Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 12:05 Žena Yoko [35] – Sameček endlerky
Tak kluk, který polehával u dna a lapal, se zlepšil - už zase lítá a žere, nelapá. Akorát se mi zdá že trochu vyblednul, černé části za očkama má jakoby průsvitnější coze tak nevím, jestli je to dozvuk, nebo dočasné zlepšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 18:57 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
Ked som ju vytiahol tak mala to brucho komplet priesvitne pod svetlom.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.11.2016 15:42 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominika
-podle uvedemého, vidím opětovnou změnu v útvarových částech
-teplota kterou jste měli, byla spíše výhodou ,nedochází k masivnějšímu rozvinutí.
-pokud nemáte žádné zkušenosti s léčbou, tak to zkusíme s komerčním léčivem
-1 vyměnte cca 20l vody
-2 zvedněte teplotu 26-28max a zajistit dostatečné provzdušnění nádrže
-3 aplikujte léčivo Sera Baktopur-:dávkování by mělo být, 1 den -22kapek na 20 litrů
2 den-pausa, 3 den -22kapek na 20 litrů, zkontrolujte a postupujte, dle příbalového letáku
-4 pokud dojde k úspěšné léčbě, provedte desinfekci akva včetně, dekorace, filtru, prostě
všeho , dostačující je přípravek Savo

