Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 226 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 20:22 Štěpán – .
Katunko a ty v akváriu pořád máš tu lávu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 20:18 Žena Kate [10] – ploutve
Můj pancéřníček jednou neměl celou břišní ploutev a za necelé tři týdny mu dorostla. A black molly si někdy natrhnou ocasní ploutev, do čtyř dnů jsou vpořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 20:10 Žena katunka [158] – Sidonius
Side, Vaše kontakty jsou opravdu k nezaplacení. Zkusím poslat dotaz panu Růžičkovi na mail, nerada bych teď o svátcích někoho otravovala telefonicky. Mockrát děkuji a moje nebohá zraněná závojnatka určitě taky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 14:14 Sidonius – To Katunka
:-)
Ten článek je velmi poučný nejen, co se závojnatek týče, ale i karantény a používání různých "preventinů"...
A vůbec - p. Růžička se dobře čte! ;-)
Nevím, Katunko, jestli by nebylo dobré zkopírovat váš dotaz ze "psa" a poslat ho přímo na ruzicka.jirka@worldonline.cz, nebo mu zkusit zavolat na 728 666 265.
Případně se můžete obrátit i na jeho kolegu - Ing. Filipa: 585 389 401, 737 522 306 nebo mailem na bohuslav.filip@dajanapet.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2006 12:20 Žena katunka [158] – Sidonius
Side, děkuji....ač jsem o závojnatkách přečetla kdeco, tahle stránka nějak unikla mé pozornosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 22:41 Sidonius – To Katunka
Něco o závojnatkách: :-)
http://neviditelnypes.zpravy.cz/akvaristika-neco-o-zavojnatkach-dag-/p_zviretnik.asp?c=A061119_225059_p_zviretnik_dru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 22:30 Rybous – danio
mě danio vlítlo do filtru karanténu mám bohužel jenom jako 5l demižón,danio má useknutou ocasní ploutev a stržené šupiny co s ním? :-( :-( ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 18:16 Žena katunka [158] – ...
Václave...ještě jednou děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 18:14 Usine – dorůstání ploutví
Za jak dlouho dorostou ploutve ti nepovím . Teplota 20 stupňů bude snad stačit . Nech ji chvíli o hladu a osol drobet vodu potom uvidíš.
http://rybicky.net/nemoc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 17:53 Žena katunka [158] – ...
Václave, moc Vám děkuji....dám jí tedy šanci v karanténě. Popravdě už jsem ji tam měla dva dny...čekala jsem jestli se neobjeví plíseň a když byla bez plísně tak jsem ji dnes ráno vrátila zpátky. No a pak právě ji začal samec pronásledovat....takže nastala další výměna a tentokrát šel do karantény samec. Zkusím je tedy zase vyměnit. A ještě jeden dotaz...za jak dlouho zhruba by měla utržená ploutev dorůst? Problém je, že v karanténě nemám topení...závojnatka je sice studenovodní a teplota je tam kolem 20*C....ale nevím, jestli by jí to nevadilo při léčení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 16:43 Usine – dorůstání ploutví
Ploutve rybám dorůstají, je to potom někdy drobet znát ale to nevadí. Samce dej zpátky a do karantény dej nemocnou rybu. Můžeš se ji pokusit vyléčit, nebo aspoň nechat v klidu umřít. Ostatní ryby by jí umlátily. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2006 15:54 Žena katunka [158] – dorůstání ploutví
Zajímalo by mě, jestli je možné, že závojnatkám může dorůst ploutev. Druhý dotaz se týká chování samce...jednu samičku naháněl tolik až ji zahnal za kámen, kde se celá odřela...chybí jí šupiny na celé jedné půlce těla. Ani potom jí nedal pokoj a pořád ji okusoval...teď jsem si všimla, že má jednu prsní ploutev skoro celou utrženou. Jinak plave, žere, jen když odpočívá leží na boku a ne na břiše. Samec je teď v karanténě. Co mám dělat? Mám nemocnou rybku utratit? Anebo dát pryč samce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 16:03 Sidonius – S vodou to nemá nic společného...
:-) Docela zajímavé vyloučit souvislost s vodou...
Na rozdíl od vás považuji zjištění životních podmínek ryb za jednu z priorit. Patogenní organizmy jsou běžnou součástí vodního prostředí. Nastupují pak v okamžiku oslabené imunity ryb, např. právě vinou nevhodných podmínek. (pH, znečištění, teplota...)
Ale ve vašem stylu přidám: A co kdyby šlo o bakteriózu?
A ještě další důležitý odkaz:
http://www.aquar.cz/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 13:05 rowdy – parazit
To vypadá na nějakého parazita, to nemá nic s vodou společného. Možná nějaký bičíkovec, nebo nálevník, popř. plíseň. Zkus si projít tyhle stránky a stanovit diagnózu :

