Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 129 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:34 R Muž romant [27987] Re: Bobies
Ano, žádný jiný změny, jen tu vodu a přilepšit tím výluhem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:32 Muž Bobies [29] Re: romant
A vše ostatní jako doposud? Ráno přihnojení 1,5ml Profito, 3ml Easycarbo. To by nemělo být vliv na nic... pokud se nepletu? Myslím to i z té stránky, že ten rašelinový výluh trošku zakalí vodu do hněda, potom jestli není zbytečné s úbytkem světla přihnojovat...ale už zase asi moc uvažuji hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:27 R Muž romant [27987] Re: Bobies
Ale tu vodu měň častěji, klidně obden po dobu týdne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:27 S Muž invalida [3881]
Je skleslá...tvrdím plíseň...Léčba už tu zazněla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:25 Muž Bobies [29] Re: romant
Přidal jsem teda zmíněný Blackwater Aquatan :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:11 R Muž romant [27987] Re: Bobies
Jasně, to je komerční přípravek zmíněného typu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:10 Muž Bobies [29]
Mám Sera Black Water Aquatan, co vlastně už nepoužívám. To by mělo mít podobný účinek jako olšové šištičky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:10 R Muž romant [27987] Re: Bobies
Moje doporučení se nemění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:09 Muž Bobies [29] – Znova
Fotka k příspěvku Líp to nejde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:08 R Muž romant [27987] Re: Bobies
Nechat v nádrži a ordinovat léčbu celý nádrži, nejedná se o nic jinýho než o zlepšení podmínek. Mrkni se na olšový šištičky, listy mandlovníku, prospěšnost huminových látek a tříslovin a můžeš to použít jako prevenci proti podobným případům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:07 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Může to být také jen odřenina z poplašení třeba po rozsvícení, zatím bych byl v klidu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:05 Muž Bobies [29]
A je toto zaplísnění šířitelné, popř. musí být ryba odstraněna z nádrže? Nemám totiž ji kam dát. Jinak děkuji, jsi skvělý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:05 S Muž invalida [3881]
Fotka nekvalitní ale s plísní bych souhlasil...jestli to nezmizí a nebyl to jen drobek smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:02 R Muž romant [27987] Re: Bobies
Osobně si myslím že je to nějaké zaplísnění. Vodoléčba s možným přidáním třeba Acriflavinu by to měla řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:00 Muž Bobies [29] – Prosím
Fotka k příspěvku Vyfotil jsem teď jednu z mojich teter, která má v oblasti tlamičky nějakou bílou nafouklou "bublinku" lépe to říct asi nedokážu. Neví někdo, o co se může jednat? Foto přikládám. Strašně děkuji za pomoc! :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 16:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deni
Deni napsala: Jj, je z Pet centra. Koupila jsem tam více rybek a snad všechny odtamtud do týdne byly nemocné :-( rozzureny Pak jsem zjistila, že tam mají poslední dobou samou karanténu na nějakém akvárku. hmm Tak právě proto už vidím všude něco divného... :) Ale s tím světláním hřberu jsem se tedy ještě nesetkala, tak prostě nevím, no...že by se jí to stářím rozlezlo během 3-4dnů? A během stejné doby se zkřivila? Prostě už mi jde z těch nemocí, co jsem domů dotáhla s rybkami z toho Petu, hlava kolem.. coze Chci ji nechat v klidu dožít, jen prostě aby nebyla nakažlivá, o to mi jde ;)
Hm...kouknu na rybu a vidím. Jsem rád, že se nepletu...Byl bych asi rád, kdybyste mi soukromě písla, odkud jsou. To je info jen pro mne.
