Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 207 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 10:40 groal
jako že bych na ně musel udělat nové akva a nedávat je dohromady a rybkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 10:36 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: groal
kdyz tam das krevetky tak ti je ryby sezerou, nerikam ze hned ale casem urcite
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 10:32 groal
S tímto bych potřeboval poradit.... Krevetky... mají je v akva, ale jsou tak strašně malý, až skoro neviditelný... jak je to potom při čištění akva? Nevycucnu nějakou do odpadu? Kolik by jich mělo být na 200 l? Nepřemnoží se? To se mi stalo se šneky... v akva je sežraly ryby, ale dostali se i za pozadí a tam teďka žijí a žerou řasy - odtama se už nikdy nedostanou.... vyrostli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 10:12 foxchosen – Re: groal
měl jsem podobné dilema, nakonec jsem se rozhodl pro krevetky :-)
Sice nemají klepítka a nevyrostou tolik, ale zvaž výhody - levnější, snadno se množí, může jich být třeba 100 aniž by se zabíjely navzájem, nežerou kytky, nezabíjej rybky, čistí akva od řas... Je toho opravdu dost palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 09:52 R Muž Mrakoplash [1776]
Esha2000 by mohla byt docela dobre preventivni opatreni. (nevim nemam zkusenosti)
misto raka tam zatim nic nedavej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 09:47 groal
Co náhradou za něj? Dneska mu sbalím kufry a vrátím do akva..... co s tím ancikem, Zahojí se mu to samo, nebo to mám preventivne preléčit? ESHA 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 09:45 R Muž Mrakoplash [1776]
vetsinou řádí v noci a to rybky chrní
rostlinky ma rád, kup si jeste jedno mensi akvarium jen pro raka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 09:43 groal
myslíš, že to dělá on? Strašně jsem si ho přál.... pokud bude mít někdo podobný názor na věc tak mu sbalím kufry. Je možný aby mi zároveň okusoval rostlinky? Doporučíte mi za něj nějakého jiného klidnějšího raka? BUde po něm prádno.... A pokud to dělá on, tak jak je možné, že okusuje Tetry, který plavou v horní čáati akva a rak se k nim nemá možnost dostat? Nebo se pletu? Když pozoruju ryby, a když se třeba jen jedna dotkne anciky, okamžitě uplave, tak si nedokážu představit, jak se nechá okusovat a nevadí mu to.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 09:39 R Muž Mrakoplash [1776]
dej raka pryc od ryb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2008 09:37 groal – Okusování ryb?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Potřeboval bych poradit. Mám asi měsíc založené akva, všechno se zdá být v pořádku, jen tohle ne... Měl jsem 4 tetry, všechny jsou pryč - neco jim ožralo ploutve, jednu jsem dokonce ani nenašel.... teď mi něco zase začalo okusovat anciky. viz foto a taky mi neco okusuje tenhle druh ryby ( pri pozorování jsem zjistil, že ji často prohání druhá rybka ( stejný druh ) a jde ji po ocasní ploutvi. Jinak ostatní osazenstvo je v poradku ( neonky, paví očka, ... ) měl jsem podezření na rozpad ploutví, ale to by snad bylo i na ostatných rybkách, ne? Pozoroval jsem raka, ale nikdy jsem neviděl, že by utočil na ryby jen tak... a tak už nevím čím to... Jeden den je rybka v pořádku a druhý den ji třeba chybí celá ocasní ploutev ( Tetra - už je do akva ani nebudu dávat )Poradíte co mám dělat ??
Edit: Ještě ta druhá ryba co má lehce okousanou ploutev ( není to vidět na fotce )
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 19:38 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Měnit vodu obden, a změř si NO2, myslím že je to tím, (otrava dusitany).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 08:52 Muž XMartin [20]
takové malinké do jezírka ?? :-) to jo ... už jsem to udělal včera no dopadlo to nic moc stejně jich asi 10 chcíplo zase .. a jak koukám tak v akva chcípaj dál.. :( nechapu plavou plavou pak se začnou motat až se dostanou na dno kde chcípnou a zbělaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2008 02:38 0 – Re: XMartin
Fotka k příspěvku Sítˇkou i vícekrát , když se nepodaří najednou slovíš mladé bez zvednutí z vody a pak podebereš nádobkou ( hranatá nebo okrouhlá nádoba třeba z plastu ) , takže potěr zůstane stále ve vodě v odlovné síti a nepoškodí se (nedeformuje - nepokřiví). Stejným postupem se ponoří - vypustí do čisté vody ( ta trocha vody v níž je potěr přenášen nevadí. Doufám , že to takhle "po lopatě" vysvětlené správně Martine pochopíš. ;-)