http://www.sera.cz/07/07.htm
aviaservis.cz/…

http://www.volny.cz/moje-akvarium/nemoci.html

http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2006 09:04 Sidonius – To Dolfik
Už vám takto rybky onemocněly podruhé... Můžete být konkrétnější? Jak dlouho máte nádrž zřízenou, jaký je její obsah, jaké a kolik rybek chováte, způsob filtrace? Rostliny vám tedy rostou dobře?
Neuvědomujete si nějaké souvislosti, (např. změnu ve vašich postupech), při kterých se problém objevil?
Co ta voda ze studny - používáte ji i k vlastní spotřebě nebo jen jako užitkovou?
Máte její rozbor? A teď to nejpodstatnější - její pH, tvrdost, alkalita, obsah NO2 a NO3 a totéž u vody v akva?!? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 19:58 Dolfik – odpověď
Voda je ze studny bez chem úpravy, jednou za 14 dní přídávám sera ectopur, každý 3 dny měním 10l vody, teplota stálá 25°C, rostliny Egeria densa a Sagittaria subulata a taková hodně rozšířená akvarijní rostlina, já ji dostal, takže ani newím název, ale spíš to je plevel... Jinak voda je vždy úplně čirá, ta fotka je zavádějící, kvůli špatnému vyvážení bílé barvy fotoaparátem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 19:17 Sidonius – To Dolfik
V jakých podmínkách žijí vaše rybky? Jaké hodnoty má voda v akva? Jak se staráte o hygienu v něm? Jaké rostliny pěstujete a jak se jim daří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2006 18:51 Dolfik – Co je to za nemoc???
Fotka k příspěvku Už podruhé mi touhle nemocí onemocněly rybišky, ale pořád nemohu zjistit, co to je... Zatím jsem to řešil jen přidáním Sera Ectopur a zvýšení teploty na 30°C. Nemoc se neprojevuje nijak, jen že rybyky mají jakoby slepené ploutve a drží se u hladiny, jinak jim nic není. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 18:35 macanavy – znova
Výpis rybiček je tam napsán. Dneska mi zemřela poslední mečovka :-( ale byla jenom mrtvá a nebyla ožraná, možný je fakt že byly nemocný a ty mrchy to poznaly tak je ožraly dřív než stihly vůbec zemřít :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 16:40 Usine – ožírání mečovek
Většinou je to proto že jsou nemocné a ostatní ryby to poznají a jinak mírumilovné ryby se změní v zabijáky . Pokud se namají kam schovat dopadnou tak jako ty tvoje. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 15:25 Muž [] – rybky?
vypis ake rybky tam mas mozno nekto bude vedet viac.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 15:16 h...vamjepotom – .
a co ta bojovnice?... nektery sou svine a oziraj zavojnaty rybicky ja ji treba mam ale pavich ocek si nevsima... je hodna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 14:44 kiiki – newím
já taky ne :-( :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2006 14:16 macanavy – Problém, ožírání mečovek
prosím poraďte, nevím si rady :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2006 22:16 macanavy – Problém, ožírání mečovek
Fotka k příspěvku Nevíte čím by to mohlo být způsobeno?? Je to už druhá mečovka takhle ožraná :( nemůže to být třeba málo jídla?? Mám tam rybyčky - Kančík zelenooký, 2 x Ancitrus, Bojovnice pestrá, Black Molly, Parmička Žraločí, Sumeček Tho.. něco. prosím poraďte, jsem vděčen za každou odpověď!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2006 13:51 maliman – konečně
Rybka už plave zase normálně. Tak jako fakt nevím co to bylo. Doufám ,že se to nevrátí, to koukání na rybky bezmocnost bylo strašné. tone JEŠTĚ ŽE SEM JI NEUTRATIL tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2006 12:27 pindruse – pomooooooooc
Ahojky mam takovou prosbicku.Poridila jsem si závojnatky a jedna z nich,ta co ma vetsi brisko mi obcas plave briskem nahoru,ale kdykoliv k ni prijdu plave normalne.Jsemb zacatecnik a tak mi ji je lito a nevim co s ni je.A vubec je takova nejaka cipernejsi nez ta druha.muze mi nekdo rict proc to dela? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 21:14 Aja – D
I Tobě Katunko díky,určitě se ozvu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 20:59 Žena katunka [158] – Horác
Sakra jsem si nevšimla, že už jsi to tam napsal...tak aby to nevypadalo, že se po tobě opičím :-D .
Tohoto krasavce jsem měla doma 6 let, pokud bys měla Ajo nějaký dotaz klidně napiš ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 20:57 Žena katunka [158] – ...
Žebrovník walterův
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 20:54 Aja – Díky
Mockrát děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 20:47 neo – ja vim co to je
Mrkni do nádrži a dej vyhledat ''dráčkoviště'' majitel akvária ti řekne víc. Opravdu se jedn o žaberovník (snad jsem to dobře napsal ) ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 20:46 Muž Horác [3942] – to Aja
Musíš dát hledat žebrovník. Žebrovník waltlův ... nebo jdi rovnou semka: zebrovnik.wz.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 20:39 Aja – Prosím poraďte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevíte náhodou někdo,co je tohle za stvoření?
Má to nožičky,plave to,dýchá to PRÝ plícemaa plave to často na hladinu se nadýchnout a v akvaristice mi řekli,že se jmenuje "ŽÁBROVNÍK" jenže jsem nenašla nic o tomto tvorečkovi. :-( Žábrovník na netu maximálně ve spojení s Herry Pottrem coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 14:40 Štěpán – .
.
.
.
Lukáš tady radí nejstrašnější způsob utracení ryby (vedle spláchnutí do záchoda), protože bude několik desítek minut trpět - v závislosti na množství vody, protože voda se v mrazáku ochlazuje velice pomalu! Kromě toho se přitom taky bude dusit.

