Co je to za nemoc?
U vodnatelnosti je to nafouklé břicho typické,mohlo by jít i o plísňové onemocnění phialophora,tam jsou podobné příznaky.
no na tu jsem se tady koukala, ale rybka není nafouklá a navíc jsem nedávno měřila hodnotu dusitanů v akváriu kapkovým testem a vyšla neměřitelná
Ale u té vodnatelnosti by musela mít nafouklé břicho ne?
Skvrna i výkaly jsou normální
0 18.03.2012 20:27 Anex [0] Ahoj, nevíte někdo co by mohlo být mojí rybce? Je to razborka bornejská, před pár dny jsem si u ní všimla že má jakoby v břiše červenou skvrnu a že pořád rychle plave a oddělila se od hejna, taky rychle dýchá, má odstáté šupiny a vypouklé oči. Dívala jsem se zde na rybí nemoci, ale zdá se mi že tomu žádná neodpovídá, protože normálně jí a nafouklé břicho nemá. Jinak ostatní obyvatelé akvária vypadají v pořádku. Teplota nijak nekolísá, stále 23-24°C a NO2 jsou neměřitelné. Vodu měním jednou týdně, asi 1/4, někdy více. Poílám ještě foto rybky, ale není moc dobré. Budu ráda za jakoukoli pomoc, děkuji.
A taky má takové dlouhé výkaly, je to normální?
Ahoj, nevíte co to má ancistrus na ocasní ploutvi za bílou skvrnu? Jakoby ztratil barvu. Mám ho týden, na víkend jsem byl pryč a teď koukám co to tam má.
Potom zůstaň jenom u té vodoléčby, ten problém je stejně v té nádrži kde se nacházejí a to jmenovitě ve zhoršených podmínkách, který zřejmě v nádrži panují a těma výměnama vody je zlepšíš.
jak často teď poslední dobou měníš vodu a kolik? Máš nějaký testy?
postižené rybky už byly na 2 týdny odloveny a léčeny Acriflavin+methylenová modř. Bohužel bez úspěchu. Myslel jsem si, že to zabralo, dal jsem je zpátky do společenské nádrže a to byla chyba. A lovit dánie znova, to už by zabilo je i mě...-)
Intenzivní vodoléčbu celýmu akváriu, postižené rybky odlovit a event. léčit separé třeba Bactopurem od sery. Pokud se použije bactopur ve společným akváriu, tak to bude mít neblahý vliv na nitrifikační bakterie a dojde k jejich vyvraždění, což je pro akvárium špatná zpráva.
A ještě tady - další stádium
takhle to vypadá. Má jich to víc - jsou to takové bílé skvrny. Později rybka přestává plavat a umírá. Už mi jich většina odešla do rybího ráje..
Pokud je to nálevník, tak nedělat nic a jenom silně vzduchovat a vodu neměnit. Pokud je to nějaké zaplísnění, tak naopak vodu měnit a to vcelku intenzivně, klidně denně, obden 1/3 akvária, popř. možno přidat nějaký protiplísňový prostředek, třeba acriflavin.
rybicky.net/forum/4822 v těch potvůrkách se moc nevyznám, ale to že rybám něco je má učitě nějakou příčinu, dost často jsou to podmínky ve kterých jsou. Přidání nějakého přípravdu může situaci ještě zhoršit.
Dobré je vědět co přesně rybám je a to pak léčit, a mezitím se jim snažit zlepšit podmínky (i když to třeba nemusí vypadat že by byly špatné), třeba častými výměnami vody, tím se nic nezkazí. I ty samotné výměny vody můžou pomoct
www.akvarijni.cz/…
nevím, řídím se podle toho, co píšou tam. Jo a snažím se ta potvorná rychloplující dánia odchytit foťákem
jenom to že tyhle přípravky většinou zahubí i nitrifikační bakterie a rozhodíš si tím celou rovnováhu v akvárku. Pokud vím tak nálevnící žijí ve vodním sloupci a jsou neškodní (pokud teda nejsou i nějací jiní nálevníci)
plísně i nálevníci jsou bílé povlaky na těle ryb. co je na tom barbarského?
Zdravím všechny. Jeden z pancéřníčků ma na jednom boku jakoby šedavý povlak, druhý bok má standardní zbarvení a k tomu se mu celkem třepí konce ploutví. Napadlo mne, že by to mohlo být BRP, ale vůbec si nejsem jistý. Neporadí někdo?
NO2 - 0 mg/l
NO3 - 10 mg/l
organické látky mezi 0-3 podle testu od rataje antialgae
Díky předem.
Dej fotku postižených ryb, či akvária, ať je jasnější co Tě vlastně trápí.
