Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 182 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 14:06 Muž Landvir [57]
No je mozny ze jsou ty dalsi dve par ale nejak se me to nezda, sam su zvedavej jak na to tady budou reagovat ostatni;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 01:21 Žena Luci [9] – Re: pancéřníček
To je jako normální, resp. pro ně charakteristické, že zmagořej???!!!!!coze

No všechny ostatní jsou ok...vlastně ty druhé dvě (Parmičky)si teď spolu nějak víc hrajou...jedna bez druhý najednou nedaj ani ránu...love

Tak si začínám utvářet teorii, že ty druhé dvě jsou páreček a třetí to nese těžce...?!! :-| :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2009 00:03 Muž pancéřníček [168] – Re: Luci
No,jestli všechny ostatní ryby v aq nevykazují žádné podivné chování až na tuto jedinou,tak se asi opravdu zbláznila hmm (u těchto ryb nic podivného-bohužel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2009 23:55 Žena Luci [9] – PROSÍM O POMOC! Parmička černopruhá se mi zbláznila..!!!??
Prosím vás kohokoliv o pomoc!
Mám v akva 3 Parmičky černopruhé. Mám je tam už cca rok a doteď byly naprosto v pohodě.
Aniž bych si byla vědoma jakékoli změny, najednou se jedna z nich (ta největší...narostly už do velikosti cca 10cm)DOSLOVA ZBLÁZNILA! Brázdí akvárkem sem a tam neuvěřitelnou rychlostí, jak když jí chytnul amok..., naráží do poklopu akva, do stěn, pak hodí šipku čumákem do štěrku(i několikrát za sebou, pak se třeba zasekne mezi velký šutry....pořád dokola...tohle už jítrvá skoro týden! coze Už má chudák pěkně odřenej čumák a břicho, a vůbec občas tak nějak divně plave...no bodejď by ne..musí mít "otřes mozku" :-O
Neví někdo, co se jí může dít...?!!! Mám pocit, že tohle nemůže dlouho ustát... :-( sad
Předem moc díky za radu...nechci o ní přijít sad sad :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2009 21:35 Žena Labyrintka [0] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Ahoj prosím o raduu.Mám paví očko a to začalo mimořádně moc hubnout.Nejdříve jsem si myslela ,že je to po porodu,ale pak jsem zjistila ,že je po porodu asi už 2-3týdny.Je hubena a začíná polehávat na dně.Normálně žere reaguje.Plave tak ,že se pohoupáva ze strany na stranu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 12:26 Muž Yirka [9123] – Re: pavel (OT)
Myslím, že za ty 3 měsíce už je to nějak pořešené. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 11:07 pavel
Podle mne ma rybka napadené žábry žábrohlísty rodu dactylogyrus. Má odstáté skřele a na hlavě vylučuje sekret. Doporučuju Terap FD

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:56 Kačulka
Děkuju za rady ;-) .Vyzkouším,uvidím,snad zvítězím palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:48 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Kačulka
Pokud to je plíseň tak bych použil eSHa 2000, je to hodně dobré léčivo a šetrné jak k rybám tak i k rostlinám X-) Nebo acriflavin ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:38 Muž metal [96] - Cichlidy – re.kaculka
za dva dni by to malo zmyznut same.mozes pridat 1.kavovu lyzicku soli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 20:27 Kačulka
Fotka k příspěvku Prosím poradíte sad .Neonce se udělala u tlamičky nějaká bílá skvrnka,vypadá to jak plíseň nebo tak něco.Dá se to léčit? sad
Fotka nic moc,nevydrží na jednom místě hmm .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2009 19:17 terka – rybicty
Hele mam taky zavojnatku teda nevim jestli mas zavojnatku ale ja ji mam a taky se ji tam udelal cerny flek mam ji take v karantene v jinem akvariu a asi si myslim ze je to plisen ale nevim z ceho vymenuji jim vodu skoro porad a ostatni to nemaji takze to plisen asi nebude nevim nevim zajdu do zverimexu ale tam ti toho moc nereknou. skus udrzovat porad ciste akvarko zadna spina a nic podobneho. Jestli treba nema nejakou chorobu. Jestli nemas vzduchovani tak si ho radeji kup. potlesk hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:50 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku kdyztak fotky jeste jednou tady a pripadne dalsi na tohle tema budu strkat sem ... slusnej.tym.cz

