Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 122 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 15:35 Zuza – choroba
Prosím, mohli by ste mi niekto pomôcť s identifikáciou choroby mojej tetry citrónovej. Bola totiž veľmi dlhý čas v dosť zanedbanom akváriu. Asi pred troma mesiacmi som si ju zobrala a dala do čistého akvária spolu s piatimi tetrami dúhovými. Čo sa týka správania a prijímania potravy bola vtedy v poriadku, akurát mala zväčšenú pravú stranu brucha. Posledný týždeň však už vôbec neprijíma potravu (klasické vločkové krmivo). To bruško má stále väčšie a tiež má veľmi vypuklé oči. Na plutvách ani šupinách som si nevšimla žiadne zmeny - žiadne vredy, ani odstávajúce šupiny, dokonca je stále pekne sfarbená. Myslím však, že začína byť dosť plachá, pričom sa zdržiava na jednom mieste. Tiež má asi problém s udržiavaním rovnováhy. Prosím, mohli by ste mi poradiť, čo mám robiť. Utratiť ju nechcem, ak je možné ju zachrániť, tak by som to rada spravila. Tiež sa bojím, ak by to malo byť infekčné, aby sa nenakazili aj ostatné rybky. Akvárium má 70 litrov, je filtrované so stálou teplotou 25 stupňov. Prosím, viete mi niekto pomôcť? Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 11:01 Muž Charlant [0] Re: romant
ok, děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 10:59 R Muž romant [27987] Re: Charlant
On si řekne sám, tím, že se sníží průtok vody. Poloviční výkon je dobře zajetej filtr. Nikdy nečisti všechny náplně najednou, když už tak postupně, třeba po třetinách po 14 dnech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 10:56 Muž Charlant [0] Re: romant
Jak často tedy čistit filtr? Myslel jsem že tak cca 6 týdnů je OK... to u mě bylo zatím dvakrát. Poprvé po 1,5 měsíci, jednou protože jsem heldal tu neonku (a nenašel).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 10:52 R Muž romant [27987] Re: Charlant
Podle toho jak to popisuješ, tak bych to viděl na špatný podmínky ke kterým přispívá to neustálý píglování filtru. Nech ho v klidu dělat svojí práci a zbytečně se tím neustálým čištěním nepřipravuj o nitrifikační bakterie, vodu měň klidně 2x týdně, moc nekrm, jeden den v týdnu vůbec. Když odkaluješ, nečisti zároveň filtr, kdyžtak týden po sobě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2012 10:37 Muž Charlant [0]
Ahoj, v mém akváriu rybicky.net/nadrze/16030 se mi rozmáhá nákaza.
Příznaky začaly u neonek: malé bílé tečky, zejména v průhledných ploutvích. Považoval jsem to za oodinózu. Léčba EXITem: tečky téměř zmizely, o dva dny později se však objevily velké bílé fleky na ploutvích a hřbetu těla neonek a jedna z nich zemřela. vypadá to, že jí uhnila ocasní část (bílý rozklad před ocasní ploutví). Přidal jsem tedy léčbu eSHou. Nicméně se mi zdá, že to nezabralo. Neonky jsem dal stranou a spravuji starou nádrž, abych měl karanténu Dokoupil jsem filtr a hadičky na vzduchování. Zatím jsou jen v pár litrech bez techniky, aplikuji výměnu vody. Dvě budu dnes muset utratit.
V akva jsem nechal tři neonky diamantové. Jedna z nich má ode dneška kratší ploutev. Samec betty ma na dvou ploutvích také mezi paprsky dva bílé proužky. U čichavce jsem zase včera pozoroval dlouhý bílý provázkovitý výkal (tak 7 cm).
NAVÍC MI PŘED TÝDNEM ZMIZELA JEDNA NEONKA DIAMANTOVÁ - slehla se po ní zem. Nenašel jsem ji před ani za akváriem, ani v něm - veškerou dekoraci jsem vyndal, prohrabal dno. Ve filtru taky není a ten jsem vyčistil. Trochu bych čekal, že někde uhynulá hnije a proto mám problémy, ale hledal jsem důkladně. Mohlo ji něco sežrat? No já mám klidné ryby...

Začínám panikařit, co s tím dělat? Mám to považovat za nemoc, nebo za nevhodné podmínky v akváriu? Mám vzduchování, filtr čistím 1x za měsíc, vodu měním co týden a půl, cca 30-40 litzrů z 90.

Přemýšlím, jestli nepřekrmuji, to je možné. Ale když se mi to stane, tak to odsaju a dám jim pak chvíli pohov, aby to sežraly ze dna.

Poraďte prosím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 15:23 Muž lopuchojd [10] Re: kyo
No akorat jednou jsem koupil rybu ve zveraku a tu z ted mam 7 mesicu.Jinak ryby kupuju na akvatrhach.
Pokazde kdyz si prinesu novou rostlinu tak ji taky dezinfikuju.