DavidZw napsal: zdravím, znáte nějaké odzkoušené léčivo, které není toxické pro šneky a rybky žijící u dna? Potřeboval bych přeléčit akva od zaplísnění (anebo to jsou možná nálevníci, kdo ví...) -
Typická ukázka barbarského přístupu k akváriu. Zaplísnění nebo nálevníci?
Ideální je kyselina sírová a máte po problému.
zdravím, znáte nějaké odzkoušené léčivo, které není toxické pro šneky a rybky žijící u dna? Potřeboval bych přeléčit akva od zaplísnění (anebo to jsou možná nálevníci, kdo ví...)
Starší reakce
Pokud je na tom ta rybka takhle špatně, tak bych jí šetrně utratil, silně perlivá voda je dobrým pomocníkem.
0 11.03.2012 12:01 kropenáč – Záhadné chování dánia
Mé dánio pruhované už týden leží na dně na boku a
neplave. Odplave jinam jen když ho někdo napadne. Přendal jsem ho radši do čtyřlitrovky. Leží na dně na boku, pouze občas, když je vyrušeno, plave dokola a otírá se o dno. Nepřijímá potravu. Nevíte někdo, co mu může být?
Starší reakce
Já za sebe musím konstatovat, že tu nemoc nedokáži určit ani z té fotky. Určitě se ozve někdo znalejší a bude vědět co Tvoje ryby trápí.
Chápu. Doteď jsem měl zkušenosti pouze s krupičkou a jelikož příznaky tomu odpovídaly, ale nebyl jsem si jistý zda navíc nemají i plíseň, začal jsem s eshou.
Přikládám fotku. Průběh je velmi rychlý (24 hodin). Ráno je vše v pořádku, večer jedna z ryb vypadá jako na fotce a do dalšího rána k.o.
Správné léčbě musí předcházet správná diagnóza. Bez ní je často léčení "naslepo" jen prohloubením nastalého problému.
Chtělo by to fotku, takhle je to věštírna.
Ahoj, nedávno se mi na rybách začaly oběvovat malé bílé plošky (1-2 mm) a navíc i tečky a proto jsem začal léčit exitem a esha 2000. Už je to ale týden a nic se nelepší, spíš naopak. Skoro každý den má jedna ryba najedou olýsané celé tělo-jakoby odřené, zakalené oči a do druhého dne umírá. Vodu měním jednou týdně. Poradíte prosím?
Ty tam máš nově puštěné CO2? Nemůže být problém v tom?
PS: Ta nádrž není pro gibbicepse ani bichirka vhodná.
Pokud je v té nárdži z prezentace, tak je do takové nádrže nevhodný, stejně jako některé další druhy ryb. Bylo by dobré úvést v prezentaci druhy a počty ryb, ne kvůli tomu aby si každý mohl rejpnout, ale aby se dalo objektivně zhodnotit.
Jak píše scorpion075, začala bych hned s výměnami vody, ale do budoucna asi bude dobré se zamyslet nad skladbou ryb a ty nevhodné dát pryč, protože takhle pravděpodobně nějaké problémy budou i dále, a může to začít postihovat i další ryby.
Možná je to způsobené odleskem, ale přijde mi, že máš mírně zakalenou vodu. Pokud je tomu tak začal bych s výměnou vody a zjistil příčínu zákalu.
chmelik napsal: Čau všichni,
mam problem s bichirkem uz ho mam 1měsíc jedl normalne a vse bylo v poradku az ted posledni dva dni zacal problem zacal spatne plavat porad ma snahu mit hlavu nahore takze se porad vesi na kytky a telo vysi dolu je to dost neprirozeny. Mam jeste jednoho 14dni a zadny problem. Co to muze byt za nemoc? Nema zadnou viditelnou vadu na telu.
Dekuji za radu
Čau všichni,
mam problem s bichirkem uz ho mam 1měsíc jedl normalne a vse bylo v poradku az ted posledni dva dni zacal problem zacal spatne plavat porad ma snahu mit hlavu nahore takze se porad vesi na kytky a telo vysi dolu je to dost neprirozeny. Mam jeste jednoho 14dni a zadny problem. Co to muze byt za nemoc? Nema zadnou viditelnou vadu na telu.
Dekuji za radu
Pravděpodobně jde o hnisavý absces plný bakterií,který po určitém stadiu nemoci praskne a vytvoří se hluboký zaplísněný kráter.Ryba v krátkém čase zahyne.
Je tu na stránkách inzerce.Napiš tam daruji.Ta moje přísavka už je také pryč.