Jeste dodavam ze temer vsechny ryby vcetene tech s nafouknutym brichem stale zerou a zadna se mi nezda vybledla bez barvy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2009 17:22 Muž O.Tom [439] – Re: Sid
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mno, dnes je to tusim 5ty den co jsem zacal lecit eshou, ramirezkam a mrence krupicka zda se ustoupila, na zivorodkach se stale drzi. Mno, ale celkove se moje akva nejak hrouti :( Vetsina rybek ma zdasemi zrychlene dychani a zvetsene bricho - bojovnice, pavi ocka a ancitrus az nepekne moc podle me. Parmicka odesa mi jedna umrela a to nemela zadne tecky, zbyle dve mi dnes zacaly kolabovat - sekave pohyby, stale se nadechujici z hladiny. Bojovnice maji dve u ritniho otvoru zretelnou bilou tecku, samicky pavich ocek s nafouklym brichem ciste bile vykaly. Jinak sekavci a zbyly krunyrovec jednopruhy vypadaji zase podvyzivene.

Tak nevim, prekrmovanim to asi nebude... prilis dusikatych latek ? postupne jsem zacal menit vodu, kybl odstaty asi hodinu.. Nebo nejaci strevni paraziti ci premnozene bakterie ?

Vic jak 10 let jsem nemel zadne problemy, tak nemam uz zadne vodicky, testy a pripravky.
Ted co mam nove akva a ryby tak se vsechno se**, pomalu si rikam ze jsem stim mel prastit, kdyz mi stare akvaro vyteklo :( Pokusim se pridat par aktualnich fotek ryb...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:44 Tomo – Re : ustavprochore
díky moc za radu ;-) dneska ho objednám, doufám ale že se do doby než přijde rybky neuplavou k smrti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:40 Žena ustavprochore [567] – Re: Tomo
Jj, ale ta moje Silenta má taky nějakých 27 a jak hezky "přede". Nic, nebudem zahlcovat fórum, berte ten Atman. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:29 Tomo – Re: ustavprochore
možná je ten můj motorek tak hlučný, je jeho stáří je neuvěřitelných 20 let :-D to jsem ještě ani nebyl na světě a on už bublinkoval hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:26 R Muž Silent [5949] – Re: ustavprochore
Samozřejmě, že i bublifuk svojí práci odvede dobře, ale ticho je ticho ;-) . A než kupovat tichý a kvalitní vzduchovací motorek, třeba Eheim, vyjde levněji čerpadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:18 Žena ustavprochore [567] – Re: Haimdol
Tak ona je velmi dobrá filtrace i tím bublifukem, jen s těmi motorky je to jak kdy, no. Snad ta moje Silenta ještě nějakej rok vydrží... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 15:00 R Muž Silent [5949]
Ustavprochore radí dobře. Kostka bioakvacitu a zmíněné čerpadlo je velmi dobrá filtrace. Čerpadlo je velmi dobře regulovatelné, takže kolotoč v akvu nehrozí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:59 Tomo
vezmu ten atman...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:57 Tomo
motorek hluk dělá, ale mám ho puštěný jen přes den,když odcházím do školy, a to jen občas, ale když jsem léčil krupičku, tak jsem ho měl puštěný nonstop i přes noc, a po třech dnech jsem myslel že vyskočím z okna smich , tak mě to vadilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:49 Žena ustavprochore [567] – Re: Tomo
Motorek dělá hluk i teď, ne? ;-)
Čerpací hlava Atman (At-200) bude taky dobrá volba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:46 Tomo
Dno už mám objednané a rostliny co mi prodali v hornbachu jako akvarijní jsou taky pryč, akorát to teď nemám čím vyfotit :-) jinak díky za radu, s tím bublifukem, uvažoval jsem o něm, ale nevím jestli je to dobrý nápad, protože spím v pokoji kde to AQ mám, a motorek bude dělat hluk, uvažoval jsem o nějakým atmanu s regulací
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:33 Žena ustavprochore [567] – Re: Tomo