Pro ostatní...Pokud jdete pro pávčata do obchodu, dobře se dívejte. Pokud jsou enormně oploutvené a velké, téměř s jistotou mají zahraniční původ. Asie, Izrael, Slovensko...atd. Jedná se o ryby bezmála roční a často starší, vyřazené z chovu. Protože je oko tak moc přešlechtěné, je téměř jistota, že s nimi budou pro začínající akvaristy problémy. Ideální nákup je pouze od chovatele, nebo z malých obchodů, kam chovatelé dávají přebytky a nebo je dokonce pro svůj obchod dělají, jako třeba Vašek Nováček v Čelákovicích (naproti zámku, či co to je). Raději oka menší, schopná se přizpůsobit, než nějaké giganty. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 12:07 R Muž romant [27987] Re: Deni
Když budou v akváriu dobrý podmínky, účinná filtrace, dostatek živých rostlin, bude se udržovat dno v čistotě, nebude se překrmovat a pravidelně týdně se bude měnit 1/3 vody v akváriu, tak jistě nějakej ten čas dožije. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 12:02 Deni Re: LiborSprysl
Jj, je z Pet centra. Koupila jsem tam více rybek a snad všechny odtamtud do týdne byly nemocné :-( rozzureny Pak jsem zjistila, že tam mají poslední dobou samou karanténu na nějakém akvárku. hmm Tak právě proto už vidím všude něco divného... :) Ale s tím světláním hřberu jsem se tedy ještě nesetkala, tak prostě nevím, no...že by se jí to stářím rozlezlo během 3-4dnů? A během stejné doby se zkřivila? Prostě už mi jde z těch nemocí, co jsem domů dotáhla s rybkami z toho Petu, hlava kolem.. coze Chci ji nechat v klidu dožít, jen prostě aby nebyla nakažlivá, o to mi jde ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 11:38 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Nebo tak smich smich Vnitřní plíseň asi těžko...hádám správně na marketový původ? Zdá se mi totiž zahraničního původu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 09:55 - Re: Deni
Tá je ešte v perfektnom stave.Mám samicu 3-4 roky starú,ohnutú jak šlak,ale stále sa drží a rodí.Sem tam jej rak cvakne chvost,takže jej pár krát musel dorastať. ;-) (má tuhý korienok)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 09:10 R Muž romant [27987] Re: Deni
Vzhledem k tomu, že je již postarší, tak bych se s ní moc netrápil a nechal jí vklidu odejít z tohoto světa, popř. bude-li to nutné jí lehce pomohl. Tak to prostě je, s tím se nic nenadělá a snažit se jí nějak léčit, by nemělo valného smyslu. I to je akvaristika. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 09:00 Deni Re: LiborSprysl
No to je sice hezký ;) Ať si klidně je, ale co je to světlé, co se jí rozlézá po těle?? Má to čím dál víc a ještě více se zakřivila :( je to nějaká vnitřní plíseň nebo něco jiného?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 08:12 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Myslím že taky říkáváš "vynesená". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 08:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Deni
Stará vyskákaná herka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 14:01 Deni
Fotka k příspěvku a ještě jedna, tam je vidět to lehké zakřivení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 13:59 Deni
Fotka k příspěvku Prosím o radu, nevím si rady s gupkou, našla jsem ji včera takto v akváriu, již je odlovena od ostatních (paradoxně již z karantény), ve které byla s ostatními ještě normálně vypadající a v ní jsem ji našla za tři dny takto.. ostatní byli léčeni Omnipurem pro oodiniozu a BRP. Mám pocit, že od včera se jí bílý flek pod hřbetní ploutví ještě více zvětšil a také, že je lehce zakřivena... Díky moc za informace.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 18:40 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: stefa
Sid: ...Nějaká "zásadní" opatření za poslední 2-3 týdny?
Stefa: ...bohužel nebyli, protože jsem byl 14 dní na dovolene... spíše je kontroloval bratr, protože tam mam automaticka krmítka...

Pokud jste ta automatická krmítka netestoval dostatečně dlouhou dobu ještě před dovolenou, asi jsme doma.
Důležité je, co s tím. A jestli nezajistíte, (třeba přes bratra), aby byla vyměněna část vody i v následujících dvou dnech, připravte se spíš na horší variantu, než lepší... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 15:45 Žena majka93 [79] - Živorodky
Taky bych řekla dusitany apod. Mně se stalo to stejné s malýma mečovkama, když jsem byla 2 týdny pryč se školou a o ryby se mi starala mamka. Po příjezdu to byla opravdu katastrofa. Samozřejmě taková chyba byla na mojí straně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:23 R Muž romant [27987] Re: stefa
Co filtrace v době nepřítomnosti, byla neustále zapnutá? Nebyl třeba nějakej větší výpadek proudu?
