Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za nemoc?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 77 Přejít na další stránku   1  
Co je to za nemoc?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2015 01:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jirtos
ty ryby rostou a s nimi i nároky na prostor a samo i bordýlek kterej nadělaj , takže i tak když se s léčením zadaří , chce to rybám poskytnou lepší podmínky , at se daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 00:27 jirtos Re: MonterMonty
tak sou tam dvě a vodu měním tejdně a jako filtr používám HAILEA RP-400. zatím to bylo ok (2 roky). budu s tím muset něco vymyslet. Tak jako tak díkes ta ten typ na bactopur direct. snad to helpne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2015 21:23 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jirtos
73 litrů pro závojnatky (bordelářky) není to pravé ořechové ,kdyby to bylo 200 tak bych mlčel , to zaplísnění bude následkem špatné kvality vody pač je to na ně prostě malé , filtrace asi taky nebude nijak zvlášt výkonná co ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 21:17 jirtos Re: MonterMonty
73litrů - prostě "ta hlavní". tu závojnatku mám v karanténí, ta má 20l - proto velká a malá.

v té "velké" je ještě jedna závojnatka, 5 pancéřníčků panda a jedna stará betta, plus 3 ampulárie (žádná velká párty:)).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 21:01 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jirtos
a čemu říkáš velká nádrž ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:59 jirtos Re: romant
tak to je mi jasný. podmínky ve velké nádrži by měli být ok, vše prospívá, nikde žádný problém - až teda na tuhle mršku. zkusím jí přeléčit v té separátní nádrži a uvidíme jestli se něco objeví ve velké. jestli to ta zrůdička nepřežije tak mě mladá zabije...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:49 R Muž romant [27983] Re: jirtos
Všechno je o podmínkách, můžeš léčit jak chceš, když nebudou podmínky, nikam to nepovede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:45 jirtos Re: romant
bakterie? no ok, bactopur direct snad někde seženu - ale předpokládám, že bych ho měl lejt i do velké nádrže odkud jsem ji separoval - je tak (nitrifikační bakterie asi zabiju, ale mám ještě jednu nádrž takže z filtru budou)? přecijen je tam ještě pár ryb, který zatím vypadaj ok, ale jestli v tom něco je, tak půjdou taky...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:40 R Muž romant [27983] Re: jirtos
Napadení bakteriální nákazou, bez léčby třeba bactopurem direct se s ní rozluč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2015 20:38 jirtos – závojnatka - v podstatě bez tlamy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý,

mám problém se závojnatkou, před čtyřmi dny jsem ráno nakoukl do akvárka a jedna větší závojnatka měla dost ošklivou tržnou ránu přes celou tlamu (večer byla v pořádku, netuším co se stalo - filtr to být nemohl, pořezat se o něco asi mohla, ale tolik?). takže jsem jí separoval do vlastní nádrže (20l), přidal roztok proti zaplísnění a doufal že se to pohne. Nyní už je to nějakou dobu, furt je čilá, ale v zásadě je to jen a jen horší - v podstatě nemá vrchní ret a pokračuje to až k nozdrám - jako by ji tajně v noci v nádrži kde je sama něco ožíralo. přestávají se mi líbit i spodní ploutve (jejich napojení na tělo). napadá vás jak jí pomoci? nebo spíše utratit? začínám být dost zoufalej.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2015 12:59 Martin Re: simbisek
Já je obvykle splachuju do záchodu...co jiného bys chtěla dělat s mrtvou rybičkou? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2015 11:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Honza123
Sametove potahy, nazloutle tecky, ruzne velke... pokud ano, pak souhlas.

EDIT: Z fotky tipuji, ze ses trefil. Zabira eSHa EXIT, ale muze to byt na dele, rozhodne dele, nez najdes v letaku, klidne to muze byt i na 14 dni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 11:42 Muž Honza123 [3] – nemoc parmička
Fotka k příspěvku Zdravím, včera jsem koupil 2 parmičky,dnes ráno koukám, že mají na sobě nějaký povlak, jsou jakoby zaprášené. Z atlasu jsem vyčetl že by to mohla být obrněnka hruškovitá, souhlasíte stím ? viz. foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 17:59 R Muž romant [27983] Re: Sareneth
Množící se bakterie. Kvalitu prostředí především, ale tohle se bez medikace už neobejde a jako vhodný se nabízí Bactopur direct, ale má to ale. Čichavci obecně špatně snáší léčbu a tím použitím directu si odpálíš podstatnou číst nitrifikačních bakterií, takže bude akvo zase na začátku, takže se nabízí separé léčba, ovšem zde je riziko, že to co to způsobilo zůstane v nádrži a při zhoupnutí vody se to může znovu rozjet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 17:45 Muž Legioix [574] Re: Designer
Designer napsal:
Rozhodne napis co jsi zkusil a zda pomohlo, tohle mne opravdu zajima, je to jedna z veci, ktere se desim a nevim co s tim.