-podstatně účinější jsou koupele , nebo přímá aplikace, vzhledem k tomu , že nemáte žádnou zkušenost s léčbou ryb, zvolil jsem toto léčivo
-pouze bych vás ještě upozornil na dodržování základních hyg. návyků, anaerobní, tyčinkovité bakterie, mohou být patogenní pro jak pro ryby, tak i člověka
-obsah a velikost akvária je zcela nevhodný pro tento druh, na léčbu a přechodnou dobu to lze, ale vyvaroval bych se dlouhodobějšímu chovu , v těchto podmínkách.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2016 14:12 R Muž romant [27981] Re: Bin
S největší pravděpodobností nadlimitně přemnožený bakterie, ale jak píšu, pravděpodobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 14:08 Dominika Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Omlouvám se, sumečka nemám doma, mají ho naši, tak jsem se k tomu teprve teď dostala. Náš keříčkovec měří 35 cm, léčit ho budeme v akváriu o objemu 55 l, protože nám původní akvárko začalo téct a museli jsme ho dočasně přestěhovat (nemocný už byl předtím). Teplota vody je 24 stupňů, to je asi hodně, že? A zkušenosti s léčbou nemáme. Díky za radu!
Aktuální stav
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 13:54 Muž Bin [144] - AmerikaRe: romant
Ani blizsia specifikacia co by to asi mohlo byt? Lebo ta cast s utratenim mi je jasna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2016 13:25 R Muž romant [27981] Re: Bin
Rybu šetrně utratit. Nebudu spekulovat, ale tyto stavy jsou nevratné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 13:18 Muž Bin [144] - Amerika – Tlusta neonka
Fotka k příspěvku Mam takuto tlustu neonku uz asi tri tyzdne, prva domienka bola ze budu male ale u to trva dost dlho. A inak jej nic nieje plava, kaka a vsetko ostatne. Moze to byt prasknuty vzduchovy mech? Ale to by ju kadejako krutilo. Inak lepsie sa to odfotit nedalo sry
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 16:54 Muž Driv3r [236] Re: Yoko
Presne tohle dělali mě mecovky black moly a parmicky mechove polehavali jako zrychlené otvíráli tlamu pak na nich vyskočil byli chomacek jako plíseň a konec zadna léčba na to nezabirala.4 to zahubylo.3 sem utratil hned jak se u nich projevili příznaky.a pak uz se to v akva neobjevilo.mám podezření ze to melo neco s vodou v akva bylo čerstvé zalozene cca 3-4tydny a nakup novych ryb z teska dodnes si nadávám. rozzureny hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 13:31 Muž Brezina4 [0] Re: Yirka
Myslim si ze je to krupicka, nastesti ma jen jedna ryba jednu tecku. Protahnu to o par dni a uvidim. Zatim diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 12:51 Muž Yirka [9118] Re: Brezina4
Pokud je to krupička (soudím dle nasazené medikace), tak je třeba v léčbě nádrže vydržet a raději ji protáhnou o dva tři dny. Nákaza je totiž v nádrži a jenom odlovením jedné nemocné rybky to nevyřešíš. Z toho vyplývá, že pokud je jinak životaschopná, nelovil bych ji ven. Karanténu určitě nemáš založenou a zajetou, takže by to bylo kontraproduktivní.
Každopádně po dokončení léčebné kůry doporučuji výměny vody provádět častěji, jedenkrát za týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 10:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Brezina4
Pokud se vám nezdá,že vámi aplikované léčivo nezabírá a následně se dotazujete na postup zda přelovit do karantény ,nebo zmrazit,navrhl bych následjící,
-rybku odlovit a přemístit do karanteny,následně prodloužit aplikaci léčiva o dva dny
-pokud by i po tomto opatření nedošlo ke změně,přistoupil bych na navrhovaný led
-odchycení vám pomůže lépe si prohlédnout zminovanou tečku,nebylo by od věci si připravit lupu a zjistit vše podrobněji-foto
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 09:55 Muž Brezina4 [0] – Je to nemoc?
Jedna Tetra cervenousta ma bilou tecku u hrbetni ploutve. A jako by stinuje napr Kardinalku cinskou. Zadne jine ryby na sobe nic nemaji. Treti den davam do vody Exit, ale zatim zadna zmena. Ma rybu vylovit a dat do karanteny nebo ji zmrazit? Akvarko zalozene pred dvema mesici. Jednou za 14 dni vymena 25%vody a odsati dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 00:46 JoKa Re: Yoko
Ze začátku, hned, měn obden třetinu vody a až na něm bude něco vidět, tak to vyfoť... Už jen mě napadají hned tři různé choroby a to nejsem žádný odborník na nemoci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 13:28 Žena Yoko [35] – A zas ty endlerky
Zdravím, mám dotaz ohledně jednoho samečka. Vizuálně s ním není nic v nepořádku, ale poslední dny pořád polehává u dna nebo se schovává, a vypadá to že mu furt jede pusa - bez přestání jakoby lapá. Ostatní ryby problémy nemají. Hodnoty vody i teplota jsou stálé a v pořádku. Tušíte, co se může dít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 21:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Noele
-lituji, ale nelze nijak posoudit ,nekvalitní foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 13:36 Noele
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady ještě přikládám foto ryb.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2016 09:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Noele
-založte si profil a prezentaci,doplnte to fotem a informacema, nejlepší co můžete ted pro ryby udělat.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 09:07 Noele Re: lacewings
Jsem teprve začátečník,ty chomáčky se vyskytly ze dne na den,ale ještě jsem si všimla u jedné rybky samičky bojovnice,že je několik dní oproti normálu apatická asi 5 dní a nejsem si jistá jestli je to vyblednutí zbarvení nebo bílé flíčky co má na hlavě přímo u žaber,na jedné straně je to bílé výraznější asi 3-4mm kůže to zabírá,ale vláknité chomáčky jako u tamtěch ryb zatím nemá,a tamty ani nebyly apatické jako je tato jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 08:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Noele
-nejspíše se vůbec nejedná o klasické plísnové onemocnění, odvozeno z náhlého výskytu i úhynu
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2016 08:34 Noele – Zhoršující se plíseň
Dobrý den,včera jsem objevila u 2 ryb plíseň.Ihned jsem zašla do zverimexu,kde mi doporučili Sera mycopur,ale ten neměli,tak mi dali HAQUOSS H24 white aloa,který je vhodný i pro pancéřníčka.Ale i přes podání léku se pancéřníčkovi chomáček plísně i nadále z hodiny na hodinu zvětšoval i se začervenáním a večer pošel.Den předtím na něm žádný chomáček nebyl ještě vidět.Druhá rybka (neonka) to má zatím stejně velké a bez začervenání.Mám ji dál léčit tímto lékem,který jsem preventivně podala i ostatním rybám z původního akvária?Nebo mám sehnat ten Sera mycopur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   22.11.2016 06:12 R Muž romant [27981] Re: Diana
Dám sem teď vcelku slušnou porci informací obsaženou v níže jmenovaných odkazech.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
První dva odkazy chodí automaticky každému zdejšímu nově reistrovanému uživateli do svojí schránky společně s tzv. uvítací zprávou a je jenom na něm, zdali to jenom odklikne a nebo třeba i rozklikne a něco si přečte. Zaklínací formulku o začátečníkovi zde čteme dnes a denně různou formou, my nemůžeme opravdu pro člověka jenž se pídí po informacích už udělat víc, než mu to tzv. naservírovat až pod nos. To, že někdo udělá chybu, která povětšinou pramení z neznalosti, to si myslím by pro něho mělo být poučením a kdo se učit chce, nemá s tím problém. Je naprostou pravdou, že všichni z nás, kteří se zde tak či onak angažujeme, mále lecos za sebou a mnohdy je cesta k našemu současnému stavu vědění chybama přímo dlážděná a doporučení šetrně utratit rybu není nic zlého, prostě ten stav dospěl do stádia, kdy nemá smyslu trápit sebe ani rybu, protože snaha o léčbu bude ve výsledném efektu kontraproduktivní a proto nezbývá než se vrátit na začátek, pojmenovat si ten problém, poučit se z něho a příště to zkusit jinak, tak aby se zde nemusela znovu odehrávat zbytečná scénka na téma kdo je větší hlupák a kdo si co léčí a proč nechce poradit. Tak ať se daří nejen v akvaristice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.11.2016 22:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
-podle fotky z webu bych to tipnul na vlasovce z okruhu Camallanus, - narůžovělé částice v těle parazita,takže hlístice
-pokud si stojíte za tím ,tak viz vlákno o hlísticích,které běží souběžně.
-vždy je lepší vlastní foto,popis chování,změny,oko,výkaly,nechutenství,zákaly atd. to usnadní lepší identifikaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 21:47 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
Prostě ji od zadečku visel jakoby červík. Asi takto (staženo z internetu): www.thomas-pritzkow.de/…

