtěl jsem použít test KARBON ovšem tam mohu zjistit pouze vhodné hodnoty CO2( to mě celkem naštvalo, na obalu je napsáno test UT a CO2, ale nevadí to není podstatné.) Je pravda že CO2 mi jede dost silně a probublává celým akváriem. Což jestli jsem pochopil správně není asi dost dobré k aktuálnímu stavu.) takže od teď CO2 zastaveno. Výměnu vody musím nechat bohužel až na ráno. Pozorněji jsem si prohlédl rybičky a všim sem si že samička opět parmičky má jedno oko zvětšené a uhýbá do strany, jak píše JRK. Celkově se mi zdají všechny parmičky nějak horší :-( neprojevují takovou aktivitu jako dříve. Kominíčci sou vpohodě.
Ještě jednou dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2009 21:09 Muž Jrk [143] – Re: datura
Ale vydržela... Když se podíváme na "Syndrom nového akva", tak ty rybky drží celkem dlouho, když těch NO2 není mnoho... Tím se ovšem nechci říci, že by to nemohla být vodnatelnost - může být.
Zavodnění břišní dutiny rybky může způsobit špatná funkce ledvin, jako takových. Rybka potom není schopna vylučovat, její objem narůstá, oči se vyboulují a šupiny ježí...

Edit: Neúspěšně jsem teď léčil Ramirézky, kdy sameček měl evidentně střevní parazity, kteří prorůstali svalovinou. Když napadli ledviny, také se zavodnil a nemyslím, že by nemoc byla virového původu, jako Infekční vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 21:05 Žena ustavprochore [567] – Re: datura
Taky bych řekla vodnatelnost. Ale klidně může být spuštěná tím velkým zásahem do nitrifikace. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:56 Žena datura [104] – Re: Jrk
otrava dusitany má akutní průběh, to by tři dny nevydržela. vsadím svoje boty, že to je vodnatelka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:43 Muž Jrk [143] – Re: mildas
V prezentaci píšeš, že jsi předělával před 4mi dny celé akva. Možná zde bude problém - vymření velké části nitrifikačních baktérií. Zkusil bych změřit hodnotu NO2, dle výsledků testů vyměnit třeba až 80 % vody. Je docela dobře možné, že se jedná o prvotní příznaky otravy dusitany. Jestliže nemáš k dispozici testy na NO2, tak alespoň OKAMŽITĚ vyměň 80 % vody - tím určitě nic nezkazíš. Poté bych nadále sledoval hodnotu NO2, v případě vysokých hodnot měnil DENNĚ 50 % vody .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:36 Žena datura [104] – Re: mildas
podstoupit lze už jen jediný krok - utratit. a odlov jí pokud možno hned, infekční vodnatelnost je prudce nakažlivá a v podstatě neléčitelná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2009 20:29 Muž mildas [12] - Rostliny – rybce jakoby odstávaly šupiny
Už 3tím dnem pozoruji na mé parmičce krásnoploutvé, že není vpořádku. zdržuje se na jednom místě a vysí hlavou dolů. když se na ní podívám podrobněji jako by ji odstávaly šupiny(něco jako načepýřená andulka). Poraďte jaké kroky bych měl podstoupit. zdali odlovit z nádrže nebo jiné rady. Předem vrelice děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 19:00 Muž DavidDizzer [26] – Re: Sinergic
z fotky to vypadá jako krupička, pokud lepší fotku nemáš, pokus se na interenetu najít stejné příznaky. pokud je to krupička, lze léčit přípravky: sera ectopur, sera costapur, eSHa Exit ad...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.09.2009 18:59 R Muž Silent [5949]
Vypadá to na krupičku. Ihned aplikovat léčivo, pokud možno eSHa Exit spolu s eSHa 2000. Je vyzkoušené a funguje. Je třeba zaléčit celou nádrž. rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2009 18:53 Sinergic – je tohle nejaka nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj,mame akvarko 3 tydny,100 litru a v nem ramirezky,vcera se u nich zaclo obevovat na supinach nejaky povlak s hrbolkama,je to nejaka nemoc? poradte prosim cim a jak ji lecit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 19:13 Muž navik [908] - Sumci
Honz napsal: ...ale mě se to stalo hned asi týden po založení aq ..:-O