Ryba není žádný primitivní organizmus, který nevnímá okolí, a kterýmu se jenom zpomalí metabolizmus! Ona má nervovou soustavu a mozek!

.
.
.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 14:20 lookash – jak utratit
Prastit o zem? no ale fuj fuj fuj!!

Nejsetrnejsi zpusob co existuje je vzit nemocnou rybku, dat ji do igelitoveho pytliku s vodou a ten dat do mrazaku.. Jak postupne bude klesat teplota tak se ji bude pomalu zpomalovat metabolismus az "usne"

A preci jen - pokud je rybka nemocna tak ji tim jen pomuzete! Berte to jako posledni sluzbu pro ni (preci jen je to mnohem lidstejsi nez nechat aby se trapila a pak stejne umrela)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 09:05 Vladi – utratit?
Já bych taky nedokázala rybku utratit, ale na druhou stranu - než se dívat, jak se trápí... Jednou mi to stačilo. Nejšetrnější způsob prý je dát ji do sklenice studené vody s ledem. Zpomalí se jí metabolismus a "ztuhne". Ještě jsem četla - praštit s ní o zem, ale to asi dokážou jen ti nejotrlejší. Hodně zdaru a ať se dlouho netrápí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 08:49 maliman – jj
JJ, to je fakt, koupil jsem jí teprv před třemi dny. Ale jako utratit jí nemůžu. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 08:44 Štěpán – .
Ta ryba trpí, asi by se měla utratit. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 08:42 Vladi – pomóóóóóóóóóóóóc
Ahoj, nemám pro tebe asi dobrou zprávu. Vypadá to na problém s plynovým měchýřem - mi něco podobného dělal poslední 3 dny čichavec perleťový a včera večer umřel. Prý to může být stres z přelovování, změny prostředí, prochladnutí,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2006 08:12 maliman – plave bokem u hladiny
Jedna rybka mi plave pořád bokem u hladiny. Vlastně neplave jen se vznáší i když se chce dostat dolů tak chvilku bojuje ,ale hned se zase vynese na horu. Prosím co to je a co proti tomu?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 21:21 Usine – řasa
Kup si parmičku černopruhou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 22:01 blek – co to
Je to řasa, a je to nějaká přisedlá varianta.
Savo pomáhá a Anubias by to měl vydržet( pozor, nesavuj kořeny!!). Řasa by měla zbělat a postupně se rozpadnout. Anubias roste tak pomalu a listy vydrží tak dlouho, že takovéto řasy jsou na těch starších prakticky pořád, pokud to jinde není, asi bych to nechal být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:46 Muž [] – Roman
Němci hanbáče nežerou zakazuje jim to víra, a nebo to jsou Indové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:41 Muž [] – Vesnach
To se nediv u nich to je nedostatkový zboží. Tady byli taky a všechny kuchinsky linky pokradli. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:37 Žena Vesnach [56] – Roman?
Kam vysmahnout? Co to je za vyraz? By z tebe zbyla sucha ta.
Hele, proc se jim rika ervini tem ponemcelym? Zeby tim, ze to je nejznamejsi jmeno tech odrud?
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:34 Žena Vesnach [56] – franz
Ja s Petulkou nemam nic spolecnyho, ale domorodci si na ni vzpomenou :) mela totiz peknou kuchynskou linku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:34 Sid – To Vesnach
No, mluvil jsem k Francovi. A von j to Emeričan a ještě holka? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:33 Roman – hambáče
Loni jeden ervínskej turista(ervíni jsou němci,rakušani a něm.mluvící švýcaři)koupil 2 hambáče.Salám sežral a žemle hodil pod splav.Voda se jen zavařila.Plotice to za 30 sec zlikvidovaly.
Mám vysmahnout.Tak jdu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.09.2006 21:31 Muž [] – Vesnach
Hanbáče v akváriu nevadí samozřejmě v přiměřeném množství. Hlavně nepřekrmovat to Petulce vysvětli. smich
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [226] 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198224x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=11251