Co jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2016 20:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jitka66
-jedná se skutečně o střevního parazita?
-myslíte tím bičíkovce nebo hlístice?
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 20:12 Žena Jitka66 [8] – Střevní paraziti
Před týdnem jsem koupila v ZOO obchodě sekernatky. Včera jsem našla 1 mrtvou, a zjistila jsem u další, že má střevního parazita (bílý červík). Čím mám akvárium přeléčit, abych nezničila rostliny? O Entizolu jsem četla, že zničí nitrifikační bakterie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.11.2016 19:00 JoKa Re: Diana
Už ti odpověděli kolegové.... Teplota za prvé, rostliny (asi tak 5x více, než tam je, minimálně). Tam bych začal... Dále bych to akvo nechal řádně zaběhnout, než tam pošleš rybu. Krok druhý...

A za třetí necpat do akvária léčiva, KOR NESTABILNIHO, ve snaze zachránit neléčitelné... Tím odpalis i to minimum n. bakterií co tam je...

Za čtvrté navštívit vlákno betta splendes chov a důkladně pročíst modrý rámeček...

Za páté, o filtru tady toho moc nevím, ale něco mi říká, že to bude za páté...

Za šesté ve volné chvíli zřídit prezentaci, vyplnit toho co nejvíc...

Za sedmé být přístupná konstruktivní kritice a neobhajovat vlastní chyby...