Tak 15 dnů uběhlo a je to bezezměny. Pořád stejný. Neléčím ničím a jen tomu nechávám volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 17:33 Muž Sareneth [7] – Lymphocystis?
Fotka k příspěvku Zdravím,

neví někdo co by to mohlo být u čichavce na hřbetní ploutvičce? Předtím tam měl jen takový výrůstek tak jsem si myslel že to je jen nějaký výrůstek když jsem ho přinesl domů za 2 týdny co ho mám se to zformovalo do tohohle. Na druhé straně to vypadá jak kdyby ho někdo kousnul na této se šupiny jako když odlupují. Ostatní ryby žádný problém nemají a z atlasu
mě to tak napadá lymphocystis ale "Květákový" útvar to není jen boule s tím že konec ploutve je trochu roztřepený a ani tomu se to asi nepodobá. Zkusím udělat lepší fotku ale už i tato byla náročná :-D

Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 22:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: kofejn
mě příjde ta hlava celá taková zarudlá , není to moc kvalitní foto , ale souhlas
chtělo by to popis akvária , údržby , techniky atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2015 22:04 Muž kofejn [963] Re: MonterMonty
Zarudlé žábry, ale příčina asi stejná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 21:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Arjoen
Skvrnu žádnou nevidím , podle chování těch ryb bych to viděl na otravu dusíkama , zkus vyfotit líp a ve vodě , vyměn polovinu vody , zkontroluj filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2015 20:36 Arjoen – Pomoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím dnes se mi u tlamovců objevila tato skvarna. Můžete mi prosím poradit co by to mohlo být a jak postupovat dále? Rybičky jež, jsou tímto postiženy se mi pořád jen motají kolem filtru a a nejsou vůbec aktivní, jdou lehce chytit i do ruky což je u nic jinak nemožné. Díky za pomoc
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 13:23 Deepinpeat Re: Julie
Hele něco podobného jsem viděl před lety u Acanthodoras cataphractus, v přes veškerou snahu špatně udržované nádrži, kde bylo mnoho velkých ryb krmených výhradně mraženými patentkami. Po přemístění ryb do čisté vody zabrala kombinace sumetrolimu, nikotinamidu a vitamínu C, kterou používal pan doktor Frank na nespecifické bakteriální infekce. Bohužel si nepamatuju dávkování, ten "recept" pocházel ze nějakého starého ATčka, které už asi nikdy nenajdu. Každopádně bych zkusil přelovit do skutečně čisté a prokysličené vody a použít třeba bactopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 12:18 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Julie
Podívej se do své nádrže, vypiš si rybky co tam plavou, pod to si vypiš nároky jaké potřebují k chovu a porovnej to s tím co vidíš ve svém akvu?
Pak uvidíš co změnit a upravit.
Jak ti píše - MonterMonty:nevhodné ostré a hrubé dno . . . atd.
Jde o to, že i když se ti podaří rybku vyléčit dbej na to, ať se ti to pořád nevrací nemoci.
Přímo u sumce Platydoras costatus je to problém, já to měl podobný dno jako ty a byly doby kdy si dokázal ubrousit vousky, ale zas jsem měl alespoň vodu v pořádku a dokázaly do týdne dorůst(týdenní výměny vody).
Ten odkaz co ti poslal MonterMonty taky prostuduj.
Ať se daří. palec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 03:30 Julie Re: MonterMonty
Určitě se chyby najednou, to neříkám. Ale akvárium mám cca třetí rokem a toto je první nemoc a hlavně jen u tohoto druhu. Kytky rostou "jako z vody",voda čirá s normálním rybím zápachem tak si říkám že až tak špatně se o to nestarám. Ale bez pochyby je co zdokonalovat začít se tomu ještě více věnovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2015 03:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Julie
měnit vodu jednou za pět týdnů je taky špatně , až se prolouskáš tím léčením BRP , pročti si tyhle témata rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky , dojde ti spousta věcí co je potřeba opravdu změnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 03:04 Julie Re: MonterMonty
Ok. Pročtu si to a snad najdu vhodnou radu jak léčit. Díky za snahu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 03:00 Julie – trnovec bělopruhy- nemoc
Filtr má trysky tudíž se proud rozloží do několika menších. Co se týká zbytků, tak krmím velice opatrně aby nezůstávali zbytky žrádla. Odkalení dna cca každý pátý týden. Přičemž i výměna vody. Každopádně je jasné že máš velké zkušenosti a víš o čem mluvíš, tak bych byla ráda Kdyby jsme se konečně dostali k tomu jak léčit nemoc. Myslím si že to dopadne stejně jako u té prvé ale určitě chci zkusit jakkoukoliv záchranu. Rozhodně nebudu pořizovat další kusy tohoto druhu, to že je na ně malé akvárium už vím také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 02:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Julie
jizlivě to rozhodně neber , jen ti popisuji co je ve tvém akvárku špatně a proč ty problémy ... jak a čím léčit hledej tady - rybicky.net/forum/413
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2015 02:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Julie
i tak je 112 litrů pro rybu co dorůstá přez 20cm velmi nevhodné , ryba i když je ještě mladá , bude v tomto stísněném prostoru trpět stresem - oslabí se jí imunitní systém a to je ráj pro parazity
1000L na takovej lavůrek , to musí bejt jak v mixeru , a kolika litry filtračních médií tento filtr disponuje ?
hrubý písek nekrtizuji proto že se do něj nedá zahrabat , ale z důvodu toho že do něj snadno zapadá detrit, nespotřebované krmení atd , to tam pak krásně hnije což je opět ráj pro parazity a dusíky které nemá co odbourat , navíc tyhle černobílé drtě z akvaristik obsahují většinou hodně vápence , ten se dost uvolnuje do vody a to rybám taky neprospívá
taky nepíšeš nic o údržbě akvária - výměny vody , odkalování atd -
ale třeba se pletu a někdo další příjde s jiným názorem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 02:40 Julie Re: MonterMonty
Pokud máš s tím zkušenosti a víš jak účinně léčit byla bych ti vděčná za radu. Pokud máš jen jízlivé narážky, tak si je prosím nech pro jiné. Chtěla jsem poradit co se týká nemocí a léčení. Děkuji za pochopení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 02:28 Julie – trnovec bělopruhy- nemoc
Akvárium je 112 litrů. Filtr je 1000 l/h. Hrubý písek sice je o to je více ukrytu. Pokud narážíš na to že se nemůžou zahrabat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 02:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Julie
jak to tak čtu , celkem jistě tipnu bakteriální rozpad ploutví , a to že to šlo tak rychle má na svědomí taky :
ta parodie na filtr co ho na fotce kus čouhá - je to jen honič vody
nevhodné ostré a hrubé dno
a dle velikosi toho rádobyfiltru si tipnu že to akvárko nebude mít ani 50 litrů , rozhodně velikostí (spíš malostí) nevhodné pro oba zmíněné druhy ryb