Bublifuk (místo toho vzduchovacího kamínku). A taky dno bez vápence a akvarijní (ne pokojové!)rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:20 Tomo
díky, koupil jsem akvarijní set, a ten filtr byl přiložen, je to tetratec easycrystal box 300, dokonce píšou že je to do akvárií 40-60l, tak ho asi odstavím, a mohl by jste mi někdo poradit, jaký bych měl koupit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:17 Muž pancéřníček [168] – Re: Tomo
Odpověděl jsi si sám,to je přesně ten důvod proč se tak chovají ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2009 14:06 Muž Jammes [72] - Afrika – Re: Tomo
máš moc silný filtr, měl bys ho vyměnit za slabší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:03 Tomo – Únava ryb ??
Je to možná blbý dotaz, ale poslední dobou moje ryby ( tetry krvavé, fantómové ) jakoby stojí na jednom místě u dna a jen tak trochu mávají ploutvema,aktivní jsou jen ráno když jim rožnu zářivku nebo když je krmím, nevíte čím to je?? jsem začátečník, ale chci se zeptat jestli to třeba nemůže být způsobeno filtrem, který má docela velký průtok bez regulace (300l/h)a tvoří v akváriu docela silné proudy, a beží nepřetržitě, tak jestli třeba nemůžou být vyčerpané... předem děkuji za případnou radu.
( akvárium má 54l )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 11:15 Qiozan
Paul Ramon napsal: Asi nějaká humanistka ne? :-) Já si myslím, že je to v pořádku....je to příroda. Chovatel piraní musí také občas krmit živou potravou, stejně jako například chovatel hadů - a ten dokonce musí, jinak si toho prý had ani nevšimne. piraně mám doma a je to v pořátku žerou i rostliny ja mam piranu rostlinožravou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 15:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: TomasOxx
Pokračovat podle přiloženého návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 12:58 Muž O.Tom [439] – Re: TomasOxx
Mno, tak je to treti den co kapu eSHa EXIT + 2000 a nevypada to, ze by krupice ustupovala :(
Pavi ocka bezezmeny, + nove nakazena ramirezka a jedna parmicka odesa je uz na zabiti... ma nejake divne vykoulene oci a jakoby ranky za zabrama a pred ocasni ploutvi... divne. Celkove se ryby mene otiraji o predmety, ale jinak nic moc. Co radite ? zvysit davkovani ? Vyradit filtr ? Ci neco jineho ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2009 00:29 Muž pancéřníček [168] – Re: geoff
Pokud to je krupička,tak sama od sebe určitě neodešla.Když jedinec přichycený na těle ryby dospěje,uvolní se,spadne na dno,zapouzdří se a během 2dní rozdělí na několik stovek nových jedinců,který hledaj nový ryby.Takže to je pak ještě horší.Takže pokud ti přichycení jedinci byli stejně staří,oddělili se najednou a může dojít k přechodnému zlepšení.Určitě bych nasadil léčbu jež doporučovali ostatní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2009 00:09 geoff
Tak aktualizace situace s gavůnky: chtěl jsem se pustit do léčení dnes večer, ale po návratu z práce jsem zjistil, že se výskyt bílých teček na rybkách prakticky ztratil. Jen na jedné zbývá jedna nebo dvě tečky. Je možné, že krupička může odeznít sama i bez léčení??? coze
Anebo to nebyla krupička...

Každopádně jsem už objednal elementku a malé topítko. Než být na nervy po každém dokoupení rybiček, to raději teď pár stovek navíc do karanténní nádržky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:53 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geoff
EXIT se doporučuje v kombinaci s 2000. ano
Taky jsem se nesetkal s tím, že by měla krupička parazitovat na krevetkách... Takže asi ano - máte-li kam, tak raději přelovit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:49 geoff – Re: Sid
ESHa by se mela pouzivat v kombinaci eSHa 2000 + eSHa exit?