Foto: již odrostlejší potěr parmiček nádherných - puntius conchonium přelitý do vědra z vytírací nádržky. Za týden ho snad už bude možné vysadit do jezírka v zahradě , kde může do podzimu vyrůst v kusy v akváriu těžko dosažitelné.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 19:36 Muž XMartin [20]
ty jo a jak je mám pochytat je jich tam tak 90 coze no ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 19:12 Tereza
Hrozně rychle se zhoršila, nekoordinovaně plavala, už jsem jí utratila. Ale stejně by mě zajímalo, co to bylo a jak léčit, bojím se o ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 18:59 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetky
Možná ji zkus pořádně vyfotit. V každém případě bych ji hodila do karantény.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 18:02 Muž Snofrev [54]
já bych řekl, že na krupičku je to moc velký, má to tak milimetr a při pohledu na hřbet je vidět, že je i něco uvnitř rybky
ale stejnak asi půjde ven :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 17:24 Tereza
Mně to takhle taky přijde jako jasná krupička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 17:22 Tereza – Nemocná neonka
Fotka k příspěvku Prosím poraďte, o co se jedná a jak léčit. Rybce se objevil na hřbetě flek. Je to, jakoby na ní někdo kápnul kyselinu a ta jí vyžrala barvu. Má to nanejvýš pár hodin, ráno byla ok, zatím žádné jiné příznaky, flek není porostlý plísní.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 17:18 Muž TomášB [12] – Re: Snofrev
podle mě je to určitě nějaký přicuclí parazit něco jako krupička, jestli to není ona, dal bych jí stranou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 17:11 Muž Snofrev [54]
Fotka k příspěvku Zkusí prosím někdo uhodnout co by mohlo té neonce napravo být?
Lehce opuchlá pravá strana, při pohledu na hřbet prosvítá jako by něco bílého zevniř.
Neonka plave v pohodě s ostatníma, nestraní se a žere.Já tipuji na nějakou pláseň nebo vodnatelnost.Jak to vidíte vy a co byste radili?
Já bych to viděl na eliminaci rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 16:28 algol – Re: Yirka
tak jsem přišel domů a čichavec modrý (největší ryba co jsem v akvárku měl) je na cestě do věčných akvarišť. Leží na dně. Co je však vidět na první pohled je bílé oko a nápadná změna zbarvení (do bíla). Odhaduju to na na bičíkovce zhoubného. Sehnal jsem bohužel jen Multi-medikal (www.aquapage.cz/…). Je na bázi FMC, na bičíkovce by to mělo zabrat. Pustil jsem vzduchování naplno, akvárium je lehce do modra, mám modré ruce, tak doufám, že to k něčemu bude :).
Čichavce se mi nedaří ulovit, tak mu ještě pár hodin dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 15:23 Muž Yirka [9118] – Re: Roman
Až tak bych to určitě nedramatizoval. Ten návrh pakozdyho s eSHa 2000 je dobrý, je to pro hodně široké spektrum nemocí. Ten chlór bych taky neřešil. Já měnívám 60l, 20l mám odstáté přes noc, zbylých 40l řádově v minutách a bez problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 12:03 algol – Re: Roman
Z www.kralici.cz/…:

"Tuberkulózní ryby normálně přijímají potravu, ale ztrácí na váze."

Což není můj případ - moje ryby přestanou žrát, jen leží na rostlinách nebo na dně, pak se začnou motat a je konec. Zkusím nasadit tu eSHu a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 11:48 Muž pakozdy [17] – Re: Roman
tak to potesi. ked sa est ekdesi pisalo, ze rybia tuberkuloza je prenosna aj na cloveka :-)
takze do akva uz len v gumenom navleku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2008 11:43 Muž Roman [100] - Cichlidy
nospíš bych to viděl na příznaky nějaké tuberkulozy.a tam je rada jen jedna,nechat to utratit a vše založit znovu.a to včetně písku rostlin a filtračních hmot.ostatní vydezinfikovat. ;-) jinak dodatek k těm otravám, většina ryb při otravách má tendenci vyskakovat z nádrže a lapat po vzduchu na hladině (krom čichavců, ti takto dýchají pořád)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 11:34 algol – Re: pakozdy
Díky za tip, vypadá to taky dobře. Uvidím, jestli to u nás seženu. Kdyby ne, máte tip na podobné přípravky (podobné jako eSHa a eSHA Exit) jiných firem? Co si vzpomínám, určitě tu prodávají Dajanu, Tetru a Seru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 11:19 Muž pakozdy [17] – Re: algol
a nejaky esha2000 ? je to pomerne siroke liecivo a dobre znasane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 11:17 algol – Re: ghostik
Prošel jsem co se dalo. Nic moc na to nesedí (narazil jsem na pár tazatelů, kteří měli podobné příznaky, ale nikdo jim neporadil). Koupím nějaký přípravek do vody jako prevenci. Když se nevyléčí ty co už jsou nemocné, ať se alespoň nenakazí ten zbytek.
Dle www.aquar.cz/… nejvíc sedí bod č. 8 (jen ta puchýřnatost nesedí, ryby vypadají normálně až na to lehké zarudnutí žáber). Nejsou tam doporučeny žádné přípravky, jen parazitologické vyšetření. Vidím to na Dajana Prevent nebo Dajana FMC. Asi je to v této situaci maximum co můžu udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 10:58 Muž ghostik [81] – Re: algol
Ale jakou medicinu kdyz nevis co jim je :o(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 10:12 algol – Re: ghostik
Když doplňuju vodu, dávám natočenou vodu na chvilku odstát (ne den, ale pár minut) z toho nejhoršího. Voda v kýblu není bílá, ani chlorem nezapáchá. Před tím jsem při výměně nikdy problém neměl. Pokud by to bylo chlórem, neumřeli by mi čichavci týden po tom co jsem vodu vyměnil (to první paví oko den po výměně asi jo).