Tady je milionpět lidí, co ti poradí a dobře, ale musíš chtit a neodradit je přístupem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.11.2016 18:40 Maq Re: Diana
MÁLO ROSTLIN.
A jestli to vpravo je hnědovka - Microsorium, tak ta se nesází do substrátu, ale přivazuje ke kořenům nebo kamenům.
Málo rostlin.
A abych nezapomněl: Málo rostlin. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 17:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Diana
-už jsem to psal,
-chcete od nás potvrdit , že jste nic nezanedbala,
-léčbu jste nasadila sama ted vám už jen jde o to ,abychom jsme zde řekli ,že za nic nemůžete.
- uvedl jsem to již ve svém prvním příspěvku ,,nevidím v mnoha ohledech za účinou
,, -v překladu to znamená UTRATIT A NETRÁPIT.
;-)
Edit- zatím byla doplněna teplota ,tak tam hledejte váš problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 17:50 R Muž afc1886 [14655] Re: Diana
Opět to samé,chtělo by to založit prezentaci akvária s co nejvíce pravdivými údaji.Jinak souhlasím s tím co říká Romant.Na mě to akvárium taky působí moc nově.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 17:47 Diana Re: Urtman
Ještě mi prosím řekněte, co to podle Vás znamená lépe? Máme akvárium 60 litrů, filtraci, vzduchování, konstatní teplotu 25 stupňů. Neřeknu, kdybychom měli Bettu ve skleněné kouli s obsahem 5l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 17:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Diana
-ano ,je velmi velká pravděpodobnost, že jste si již tohoto jedince přinesli infikovaného,vzhledem k velmi krátkému časovému úseku.
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.11.2016 17:46 R Muž romant [27981] Re: Diana
To akvo "smrdí" novotou, viděl bych to spíš na to prostředí, kde se možná ta nezdoba rozvinula rychleji. Jinak když ten direct, tak v separé, jinak si v tomto čerstvým akváriu odpálíš nitrifikaci, ale spíš se kloním k názoru "léčit" tím posláním na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2016 17:39 Diana Re: lacewings
Fotka k příspěvku A je možné, že jsme si ho s nemocí již přinesli? Máme ho cca týden a tohle se mu objevilo před pár dny. Jinak si myslím, že akvárium je ok (vše funguje jak má - filtrace, vzduchování, teplota), nemyslím si, že bychom něco zanedbali a ostatní rybky v akváriu jsou zdravé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 23:41 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
-a já se snažil, to tak taktně napsat-nevidím v mnoha ohledech za účinou ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2016 23:26 Žena Turbínka [2558] Re: Diana
Bohužel souhasím s Urtmanem, taky bych rybu poslala na druhej břeh, nemám pocit, že teplá lázeň ani Bactopur Direct nic nezmůžou. A ohledně startu znovu a lépe - máš opravdu pro bettu vhodné podmínky? Teplá, čistá, klidná voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.11.2016 23:22 JoKa Re: Diana
Ta ryba je před smrtí... Šetrně utratit a začít znovu a hlavně lépe!!
S kolegovou léčbou souhlasím, ale podle mě je pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2016 23:19 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Diana
-zřejmě kombinace obojího ,nevhodným prostředím, kde je jedinec chován, případně starostí o něj.
-Léčba-
-nevidím v mnoha ohledech za účinou
-Léčivo-
-již byla započata aplikací sera omnipur,
-náhradní řešení je eSHa exit v kombinaci s eSHa 2000
-v podstatě chcete potvrdit správnost vašeho postupu ,pokud se nemýlím
-no víceméně je to zřejmě důsledek zanedbané péče