Jeste me napada, melo by smysl krevetky pro jistotu prelovit jinam a az pak zahajit lecbu? Krevetky by nemely byt napadeny, na jinem miste fora nekdo tvrdil, ze krupicka krevetky nemuze postihnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:14 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geoff
Nemohu sloužit - používám výhradně eSHa EXIT. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:09 geoff – Re: Sid
eSHa nemam, mam sera costapur. Zvladaji krevetky i ten? Konkretne se jedna o atyopsis mollucensis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:03 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: geoff
Čím dřív začnete, tím lépe.
S eSHou mám dobré zkušenosti i v nádržích s "obyč." krevetkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 22:00 geoff – Re: luka
No, je fakt, ze jsem tam docela rejdil - hucel jsem jim tam odkalovacem a pak jsem jeste presazoval nejaky rostliny.... :-(
Mam v akvarku taky krevetky, tak se mi tam nechce lit chemie, pokud to nebude nutny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:57 luka
Podla mna urcite asi prezily stres s tej vymeny. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 21:50 geoff
Fotka k příspěvku Mám 6 gavůnků Melanotaenia australis. Po včerejší výměně části vody jsem si dnes všiml na několika rybkách bílých teček. Přikládám fotky. Je to krupička?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 18:17 Muž O.Tom [439] – Re: Sid
mno uz plavou v eSHa EXIT 44kapek/250litru + eSHa 2000 50kapek/250litru , snad by to mohlo stacit, vcukuletu zlikvidovat krupici a pripadne zlikvidovat jakoukoliv cihajici hrozbu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 17:46 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: TomasOxx
...u ritniho otvoru mam bilou tecku...
S tím vám neporadím, ale na krupičku - připojuji se - je eSHa EXIT (+ příp. eSHa 2000) velmi dobrým řešením. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:49 Muž O.Tom [439] – Re: Haimdol
Ja si myslel ze krupice, ale tak 10 let jsem nic nelecil tak si nejsem moc jisty, minuly tyden jsem nakoupil vice ryb , tak jsem mozna neco prinesl snima. Jeste pridam fotku, nelibi se mi jedna bettyna, je moc tlusta a u ritniho otvoru mam bilou tecku... az se mi nabijou baterky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:32 R Muž Silent [5949]
Připojuji se k Yirkovi. Kombinace eSHa exit a eSHa 2000 je jedna z nejlepších terapií která je na trhu. Ani cena není tak velká když si vezmeš účinnost a komfort dávkování nehledě k minimální zátěži živočichů a rostlin v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:25 Muž Yirka [9123] – Re: TomasOxx
Gabro dle poposaných příznaků diagnostikoval totéž co bych ciděl já, tedy krupičku.
Zásadně se však budeme lišit v návrhu způsobu léčby. Místo výběru léčiv jednoznačně doporučuji léčbu přípravkem eSHa EXIT doplněné eSHa 2000. Na rozdíl od většiny ostatních není třeba trápit osazenstvo zvýšenou teplotou a rostliny a ostatní chemií, při které hrozí negativní důsledky pro vše v nádrži.
Léky eSHa jsou na krupičku osvědčené a jsou šetrné (nikoliv levné). Pro tvoji velkou nádrže jednoznačně nejlepší řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:10 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetky – Re: TomasOxx
Bělavé tečky na těle i ploutvích ryb viditelné pouhým okem, které připomínají posypání krupicí, ryby se otírají o rostliny, dekoraci kožovec rybí (Ichthyophthirius multifiliis) - tzv. "krupička" zvýšení teploty, sůl, malachitová zeleň, metylénová modř, FMC, TERAP-IDG, Bioicht, Exit, Contra Ick, Ectopur, Costapur - viz www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2009 13:08 Muž O.Tom [439] – Re: Yirka
Prosim o identifikaci, priblizny popis je... temer vsechny ryby se otiraji o rostliny a predmety, nekterym rybkam se zacinaji objevovat male bile tecky, zivorodky jsou mene aktivni a maji stazenejsi ploutve. (pavi ocka a bojovnice maji velke bricha, ale to se asi jen prezraly). To je asi tak vse co me napada jako ne bezny vzhled a chovani, foto kdyztak dodam pozdeji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2009 07:22 Muž Yirka [9123] – Re: Sakul
Já jsem z toho druhého dotazu vyrozuměl, že problémy jsou dva. Krupičku kolega vzal jako fakt a k tomu zdůraznil další problém.... Při otravě rybky také mohou létat po nádrži jako splašené a kroutit se, což může vypadat jako křeče.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [182] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198223x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=9051