Edit: Bodla by prezentace s co nejvíce údajema o předmětný nádrži, odpadne spousta otázek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:22 R Muž Silent [5949] Re: stefa
Algicid (prostředek proti řasám) na dusičnany? coze coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:21 stefa
spíše je kontroloval bratr,protože tam mam automaticka
krmítka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:19 stefa
jo a ještě jsem přidal algicid na dusišnany, tak uvidíme,fakt je mi jich lito.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:19 R Muž romant [27987] Re: stefa
Kdo pečoval o nádrž v době nepřítomnosti? Nemohlo třeba dojít k většímu dopřávání rybičkám přísunu potravy?
Edit: Měřil jsi ty N látky nějak? Dusičnany (NO3) jsou škodlivý až v druhý řadě, podle toho popisu to vypadá spíš na dusitany (NO2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 13:17 stefa
bohužel nebyli,protože jsem byl 14 dní na dovolene,vymenil jsem jim dnes vodu,bohužel panceříček to nezvlad.zitra a pozitrí jsem mimo republiku,tak ve středu vymením vodu opět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 08:41 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: stefa
Nějaká "zásadní" opatření za poslední 2-3 týdny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 23:05 R Muž romant [27987] Re: stefa
A jak se tváří rybky na tu výměnu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 22:46 stefa
akva je založene tak 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 22:18 R Muž romant [27987] Re: stefa
Jako preventivní opatření, jimž se nic neskazí a možná hodně zachrání bych ordinoval intenzivní vodoléčbu, nebo-li denní či obdenní výměnu vody a pokud by to bylo těma dusitanama, na což bych si taktéž vsadil, tak to bude účinný opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: stefa
Mohlo by jít o otravu dusitany. Jak dlouho máte založené akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:36 stefa – Trhave plavaní spojene s rotacemi
Prosím o pomoc!Rybičky mi začali trhavě plavcat a rotovat,takhle vydrží i několik dní,pak umřou.Dělali mi to neonky,parmičky,a teď začal i pancéříček kropenatý,můžete mi poradit co je to za nemoc,popř.jak ji léčit?Děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 00:52 Jana Re: Spiike
neni to moc dobre videt, ale jestli to zacne rust jako ruze nebo kvetak a je to spis jako vypoukle nez vykousle, tak to muze byt lymfocystoza a to by bylo blby. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:48 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: Spiike
Jak na to koukám tak mi to přijde spíš jako zranění než nemoc, ale jsou tu i další tak doufám že můj názor potvrdí.

Martin Honzejk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:32 Muž Spiike [63]
Fotka k příspěvku Lidičky pomóóóóc,

Je tohle nějaká nemoc nebo se mi ta rybka jen takhle ošklivě poranila???

Díky za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:36 fiona901
díky,to je dobrý odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.07.2012 23:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fiona901
celková tvrdost maniakva.sweb.cz/… v tom odkazu je všechno co potřebuješ. Hlavní je ale jaké máš ryby a jaké hodnoty jsou pro ně dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:23 fiona901
měníme vodu dost a dusičnany se snižují ale to Gh nám něják nejde,co to přesněji je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fiona901
tak na snížení dusičnanů měň vodu, ještě častěji než teď. Mohly by pomoct i plovoucí rostlinky (třeba pistia). A zjisti si přesně jaké máš druhy ryb, jak jsem psala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:16 fiona901
dusičnany ve vodovodu 25 a Gh akvarka 14-21
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fiona901
bylo by dobré kdyby sis přesně zjistila jaké druhy ryb v akvárku máš, to že jsou to africké cichlidy nestačí, každý druh je různý, ani se k sobě nemusí hodit. Zkus prohlídnout tlamovce tady v atlasu ryb a kdybys některé ryby nenašla tak je zkus vyfotit a dát do tohoto tématu rybicky.net/forum/147
Já se africkými cichlidami nezabývám, takže ti moc nepomůžu, ale ve špatně zvolené kombinaci mohou být problémy. Ryby se můžou navzájem stresovat nebo i zabít, když né teď tak v dospělosti. Taky můžou mít odlišné nároky na parametry vody, nebo na potravu (některé druhy jsou býložravé)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 23:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: fiona901
kolik ti vyšly ty dusičnany ve vodovodu? a kolik Gh v akvárku?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [129] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198226x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=6401