chtělo by to něco o provozování akvária s živočichy nastudovat ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 00:41 Julie – trnovec bělopruhy- nemoc
Bohužel na fotce to není tolik vidět. Dolní ploutev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2015 00:35 Julie – trnovec bělopruhy- nemoc
Fotka k příspěvku Koupila jsem 2 kusy před rokem. Obsadili pařez a vypadali spokojeně. Před 2 měsíci jeden z nich začal plavat přes den což není u nich obvyklé, když jsou akční převážně v noci. Po bližším zkoumání bylo jasné že není něco v pořádku. Začal špatně plavat a z ploutví mu začalo mizet maso a vylejzat kosti. Postupovalo to rychle. Do 3 dnů umřel. Hlídala jsem druhého zda to nemá taky a vypadal dobře. Žádná jiná ryba to také neměla. Ale teď po 2 měsících včera vylezl i ten druhý a už má náznak na jedné ploutvy. Tak proto se ptám zda je tu někdo kdo má s tím zkušenosti. Nevypadá to jako běžná nemoc ale jako specifická jen u tohoto druhu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 22:13 Julie – trnovec bělopruhy- nemoc
Najde se tu někdo kdo má zkušenosti s trnovcem bělopruhym? Potřebuju poradit s nemocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:47 R Muž romant [27983] Re: Designer
Já to nemyslím jenom ekonomicky, tu kauzu, dá-li se to tak nazvat sleduju myslím si po celou dobu a to že jsem začal teď tlačit na to konečný řešení je podle mě to jediný co se už teď má udělat. Prostě to uzavřít a začít znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:46 R Muž Silent [5949] Re: Designer
Bakto tabs je vynikající. Jen ryba musí být ještě ve stavu kdy přijímá potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: aa
Mas to nejspis v kombinaci s bakteriemi, mozna dokonce jen ty bakterie. Muzes jeste zkusit ryby nejaky cas krmit timhle: www.akvarista.cz/…
a k tomu lecit:
www.akvarista.cz/…
Oboji obsahuje stejnou latku, kombinace tedy nevadi, dostanes to do ryb ze vsech stran, a jde o antibiotika, kterym jestli neudelas te bakterii pritrz, jina antibiotika budou spis neucinna. Monty tady nedavno psal, ze temi Baktotabs sebral betaka hrobnikovi z lopaty, kdyz byl nafoukly, a ony vypoukle oci jsou neco dost podobneho, zase jde o vypotek, ktery je tlaci ven, a zpusobuji ho casto bakterie, ktere poskozuji vnitrni organy.