Kolibajici se rybu mam asi jeden mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2012 01:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Wuuuk
Ta ryba je napadena bičíkovcem.vychrtlý a velký oči,to už se neléčí,ale likviduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 23:47 Wuuuk
Fotka k příspěvku Zdravim...dnes mi opustil akva už druhý skalar-stříbrný(jeden ráno druhý večer když sem přišel z práce)...myslim, že mají vše po čem touží...po bližšim ohledání jsem našel něco u žábry...je to nějakej škůdce,nemoc nebo už nějakej aktivista, kterej se chtěl postarat o mršinku :-( ...viz foto...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:31 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: lopuchojd
to me se obcas taky neco objevi, obvykle kdyz si domu pritahnu treba novou kvetinu, ale musim to zaklepat, docela se to stabilizovalo, uz proste vsechno dezinfikuju jako magor. taky bych se zamyslela z jake akvaristiky ryby beres a jestli nemohou mit snizenou imunitu, spatna pece, preslechteni atd. proste ale vetsinou jsou to slabsi kusy. to je jako u lidi nekdo dostane rakovinu taky ve triceti, i kdyz zije zdrave. holt je tezky se s tim smirit...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:45 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Ja vim ze mi nic nevycitas, ale proste me to stve, ze se u me kazdou chvili neco objevi.Jini treba pisou ze se u nich nemoc 2 roky neobjevila a u me je to kazdou chvili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:40 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Podívej, já ti nic nevyčítám, díval jsem se do tvojí prezentace a působí to na mě udržovaně. Takový věci se prostě stávají i v lepších akváriích. Nevíš jak je ta rybka stará, může si něco nést v sobě a prostě se to teď projevilo, už jsem to zažil nespočetkrát. Zrovna nedávno jsem podobně pozoroval tetru červenoústou, mám je v akvu 2 roky a nemlich to samý chování, jak popisuješ. Jeden den byla, druhej už ne, holt život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:29 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Jak pisu v prezentaci menim vodu 1x tydne.Krmim trochu rano,trochu navecer a na noc 2 granule pro anciky.Co bych mohl delat vic?Měnit vodu 1x za 5 dni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:23 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Podle mě buď plynovej měchýř, nebo nějaký vnitřní orgány. To jestli je to způsobený Tebou, na to si musíš odpovědět sám, jak se o akvo staráš, měniš vodu, krmíš atd. Nemoc obvykle propuká při nějakým zhoršení podmínek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:10 Muž lopuchojd [10] Re: romant
Takze utratit?A cim je to zpusobeno?Muze bejt chyba na moji strane?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:20 R Muž romant [27987] Re: lopuchojd
Použij silně perlivou vodu, to bývá konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 19:11 Muž lopuchojd [10] – Danio
Ahoj
Dneska jsem zjistil ze jedno moje danio se pri plavani koliba ze strany na stranu.Je to nemoc?Co s tim mohu delat?
Diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2012 16:12 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Měň obden, či denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 16:09 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Jasně, myslím, že to tedy nezanedbávám - viz. deník. V sobotu maj vždy půst a v neděli výměnu 1/3 vody. Dnes vyměním, zítra přidám Torben.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 15:51 - Re: romant
Mal by si sa polepšiť. smich stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   14.10.2012 15:49 R Muž romant [27987] Re: Haimdol
Málokrát jsem to napsal, moc málokrát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2012 15:37 R Muž Silent [5949] Re: KarlosS
To znamená přitlačit na výměny vody :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 15:34 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Díky moc, torben vyzkouším. Co je to vodoléčba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.10.2012 14:45 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Řekl bych, že je tam trošku přečichavcováno a jestli si nějak nevyjasňují názory. osobně bych ordinoval vodoléčbu s přidáním huminů a tříslovin, třeba Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:39 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Rájovec - ploutve
Fotka k příspěvku Zdravím,
můj rájovec má jakoby vykousanou ploutev, ale spíš to vypadá jako uhnilé, odpadlé. Teď má i bílou tečku na hlavě. Je schovaný už týden. 4-denní kůra eSHou 2000 nepomohla. Nádrž Kačák. Děkuji všem za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:43 R Muž romant [27987] Re: drlift
Na výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:35 Muž drlift [38] plisen - priciny
Snazim se prijit na pricinu toho, proc mi rybky zacly marodit (plisen). Otestoval jsem si pred vymenou vodu na NO2. Byl jsem prekvapenej, protoze mnozstvi NO2 bylo testem nemeritelne. Mel jsem za to, ze plisem zpusobuji vysoke hladiny odpadnich latek v akariu. Na co bych se mel jeste zamerit, abych vzniku plisne v budoucnu zabranil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 08:32 R Muž romant [27987] Re: Jitule
Vodu měnit denně min. 1/3. Bude se jednat o tzv. syndrom nového akvária, nebo-li je to akvárium čerstváček a jsou tam ryby a hromadí se tam N látky, takže měnit, měnit, měnit alespoň týden denně a další týden obden, moc nerkmit, skoro vůbec,a všechno nechat v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 07:53 Jitule – zarudnutí ocasu u ancistrusů
Ahoj kamarádi. Nevím zda jsem vlezla do správného okna. Evul se případně omlouvám. Mám 10 dní akvário a začínají mi vymírat krunýřovci. Nepozoruji na nich žádné změny. Najednou jim zarudne ocas a do dvou hodin je po nich. Včera mi umřel albín, tak na něm to bylo obzvlášť vidět. Jednotlivé žilky zvětšené a zarudlé. Vůbec nevím co to může být. Vodu jsem už několikrát vyměnila, mají vzduchování, topítko. Nejsem začátečník. Mámjiné akvário již 20 let a bez problémů. Poraďte prosím.