Koupím odpoledne nějaký test a medicínu a napíšu jak to s tou vodou vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 09:52 Muž ghostik [81] – Re: algol
Chlor ?
U 100L AQ dela vymena pri 1/4 asi 25L a to snad mas moznost si natocit kanystr a nechat ho alespon den odstat - nebo chces rict ze to lejes rovnou z vodovodu !
Navic by to museli vodarny hodne prepisknout aby ti po vymene zacali ryby umirat.
A taky si myslim ze umrti by bylo brzy po vymene vody protoze chlor by se hned zredil a vyprchal behem par hodin.
A kdyby to byl chlor tak ti leky asi moc nepomuzou.
Ja bych si zjitil jake mas hodnoty PH a NO3 pripadne NO2 jestli to nemas jen diky tomu ze je spatne slozeni vody. Ale u NO2 by byly asi jine priznaky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 09:37 algol – Re: Yirka
Akvárium 96 litrů, používám vnitřní filtr Shark ADV-400 ke kterému mám přidaný další zásobník s biomolitanem. Ted mi psal švagr, že jeho kolegovi, který chová tlamovce uhynulo během posledních dvou výměn vody 14 starých ryb. Že by to dělal chlór? Nevím, jestli mám čekat nebo dnes aplikovat nějaký lék.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 08:35 Muž Yirka [9118] – Re: algol
Pro svá orientační měření si vystačím s kapkovými testy Azotin, Azotan, Akvin od Rataje. Jak máš velké AQ a jak filtruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 05:26 algol
Myslíš, že otrava? Testy na vodu si koupit můžu, ale říkám si, že když akvárium funguje tri měsíce bez problémů a pracuji s ním stále stejně (každý týden čištění s výměnou 1/3 vody), ryby u dna normálně žijí včetně malého potěru mečovek, gupek a dvou velkých ancistrusů, tak že to snad otrava nebude.
No testy koupit můžu. Jaké používáš ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2008 01:17 0 – Re: XMartin
Může to být chorobou , parazitem , starou vodou , krmením. Dej potěr ( ale ne nasucho sítkou !!) do čerstvé stejně teplé vody a kápni třeba MULTI-MEDIKAL. Poradit bez podrobností může snad jen jasnovidec. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2008 23:08 Muž Yirka [9118] – Re: algol
Já bych to viděl spíš na nějakou otravu. Co parametry vody, NO2, NO3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2008 22:55 algol – Pomoc s nemoci v akváriu
Ahoj,

mám problém s nemocí v akváriu. Vodu jsem měnil ve středu minulého týdne. Den na to jsem přisel z práce a všiml si podivného plavání samice gupky. Ležela na dně. Občas vyplavala k hladině a padla ke dnu. Při pádu klesala ocasem přímo ke dnu. Hlavu měla vzhůru. Utratil jsem ji s tím, že šlo nejspíš o zánět plynového měchýře.

V sobotu jsem v akváriu našel na dně mrtvého líbajícího čichavce. Mrtvá rybka vypadala zcela zdravě. Žádná krupička, nic.

To už mi přišlo podezřelé a tak jsem teplotu vody zvedl z 23 na 25 stupňů a přidal na vzduchování.

V pondělí jsem běhal po akvaristikách, abych čichavci, který v akvárku zůstal sehnal kamaráda. Nepodařilo se. V úterý jsem si všiml, že zbylý líbající čichavec přestal žrát. Jen ležel na cabombě a pokud se pohl, měl problémy s plaváním. Jeho stav se rychle zhoršoval, utratil jsem ho.

Dnes jsem se zhrozil, protože stejné příznaky měli po návratu z práce čichavci perleťový. U těch jsem si všiml navíc zarudnutí v oblasti žáber. Motali se, neudrželi rovnováhu. Snad právě proto leželi na rostlinách. Utratil jsem je a vyměnil půlku vody v akváriu.