GP bohužel nestraší, pravděpodobně otrava čpavkem či dusitany, týden po založení akvárka... kolik a jakých ryb tam bylo a v jakém objemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 15:30 Muž Honz [7] - Tetry – Re: GP
nestraš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 15:23 GP – Re: Honz
ze by OPET nejaky nasledek otravy N?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 15:19 JuraS – Re: Honz
vzduchování ? filtrace ? krmení ? nitrifikační procesy ? parametry vody ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 15:17 Muž Honz [7] - Tetry
diky moc za rady ale mě se to stalo hned asi týden po založení aq :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 17:42 Muž metal [96] - Cichlidy
niekedy im to prejde byva to z potravy,ten druhy pripad je ze je snimi amen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 17:31 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
l3nka napsala: dosla jsem k nazoru ze umreli protoze byly staré ;-)

Nevyvracám to, ale ja si mylsím, že to bol skôr zápal plynového mechúra ... ale iba z týmito informáciami, to nie je 100%-né. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 15:38 Žena l3nka [13] - Rostliny
tohle mi taky delaly ryby a dosla jsem k nazoru ze umreli protoze byly staré ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 13:39 Muž navik [908] - Sumci – Re: Honz
Určitě by pomohl popis jak se chovaly ostatní ryby a bližší info k nádrži (délka založení, údržba, jak dlouho jste rybku měl od koupě apod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2009 13:33 Muž Honz [7] - Tetry – Co je rybám když se klepou předkem k hladině?
Mě se tohle dělo chvíli s neonkou a potom umřela sad .Pořád se klepala předkem k hladině nevím proč prosím poradte. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 15:04 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
Skunkiee napsal: no pokud sou ostatní v poho, tak vodou nebo špatnými podmínkami to být asi nemůže, takže bych ji nechal a pozoroval..

Môže to byť zlými podmienkami, (nehovorím,že to tak je), práve jedna ryba môže byť menej odolná, týp pádom sa skôr môže nakaziť. Kamarát mal dve mrenky nádherne, jedna mu zdochla na vysoké NO2 a druhá zase nie ...

Edit: a tiez jej zbledly pásiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 12:00 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Re: johny007
Ať se s nima daří ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:22 johny007 – Re: Skunkiee
Vďaka, keby niečo, tak sa opäť poradím. Tieto ryby patria k mojím srdcovkám, sa mi strašne páčia a keď nasypem granule, sa na to vrhnú a vyzerajú ako také červíky pri tom, len chvosty im trčia jak rozhrabujú štrk a vyberajú granule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:19 Muž Skunkiee [3] - Sumci
no pokud sou ostatní v poho, tak vodou nebo špatnými podmínkami to být asi nemůže, takže bych ji nechal a pozoroval..Pokud ještě víc pobledne a začne se chovat divně tak bych to viděl na nějakou chorobu.Zatím to spíš vypadá na přirozenou změnu zbarvení (po přemístění do jiného akva se postupně některé ryby lehce přebarví - místními podmínkami - a většinou to nic neznamená palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:11 johny007 – Re: Skunkiee
Už ich mám skoro 2 mesiace, v podstate som si to všimol asi včera, pred týždňom bola asi viacej čierna, neviem to povedať na 100% ale pri porovnaní s ostatnými je ozaj pobledšia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2009 10:08 Muž Skunkiee [3] - Sumci
myslím, že to choroba není...jak ji máš dlouho? změnila barvu až teď? nebo jsi ji tak koupil?....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [183] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9101