Díky Jitule
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:56 Muž koikapor [163] - divoké živorodkyRe: kyo
podľa mňa je to tiež plynový mechúr :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 17:10 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: romant
mam ted to same u jednoho dorostence, mechyr, lezi na dne na boku. ukoncim vecer :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 12:57 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Jasně, jak to popisuješ, tak má snahu bojovat, ale neustále se vysiluje a už to prostě nedá. Já bych to ukončil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 12:50 Muž Vašek [56] Re: romant
Je vidět, že padá pořád ke dnu. Před 10 dny byl odlovenej když jsem měnil dno a začal být špatný týden poté. Trvá to 3 dny. Asi nemá smysl ho nechat déle trápit? Pamatuju si každou rybičku které jsem musel ukončit trápení Tohoto mi bude moc líto, byl ozdobou nádrže. Největší chlápák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 12:20 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Podle mě patálie s plynovým měchýřem a to bývá konečná. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 10:45 Muž Vašek [56]
3 dny je můj nejoblíbenější skalár v akovémto stavu. Bojím se, že je konec a nevím jestli mu nemám ukrátit trápení.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2012 00:18 Muž drlift [38] Re: romant
Jednou mesicne properu dve houbicky pod tou vatou. Spodek zatim nechavam byt. Aktivni uhli jsem vyhodil a dal tam misto nej bioakvacit nebo co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:35 R Muž romant [27987] Re: drlift
Hmm, to je podle mě lehce poddimenzovaná filtrace, to Tvoje akvo by sneslo výkonově dvojnásobnej. Co a jak často tam všechno měníš, krom tý vaty, kterou bych tam vůbec nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:28 Muž drlift [38] Re: romant
Je to tento filtr: www.juwelakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:05 R Muž romant [27987] Re: dubska2
Nevím, neznám akvo nevidím, je to přesně o tom co jsem psal v prvním příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:04 Žena dubska2 [1] - Živorodky
vyčistila jsem jen jednu houbičku, mam filtr s dvěma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:03 R Muž romant [27987] Re: dubska2
Jasně, měnit, měnit a zase měnit vodu, ten filtr jsi tím čištěním odstavila a je nefunkční. Vyměň hned polovinu vody, natoč to přes sprchu a šup s tím do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:01 Žena dubska2 [1] - Živorodky
filtr vyčistěný za dva dny 4x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:01 Žena dubska2 [1] - ŽivorodkyRe: romant
další a další umírají.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 21:00 R Muž romant [27987] Re: dubska2
Nějaký jiný změny, čištění filtru, odkalování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:53 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Před třema dnema jsem koupila několik kusů pavích oček, včetně prcků, ti ani jeden nezahynuly, ale umírají mi v neskutečném množství dospělí jedinci. Mám 30l akvo, kde mam prcky, 60l kde mam společnou nádrž a 120l kde chovám očka... Výměna vody za propuknutí nemoci probíhá neustále, intenzivně odčerpám kbelík a zase doliji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:50 R Muž romant [27987] Re: dubska2
Tak začneme klasicky a to intenzivníma výměnama vody, na fmc zapomeň, to je na nic. Jako další krok bude zřízení prezentace, aby bylo z čeho čerpat informace a nemuselo to probíhat sáhodlouhejma otázkama a odpověďma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:45 Žena dubska2 [1] - Živorodky
Dobrý den, chovám pavé očka a dnes mi jich snad 18 zemřelo, včera tak 8... nemoc se projevuje tím, že rybky plavou dokolečka hlavou smerem nahoru a ocasem dolu. Umírají pouze očka, mám společnou nádrž s mečovkama, mollama, cichavcema... prosím nevíte čím to je? zvysila jsem teplotu na 27°C a lecím fmc, ale nepomáhá :( prosím o rady :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 18:58 R Muž romant [27987] Re: PeTK
Jsou to rozsivky, pohledej příslušný vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 18:50 PeTK
Fotka k příspěvku Ahoj mám nově zařízené malé 55 litrové akvárium ve kterém se mi začaly po půl měsíci dělat takové do světle oranžova zbarvené skvrny, dostávají se i na sklo a musím je utírat množí se to, viditelné je to na přiložené fotce na písku, kde jsou vidět rozdíly v nezasaženém a zasaženém písku a na dekoraci. Co by to mohlo být? Je to nemoc nebo nějaká plíseň? Jak se to léčí? Co to způsobilo? Potřebuji poradit co s tím. :-(
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [122] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198239x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=6051