Teď přemýšlím co mám zítra koupit za léčiva. Podle toho co jsem našel to vypadá na nějaké parazity. Prosím poraďte.

V poslední době jsem do akvária nekupoval nic nového. Dva týdny zpět jsem přikoupil několik rostlin, jinak nic. Ryby naposledy před měsícem. Celou dobu byl klid. Jediné co jsem v poslední době přidal jsou sušené nitěnky Dajana Tubifex. Četl jsem, že ze sušených nitěnek ryby nemůžou onemocnět, ale je to fakt jediná věc co je za poslední dobu jinak.

Jak mám postupovat, abych šíření nemoci zastavil? Díky za vaše rady.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2008 22:54 Muž XMartin [20] – Umirající rybky
Zdarec.. chcu se zeptat mam 14dní starý potěr závojnatek .. newím co se děje ale každý den jich tak 5 chcípne.. čím to je ?? :( vubec newm .. :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2008 14:51 R Muž Silent [5949]
Fotka je příšerně neostrá. Pokud je to plíseň tak antibakteriální léčba nezabírá. To chce jiné léky. Zkus třeba eSHa 2000. Ta je přímo určená na plísňová onemocnění. Nebo jiné výrobky, třeba od Tetry, nebo Sery. Ovšem té plísni neodpovídá ten exophthalmus( vypoulené oči) to spíše svědčí o nemoci vnitřních orgánů, většinou ledvin- vodnatelnost. No zkus vyléčit tu plíseň a uvidíš. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2008 14:39 naty – Re: fantasta
Fotka k příspěvku ja nevi jestli jeto rozpoznatelna fotka ale mozna se to da poznat co jeto za nemoc?moc me na ni zalezi a nechtela bych ji utratit.je to tak zly?ale brisko nema nafoukle.mozna jeto jenom plisen a vyleci se to? sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2008 14:23 R Muž Silent [5949] – Re: Naty
Rybku přelovit do karantény, zkusit zaléčit Entizolem, pokud běžné léky nezabírají. Možná se jedná o vodnatelnost se sekundární bakteriální nákazou. Je to velmi těžko léčitelné, možná nezbyde než nakonec rybku utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2008 14:18 Naty – bleck mola
Pomoc potrebuji vylecit rybicku!!!!!Mam dotaz jaka je to nemoc kdyz jsou vypukle oci jsou jako kdyby dostaly zanet nebo plisen a uz to chyta i ploutev???Jestli se to da lecit tal jak?davali sme tam baktopur a omnipur ale nepomohlo to.co mame delat?predem dekuji za odpoved!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2008 19:15 cilkanol – nemocna neonka
Fotka k příspěvku prosim o radu: asi v puzl druhe jsem prisla ze skoly, a jedna neonka prave byla otocena briskem nahoru. z ritniho otvoru ji lezl zelenej provazek. kdyz se teda "vykadila", tak se otocila zpatky, ale tlamickou porad narazela do hladiny vody. :-( jinak hybala ploutvickama a tlamkou, a kdyz jsem ji sitkou otocila, tak se nebranila, klesla dolu, chvili plavala ve strednim patre a pak zase zacala narazet do hladiny. takze jsem ji prendala do cca 2 litrovy nadrzky a zavedla vzduchovani. chovala se stejne. v pul pate jsem musela odejit pryc a kdyz jsem se v 18:45 vratila, uz chcipla.sad mimochodem jsem na ni uz drive pozorovala, ze nic moc nezere, cca 1 kousek/krmeni. drzela se stranou a spise v housti rostlin a korene, ale ostatni neonky a parmicky ji nijak neobtezovaly. mozna je na fotce videt, ze ma preruseny modry pruh zlutou barvou u zaber. na sirku bricha ma 5 mm. muzete mi prosim nekdo napsat, proc chcipla? myslim, ze byla dost mlada, aby slo o prirozenou smrt. :-O diky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 15:20 akita
hmmm,a už se to komplikuje:)
je pravda,že se docela často prohání.snad to bude v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 14:22 R Muž Silent [5949] – Re: akita
Nechci Ti zkazit radost, ale taky to může být zastrašování jednoho samečka druhým. Souboj o dominanci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 14:19 akita
takže mám páreček....super!
už sem si myslel,že bude po ní,mám takovou menší radost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 14:13 R Muž Silent [5949]
Je to typický chování cichlid. Naparuje se jedna před druhou. A to i u 6cm ryb není vyjímka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 13:45 R Muž Silent [5949] – Re: aoel
To vypadá na bakteriální nákazu. Nejlíp nasadit vhodné antibakteriální léky, třeba od Sery. A určitě karanténu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2008 13:44 akita
dělaj to i když nejsou dospělý?maji asi 6cm.....
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [207] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198000x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=10301