Dalsi moznost je www.akvarista.cz/… , ale jestli jsou ty bakterie uvnitr, jako ze ano, moc bych tomu nedaval.

V kazdem pripade, pisu Ti jen moznost, bylo by to dalsi vydani s hodne nejistym vysledkem. Ja to tak neberu, co uz jsem za akvaristiku vyhodil penez, tech par kacek mne nerozhodi, ale jiste ze ma Roman z pohledu ekonomiky pravdu, a mozna i z jineho pohledu, pac jestli se to ma neustale vracet, budes z akvaria vic otravena, nez ze Ti bude delat radost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:22 Žena Turbínka [2558] Re: Heimdall
Já zas u malých volím pytlík a ránu z milosti, jelikož jsem "šikovná" a pižlat malou rybu je o prsty X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:15 R Muž Silent [5949] Re: aa
U malých ryb je asi nejrychlejší dekapitace. Může se to sice někomu eklovat, ale pro rybu je to rychlé a jisté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:09 R Muž romant [27983] Re: aa
Naopak velmi studenou vodu s ledem, ledovou tříští a nebo silně perlivou vodu. Rybu do malý nádoby s přilejvat co nejvíce studený, ledový vody, dávat přímo led.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 18:07 Žena aa [2] Re: romant
Ok :-( jak to děláte? Z toho, co jsem četla mi připadá poměrně rychlé, když je dám do horké vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:34 R Muž romant [27983] Re: aa
Vnitřní paraziti, s největší pravděpodobností. Napíšu ti to ještě jednou, pošli je na druhej břeh a netrapte se všichni. Akvo vydesinfikuj savem a začni znovu, tedy s tou karanténou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2015 17:29 Žena aa [2]
Moje black molly (ne ta nejnapadenější obrněnkou, ale jedna z těch, u kterých se teprve objevují lesklé skvrny) má vyboulené a možná i trochu zakalené oči. Zprvu jsem si myslela, jestli to nemůže souviset s tou obrněnkou, ale dnes jsem si všimla bílého, až hlenovitého výkalu a její řitní otvor je celý bílý. Mohla by to být vodnatelnost? Je vůbec možné, že ty lesklé skvrny jsou obrněnka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 15:16 Žena aa [2]
Tak black molly s tím pigmentem (nebo co to je) je stále stejná, ale mám pocit,že těm dvěma se začínají na zádech objevovat takové lesklé skvrnky. Nejsem si úplně jistá, ale mám pocit, že mají zakalené oči a jsou méně čilé než před ukončením léčby. Co to může být a jak to řešit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 17:44 Žena Turbínka [2558] Re: Neonka Červená
Vzhledem k popisu to vypadá na načatej (pokročilej) plynovej měchýř, tu už nezachráníš. Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 17:41 Neonka Červená – Co je to za nemoc?
Ahoj mám Neonky Červené a jedna mi pořád plave bříškem vzhůru a nechává se unášet proudem, co jí je a dá se ještě zachránit??? prosím poraďte mi!!!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2015 13:00 Muž Miras [111] Re: kofejn
ne mám akorát růžkatec a kryptokoryny, nechám to zatím tak a budu pozorovat, ale díky všem ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 18:49 Muž kofejn [963] Re: Miras
Fotka k příspěvku Tak se mi kdysi "osolil" kořen a nic. Vlastně mi potom porostl prokelem hnědovky. Nemáš v akva nějakou kapradinu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 17:52 R Muž Silent [5949] Re: Miras
Tak když se to nehejbe, neroste to a nenahání to ryby moc bych to neřešil :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2015 17:47 Muž Miras [111] Re: romant
tak pokud se to nerozleze na ryby tak mi to až tak nevadí :-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
https://www.sera.de/fileadmin/epapers/PDF/11103_RG_Gesunde_Aquarienfische_CZ.pdf
http://www.akvarijni.cz/nemoci.htm
https://www.jbl.de/?lang=cs&mod=onlinehospital&func=execute

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [77] ...... 227

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 198039x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9148?od=3801