;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 22:39 Diana
Fotka k příspěvku Dobý den, prosím o radu - našemu samečkovi Betty se začaly obalovat ploutve bílým povlakem a začaly postupně odpadávat a my nevíme, zda se jedná o bakteriální rozpad ploutví nebo o plíseň. Přikládám i foto, kde je vidět, jak mu odpadává část ploutve. Zatím jsme začali s desinfekcí vody omnipurem. Poradil by nám někdo, o jakou nemoc by se mohlo jednat a jakou zvolit léčbu? Dêkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 17:33 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominika
-dle doplnujících foto a popisu, se skutečně jeví příznaky k nemoci, z okruhu Aeromonas
-to zda jde o Aeromonas salmonicida,nebo vámi v letáku uvedeným Aeromonas hydrophila, vám z fota neřeknu.
-K samotné léčbě potřebuji vědět
-současnou teplotu
-velikost zvířete cca
-velikost akva - objem, kde bude léčba probíhat
-zda již máte nějaké zkušenosti s léčbou
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 14:48 Dominika Re: lacewings
Fotka k příspěvku Našli jsme ještě papír s častými nemocemi tohoto druhu, viz příloha...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 13:47 Dominika Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuju za reakci. Je to foto lepší? O něco si to už dříve obrousil a měl na hlavě jenom červený flek, ale zase mu to vyrostlo a řekla bych, že se to po částech odtrhává.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 12:13 R Muž romant [27981] Re: DeathRock
Tak to zaplísnění tam nejspíš bude, ale to plavání ukazuje na poškozený některý vnitřní orgán a na to je nejlepší léčba odlovení a šetrné utracení. Toť můj názor, ale počkej co si o tom bude myslet někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 10:26 Muž DeathRock [2] – Zasazena mistan a hrbete a ploutvi
Ahoj povšiml jsem si, že mi jedna tetra červenohlavá plave divně. Místo aby měla tělo vodorovně, tak plave hlavou trochu nahoru (pod uhle cca 30°) U hřbetní ploutve má bílé místa. A na hřbetní ploutvi má bílé nebo šedé místo. A mám pocit, že i prsní ploutev je zasežena.
Napadla mě krupička a nebo nějaké plísňové onemocnění.
Napadá vás co to je ?
s13.postimg.org/…
s13.postimg.org/…

Co na to použít? Doma mám jen Sera Mycopur a to ještě s expirací do 12/2009.
Video jsem umístil na
www.uschovna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2016 18:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dominika
Hledal bych v okruhu Aeromonas salmonicida , z fota to není přímo zřejmé, je potřeba detailnější foto ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2016 15:46 Dominika – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte prosím někdo, co by to mohlo být a jak to léčit? Děkuju!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2016 09:06 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Motýl, lacewings: Kurňa, já jsem vůl. Poplantal jsem to, NH3/NH4 jsem naměřil jen 0,03mg/l. Mírně zvýšené (na těch 25mg/l mám jen NO3).

Jinak filtr stíhá (voda křišťálová) a parametry teda:
pH = 8, NO2 = 0mg/l, NO3 = 25mg/l, NH3/NH4 = 0,03mg/l.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2016 19:50 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: Jespe
test na NH3/NH4 by měl být na nule, obzvlášť při tvém vysokém ph, máš slabou filtraci, která nestíhá likvidovat čpavek a v tom je zakopaný pes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.11.2016 12:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jespe
-střevní bičíkovce způsobuje hlavně a především zvýšený obsahu amoniaku, dusitanů ve vodě v kombinaci s nevhodně podávanou stravou, nebo druhem stravy

-Doporučuji,vynechat toho lososa,čert ví jesli to vůbec losos je,navíc ještě mraženej,krmit pouze ověřeným krmivem,vynechal bych zkušebně ten SAK,výměna vody v častějším intervalu.
-Léčiva by byla při potvrzení příznaků -Entizol,eSHa Hexamita
-případně si vyhledejte info na netu k - střevní bičíkovci - Spironucleus - Hexamita -
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2016 11:58 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: lacewings
Před 30 minutama jsem již zkusil. Problém, že u nejvíce postiženého jedince to nepoznám, neboť nepřijímá potravu. Jedna ryba už se mi vykálela, ale trus byl hnědý.

Vzpomněl jsem si ale, že když nejvíce postižená ryba kálela, byl trus tenký, bílý a tlakem vody nadnášený.

Jinak jsem dával nově jen pixlu granulí SAK 55 a nový kus mraženého lososa.

Bičíkovci by způsobily také větší podíl amoniaku? Nevím, jak moc špatně na tom jsem, ale momentálně mám NH3/NH4 cca 25mg/l.

Jinak jak byste teď postupoval? Častěji měnit vodu? Krmit či nikoliv? Koupit nějaké léčivo nebo jen čekat?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 197999x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=2501