Dobrý odkalovač má fluval.Důležité odstraňovat i uhnilé listy.Pokud zajde nějaká rostlina tak hnije i zbylý kořen,pěkně to zapáchá.Nyslím,že to bude dobré při pravidelném čištění.
Neboj se té vody měnit klidně polovinu akvária, nebo alespoň jednou tolik co měníš, tím nic neskazíš.
Stran toho odkalovače to chce trošku cviku a ono to půjde, je vidět že moc neodkaluješ, tak teď to nacvičíš.
Takže odkalení provedeno a měli jste pravdu,bylo toho tam až až.
Výměba 10l vody, othání špatných listů, vybrání cca. 1/2 plavoucích okřenků.
Ještě někomu udatnějakou tu rybu...
Ohledně toho odkalování máte nějaký tip na dobou odkalovačku? mám obyč "Easyclean" a buď to dělám špatně, pořád se mi v ní zasekával písek.
mno ampulárku nemam kam dát, je to tank, s krunýřovcem nebude problém, ale chtěla bych vědět co to vlastně je na tom nose?
Určitě bych v první řadě zlepšil prostředí v akva. Dal bych pryč tu ampulárku a toho ancistruse a naordinoval vodoléčbu. Přidání nějakých huminových látek, třeba v podobě olšových šištiček, popřípadě použití nějakýho komerčního prostředku na bázi rašelinovýho výluhu by se taktéž mohlo hodit.
Mám beťáka a nedávno jsem u něj vyléčila zaplísněné ploutvičky. Pak byl chvíli od nemocí klid a najednou se u něj objevilo tohle: divný "nádor" na nose a dva bílé fleky, mylela jsem že se vrátila plíseň, ale ta vypadala jinak. prosím poraďte
díky lidi otevřeli jste mi oči...já sice mám naštudováno ale zapomínám a neaplikuji
a upřímně půlku rybyček jsem přidal kvůli dcerušce protože má rybky moc ráda.
Ještě dneska to celé odkalím a pak se rozhodno které ryby změní majitele a nebo na sebe ušiju byč a opráším sice nehezkou ale snad stále po desetiletí funkčí asi 160l nádrž, akorát ještě nemám tušení kam jí dát
.
PS: nechcete někdo za odvoz věnovat tu přísavku thajskou kdo má zájem osobní odběr možný po domluvě jsem z Rakovníka
Dala bych pryč určitě tu přísavku,ta je absolutně nevhodná a obtěžuje i ostatní ryby.Při těch mečovkách si nedovedu představit neodkalovat každý týden,ikdyž detrit není na pohled viditelný je zapadaný ve štěrku.Fitr pokud je zanešený je třeba opatrně proprat..ne důkladně.
Mečovka i čichavec je poměrně odolná ryba,náchylnost mají k bakteriálním onemocněním nebo vředům.Ty roztřepené ploutve svědčí o špatné kvalitě,ph vody.Pokud už mám přerybněné akvárium je nutná častější výměna vody a častější odsávání detritu.Prostě podle potřeby.Nevím jak často výměnu provádíš a po jaké době se nemoc objevila od koupi čichavců.Choroba mohla být i zavlečena.Já musím čistit nejdéle jednou za týden a jak vidím na dně větší množství detritu odkalím i v týdnu a doleju vodu čerstvou.
Ano děláš, špatně pečuječ o filtr a to tím, že ho zbytečně čistíš, je to dobře zvolená filtrace do akvária Tvého objemu a to častý proplachování celkovýmu prostředí v akváriu naopak škodí, než prospívá. Nech ho v klidu dělat svojí práci a čisti ho až když jeho výkon viditelně poklesne, takže když bude na 50% výkonu, tak to je dobře zajetej ještě jeho čas nepřišel. Kolega larix tu rybí osádku okomentoval naprosto trefně. Týdenní výměny vody dělej v min. objemu 30%. Odkalit dno lehce můžeš, ale týdně to provádět netřeba,ovšem tu výměnu vody ano, to je dobrá a účinná prevence.
Takže pokud dám pryč čichavce a přísavku thajskou, tak by tomohlo být tak akorát? Klidně dámpryč i ty dva ancíky, neb mi stejně akorát ožíraj kytky.
A k té údržbě 24.11.2011 jsem akvárium založil. Od té doby jsem dvakrát vyplachoval vložku filtru a každý týden měním 10l vody. Je fakt že jsem zatím neodkaloval, ale dno mi přijde dost čisté ?
Mám problém udržet pH v rozumných číslech viz. moje měření.
Dělám s tou údržbou něco špatně, díky za objektivní kritiku.
Přidat reakci
1 ...... [141] ...... 227 228
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 200547x